בחילות ותמיכה בנרות...

רונית 294

New member
בחילות ותמיכה בנרות...

אתמול הייתי סמרטוט! לא הצלחתי לתפקד. כאבה לי הקיבה והייתה לי בחילה קשה מהבוקר עד הערב. ברמה שלא שתיתי ולא אכלתי כלום כל היום ופשוט ישנתי ללא הפסקה גם כשהבנות היו עירות. בכלליות היו לי שבועיים של בחילות (ברמה יותר נמוכה) וזה עבר לפניי שבועיים כבר. שבוע 9+3. בחמישי הייתי אצל הרופא ואמר שהכל נראה טוב ולהמשיך את התמיכה. כאמור, לוקחת תמיכה החל מיומיים לאחר הביוץ בעקבות שלב לוטאלי קצר (ייתכן ואי ספיקה של הגופיף הצהוב) ואכן נקלטתי כך בניסיון ראשון. כעת חוששת להפסיק את התמיכה. זכור לי שבעבר רשמו כאן בנות שהיו להן דימומים כשניסו להפסיק את התמיכה ואני בכלל שואלת את עצמי אם הבחילות זה בעקבות הנרות כי ב 3 ההריונות הקודמים לא היו לי בחילות בכלל! ולא קיבלתי תמיכה מסוג זה אלא רק זריקות פרוגסטרון משבוע 16 (בעקבות אובדן ההריון שהיה על רקע של לידה מוקדמת)... קיצר. מבולבלת ומובחלת...

שירהד1

Member
מנהל
רגע, רונית- אולי בכלל היה מדובר בוירוס בטן?

יש המון המון וירוסים עכשיו. אנחנו כולנו היינו חולים בוירוס בטן קטלני לפני שבועיים:(
הקאות, בחילות, סמרטוט...הכל היה גם לי...סתם בגלל וירוס.
אולי גם אצל זה כך?

אם הבחילות ממשיכות וזה לא וירוס, כדאי להתייעץ עם הרופא לגבי השפעת התמיכה על נושא הבחילות, וכמובן לגבי סיוע רפואי בעניין (יודעת שיש כדורים. אולי זה יעזור לך).

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון, תפוז
09-7749028

רונית 294

New member
לא חושבת כי

לא שילשלתי ולא הקאתי. והעיקר היה בחילה רצינית... משהו שלא חוויתי מעולם. אני מאלה שאוכלים בכל מצב. ופשוט לא יכולתי להכניס משהו לפה. וגם הבחילות שהיו עד לפניי שבועיים לשבועיים... מוזר כי אף פעם לא חוויתי. אני אשאל את הרופא אם זה אולי התמיכה. למרות שהחלטתי להיות קצת יותר נורמלית ולא קבעתי אליו תור עד אחרי השקיפות בשבוע 12.

היה לי וירוס כזה, רק של בחילות

שבוע לא אכלתי כלום חוץ מעוגת גזר (לכי תביני). הקאתי פעם אחת, בסוף אותו שבוע, ולמחרת חזרתי לעצמי.

שושי291

New member
יש מצב

שהתמיכה מעצימה את התופעות. בכל ההריונות שלי סבלתי מבחילות קשות ונטלתי בכולם תמיכה (אני מטופלת פוריות), ויש שיפור בהרגשה כשמפסיקים אותה. לגבי ההפסקה, הייתי ממשיכה במקומך לקחת תמיכה עד שבוע 12. בכל מקרה תתיעצי עם הרופא, לא רואה מניעה להמשיך עוד קצת ולא מאמינה שהוא יתנגד, כי להזיק זה בטוח לא. תרגישי טוב!!

רונית 294

New member
יש לי איזשהו פחד

שההריון מחזיק רק בגלל התמיכה למרות שהרופא אמר שאין סיכוי כזה. מפחדת שאפסיק ויקרה משהו. גם זה לא שיש לי בעיה של הפלות חוזרות או מוקדמות. אבל עדיין מלחיץ כי זה ההריון הראשון שאני לוקחת את זה.

שושי291

New member
מבינה את הפחד

ואי אםשר לדעת. התמיכה אינה מזיקה בשום צורה, אלא במידת הצורך עוזרת לשמור על ההריון. לכן אני אומרת, תמשיכי עם התמיכה עד שבוע 12, תעשי שקיפות, תראי שבעזרת השם הכל בסדר ואז תוכלי להיוצ רגועה ולהפסיק. זה מה שאני נוהגת לעשות בהריונות שלי. יהיה בסדר בעזרת השם!

אני חושבת שזה עשוי להיות מהנרות

אבל גם אם זה לא קשור לנרות, שווה להתייעץ עם אחד המרכזים הטרטולוגיים האם מותר לקחת פראמין נגד הבחילות.
ממה שקראתי לגבי תמיכה הורמונלית, לרוב מפסיקים בשבוע 12-13, בהתייעצות עם הרופא.

רונית 294

New member
כן. אמר להמשיך כרגע.

לא בטוחה עד מתי. אמר גם שלא סגור שיש סיבה שאקבל זריקות פרוגסטרון משבוע 16 כמו בהריון של התינוקת שלי. אז לא יודעת עדיין מה יהיה. אמורה לחזור אליו רק אחרי השקיפות.

orli12341

New member
דבר נוסף...

היי רונית,

אל תשכחי שכל הריון יכול להיות שונה מהאחר.
יכול להיות שבהריונות הודמים לא היו בחילות קשות והפעם יש
את יודעת אין כללים.
גם הבנתי שיש לך 2 בנות בבית אז אולי הפעם זה בן אז זה שונה אולי..

תרגישי טוב

רונית 294

New member
חחחחחחחח

לא אתלה בזה את תקוותיי. אני פחות מאמינה שיש קשר לצורת הבטן/איך שנראים/תופעות הריון וכולי על מין העובר.

רונית 294

New member
כי זה מה שהחליט הרופא.

בהתחלה אמר לי נפסיק בין שבוע 9 ל 12 ועכשיו אמר שבעצם אין סיבה לא להמשיך. אז כרגע להמשיך.

amuna100

New member
לגבי תמיכה והבחילות..

אני לקחתי אוטרוגסטן ממיד אחרי ביוץ עד שבוע 10 (כרגע מתחילה 13) זה ההיריון הראשון שלקחתי תמיכה (אחרי 2 הפלות) וחייבת לציין שבמשך חודשיים הייתי סמרטוט , בחילות מטורפות, הקאות, היו ימים שלא יכולתי לקום מהמיטה, יותר מההריונות הקודמים, אז שייכתי לזה לפרוגסטרון הנוסף שמתווסף לגוף שלי;)
וגם אני חששתי מלהפסיק, ומדימומים אבל ב״ה טפו טפו טפו...
שקיפות תקינה לפני כמה ימים..
עכשיו בחששות עד לסקירה..
בכל אופן, חוץ ממחשבות טובות ותקווה כנראה אין לנו מה לעשות..:/
&nbsp

&nbsp

netas10

New member
קשה לדעת

אני גם לקחתי תמיכת פרוגרסטרון בנרות, בזריקות ואז שוב בנרות עד שבוע 12 בגלל דימומים וטיפול עם אוביטרול. גם אני חשבתי שהבחילות וההקאות נגרמות מהזריקות, הרופא שלי אמר שהוא חושב שאין קשר אבל אם אני לא מרגישה טוב אני יכולה לקחת דיקלקטין (עם מרשם שלו). בסוף לא לקחתי את הדיקלקטין כי חששתי שחוסר בחילות יגרמו לי לעוד יותר חששות מהיעלמות ההריון (בהריון הקודם הפלה נדחית), ובכל מקרה הבחילות וההקאות נמשכו עד סוף שבוע 16 בערך, כלומר גם אחרי שסיימתי עם התמיכה..אז כנראה כל מקרה לגופו..תרגישי טוב!

רונית 294

New member
או מיי גוד

שבוע 16 זה עוד הרבה זמן. יש לי ילדה בת 4 ותינוקת בת שנה לטפל בהן... ובעלי גם מקיא היום... כיף כיף כיף

למעלה