הי. התייעצות

אבל הגיל הוא אינדיקציה

אני בת 31. שזה אומנם מבוגר בשנתיים מהגיל שהייתי כשהיה לי הריון עם טריזומיה 13. אבל אני מאמינה שהברק לא יכה פעמיים. ואם יכה אז אני אדע איך להתמודד.

הגיל הוא לא אינדיקציה, הוא רף סטטיסטי

הסיכויים אצלי עמדו על 1:950. לכל הדעות תוצאה נהדרת. למה? כי הרף הסטטיסטי בארץ הוא 1:380.
אינדיקציה זה סימן בעל משמעות רפואית-פיזיולוגית-ביולוגית שבגינו עושים את הבדיקה: תוצאות בדיקת דם או אולטרסאונד לא תקינות, בעיות כרומוזומליות קודמות, נשאות גנטית של ההורים ועוד כל מיני...

סליחה צודקת

התכוונתי שהוא זרז לבדיקה.
אבל לגבי הטריזומיה 13 אמרו לי בייעוץ הגנטי בפירוש שהסיכוי שיהיה לי שוב פעם עובר עם טריזומיה כלשהיא הוא אותו סיכוי כמו שהיה לי מלכתחילה. שזה לא תלוי אחד בשני.
&nbsp

אגב, הגיל הוא רף סטטיסטי לטריזומיה 21

ולא לשאר התסמונות. ומשמעותו היא שמגיל 40 (עם טווח ביטחון - 35) הסיכוי לאבד את העובר והסיכוי לתסמונת דאון שווים.

שירהד1

Member
מנהל
תלוי באיזו טריזומיה מדובר-

הטריזומיה שאם הבנות2 מדברת עליה, כמו גם הטריזומיה שהיתה אצלי, אלו תסמונות שהפגמים בעובר כל כך קטסטרופליים, שבדיקת ניפטי חיובית+סריקת מערכות בשבוע 15 יכולות לאשש את הממצאים.
אגב, כשהתשובות אצלי חזרו לא טובות, לא שלחו למי שפיר- שוב- כי בדיקות האולטרסאונד איששו את התסמונת.
אגב, אני לא אוהבת להציג את בדיקת מי השפיר כמסוכנת, אלא אני פשוט חושבת שצריך להפעיל שיקול דעת. זה הכל. מדובר גם בגישות שונות ברפואה, והכל תלוי למה את מתחברת ומה האישה מחליטה בסופו של דבר על הגוף שלה והחיים שלה.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
09-7749028

אני עברתי הפלה גם בלי ניפט

רק על סמך האולטרא סאונד... תוצאות מי שפיר הגיעו אחרי ההפלה...
תודה בנות החלטתי

אחרי מה שעברתי - רק מי שפיר

כמה דברים חשובים:
1. יש תסמונות שלא מתגלות בסקירות (כשבדקתי על טריפל X למשל, הבנתי שרואים אותה בסקירה רק במקרים קיצוניים בהם אחת הכליות לא מתפתחת).
2. בדיקות ניפט אמנם אמינות (יחסית) לתסמונת דאון, אבל יש בעיה בתסמונות אחרות. בווריפיי, למשל, יש 12% סיכוי לכוזב שלילי לטריזומיה 13. 12% שלא יאבחנו טריזומיה!
בכרומוזומי מין ובעיקר X יש להן נקודת תורפה, כפי שלמדתי על בשרי.
3. 99% זה לא 100%. לא הייתי רוצה להיות האחוז הנוסף ולא הייתי רוצה להעביר הריון במחשבה שאני האחוז הנוסף.

את צודקת. וזאת הסיבה שעד שרופא לא יגיד לי שיש בעיה

אני לא יעשה כלום. ואם אני יעשה משהו אז זה רק מי שפיר.
אני לא רואה סיבה מלכתחילה להכניס ראש בריא למיטה חולה ולבדוק עובר חף מפשע עד שלא יוכח אחרת.
וכן רואים דברים בסקירות.
ועם כל הבדיקות הרגילות שעושים אנחנו די מכסים כמעט הכל. ואני מדברת על מומים שניתן לראות בעין.
ואני אומרת בתור אחת שאת שתי האובדנים שלה ראו בוודאות בסקירה רגילה ובשקיפות.
ואם זה ממילא רק מי שפיר אז ממילא הסקירה המוקדמת עוד לפני וכרגע אני אופטימית.
תודה

ספרקית

New member
מצטערת להצטרף לתגובות המעודדות בדיקה

אבל אישית חד משמעית הייתי עושה מי שפיר.
גם אנחנו חשבנו שנפלנו בצד המחורבן של הסטטיסטיקה. ורק אחרי שנפלנו שוב גילינו שזה גנטי. לא סתם גנטי אלא מצב גנטי מאוד מאוד נדיר. כל כך נדיר שבפעם הראשונה הרופאים בכלל לא חשבו שיש אופציה כזו.
בקיצור, עבורי, כשיש ספק אין ספק. במיוחד כשיש שלושה ילדים בבית (ולכן ללידת ילד עם הטריזומיה יכולה להיות השפעה קשה מאוד על המשפחה).
מצטערת על הדעה המבאסת.

רונית 294

New member
עם הטריזומיה הספציפית שהייתה לה

לא נולדים. או ממש לעיתים רחוקות ומתים בשנה הראשונה וגם כמעט בלתי אפשרי לפספס אותה בסקירות. בכל מקרה זה כאב לב ענקי... אבל מסכימה איתך שאולי כן כדאי לבדוק. ובכל מקרה לדעתי לבדוק בדרך שלא מסכנת את ההריון וכיום זה רק ניפט. אלא אם חלילה יש אינדיקציה למשהו ואז זה מי שפיר.

ספרקית

New member
אני מכירה את הטריזומיה

ולכן כתבתי את מה שכתבתי. כי לעיתים כן נולדים ומתים בשנה הראשונה. וזה פשוט נורא.
לגבי מי שפיר או ניפט, קטונתי. אישית אני לא מאמינה בניפט. חושבת שהבדיקה הזו עדיין לא מדויקת מספיק כדי להחליף את מי השפיר. עם זאת, מבינה מאוד מאוד את הפחד ממי שפיר שלא לצורך.

מה שרונית כתבה

אם כבר החשש הוא מטריזומיה 13 אז ברור שרואים את זה בסקירה מוקדמת... זה לא משהו שצריך מי שפיר כדי לגלות. לנו נאמר בזהירות כבר בסקירה המוקדמת שיש מצב שזה טריזומיה 13, עברתי בדיקת מי שפיר, שבוע אחר כך הפלה, וקיבלתי תוצאות מי שפיר רק אחרי ההפלה. מרוב שאין ספק שעובר כזה הוא לא בר חיות ואפילו לא בר עובריות...
אני לגמרי מסכימה איתך לגבי המי שפיר. אני לא בעד הבדיקת דם הזאת, בעיני היא מיותרת, הרי אם מגלים בעיה בבדיקת דם אז עושים מי שפיר נכון? זאת אומרת שזאת הפסיקה הסופית.
אם אישה מעל גיל 35 וחוששת מבעיות באופן כללי אז בסדר. אבל אני לא רואה את עצמי שם. ובטוחה שאם תהיה בעיה אני אדע כבר מהבדיקות הרגילות (שדרך אגב רק בארץ הן ככ רגילות)
בכל מקרה הדיון הזה ממש ממש עזר לי לגבש דעה. אני כל הזמן מייעצת פה לאחרות בכזאת קלות ראש ופתאום כשזה אני אני מבינה את העמדה שלי הרבה יותר בברור.
וגם הגעתי למסקנה שעם השד הנורא כבר התמודדתי. ויש לי כלים פיזיים להתמודד. עם האובדן פחות מן הסתם. אבל בדיקת דם לא תציל אותי ממנו...

ספרקית

New member
שיהיה בהצלחה

אני שמחה לקרוא שהדיון עזר לך להתמקד ולגבש דעה.
מאחלת לך הריון בריא, תקין ורגוע שיסתיים בידיים מלאות ובהמון אושר

למעלה