הרבה זמן לא כתבתי...

orli12341

New member
הרבה זמן לא כתבתי...

שלום לכולן,
הרבה זמן לא כתבתי אך עוקבת אחריכן, וקוראת את השרשורים...
אני כבר בשבוע 30 חמסה חמסה..
שבוע הבא יש לי סקירה שלישית.
הרופא שלי המליץ לעשות מכיוון שהיה איזה ממצא בסקירה השנייה שהיה צורך לעקוב:
וריד טבורי העובר משמאל לכיס המרה במקום מימין...משהו כזה.
מקווה לבשורות טובות...
הקיץ עובר לו בעיקר במזגן... אני מורה ולמזלי עכשיו אני בחופש אז יותר קל למצוא את הזמן ולנוח....
מכיוון שהתאריך המשוער שלי בסוף ספטמבר, אני אמנם אמורה להתחיל את השנה אך די מהר יוצאת לחופשת לידה...ומנהלות לא מתות על מורות בהריון...
ומרגישים זאת, אבל מה אכפת לי, העיקר שיהיה להריון סוף טוב!
לגביי המשרה והכל נדאג בהמשך...

גם אתן מרגישות/הרגשתן בעבודה שלכן כאילו מתנהגים אליכן כאילו אתן זמניות?...על זמן שאול?...

זה מצד אחד מכעיס, מצד שני כמובן צרות של עשירים, אבל בכל זאת כדי לפרנס את הילד בע"ה צרך עבודה ומשכורת...

זה לא שמפטרים אותי כי אסור, אבל לא נתנו לי חינוך כיתה, שזה די משמעותי במשכורת , ובבירורשלי עם הסתדרות המורים, מותר לה לעשות זאת...

אקיצר סתם דברים קטנים ומעצבנים..
גם יש את המורים שמחכים רק לתפוס את מקומך ותפקידך ולנצל את העדרותך...

אני יודעת שזה הדבר האחרון שצריך להטריד אותי כעת, אבל זה מכעיס...

שיהיה לכולן המשך קיץ מרענן עד כמה שאפשר

רונית 294

New member
פרנסה זה דבר חשוב

וזה לא רק זה. זה גם הרצון לעשות משהו משמעותי יותר או נחשב יותר כמו לחנך כיתה וגם להרוויח יותר על הדרך. אז אפשר להבין אותך. אבל באמת הכי חשוב כרגע זה ההריון. האם עשית מי שפיר בסוף? את לא כאן הרבה אז שכחתי.

orli12341

New member
בסוף לא

עשיתי את הבדיקת דם במקום המי שפיר.

לא היה לי אומץ לעשות את המי שפיר...

שתהיה סקירה מוצלחת והמשך הריון תקין

ענייני עבודה מטרידים, ללא ספק, וזה לא קשור למקצוע או לעמדה שלך.
למזלי אני עובדת במקום עבודה שיש בו בעיקר נשים כך שיש הרבה סובלנות כלפי הריונות, חופשות לידה ארוכות, יציאות מהעבודה להביא ילד חולה מהגן וכו'. התפקיד שלי גם חשוב יחסית ואני יודעת שלא יהיה קל להחליף אותי, וקצת לפני חופשת הלידה הבוס התחיל לדבר איתי על קידום (אם כי אני חושדת שזה רק כדי לוודא שאחזור בעוד 3 חודשים).
ובכל זאת - יש דאגות. אני רגילה לעבוד שעות ארוכות וברור לי שיהיה שינוי גדול באורח החיים שלי עם החזרה מחופשת הלידה. אני לא יודעת איך אתפקד כשאצטרך לרדת למשרת אמהות, אילו אפשרויות יהיו לי אם וכאשר אחליט לעזוב (אני עובדת בתחום התקשורת, זה תחום שמעדיף צעירים רווקים נטולי התחייבויות ובעלי נכונות לעבוד שעות מטורפות תמורת שכר נמוך), האם אוכל בכלל להישאר בתחום הזה (בגלל השכר הנמוך), מה יהיה אם באמת יקדמו אותי למשרה עם יותר אחריות, ובכלל - איך השילוב בין אמהות לקריירה (שהייתה מאוד משמעותית עבורי) ישפיע על החיים שלי.
מודה שאני אוכלת סרטים מהעניין.

orli12341

New member
תודה על תגובתך ...

זה מובן שברגע שאנחנו הופכות לאימהות, העבודה זזה הצידה, וזה טבעי לחלוטין.

אני אומרת לזרום ולנסות לשלב בין השניים.
יש לי חברה שעבדה כמה שנים במשרד של עורכי דין, נתנה את הנשמה, שעות נוספות, כשבאו הילדים כמובן דברים השתנו, ובעבודה בנות אחרות ניצלו את זה וטיפסו כביכול על חשבונה, אבל כשיש לך ילדים הכל מתגמד, זה גם עניין זמני, כשהילדים קטנים לא בעייתי לעבוד הרבה שעות אבל כשגדלים אפשר לחזור מה שנקרא לפול טיים ....זה עניין של טיימינג.

שיהיה בהצלחה!!

שבוע 30, איזה כיף !!!

כרגע, כמו שציינת, זה הכי חשוב ונסי לנוח ולהנות.
לגבי העבודה, מבינה מאד את הלבטים והלחץ שלך, אבל מאד גם את המנהלת שלך ואפרט:
הגיוני מאד לא לתת לך לחנך כיתה, כי את יוצאת לחופשת לידה עם תחילת השנה וככל שאת מתכננת כעת, אולי, לכמה זמן תהיה החופשה ומתי תחזרי... בפועל את תופתעי לגלות שתוכניות לחוד והחיים לחוד, גם כשהפרנסה לוחצת אולי ויתכן שתרצי להאריך ולהישאר עם הילד/ה.
עלייך לחשוב על הכיתה שעלולה להיות חודשים ארוכים בלי מחנכת והרי זה לא אידיאלי להם.
כאן נכנס לתוקף אולי הויתור הראשון שלך לטובת התינוק שיגיע... תהני מחופשת הלידה, תחזרי כשיתאים ואז תתני מלוא הכוח לחזור לתפקידך ולהמשיך להתפתח.

למעלה