לאחר הפלה אחת והריון כימי נוסף - הגענו לשבוע 12

CountDooku

New member
לאחר הפלה אחת והריון כימי נוסף - הגענו לשבוע 12

שלום לכולן ולכולם.
פרסמתי פוסט בפורום אבדן הריון לפני כמה חודשים על החודשים הלא פשוטים שעברנו בקיץ אשתקד. אשתי בת 35 ואני בן 33.
אז בקצרה - עברנו גרידה בקיץ בעקבות עובר ללא דופק (שבוע 9 אם אני זוכר נכון). לאחר כמה שבועות, נפלנו שוב על הריון כימי (הרופאת נשים שלנו לא החשיבה אותה כהפלה מסתבר, ענין של פרשנות בין רופאים?).
וכיום, ניסיון שלישי,תאריך וסת אחרון ב-20.1, התחלנו שבוע 12 (בתקווה ותפילה שהכל ילך כמו שצריך). בצענו אולטרה סאונד והעובר נצפה עם דופק ותזוזה, בגודל ובמשקל תקין.
יש לנו בדיקת שקיפות עורפית בעוד שבועיים. לפי מיטב הבנתנו, ישנן עוד בדיקות כמו מי שפיר או בדיקות נוספות לשלילת מומים, פגמים ואוטיזם.
כיון שאנחנו מאוד חוששים וכבר כאובי ולמודי נסיון, נרצה ללכת "על בטוח" ולבצע את כל מה שניתן.
נשמח מאוד להמלצות כיצד להמשיך ומה בעצם כדאי לעשות בשביל להסיר
דאגה וחשש מליבנו ולעשות מבעוד מועד את כל מה שצריך ע"מ להבטיח את
שהכל ילך כשורה.
תודה רבה למגיבות,
לי

כמו שאתה מבין

כולנו כאן למודי נסיון מר
אז סליחה שאני אומרת את זה, אבל דוקא אחרי כל מה שעברנו - אין דבר כזה להבטיח שהכל ילך כשורה
שום דבר כמעט לא בשליטתינו
עודף בדיקות גם הוא יכול להלחיץ, יש בדיקות סקר שהתשובות שלהן הן סטטיסיטיות ואתם יכולים למצוא את עצמכם בהיסטריה לשווא
תשאל את TheWindCrysMary איזה סאגה היא עברה עם בדיקת nipt (אם אני זוכרת נכון)
בסקירה ראשונה אתה יכול לשמוע - כנראה ש X בסדר, אי אפשר לדעת בוודאות כי המערכת הזאת עוד לא השלימה את התפתחותה וכן לגבי מערכת Y ומערכת Z - לדעתי אפשר להשתגע.
בכלל ישראל זו אחת המדינות שעושים בה הכי הרבה בדיקות בהריון, אני לא הכי בעד.
ללמוד לשחרר זה מה שהכי עוזר..
סורי אם לא עזרתי.
בהצלחה בכל מקרה!

מה שאנונימית אמרה

אתם לא יכולים להבטיח שהכל ילך כשורה (חוץ מהמובן מאליו - לא לעשן, לא לעשות סמים וכו'). הרבה הריונות מסתיימים בשליש הראשון, וזה לא ישנה אם האישה תבלה אותו בשכיבה על הגב עם רגליים למעלה, זו פשוט סטטיסטיקה דפוקה ואתם נפלתם בצד הלא טוב שלה.

אין סוף לדברים שאפשר לבדוק ולאי הוודאויות שיכולות לצוץ בעקבות הבדיקות האלה. אני עשיתי בדיקת NIPT למרות שיתר הבדיקות היו תקינות, רק כדי להקטין אי ודאויות ולהיות רגועה. בפועל קרה בדיוק ההיפך - ב-NIPT התגלה חשד לתסמונת שרק הגביר את אי הודאות ושלח אותי לבצע מי שפיר. וכמובן - במי שפיר הציעו לי לעשות גם צ'יפ גנטי ולבדוק עוד 1001 דברים, מה שיכול היה להכניס אותי לעוד 1001 סרטים (מה גם שלא יודעים עדיין את המשמעות של כל ממצא חריג בצ'יפ גנטי)... בקיצור - אין לזה סוף, עד שלא מחליטים לשים לזה סוף. אני החלטתי לא לעשות צ'ים גנטי ולהסתפק בשלילת הממצא של ה-NIPT.
אתה ואשתך תצטרכו להחליט ביחד באיזה שלב מפסיקים לתת לרצון לדעת הכל ולשלוט בהכל לנהל אתכם.

מאחלת לכם הריון תקין ורגוע שיסתיים בידיים מלאות וילד בריא

למעלה