מתי לספר לילד ?

מתי לספר לילד ?

היי ! בשעה טובה אני בשבוע 24 פלוס. עברתי שתי סקירות שיצאו תקינות. וגם סיסיי שילייה. אני תוהה מתי לספר לילד שלי בן ה6. הוא מחכה בקוצר רוח לאח, ועל ההריון הקודם, שנפסק בשבוע 23 בכלל בעיה שהתגלתה במי שפיר, הוא ידע. הוא כל כך התרגש שיהיה לו אח והכין לו מתנות והיה לו מאוד קשה להבין שיש בעיה וההריון נפסק. רק עכשיו מתחילה לבצבץ לי בטן ואני ממש רוצה להגיד לו וגם מפחדת.
האם מישהי נתקלה במקרה כזה ? מה אתן הייתן עושות במקומי ?
תודה ובשורות טובות !

רונית 294

New member
אז ככה...

אחרי הריון האובדן סיפרתי לבת שלי רק בשבוע 30. הפעם סיפרתי בשבוע 17 אחרי סקירה ראשונה.

מתארת שהפעם כבר קשה להסתיר ממנה, לא?

האם הבטן יצאה לך בשלב מוקדם יותר או כמו בהריון הקודם? בכל מקרה עכשיו היא כבר ממש גדולה ובטח מודעת מאוד (הבת שלי בגיל ארבע פלוס חשדה אבל איכשהו חמקתי ואחרי שכבר סיפרנו יצא שהתייחסה לסיטואציה ההיא).

זה גם השבוע שאני חשבתי עליו

אבל יש עוד כל כך הרבה זמן עד אז ...
בת כמה הבת שלך הייתה בהריון אחרי האובדן ?

רונית 294

New member
היא הייתה בת 3 וחצי אבל הבינה

כבר. היא לבד ניחשה כבר לפניי ולא הגבתי. עכשיו היא יותר מ 4 וחצי וניחשה גם כבר מזמן ולא הגבתי. היא מאוד אינטואיטיבית.

חושבת שכדאי לספר בהקדם

לא עמדתי בנסיון כמו האבדן שלך (אצלי מדובר היה בשבועות מוקדמים ממש והילדים כמובן לא ידעו), אבל גם אנחנו לא ספרנו בשלב מוקדם בגלל החששות. כתבת שהילד בן שש וסביר שיבחין בקרוב (למרות שכעת חורף ויחסית יותר פשוט להסוות את הבטן). בכל מקרה שחלילה לא יתרחש מצב בו מישהו אחר יספר לו גם אם בפליטת פה.
בכל מקרה לגבי מה ואיך - מניחה שיש כאן מי שהתמודדו עם הסוגיה או כאלה שיש להן ידע בפסיכולוגיה של הילד (כמו שירה) - ותדענה לתת עצות טובות ונכונות מאלה שאשלוף ככה סתם.
מאחלת לך, אסתי, ששלושה החודשים הקרובים יעברו בקלות ובשלווה יחסית ובעיקר אושר גדול בבריאות ובמועד.

תודה רבה !

מעבר להכל זה קשה להסתיר סוד כזה. הוא בוגר ונבון כל כך וזה מרגיש לי כבר לא נכון. אבל הכאב לב על האובדן שהוא עבר משתק אותי...

וואו

לדעתי תספרי לו ותגלי שהוא כבר הבין לבד... אין לך בטן? אין דיבורים מוזרים בבית?

החלטתי לספר לו בתחילת השבוע הבא :)

בטן יצאה בימים האחרונים , נראה לי שכבר אין ברירה .

בינתיים מתעכבים עם זה ...

הוא קם היום עם בלוטות לימפה נפוחוץ בגרון , הרופאה חושבת שזו דלקת קלה. אבל בגלל שאין לי נוגדנים שלחה במהירות לברור שזו לא מחלת הנשיקה... אז נכון לעכשיו מתעסקת בזה ):

ספרקית

New member
המון בריאות

סיפרנו לו!

כבר לא הצלחתי להתאפק .
הוא מאוד התרגש ומודה שזה לא היה לי קל , ההתלהבות שלו נוגעת לי במקומות מפחידים.
אבל מדהים שלמרות הטראומה שגם הוא חווה קיבל את זה בפשטות , שמח , חיבק , ועבר למשהו אחר.

איזה אושר, נשמע כמו הקלה גדולה עבורך

קחי בחשבון שיתכן והוא כן יעלה שאלות מתישהו אחרי שיעכל את הבשורה או מכל סיבה אחרת. בכל מקרה שמחה לקרוא את האושר וההקלה במילותיך ומודה לך ששיתפת.

למעלה