קבוצה המשכית לנשים אלהוריות

תודה על שאלתך

שלום אנונימית,
המעגלים שאני מעבירה מבוססים על הנחייה וליווי צמודים שלי. אני מביאה אליהם ידע רב בהנחיה של קבוצות יחד עם תוכן מעמיק, מעשיר ומרחיב לב.

לצד זה, הניסיון מראה שקבוצות שבהן למשתתפים יש מחויבות עמוקה לתהליך (והתשלום הוא ביטוי אחד למחויבות הזו) הן הרבה יותר יעילות מקבוצות מפגש בחינם, שבהן השיח והמעורבות של המשתתפים שונים מהותית מהמעגלים שלי.

לכן, המעגלים מתומחרים בצורה ידידותית ונגישה של 120 ש"ח למפגש של ארבע שעות. וסה"כ 1440 ש"ח לתהליך כולו (ניתן לחלוקה לשלושה תשלומים).

אם תרצי לשאול שאלות נוספות, אשמח לענות להכל כאן או בפרטי, אם תעדיפי מענה אישי ❤️

קבוצה המשכית לנשים אלהוריות

היי.
פוסט הצגה עצמית, אבל לא רק.

ותקי הפורום מכירים אותי כ-Gלולוגית, ממשיכה באותו כיוון ובוחרת ניק שקשור לעיסוק שלי.

הנה זה בא -
אני אורנה, אוטוטו בת 46, ואני אלהורית מאז שאני זוכרת את עצמי.

עוד כשחשבתי שילדים זאת חובה (כמו בית ספר, וכמו צבא), וחשבתי שפשוט אדחה אותם כמה שאפשר.
עוד לפני שהיה אינטרנט (מאמינים שהיה זמן כזה?) ובטח ובטח לפני פייסבוק.
כשהייתי בטוחה שאני היחידה בעולם (מוזמנים להוסיף את שם התואר המתאים - המוזרה, השונה, החריגה, הנורמלית...
).

אחרי הצבא, ברגע שהפנמתי שילדים זאת לא באמת חובה, ואני מחליטה מה יהיה ולא יהיה בחיי, חשבתי שנידונתי לחיות עם השונות שלי בבדידות..
לא אספר את כל סיפור חיי (ויש סיפור...), אבל כן רוצה לשתף בשתי נקודות משמעותיות:

הראשונה -
כשגיליתי את הפורום הזה בתפוז, שאז נקרא "נשים שלא רוצות ילדים",
זה היה בשנת 2004, שלושה חודשים אחרי שהוא נפתח.
גיליתי אותו במקרה, ואז ביליתי לילה לבן בקריאה של כל הדיונים אחורה עד להתחלה, בתחושה כל כך חזקה ש"הגעתי הביתה" ו..."אני לא היחידה בעולם!!".
להכיר עוד נשים כמוני - עשה לי משהו כל כך חזק בחיים, שממש קשה לי לדמיין את החיים שלפני.

נקודה שניה -
הייתי בזוגיות עם בן זוג הורי (שרוצה להיות אבא).
זוגיות שתוכננה להיות לכל החיים (בפועל היתה 17 שנה).
ולא רציתי לוותר על עצמי, ובמקביל לא רציתי שבן זוגי יוותר על משהו כ"כ מהותי עבורו כמו הורות.
אז שנים לפני שנושא ההורות המשותפת היה מוכר בכלל ומקובל בפרט, הצעתי זאת לבן זוגי.
זה היה כ"כ פורץ דרך בזמנו, שאפילו רואיינתי על כך לכתבה בהארץ (אותה כתבה שיצאה עם ספרה הראשון של דר' אורנה דונת - "ממני והלאה - הבחירה בחיים ללא ילדים בישראל").
*וחשוב לי לציין שהזוגיות הסתיימה בגלל נושא אחר, כשהיינו בעיצומו של החוזה להורות המשותפת של בן זוגי דאז והפרטנרית שמצא.

האלהורות לקחה ועדיין לוקחת מקום נכבד בחיי.
עברתי איתה לא מעט, ואני חלק מהזירה האלהורית מאז גילוי של הפורום הזה, בשנת 2004.
שנים רבות זה היה הבית שלי, בשנים האחרונות פעילה הרבה יותר בפייסבוק.

אני מאמינה בבחירה חופשית.
ומאמינה שכל אחת ואחד צריכים לבחון לעומק את הבחירות שלהם בחיים, בעיקר אלו הבלתי הפיכות, ו"להסתכל בלבן של העיינים" - גם לרווחים וגם למחירים שיש בכל בחירה.
בדיוק בגלל סיבות אלו, ובגלל המשמעות שהיתה ויש בחיי לקשרים שלי עם נשים אלהוריות - אני פותחת את קבוצת "אלהוריות או לא להיות".
קבוצה אינטימית, בהנחייתי, שתיפגש אחת לשבוע למשך 12 מפגשים,
בסביבה לא שופטת, אך כנה ומאפשרת, ותחקור לעומק את האספקטים השונים של הבחירה באלהורות, הן פנימית והן חיצונית.

מזמינה אתכן להעמיק במשמעויות האמיתיות של הבחירה באלהורות.
החל מהבחירה הפנימית, דרך הזוגית ועד המשפחתית והחברתית.
מזמינה אתכן להתבונן באומץ ברווחים ובמחירים של בחירה זו.
התבוננות זו תיתן אפשרות לעשות הפרדה בין הקולות החיצוניים, לרצון הפנימי האותנטי של כל אחת ואחת

כמו כן הקבוצה תאפשר לפגוש נשים שחושבות כמוך, שלא לוקחות את הבאת הילדים כמשהו שחייבים לעשות.
והיא תיתן במה ליצירת קשרים עמוקים שיוכלו להמשיך מעבר לקבוצה עצמה.
הקבוצה בתשלום.
כל הפרטים - הימים, השעות המיקום והעלות - בקישור המצורף.
♥ ♥ ♥ אשמח לפגוש ולהכיר לעומק כל אחת מכן ♥ ♥ ♥
מזמינה אותך לדבר איתי, בכל שאלה.
אורנה - 053-3314335

https://www.facebook.com/events/671549569844881/

הסבר קצת יותר עמוק על מהות הקבוצה ולמי היא מתאימה

התשובה מורכבת מכמה חלקים -
שבמהות הקבוצה היא בראש ובראשונה לאלהוריות שיודעות שהן כאלו.
אכן יש בקבוצה מקום גם למתלבטות, כי התהליך יאפשר להן להתחבר לרצונן הפנימי, וגם להביט על המחירים והרווחים.
אבל בואי נדבר שניה על נשים כמוני וכמוך - שיודעות, בטוחות ושלמות עם הבחירה (אני אוהבת להגיד שהבחירה - היא להיות נאמנה לעצמי, למהות הפנימית שלי).
ועדיין יש לנו, כאלהוריות, דילמות שונות, שעולות בחלקים שונים של החיים ובמקומות שונים כגון -
זוגיות (החל ממתי מספרים, דרך האפשרויות השונות בזוגיות מעורבת של הורי ואלהורית),
חיפוש עבודה והתנהלות בעבודה (החל מיתרונות, חסרונות וחוקיות בלספר זאת בראיון עבודה ועד חופשות ושעות סיום בעבודה מול הורים וצרכיהם).
התמודדויות שונות מול החברה, החברים, המשפחה ועוד.
הזדקנות.
חיי חברה.
ועוד כהנה וכהנה נושאים שמלווים את הבחירה שלנו.
עד כאן נושאים שאפשר לדון בהם בפורום ובכל קבוצת פייסבוק.

אז מה הערך המוסף שאני מביאה?
זה כבר קשור לחלק השני, ולטכניקת העבודה בקבוצה.
הקבוצה תערך בפורמט של מעגל נשים.
פורמט שנכנס לעומק של כל הרבדים שלנו.
ברוב החיים אנחנו מתנהלים ברמת השכל, הראש, ההיגיון.
ומאפשים פחות מקום לרבדים אחרים של עצמנו - הרגש והגוף.
בניסיון שלי אני רואה הרבה קונפליקטים בין הרבדים השונים של עצמנו.
והרבה מהם לא גלויים לנו.
וכאן שיטת העבודה של מעגל הנשים מאפשרת הנכחה של המקום בו כל אחת נמצאת, בראש ובראשונה בלי לשנות אותו, אלא להביא אותו למודעות.
וכאן יכול להתחיל תהליך של השכנת שלום גם אם ברבדים שונים שלנו יש נקודות מוצא שונות.
אני מתארת לעצמי שזה קצת לא ברור, ואכן אחד החלקים המאתגרים שלי הן להבהיר את המתנות שמעגל נשים מעניק.

החלק השלישי קשור למהות שבטית.
ליצירת שבט נשי עם קשרים עמוקים שיכולים ללכת איתנו לאורך שנים.

מצרפת פה תירגום של מאמר שחברתי ליפז נוי תירגמה וערכה על שבטיות נשית וחשיבותה בחיינו:
(בתגובה הבאה, כי ממש ארוך)

תרגום מאמר על המהות השבטית

למה נשים צריכות שבט?
&nbsp
בימי קדם נשים חלקו הרבה יותר מאשר היום. הן טיפלו בתינוקות שלהן, אספו אוכל ובישלו יחד. הנשים והילדים חלקו את חייהם באופן אינטימי, והיוו מקור של כוח ונוחות זה לזה מדי יום.
&nbsp
מסורות כמו האוהל האדום, שבו נשים הגיעו יחד במהלך הווסת להיות יחד, כיוון שפעם היו כולן מסונכרנות עם המחזוריות שלהן ביחד, היו זמן טוב להזנה, שיתוף העסק של נשים ושמירה על כל אחת אחרת מאושרת ושמחה.
כיום, נשים הן הרבה יותר מבודדות בביתן וחיות בנפרד זו מזו.. ההזדמנויות להתראות יחד הן הרבה יותר מצומצמות והזמן שהן כן מבלות יחד מופחת במידה ניכרת. בגלל זה נשים מחמיצות את הריפוי וההזנה שמקורה בלהיות אחת עם השניה.
&nbsp
~יצירת מעגל הזנה~
&nbsp
נשים הן במרכז חיי המשפחה, מעמודי התווך של המשפחה, המספקות טיפול לילדים ולעתים קרובות לקהילה הרחבה. נשים אחרות ממלאות את הפערים הרגשיים במרחבים, בזכות האינטימיות החברית שיש להן. הן מחזקות את היחסים האלה, כתמיכה ובטחון שאדם אחד לא יכול להיות לך הכל. להיות עם נשים אחרות עוזר לך להיות אמא טובה יותר, אישה טובה יותר. לקבל תמיכה. תמיכה פיזית, רגשית ומנטלית מה שעוזר ליצור סביבה הרמונית לשגשוג הילדים והקהילה.
&nbsp
נשים הן מטפלות טבעיות והטבע שלהן הוא אמפתי. זה חיוני עבורן לקבל הזנה, וכיום ההזנה שנשים מקבלות היא דלה, שגורמת לבעיות בריאותיות יותר ויותר. נשים באופן אינסטינקטיבי יודעות איך להזין זן את זו, ורק להיות אחת עם השניה זה משקם.
&nbsp
~כוחה של חברות נשית~
&nbsp
היתרונות האמיתיים של חברות הן לאין שיעור. חברות עושים את חיינו טוב יותר ומחקרים מראים כי לחברות יש השפעה גדולה יותר על הבריאות הפיזית והפסיכולוגית שלנו מאשר על יחסים משפחתיים.
לנשים יש קשר מיוחד. הן מרעיפות את נשמתן זו לזו. תומכות ומעודדות זו את זו. הסופרת לואיז ברניקוב אמרה: "חברויות נשיות שעובדות הן יחסים שבהם נשים עוזרות זו לזו להשתייך לעצמן."
כוחן של חברויות נשיות מבוססות גם מדעית. חוקרים מצאו כי ההורמון אוקסיטוצין, במיוחד עבור נשים, הוא תרופת החברות , ובהרחבה – גם בסיס לבריאות.
&nbsp
~איך חברויות מפחיתות מתח?~
&nbsp
מחקר היסטורי מצא כי נשים מגיבות ללחץ בצורה שונה מזו של גברים. לעובדה זו יש השלכות בריאותיות משמעותיות. כאשר אנשים חווים מתח, תגובת הfight אוflight מופעלת ומשחררת הורמונים כגון קורטיזול. אוקסיטוצין - הורמון שנחקר בעיקר עבור תפקידו בלידה - הוא הורמון נוסף שמופרש על ידי גברים ונשים כאחד בתגובה ללחצים. אצל נשים, תגובת הflight או fight נעלמת ומעודדת אותם להגן על ילדיהם ולטפח אותם ולהתאסף עם נשים אחרות כהגנה.
&nbsp
ד"ר לורה קליין ושלי טיילור מתייחסות אליו כאל דפוס "דאגה לזולת וחברות". וזה קורה לא אצל בני אדם, אלא גם לנקבות של מינים רבים. כאשר אנחנו באמת עוסקות בדאגה לזולת או בחברות יותר אוקסיטוצין משתחרר, וזה עוזר להפיג סטרס ולהרגיע אותנו. עד לא מזמן מחקרים רבים על לחץ התמקדו בגברים, אומרת טיילור. "לא ייחסו חשיבות לשוני של נשים במחקרים, משום שחוקרים רבים האמינו שהתנודות החודשיות בהורמונים והמחזוריות של האישה יצרו תגובות מתח שגויות מדי מכדי להיחשב תקפות מבחינה סטטיסטית".
&nbsp
גברים מייצרים רמות גבוהות של טסטוסטרון כאשר הם נמצאים תחת לחץ, ועל פי ד"ר קליין, זה מקטין את ההשפעות המרגיעות של אוקסיטוצין. לכן הם נוטים יותר להתמודד עם מתח בfight or flight . לעומת זאת, אישה מייצרת אסטרוגן המגביר את ההשפעות של אוקסיטוצין וזה מחייב אותן לחפש תמיכה חברתית.
&nbsp
תוקפנות ונסיגה (fight or flight) גובים מחיר פיזיולוגי, בעוד החברות מביאה לנחמה שמפחיתה את השפעות הלחץ. "הבדל זה בחיפוש אחר תמיכה חברתית בתקופות מלחיצות הוא אחד ההבדלים הבסיסיים ביותר בהתנהגות גברים ונשים", אומרת ד"ר טיילור. הבדל זה לבדו תורם להבדל המגדרי באריכות ימים.
&nbsp
מחקר שנערך בשנת 2006 בנושא סרטן השד מצא כי נשים ללא חברות קרובות היו בסבירות גבוהה פי 4 למות מהמחלה, לעומת נשים עם עשר חברות או יותר. ובמיוחד, קרבה וכמות האינטרקציה במגע עם חברה, לא היו קשורים להישרדות. רק זה שיש חברים זה מספיק כדי לייצר הגנה.
&nbsp
~אחוות אחיות / סיסטרהוד~
&nbsp
ג'יין פונדה, פעילה ושחקנית אומרת: "חברות בין נשים שונה מאשר חברות בין גברים. אנחנו מדברות על דברים שונים. אנחנו מתעמקות, גם אם לא ראינו זו את זו שנים. ישנם הורמונים שמשתחררים מאישה לאישה והם בריאים לחסל את הורמוני הסטרס. אלה החברות שלי שממשיכות לשמור על עמוד השדרה שלי זקוף וישר. בלעדיהן, אני לא יודעת איפה אני אהיה. אנחנו צריכות להיות ביחד ולעזור אחת לשניה.
&nbsp
פונדה וחברתה הקרובה לילי טומלין ביצעו שיחת TED על חשיבותן של חברויות נשיות, וקישרה בין קשרי החברות של נשים למקור כוח מתחדש:
"זה בגלל החברויות שלנו - חברויות נשיות זו מקפצה לאחוות אחיות (סיסטרהוד), ואחוות אחיות יכולה להיות כוח חזק מאוד לתת לעולם את מה את הדברים שבני אדם זקוקים לו נואשות.

למעלה