צריכה את עזרתכן

צריכה את עזרתכן

היי,

אשמח לעזרתכן, אני בשבוע 20 אחרי שנים של טיפולים (הריון ראשון). לפני עשרה ימים עשיתי מי שפיר. הבדיקה עברה בסה"כ בסדר חוץ מזה שאני כל כך מפחדת. בעיקרון הייתי פעמיים אצל רופא בקופה והכל היה בסדר אבל אני מרגישה לחץ בבטן תחתונה וגם מידי פעם כאילו נתפס לי שם שריר (דומה לתחושות שהיו לי בבטן בתקופות של חרדה האמת...). אז הלכתי אתמול למיון, בדקו לי שתן ועשו אולטרסאונד לבדוק צוואר רחם. מצאו שהוא סגור באורך 60 ומבחינת הרופא זה הספיק והוא שחרר אותי.

השאלה שלי, האם לא היה צריך לבדוק במוניטור שאין לי צירים?

תודה רבה לכן וסליחה שאני היסטרית אבל פשוט כל כך מפחדת. רוצה להגיע לקו הסיום עם ידיים מלאות ובריאות.

ההיסטריה מובנת

אני אישית לא זוכרת שהלכתי לרופא אחרי מי שפיר, אבל ייתכן שבתוך כל סערת הרגשות שסבבה את הבדיקה שהדחקתי כמה דברים. מה שבטוח, לא עשו לי מוניטור אחריה.
ייתכן שהתחושות האלה בבטן הן פשוט חרדה? התייעצת עם רופא המעקב שלך לגבי הצורך במוניטור?

ForestGirl

New member
למיטב ידיעתי עושים רק אולטרסנד

לפי מה שאני יודעת מחברות שהרגישו תחושות מוזרות אחרי מי שפיר, לא בודקים מוניטור. אלא בדרכ החשש הוא חלילה מדליפת מי שפיר שעלולה להיגרם מדיקור ולכן עושים אולטרסנד ולמיטב ידיעתי זהו.
אולי תתקשרי לרופא שעשה לך את המי שפיר להתייעץ? זה היה פרטי?

ספרקית

New member

לאור הדרך הארוכה שעברת בדרך להריון הזה, החרדה מובנת לגמרי

טוב שהלכת להיבדק. אני תמיד בעד לבדוק כשחשים שמשהו לא בסדר.
אני מקווה שבקרוב תתחילי להרגיש בעיטות סדירות שיאפשרו לך להירגע מעט.
תחזיקי מעמד

הגיוני

ולא בהכרח קשור לדיקור. הכל נמתח ומתרחב עכשיו, בתקופה הזאת שהעוברים גדלים ומשמינים (ואנחנו איתם).
כמה ימים אחרי דיקור עושים אולטרסאונד לראות שהכל תקין ויש מספיק מים וזהו.
וחייבת להגיד שצירים, ובכן, לא מרגישים כמו שריר שנתפס

למעלה