תוצאת סקר שליש ראשון לא תקינה

PT החדשה

New member
תוצאת סקר שליש ראשון לא תקינה

היי,
בעברי הפסקת הריון בשבוע 16 ולידה של 2 ילדים מקסימים...
כרגע בשבוע 14 והרופאה הודיעו לי שחזרו התשובות של השקיפות כולל הבדיקות דם והסיכוי לתסמונת דאון היא 1:65 :(
אני מנסה להתעודד מזה שזה רק סטטיסטי (העובי של השקיפות היתה 1.7) אבל לא קל לי...
מי שפיר התכוונו לעשות בכל מקרה אבל הספקות האלה והחוסר וודאות לעוד חודש פלוס לא קלים לי...
עוד שבוע הסקירה הראשונה,נקווה שלפחות שם נתעודד ולא יהיו ממצאים...

זה באמת רק סטטיסטיקה

חוץ מעובי, היו סימנים נוספים מדאיגים בשקיפות? אצלי הרופא בדק גם נוכחות של גשר האף, התפתחות של חדרי הלב והמוח ואמר שגם שם אפשר לראות דברים שיעידו על תסמונת דאון. התייחסו לזה בשקיפות?
מקווה שתצאו רגועים מהסקירה ושהסטטיסטיקה אכן תהיה לטובתך!

PT החדשה

New member
אכן בדקה את כל מה שציינת...

והכל נראה טוב. נקווה שיהיה בסדר.
תודה רבה על העידוד!

ספרקית

New member
התוצאות האלה תמיד מפחידות יותר ממשמעותן האמיתית

תוצאה של 1:65 נשמעת לא טובה אבל היא בסך הכל אומרת שיש סיכוי של 98.46% שהכל בסדר.
כלומר, באופן סטטיסטי מבין הנשים שקיבלו תוצאה קרובה לשלך אצל 98.46% לא היה מדובר בתסמונת דאון.
אני מקווה שהסקירה הראשונה תרגיע אותך מעט ושהדיקור ירגיע לגמרי.
שיהיה בהצלחה

idit84

New member
כל כך מוכר

הייתי במקום שלך. אצלי יצאה תוצאה של 1:50 ואני לא נשמתי במשך שבועיים. לא הצלחתי להכיל את החוסר וודאות ולכן לא הצלחתי לתפקד בעבודה, לא הצלחתי לדבר עם אף אחד ולא הצלחתי לישון. ממש השתגעתי. יומיים אחרי התוצאה הזו, החלטתי לעשות בדיקת הרמוני כדי לקבל תוצאה מהירה ואכן אחרי שבוע הייתה תוצאה וזה היה מרגיע ומעודד והצלחתי לנשום עד מי שפיר. אמנם זו הוצאה כספית אבל זה היה שווה את הבריאות שלי.
היום אני אחרי תוצאות מי שפיר תקינות ויכולה להגיד את מה שאמרו לי אז: התוצאות הינן תוצאות סקר ואינן מעידות בהכרח על תסמונת דאון. לעוברית שלי היה סיכוי של 1:50 ואין לה.
מחזיקה לך אצבעות שהימים האלו יצליחו לעבור איכשהו ובאמת שממליצה לנסות לעשות בדיקת דם כמו הרמוני או להקדים את מי השפיר ולבקש תוצאות מהירות.

PT החדשה

New member
כל כך שמחה בשבילך שזה מאחוריך!!!

אין לי אפשרות להקדים את המי שפיר ולצערי רק תוצאות מי שפיר טובות ירגיעו אותי כרגע אז אאלץ לחכות חודש +.
אבל בהחלט מעודד לשמוע מקרים טובים עם סטטיסטיקה כזאת :)

idit84

New member
לחלוטין מבינה

מזכירה שבמי שפיר יש אפשרות לקבל תוצאות מהירות אחרי 48 שעות (אם אני זוכרת נכון) ואת זה מומלץ לך לעשות.
לצערי הרב, אין הרבה מה לעשות חוץ מלשרוד את הימים הנוראיים האלה. מחזקת אותך מרחוק!!!

זה אכן אפשרי, בדיקת פיש או QF-PCR נותנת תוצאות תוך יומיים

כל מרכז רפואי משתמש בטכניקה קצת שונה והתוספת היא של 1000 שקל בערך. התשובות המדויקות יותר מתקבלות רק אחרי חודש, אבל פיש או QF-PCR מספיקות כדי לדעת אם יש דאון או לא.
מי שפיר אפשר לעשות כבר בשבוע 16, לא? זה אומר שתוך שבועיים וקצת יש תוצאות, וזה בערך הזמן שלוקח להרמוני לתת תוצאות (רק שמי שפיר זה ודאי וזול יותר
)

למעלה