מתי לספר על ההריון?

מתי לספר על ההריון?

אחותי הקטנה ואני בקשר קרוב יחסית אבל שטחי, כלומר - מעולם לא רבנו, אבל אנחנו גם לא יותר מדי מדברות על הדברים החשובים, שיחות נפש וכו'...
לפני כמה חודשים היא עברה הפלה (גרידה) בהיריון.
לא ידעתי על ההריון אלא היא סיפרה רק אחרי שעברה את ההפלה, וגם זה היה בהודעה...

עכשיו אני בהריון (ראשון), כבר סיפרתי להורים שלי והיתי שמחה לספר גם לשתי האחיות שלי, אבל חברה שהתייעצתי איתה אמרה שהיא חושבת שלא כדאי לספר לאחותי. שבגלל ההפלה שעברה בטח יהיה לה ממש קשה לשמוע על זה ולשמוח בשבילי, ולכן כדאי לדחות את הבשורות כמה שרק אפשר (נגיד אחרי השקיפות העורפית).

מה דעתכן? לספר כדי שלא יהיו "סודות" במשפחה, או לשמור מאחותי את המידע כדי שזה לא יפגע בה?

שירהד1

Member
מנהל
שאלה מעניינת...

ראשית, רוצה להביע הערכתי לרגישות שלך כלפי אחותך.
שנית- רוצה לאחל לך שיהיה בשעה טובה, ושתזכי להרין תקין:)

לגבי שאלתך- אין פה ממש נכון ולא נכון. כי לאחות אחת היה מתאים שכן יספרו לה על ההריון ואפילו היתה נעלבת אם לא היו מספרים לה, ולאחות אחרת היה מתאים שידחו את דבר ההודעה.
אז בגלל שאני לא מכירה את אחותך, אני לא יודעת מה הכי מתאים לה.

יחד עם זאת, בגלל שכבר סיפרת להורים שלך, אז כן נראה לי הגיוני גם לספר לאחיות. לגבי אחותך- לעשות זאת זה מאוד קצר וענייני, ללא התלהבויות יתר.
לכי תדעי, אולי היא גם בהריון חדש והעניין הזה רק יקרב ביניכן...ואולי לא.
אני סתם מפנטזת דברים טובים:)

מקווה שסייעתי במעט.
שיהיה בהצלחה!!!
שירה.

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

תודה שירה

תודה על האיחולים, בהחלט חוששת ומקווה להריון תקין (אבל אני לא העניין פה כרגע :))
ואת צודקת, אולי פשוט אנסה לעשות את זה קצר וענייני.
אני לגמרי מפנטזת בעצמי שהיא כבר בהריון חדש, זה יכול להיות כיף

תודה רבה

תתעלמי שנייה מהעובדה שהיא עברה הפלה

זה יצבוט לה בלב עכשיו ויצבוט לה בלב גם בעוד חודש או חודשיים. לי אישית היה קשה לשמוע על הריונות של אחרות ללא קשר לזמן שעבר מאז הגרידה.
לכן הדחייה הקטנה הזו לא תשנה - לדעתי תספרי לה מתי שהיית מספרת גם לולא היא הייתה עוברת הפלה.
הדבר היחיד שיכול להשפיע על התזמון זה שאם יעבור עוד זמן, אולי היא תכנס להריון חדש ואז יהיה לה קל יותר לשמוח איתך.

תודה על התשובה

גם הבן זוג שלי בגישת "בואי נספר לה כמו שתיכננו לספר בכל מקרה".
נראה לי שזה מה שנעשה באמת...

תודה ומאחלת לכולן הריון בריא ותקין

בשעה טובה לך, בקצה ההר

מברכת אותך על ההריון ומאחלת שימשיך בשלום ויסתיים בידיים מלאות ובבריאות טובה.
חושבת שאף פעם לא זמן טוב לספר, אבל מצד שני מדובר באחותך ואין טעם להסתיר מהרגע שאתם מתכננים לשתף את המשפחה. מעבר ליחסים ביניכן, הסתרה עלולה ליצור מתחים במערכת המורכבת יותר בינך לבין אחותך לבין ההורים-אחותך השלישית-סבים וכל מי שיתבקש להסתיר איתך...
לו אני במקומך הייתי מספרת עד כמה שאפשר בלקוניות, באותה נשימה מוסיפה שאת מייחלת לבן או בת דודה לעובר, ובזאת פחות או יותר מפסיקה ליזום דיון בהריון. מאותו רגע הייתי ממשיכה בלי תלונות על בחילות, השמנה, צרבת או כל תופעה מציקה אך חלק ממהלך הריון תקין. את זה אני כותבת תוך שאני נזכרת (אחרי שילדתי תינוק בריא) כמה כאבה לי תלונה של חברה שידעה אודות ההפלות ובכל זאת מצאה לנכון לקטר כשאני כמהתי.
מאחלת לך ולאחותך את כל הטוב.

למעלה