מצטרפת אליכן

Shirleybh

New member
מצטרפת אליכן

אתמול עברתי ניתוח תפירת צוואר הרחם לאחר איבוד הריון תאומים בשבע 19 לפני 8 חודשים.. היום שבוע 11+5 (עובר יחיד) והצוואר כבר לא משהו בכלל.. לפני יומיים היה נע בין 30-34 הרופא לא היה סגור על זה. אתמוח בניתוח הוא עוד התקצר וזה הכניס אותי שוב לחרדות.. עם אני יאבד את ההריון הנוכחי איך אני יתמודד עם זה שוב.. אני נחה במיטה משתדלת לקום רק לשירותים ומקלחת ממש בקטנה.. הרופא שטיפל בי והמנתח המליצו לי מהיום מנוחה לא לחזור לעבוד(שמירה) זריקות פוגסטרון ובדיקה כל שבוע אצל תכנאית ... מה דעתכן.. יש עוד משהו שאפשר לעשות.. ותמיכה הכי תעזור.. מעריצה אחת ואחת מכן

plumaria

New member
מזדהה

היי.
אני זוכרת את הסיפור שלך. קוראת כאן כבר קצת יותר משנה, אחרי שגם אני איבדתי הריון תאומים בעקבות אי ספיקה צווארית.
גם אני עכשיו בהריון חדש, שבוע 9, עם עובר יחיד. נקבע לי תפר צווארי בשבוע 13, אחרי השקיפות.
בבדיקת הדופק שכחתי לבקש שימדדו גם אורך צוואר, והיום יש לי שוב אולטרסאונד ואני בחרדה מטורפת שפתאום ימדדו ויהיה ממש קצר.
הפעם בינתיים לא קיבלתי הנחייה לזריקות פרוגסטרון, אבל בהריון הקודם גם קיבלתי זריקות כל שבוע.
אני מניחה שיותר ממה שאת עושה אין עוד משהו. 30 מ"מ זה נחשב בסדר. לא כתבת לכמה התקצר אחרי התפר, אבל (וזו סתם מחשבה שעלתה לי לראש) אולי ההליך עצמו קצת מקצר אותו זמנית, ואחרי מנוחה הוא יתארך שוב?
אני לא בשמירה, למרות שמשתלטת עליי לעיתים פאניקה משתקת וכל מה שבא לי זה רק להתחבא בבית. אני מניחה שכשאגיע (בעז"ה) לשבוע 20, אתחנן לרופא שלי להוציא אותי לשמירה, ואם ביטוח לאומי לא יאשרו פשוט אנצל ימי מחלה.
בינתיים אני בפחד שהיום בבדיקה פתאום לא יהיה דופק, או שהצוואר יהיה קצרצר.
בכל מקרה, מאחלת לך (ולעצמי ולכולן) הריון תקין ושימשיך עד הסוף השמח, ושכולנו נסיים אותו בידיים מלאות.

Shirleybh

New member
היי תודה

אחרי הניתוח הרופא אמר שהוא לא מדד את הצוואר הוא פשוט ראה.. כי פשוט לפני יומים עשיתי שקיפות וגם הוא היה נוכח ואז למחרת עברתי תניתוח.. נורא פחדתי מיקיצור מוקדם של הצוואר בגלל ההיסטוריה המהממת שלי. אני יקבל תזריקות משבוע הבא ופעם בשבוע זריקה אחת של אמפולה אחת. שבהריון של התאומים קיבלתי 2 ביום.. לא יודעת מה כבר לחשוב נראה לי רק תפילות לשנינו ומי שצועדת כמונו .. בשורות טובות ותעדכני גם את מה איתך:)

plumaria

New member
עדכון

תודה

הבדיקה עברה בשלום. יש דופק, עוברוני זז לו בכיף, ואפילו צוואר הרחם ארוך וסגור.
אבל העצבים שלי רופפים ביותר.
איך עוברים ככה הריון שלם ???

שירהד1

Member
מנהל
ברוכה המצטרפת

ברור שהעצבים שלך רופפים...זה מובן מאליו.
בהיבט הרפואי אני לא מבינה בהקשר של תפירת צוואר הרחם וכל מה שקשור בזה, אז אין לי שום עיצה חכמה.
העיצה החכמה ביותר שאני יכולה לתת זה להיות מטופלת אצל רופאים/ות טוב/ות ולהישמע להוראות הרפואיות שניתנות לך.
כמה זמן הם אמרו לך שאת צריכה להיות בשמירה כה קפדנית? לאורך כל ההריון?
איך את מתמודדת עם זה בהיבט הנפשי? איך מתייחסים לזה בעבודה שלך?

שנשמע ממך בשורות טובות עד הסוף הנפלא:)

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז
09-7749028

וואו נשמע לא פשוט

ברוכה הבאה קודם כל.
מאחלת לך פה עוד 29 שבועות.
ראיתי סדרה אמריקאית על מרפאה להריון בסיכון, deliver me
דוקמנטרית כמובן
היתה שם אישה שהוציאו לה תפר צווארי לקראת הלידה ואמרו שזה היה הדבר היחיד שהחזיק לה את צוואר הרחם... אז נראה לי שזה אמור לעזור מאוד לא?
בכל מקרה, שיהיה המון בהצלחה בידיים מלאות ובבריאות!

nn0aa

New member
איך אפשר לראות את הסדרה?

אני לא מאמינה שלא שמעתי עליה עד עכשיו..

וואי סדרה מעולה

לדעתי ראיתי אותה בערוץ הבריאות. מאז ביטלתי את הערוצים האלה...
אז לא יודעת אם עדיין יש. ביס

לא יודעת לעזור

שמחה שהצטרפת אלינו, מאחלת לך הריון שלם ועגול עד הסוף

שיהיה בהצלחה!

ברוכה המצטרפת ובשורות טובות!
לא יודעת מה להגיד לגבי הנושא הפיזי והשמירה.
לחלק הנפשי תעזרי בכל מה שעושה לך טוב ובנו, שמבינות אותך.
מחזיקה לך אצבנות, שיהיה רק טוב

למעלה