למה אין פורום לנשים שלא בחרו אם הן רוצות ילדים, או לא

alice1803

New member
למה אין פורום לנשים שלא בחרו אם הן רוצות ילדים, או לא

או לנשים שסתם מחפשות ייעוץ מסוים או תמיכה, מעוד נשים, או גברים, שפשוט החיים הובילו אותם למצב הזה, שבו אין להם ילדים משלהם, מכל מיני סיבות.
אצלי זה בגלל שאף פעם לא הייתה לי מערכת יחסים יציבה, אני בעייתית, ומודעת לזה.

אז אם היה פורום לאנשים, שלא הייתה להם שום החלטה בנושא, אלא זה פשוט לא קרה, והחיים המשיכו, מהר מידי.
או כי הם לא הכירו את האדם המתאים להם.
אולי הם אף פעם לא חיו בזוגיות ארוכה עם עוד מישהו, אז הם מפחדים ממחויבות, ומהקמת משפחה.
אנשים שלא התחתנו מתוך בחירה, ולכן גם לא הרגישו את "הצורך" הזה, בלרצות את הסביבה ואת המשפחה, והחובה בלהביא ילדים לעולם, כי זה מה שמתבקש.

אז אין להם אולי ממש סיבה אמיתית להיכנס לזה, באופן יחידני נאמר, ולהיות אמא יחידנית מתרומת זרע למשל.

ויש עדיין את אלו שעדיין מתלבטים, כי הם חוששים כמוני, ממה שיהיה בעתיד, והפחד מהלא נודע, ומהמחשבה הזו לקראת "ההשלמה" עם העובדה, שאין לי ילדים, ושיש מצב שגם לא יהיו לי.
ואני יכולה רק להעלות ספקולציות לגביי, על מה יהיה איתי.
כי די מתחיל להיות לי משעמם, וזה אומר שאני חייבת לחפש לעצמי המון עיסוקים אחרים, בכדי לא להרגיש ריקנות.
אז על זה אני רוצה לדבר.

וגם בגלל שאני לא רואה את עצמי כאמא יחידנית.
וגם בגלל שאין לי את הצורך הפנימי הזה, להיות "אמא" ביולוגית של ילד שלי, או הרצון להיכנס להריון, וללדת.
וזה מדהים בעיני, הצורך העיוור הזה של אנשים ללדת ילדים, ושכל אישה באמת כל כך שמחה לעבור את זה, בכל פעם.

עכשיו, זה גם לא אומר, שלא הייתי רוצה איזה 2 ילדים עכשיו, שיבקשו תשומת לב, וחיבוקים, ונשיקות, אני מתה על ילדים.

אבל עובדה, שזה לא קרה, וזה לא קורה, וגם לא בטוחה שזה יקרה.
לכן מנסה לחשוב, ולהקשיב ללב שלי, ולרצונות האמיתיים שלי, מנסה להקל על עצמי, ועל המחשבה הזו, שאני אולי לא אהיה אמא בגילגול הזה.

וגם יכול להיות שאני בכלל לא הייתי מוכנה לזה, מלכתחילה, כי זה הכניס אותי ללחץ מטורף, בזמן שבעצם מה שהכי בא לי, זה לברוח מכל דבר שמזכיר מחויבות כלפי מישהו או משהו בכלל.
הכל כבד לי כל כך לפעמים, אז למה לי להעביר את זה הלאה?
מה אתם אומרים???

ברוכה הבאה

את מתארת מצב מאד ריגשי מול מורכב מול ההחלטה של הורות-כן או לא.

חייבת להודות שמרגישה דומה לך בחלק מהדברים, למרות שאני בזוגיות.
ואפרט בהמשך הסופ''ש אם מעניין אותך.

למצב כה מורכב ומרובה שיקולים ורגשות מתנגשים מטבע הדברים אין לרוב פורום,
אבל אפשר לנסות להציע לתפוז פורום כזה ולראות את תגובתם.

את כמובן מוזמנת להשאר כאן, לכתוב ולהוועץ אבל לעניות דעתי הצנועה במצב כזה אולי מתאים בירור מול איש מקצוע בתחום הנפש שיעזור לעשות סדר בדברים ואולי לנסות להשלים עם הבחירות המודעות והלא מודעות בתחום הזה אצלך.
אולי פורום יעוץ פסיכולוגי הוא מקום מתאים להתחיל בו.

אין ספק שהעיסוק סביב הילדים אצל רוב האנשים משך שנים ארוכות הוא מוטיב כ''כ חזק, מוגבר ודומיננטי בחיים הישראליים שקשה לא לחוש חריגות ואולי אף ריקנות.
זה לא כך בכל העולם, ביחוד לא בארצות ששיעור הילודה נמוך יותר ושיש תרבות פנאי וספורט מפותחים גם למבוגרים.
אבל בישראל קשה לרבים להיות לא הורים מבחירה או מכורח הנסיבות.

אם בגילך רלווונטי, ויש לך הכסף הדרוש, אפשר לשקול הקפאת ביציות שאולי תוריד ממך חלק מהמתח והצורך להחליט לכאן או לכאן.

בנתיים חיבוק גדול!

alice1803

New member
תודה מתוקה

לא יכולה להקפיא ביציות, אני בת 41, זה כבר מאוחר מידי.
אבל תודה רבה על החיזוקים.
אני בטוחה שאני אהיה בסדר, זו רק פשוט תקופה של מחשבות.

צריך לשמור על איזון בהסתכלות...

את כותבת:

"עכשיו, זה גם לא אומר, שלא הייתי רוצה איזה 2 ילדים עכשיו, שיבקשו תשומת לב, וחיבוקים, ונשיקות, אני מתה על ילדים."

לקחת את הדובדבן של הקצפת בגידול הילדים ואת מסתכלת רק עליו. אבל כדי לקבל את הדובדבן הזה, את צריכה:
- לאבד שעות שינה בלילה ולהיות עייפה כרונית
- לדרדר את המצב הכלכלי שלך למשך עשורים
- להרגיש שכאשר את מסיימת את עבודת היום, את חוזרת הביתה לעבודה נוספת
- לחיות בדאגות אינסופיות לבריאות הצאצאים
- לאבד את החופש שלך ואת הסופנטניות
- להרוס את הגוף בהריונות (מבחינה אסתטית, ולפעמים לא רק)
- לדעת שישנם סיכויים טובים שגם אם לא התחלת כאם יחידנית, תסיימי (פרקטית) כאם יחידנית, לאחר הפרידה מבן הזוג
- לדעת שאם קורה משהו לצאצאים (מוות או פגיעה קשה חס וחלילה), לא יהיה יותר טעם לחייך
- ועוד!

אז כן, אם תקריבי את כל הנ"ל, תקבלי כמה חיבוקים ונשיקות. שווה את זה? אם אין כמיהה הורית חזקה (שהיא דבר רגשי חסר הגיון), אז בשיקולי עלות תועלת זה נראה לי כ"כ לא שווה את זה... החיים קצרים מדי מכדי לבזבז אותם על הקרבה וביטול עצמיים.

alice1803

New member
היי תודה, מאוד נכון מה שכתבת, ציינת כמעט את הכל

יפה מאוד, קלעת בול, כל מה שכתבת, אלו המחשבות היומיומיות שלי, והשיקולים שאני חושבת עליהם.
&nbsp
אבל אני חייבת לציין את ההבדל בין בחירה שקולה, ובהחלטה חד משמעית שמגיעה מהבטן, לאנשים שהחליטו שזה לא בשבילם להביא ילדים, וזהו, הם לא מתחבטים בשאלה הזו שוב (אני די מקנאה), זו הרגשה חופשית בכל המובנים.
&nbsp
ויש עוד הבדל מהותי בין גבר לאישה, וזה מן הסתם, שלגבר יש את כל הזמן שבעולם, גם אם הוא לא רוצה להחליט כרגע, הוא יכול אפילו "בטעות" להביא ילד לעולם, גם בגיל 60, אז כך שהפקטור של "הזמן" לא משחק כאן תפקיד בכלל, ואפשר להתחרט.
ולנשים זה דבר איום ונורא, כאילו אלוהים העניש אותי, על זה שבחרתי לחיות לבד, ושאהבה בכלל, זה לא משהו שבער בי, כשהייתי צעירה יותר, הייתי עסוקה בדברים אחרים, שלא נמצאים כאן על הקרקע.
בכל אופן, אני חוששת שמעכשיו ארגיש את תחושת הפיספוס הזו לנצח, אבל לא בטוחה.
&nbsp
מקווה שאצליח לשחרר את המחשבה הזו, ולא להתעסק בה יותר, כי אני בנתיים מפספסת את החיים שלי, ואולי אחסוך קצת כסף ואסע מפה לכמה שנים, להרגיע קצת את המחשבות.
אבל כרגע לא יכולה.
תודה על הכל, מעריכה מאוד.

אני יכול להגיד לך לגבי

שעד היום (38 שנים) לא עלה בי הצורך בילד. מצד שני גם אין לי דחיה מילדים, הם מאוד חמודים.

הדחיה שלי היא מכל הקשיים שפירטתי בפוסט הקודם הקשורים בהורות, והם מטים את המשוואה לכיוון אל-הורות. מדובר בדחייה קשה מהקשיים הללו... אם יש משהו שיצליח לגרום לי להתגבר על הקשיים הללו ובכל זאת להביא, זה אם האישה בחיי תחליט להעמיד את זה כתנאי (כפי שקרה לרוב חברי שהביאו - הביאו בגלל הכמיהה החזקה של האישה שאהבו, ולא כי רצו בעצמם, לפחות לא באותה העת).

לגבי שעון הפוריות של האישה שמסתיים בממוצע בתחילת גילאי ה-40, כפי שכתבתי כאן רבות בעבר, אנו לקראת שינוי רפואי מרחיק לכת בתחום הזה, שינוי שיאפשר לאישה בכל גיל ליצור ביציות תקינות (בזכות יצור תאי גזע עובריים מושרים מנשים מבוגרות, והפיכתם לביציות תקינות, טכנולוגיה שכבר פועלת בעכברים, וכעת מתורגמת לבני אדם). זה לא יקרה מחר, אבל בפרק זמן של 10 שנים - בהחלט אפשרי.

alice1803

New member
אז אני אחכה עד שעכברית תיכנס להריון חחחח

ואז אדע שיש לי סיכוי להיות אמא בגיל 50.
&nbsp

אז זהו שעכברית כבר נכנסה להריון בשיטה זו לפני מספר חודשים

והולידה צאצאים בריאים.

כעת הטיפול מתורגם לבני אדם.

מומחים מעריכים שניתן יהיה לעשות זאת בבני אדם כבר בתוך 5 שנים, אך מתן כל האישורים הדרושים יאריך את התקופה לעשר שנים לערך.

בקיצור יש לך 10 שנים לחשוב טוב אם את רוצה ילדים

alice1803

New member
חחחח קורע

אז אתה אומר שאני יכולה לחסוך בנתיים, ואז ללדת בגיל 52, בתקווה שיאשרו לי את זה דרך הקופ"ח, ושזה לא יעלה כמו טיסה לחלל, אז יאללה מתאים לי. עד אז אלוהים גדול.

תסמכי על מדינת ישראל

שתסבסד כל טיפול שיוביל להגברת הילודה... הסבסוד של מדינת ישראל בתחום הזה, אין לו אח ורע בשום מקום אחר בעולם.

alto4

New member
אין צורך בפורום כזה

לדעתי זה מיותר לחלוטין.
המחשבה/החלטה/חוסר החלטה,,, וכדומה יכולים להתאים גם לפורומים רבים אחרים.
פורום משפחה או פורום זוגיות, וגם לפה וגם לגרושים גרושות וגם לפוריות וגם לאמהות יחידניות ובטח לעוד.....
&nbsp
זה בסך הכל הרהור , לדעתי אגב , יש בתפוז יותר מדי פורומים ומרוב עצים לא רואים את היער...

alice1803

New member
לכן כתבתי למה אין פורום לנשים, ולדעתי בהחלט יש צורך

מה ההבדל בין הצורך בפורום לאנשים שבחרו להיות אל-הורים, לבין אנשים שעדיין מתלבטים בנושא מהותי שכזה, ורוצים להתייעץ קצת בנושא.
אז לדעתי בהחלט יש מקום גם לפורום כזה, כי הנה, יש צורך, אני מתלבטת.
&nbsp
אני חושבת שיש הרבה יותר מועקות והתחבטויות לנשים בנושא הזה, מאשר לגברים, ולכן כתבתי את מה שאני מרגישה.
אבל זכותך לחשוב מה שאתה רוצה.
&nbsp

alto4

New member
אין צורך

אולי נעשה גם למתלבטים שהם צמחוניים,ועוד פורום למתלבטים שהם טבעוניים
ועוד פורום למתלבטים שגרים בתל אביב , ועוד פרום למתלבטים שגרים בבני ברק ... ועוד ועוד ועוד...
&nbsp
זה הירהורים / מחשבות,

Nana user

New member
מזדהה עם הסיבוכיות

גם אני מקנאה באנשים שהכל ברור ופשוט להם ולא מתחבטים בשיקולים מנוגדים וסותרים.
אני חושבת שחלק ניכר מהסיבוכיות נובע מרגישות גבוהה לסביבה.
כשכל האנשים סביבך נשואים עם ילדים או יחידנים עם ילדים וכאשר מבחינתם אדם ללא ילדים הוא כישלון או מנוון בפונקציות שנראות להם מהותיות בחיים - עע הקמת משפחה, הגיוני שאדם רגיש תתעורר בו תחושת חריגות וחוסר נוחות.
זו פסיכולוגיה חברתית בסיסית.
בישראל זה קשה במיוחד כי יש שיח מפותח סביב הנושא של גידול ילדים, והורים משיגים הטבות רבות ממוסדות מדינה, עבודה ועסקים בגין ילדיהם.

alice1803

New member
היי תודה, נכון מאוד

מין הסתם אם הייתי עכשיו על חוף במכסיקו, והייתי מרוכזת כולי, אך ורק במוזיקה הנפלאה שעצי הדקל עושים לי באוזניים, בכל פעם שהרוח מגיעה. אז הייתי יותר משוחררת מהמחשבה הזו, שצריך להביא ילד לעולם.
&nbsp
ואם היו מסביבי רק אנשים זורמים וסבבה, שלא שואלים שאלות כמו למה לא התחתנת? ולמה אין לך ילדים? וידחפו ברגע האחרון את ה"בקרוב אצלך" וכמובן "אף פעם לא מאוחר" שמגיע ממש עוד רגע, שזה בכלל זוועה.
אז בטח לא הייתי מרגישה כל כך שונה מהשאר, זה נכון.
&nbsp
וזה מעצבן, כי הם משרישים בנו את המחשבה הזו, שאנחנו בטוח רוצים להתחתן, ואני תמיד ניסיתי לחשוב, למה הם כל כך בטוחים שחתונה זה מה שאני רוצה בחיים? למה אתם מראש מלחיצים אותי, על זה שלא הגעתי לפיסגה כביכול.
&nbsp
ואז יוצא שאני גם אשמה, ואמורה להרגיש חרא עם זה שלא עשיתי ילדים עד עכשיו, שלא התחשבתי בהורים שלי, שאני עצלנית, וכנראה אני ממש אגואיסטית.
&nbsp
יש לציין שאין לי שום עיניין בלהיות כמו כולם, זה נורא שיעמם אותי, ממש מגיל קטן, תמיד רציתי את ההיפך ממה שכולם רוצים, צפיתי בכל מי שהתחתן, וקיבלתי קדחת.
&nbsp
ולמרות כל זה, אני עדיין בשלב של המחשבות על נושא הילד, וגם בגלל לחץ מכיוון ההורים והסביבה.
לכן אני משתפת, ותודה רבה על התגובה
יום טוב

בעצם המצב שלך הוא מצב דומה

לאדם דתי החי בקהילה דתית, אך רוצה לחיות כחילוני. אני גם הקבלתי כאן בעבר את האל-הורי, לאי-השמרן האולטימטיבי. לאדם שבאמת הניח את כל המסורות מאחור.

מבחינה אובייקטיבית,אין שום פסול בכך שרוצה לחיות כחילוני, אם זה מה שעושה לו טוב. כמובן שהחברה רואה פסול בכך, כי בחירתו מערערת את יסודותיה (הרעועים בלאו הכי).

אותו הדבר במקרה שלך. מבחינה אובייקטיבית, אין שום פסול בכך שאינך רוצה ילדים, אם זה מה שעושה לך טוב. לפי מחקרים, ובניגוד למה שאומרות ה-"מסורות" של השמרנים, אם אין לך כמיהה הורית חזקה (שהיא עצמה תולדה של טרנד חברתי), חייך צפויים להיות לא פחות טובים (בכל גיל) מאשר של הורים. ישראל מדינה צפופה מדי ולכן את גם עושה טובה לסביבה. עם זאת, החברה השמרנית רואה בכך פסול, כי בחירה שכזו מערערת את יסודותיה (הרעועים בלאו הכי). לכן החברה תנסה בכל כוחה לטעת בך ספק, כדי שתחי את החיים שהם רוצים עבורך, ולא את החיים שאת רוצה - החיים שמתאימים לך.

לתפיסתי פורום האל-הורים דן בנושא הזה...

ופתוח גם למתלבטים/ות בנושא ולא רק לכאלה שהחליטו בפסקנות שהם אל-הורים. הפורום גם כולל כותבים/ות שהם הורים לילדים כך שאת יכולה לקבל מכלול של דעות לגבי ההחלטה אם להרות או לא (פורום למלבטים בלבד לא בטוח שיתן לך את זה). אני בפורום פחות משנה וראיתי מספר פוסטים ממתלבטות כך שאת יכולה לקרא אחורה נושאים שהועלו בעבר ולקרוא תגובות ודיונים שהתפתחו בפורום בעקבותיהם .
אני אל-הורי שחי בישראל ויודע כמה קשה לברוח פה מכל "מעודדי הילודה" אבל אני גם יודע שאת יכולה לבחור לשמוע את עצי הדקל המקסיקנים גם בישראל (עם קצת מודעות ואולי גם מעט תרגולי מדיטציות).
כתבת שאת אוהבת ילדים אז את אולי יכולה לשקול עבודה עם ילדים כגון מטפלת או בייביסיטר ואז את משלבת את אהבתך לילדים עם אי רצונך באחריות שבגידול ילדים כאם. אם הסיבה שלך לאל-הורות היא העדר זוגיות או העדר יכולת להיות בזוגיות (סרוב להתחתן) אז את יכולה לשקול "הורות משותפת" שבה האחריות המשותפת היא לילד בלבד ואין חובה להתגורר ביחד (יש אתרי שידוכים יעודיים שעוסקים בתחום הזה). בסופו של דבר תהיה החלטתך אשר תהיה לדעתי רק מי שההורות בוערת בו בעצמות (ובדרך כלל הוא/היא יודע/ת את זה) צריך לממש את זה והפוך להורה, ולהחליט אם כן או לא ללדת לפי מה שהחברה/משפחה מסביב אומרת או כי מתחיל/ה לחשוב על מה יהיה איתך בעתיד לדעתי אלו סיבות לא נכונות ללדת וליצור חיים.

alice1803

New member
מאוד נכון מה שכתבת, וזה מה שאני חושבת עדיין על עצמי

כנראה לא אהיה מוכנה לילד/ה בגלגול הזה, אלא אם מישהו מלמעלה יחליט לסובב את הגלגל של ההגה ויחתוך חזק ימינה.

למעלה