ה-המתנה לבדיקת שקיפות

ForestGirl

New member
ה-המתנה לבדיקת שקיפות

אז עברתי את ההמתנה הניצחית לבדיקת דופק
בנתיים הכל תקין
עכשיו נותרה המתנה מטורפת לבדיקת שקיפות בעוד 3 וחצי שבועות
כל תחושה מוזרה מפגישה אותי עם דאגה, כל מאמץ פיזי מלחיץ אותי שהזקתי להריון, כל הפחתה בבחילות האויומות מעלה את סף החרדה. לא קל!
כל ההתמודדות הזו לצד הקאות בלתי פוסקות ותחושת חולשה חזקה ובהיותי בבית עם ביתי בחינוך בייתי. אין רגע מנוחה. אולי אם הייתה מנוחה, הייתי חושבת על זה יותר...?!
מצד אחד, לא רוצה לחשוף את העובר לקרינה מיותרת ולבצע עוד אולטראסנד עד השקיפות, מצד שני איך אחזיק מעמד 3 שבועות?!
וואהו, זה קשה

ההמתנה הזו אכן בלתי נסבלת

אבל לא יקרה שום דבר אם תלכי לעוד אולטרסאונד בין לבין. אפילו 2 או 3. עד כמה שאני יודעת, בתדירות כזו כל עוד לא מפעילים דופלר אין סיכון בבדיקה; כדי לגרום נזק את צריכה לשבת מחוברת לאולטרסאונד כמה שעות ביום.
אני עשיתי אולטרסאונד פעם בשבוע-שבועיים עד הסקירה הראשונה, זה מה שהצליח להשקיט מעט את החרדות (לפחות לכמה שעות
) בין בדיקה לבדיקה.

שירהד1

Member
מנהל
את חדשה פה? או שאני פשוט לא זוכרת אותך?...

שזו גם אפשרות, כמובן.
בכל מקרה, אין שום בעיה ללכת לבדיקת אולטרסאונד נוספת או כמה נוספות. לא קרינה ולא נעליים. הכל בסדר. את בהחלט יכולה ללכת להיבדק כדי להרגע, ואפילו מעט.
ואם את חדשה פה, אז אולי את יכולה לספר מה הרקע שלך?

אפשר שאלה שלא קשורה לפורום? סיקרנת אותי עם עניין החינוך הביתי. רוצה לספר על זה משהו? בת כמה ביתך? ומה את עושה איתה במסגרת החינוך הביתי, ומדוע בחרת/ם בדרך זו?
הכוונה היא לא לעורר ויכוח, חלילה, אלא להכיר עוד צורות חשיבה ועוד צורות חיים. אם בא לך, כמובן:)

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

ForestGirl

New member
לא ממש חדשה כאן וחשוב לדייק בפרטים

אני לא ממש חדשה פה, חודשיים כבר כותבת פה ושם...וגם בהריון הקודם
לגביי האולטראונסד זה לא מדוייק, ישנם מחקרים שמראים גם מבדיקות אחת לחודש או אחת לשבועיים בדיקת עצבית אצל העובר והפרעות כגון הפרעות קשב. בדיקת אולטרסנד המלווה בבדית שמע-סאוונד, של דופק העובר היא המסוכנת ביותר מכיוון שעל מנת לשמוע את הסאונד המכשיר מוציא חום כשהוא בגוף האם ועלול לחמם את מוח העובר ולגרום למומים. לכן כן מומלץ להמעיט בבדיקות.
לגביי החינוך הבייתי, אני מהתחום החינוכי-טיפולי ועורכת עבור ביתי סדר יום וסדר שבועי מגון. כל יום פעילות במקום אחר ואינטרקציה עם ילדים. בדגש על הקניית מיומנויות חברתיות, כישורי חיים ועוד.

ממה שהרופא שלי אמר

הפעלה של דופלר (סאונד) אכן לא מומלצת (מה שהופך את כל הסרטים הקיטשיים בהם הבדיקה הראשונה מלווה בסאונד מרגש של פעימות לב למופרכים
), אבל אין בעיה עם בדיקה רגילה אחת לשבוע-שבועיים.
מודה שלא התעמקתי בעניין מעבר לזה אלא סמכתי על הרופא שלי, אבל אם יש לך קישור למחקר בנושא, יעניין אותי לקרוא.

שירהד1

Member
מנהל
מעניין. גם אני מתחום טיפולי-חינוכי-

(מרפאה בעיסוק):).
לגבי מה שכתבת- תראי, מחקר אחד יכול להראות כך, ומחקר אחר יכול להראות אחרת והפוך מזה. זה הרי דבר ידוע, ולכן אני לא מייחסת לזה חשיבות.
יכולה לספר לך ש"חיממתי" את מוחה של מעיין אחת לשבוע בזמן ההריון, ועובדה שהכל בסדר גמור אצלה. טפו טפו טפו.
אם הייתי נותנת לרופאה שלי לקרוא את תוצאות המחקר שכתבת עליו, היא היתה צוחקת.
תבחרי מה שהכי נכון לך ומה שגורם לך לפחות לחץ. אם תלכי לבדיקת אולטרסאונד, ותחשבי שבזה את גורמת נזק לעובר ומחממת לו את המוח- אז באמת זה מיותר, כי לא תרגעי אחרי הבדיקה, ואף יתווסף לך גורם מתח נוסף.
וחבל.
שואלת לדעתי?- אפשר וניתן ורצוי ללכת לבדיקה אפילו אחת לשבוע כדי להרגע, אפילו מעט.

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

למעלה