איך מתגברים על החרדות?

yabas1

New member
איך מתגברים על החרדות?

עברתי באוגוסט הפלה בשבוע 7 ואתמול גיליתי שאני שוב בהריון :)
עם כל השמחה אני לא מצליחה להירגע ולחשוב חיובי. קוראת סיפורי הפלות ולידות שקטות ונחרדת מכל דקה שעוברת בלי בחילה..

מה עושים?

שירהד1

Member
מנהל
לפעמים מתגברים ולפעמים לא...

ברוכה הבאה אלינו:)
טיפ ממני אלייך- תפסיקי לקרוא סיפורי הפלות ולידות שקטות
.
לא אומרת לך לקרוא סיפורי לידות וללכת לרכוש עגלה ומיטת תינוק, אבל גם לא להתעסק כל הזמן בסיפורים הקשים.
לא כתבת האם יש ילד/ים בבית, או שההריון ההוא שנגמר באוגוסט היה ההריון הראשון שלך.
יכולה לספר לך על עצמי, שבני השני נולד לאחר הפלה אחת (שהיתה בשבוע 8-9), ועד שבוע 10 הייתי בחרדה, אבל לאחר מכן הייתי הריונית רגילה, עם חרדות רגילות לחלוטין, כמו כל אישה אחרת. לא משהו מיוחד. בסך הכל נהניתי בהריון והייתי שמחה ואופטימית.
מקווה מאוד שכך יהיה גם אצלך.

אז מה לעשות? מנסה לתמצת:
1. להפסיק לקרוא סיפורים קשים.
2. להבין שרוב רובם של ההריונות מסתיימים בידיים מלאות.
3. לקוות שכך יהיה גם אצלך.
4. לעשות דברים שאת אוהבת, להעסיק עצמך בדברים שמשמעותיים עבורך.
5. להבין שעדיף בלי בחילות, ושקיום או אי קיום בחילות לא אומר דבר על תקינות ההריון ו/או העובר, אז עדיף בלי:)
6. לדאוג לתמיכת הסביבה- אנשים שאת יודעת שיהיו אמפטיים אלייך וסבלניים לחרדות, לשתף, לדבר על זה, לקבל תמיכה מהסביבה ובמידת הצורך- לדאוג גם לתמיכה מקצועית.
7. לבוא אלינו ולספר לנו ולכתוב לנו כל מה שאת רק רוצה.
8. להבין שחרדות בהריון לאחר אובדן הן נורמאליות, לקבל את זה ולנסות לחיות יום אחר יום, בדיקה אחר בדיקה.

מחזיקה אצבעות להריון תקין, שיסתיים בידיים מלאות
.
שירה.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז
09-7749028

yabas1

New member
תודה רבה על התגובה המפורטת

מתנצלת על המענה המאוחר, לא הייתי לייד מחשב ותפוז פחות תומכים בסמארטפונים מסתבר

&nbsp
מקבלת את הדברים שאמרת - אפסיק לקרוא סיפורים קשים ואקווה לטוב :)
&nbsp
אני עדיין לא מצליחה להפסיק לדאוג כשאין סימפטומים מיוחדים בעיקר בגלל שבפעם הקודמת הבנתי בדיעבד שכשההריון פסק, פסקו איתו גם הסימנים. כנראה שאני פשוט מנסה לחפש רמזים...
&nbsp
מניחה שהכל ירגע אחרי הבדיקה הראשונה במידה והכל יהיה תקין.
&nbsp
שוב תודה רבה :)

אחרי התשובה המפורטת של שירה לא נשארו לי מילים

שירה כתבה את הכל כל כך מדויק, שאין לי מה להוסיף... נשאר לי רק להציע לך תמיכה דרך הפורום הנפלא ולאחל לך הריון תקין עם תינוק/ת בריא/ה בסופו.

זה מה זה קשה...

אנסה לענות מנסיוני העגום..
עברתי הפלה בשבוע 12 עם עובר שהיה ללא דופק חודש בלי שידעתי כלום... ועוד הפלה בשבוע 18 עקב מום.
ההריון שעברתי אחרי שתי ההפלות האלה היה פשוט מסויט.... חרדות אינסופיות שעברו רק ברגע שהתינוק שלי הונח עלי בחדר לידה.
אבל כן היו רגעי חסד. עבדתי על עצמי המון. הייתי עושה לעצמי דמיון מודרך, מדמיינת את העובר זז בפנים ונושם. זה עזר קצת.
וגם כשעברתי את נק' המשבר של שבוע 12 ו18 הרשתי לעצמי לנשום קצת.
תחשבי חיובי כי אין טעם לסבול ככ הרבה...
בהצלחה!

למעלה