המטומה ומלא חרדות וסימני שאלה

idit84

New member
המטומה ומלא חרדות וסימני שאלה

היי בנות,
כמו שכתבתי לכן אני בהריון צעיר (מחר שבו 8) לאחר אובדן הריון בשבוע 22 בעקבות מום בלב. לפני כשבועיים התחילו לי הכתמות דם ושבוע שעבר היה לי דימום מסיבי ובמיון נאמר לי שזה הפלה מאיימת. יומיים לאחר מכן, הלכתי לרופא בקופ"ח שאמר שההריון נראה בסדר ונתן לי קרינון. בגלל הפערים בין הרופאים ובגלל שעדיין דיממתי קצת, החלטתי ללכת לרופא פרטי. בשישי הייתי אצלו. קודם כל, חייבת לשתף שהוא היה מקסים ומומלץ בחום. שמו פרופ' ישי לוין והוא עובד עם הכללית. הוא הסביר לי שהוא רואה שק הריון עם דופק ומעליו המטומה. הוא הסביר שברגע שיש דופק, הסיכויים שלי להפלה הם כמו של כולם ושלרוב ההמטומות נספגות תוך כשלושה שבועות. הוא אמר שהקרינון שנתנו לי לא הוכח כעוזר ושבעצם אין שום דבר שהוכח כעוזר ושצריך לתת לזה זמן ולהיות במעקב.
האם מישהי מכן גם חוותה המטומה שעברה מעצמה? מה הרופאים המליצו לכן לעשות?
נמאס לי כבר מהלחץ והחרדה האלה. כל כך ייחלתי להריון שקט עם תינוק בריא בסופו

ספרקית

New member
לא חוויתי המטומה אבל נתקלתי בלא מעט נשים...

... אשר במקרים שלהן ההמטומה נספגה במהלך ההריון.

זה כל כך מתסכל. גם ככה הריון לאחר אובדן הוא הריון מלחיץ. אז אני יכולה רק לתאר לעצמי איך ההמטומה יכולה להכפיל את הלחץ והחרדה

אני מקווה שההריון ימשיך ויתפתח בצורה תקינה עד לסיום מאושר כך שיום אחד סיפור ההמטומה יהיה רק עוד סיפור שתוכלי לחלוק עם הילד/ה כשתרצי להדגים להם איך כבר בבטן הם הצליחו לשגע אותך

היה לי בהריון הזה

המטומה די גדולה מעל השק. מה שאמר הרופא גם אני שמעתי ברגע שיש דופק זה כבר מעודד.
כל עוד אין דימומים זה גם מעודד.
מקווה שיעבור לך בשלום.

שירהד1

Member
מנהל
אני לא, אבל חברה שלי כן-

כעת היא בשבוע 35, מהלך ההריון היה תקין, פרט להמטומה בראשיתו. היתה במעקבים, וראו שנספג. לא טופלה בכלום. ההריון המשיך נפלא, ואני מחכה יחד איתה לניתוח בעוד שלושה שבועות.

מקווה איתך להמשך תקין. עדכני אותנו

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

למעלה