מציאת שם לקהילת אנשים שלא רוצים ילדים

אבל ממי? ממה?

ועניין נוסף הוא ש"המשוחררים" לא שונה בהרבה מ"חופשיים מילדים" - כשכאמור, ישנן עמדות לכאן ולכאן בנוגע לשם הזה. הלוואי וזה היה כל-כך קל :)

trilliane

Well-known member
מנהל
כללי מדי ומזכיר חיילים משוחררים, או אסירים...

מבאס להיות 'פרקליטת השטן' בשרשור זה

אבל "ללא ילדים" חסר התייחסות לסוגיית הבחירה. גם אנשים עם בעיות פוריות הם ללא ילדים. היופי במונח צ'יילדפרי באנגלית - שזה גם ללא, וגם חופש (= מבחירה). אמשיך לדבר לעצמי ואומר שזה נכון שגם אלהורי לא מתייחס לעניין הבחירה - אבל אני חושבת שאולי ברגע שהשימוש הראשון בו ייעשה במסגרת כתיבה על הבחירה בחיים ללא ילדים - הוא יקבל את המשמעות הספציפית שלו, מהקונטקסט, וימשיך להיות מזוהה איתו. תודה!

lilalila

New member
מה עם...

צאצע-אין "פגשתי בחור מדליק אבל אז הוא אמר לי שהוא צאצעאיני....והתבאסתי" "אני צאצעאינית ולמרות זאת חברת שילב שולחת לי חומר פרסומי"

yaakii

New member
אם כבא צאצאני (המילה היא צאצא ולא צאצע)

וזה שילוב מעניין של המילים: צאצאין.

lilalila

New member
../images/Emo45.gif חחח....איזו טעות

אני אפילו לא יודעת איך לכתוב את זה, אז אתם רוצים שאגדל את זה בבית??

yaakii

New member
אנחנו לא ../images/Emo189.gif לא קרה כלום.

בדיוק היום ניהלתי שירשור שלם בפורום "משוב" ששוב ושוב חזרתי בו על המילה "התרעה" במקום "התראה"...

lilalila

New member
אבל מצד שני זה יכול לפגוע....

המילים צאצאיני/ית........או אפילו חפטף (מילה מצויינת שעלתה כאן) עשויות לפגוע באנשים שאין להם ילדים ולא מבחירה....

azaria

New member
גם צמחוני עלול לפגוע באלרגיים לבשר.

אין מה לעשות. תמיד יהיה מישהו שייפגע ממשהו. החוכמה היא למזער את הפגיעה כמה שאפשר, ולחיות עם המעט שנשאר. אם רק מחפשים ומחפשים את המושלם - נשארים עם כלום במשך הרבה הרבה זמן.

lilalila

New member
נכון, אין מושלם ../images/Emo21.gif

אבל פה מדובר בנושא רגיש במיוחד. אנשים שאין להם ילדים כי הם לא יכולים ללדת זו קבוצה רגישה במיוחד, אי אפשר להשוות דבר גדול כזה לחוסר יכולת לאכול משהו (ויהיה טעים ועסיסי כבשר אשר יהיה). מכל האופציות שהועלו כאן, האחת שאהבתי ביותר ונראית לי הכי פחות פוגענית זה ראשי התיבות אשר"י (אנשים שלא רוצים ילדים). יש בזה משהו כל כך נכון, שמבטא גם את הבחירה, וגם את הגישה החיובית לתוצאותיה.

הצעה שלי

"פורום זמורות" זו מילה חדשה שהמצאתי
רוב שאר ההצעות היו די בנאליות לדעתי.

trilliane

Well-known member
מנהל
המצאת מילה מהתנ"ך? ../images/Emo6.gif

זה כמו "כתבתי היום שיר של ביאליק"...
זְמוֹרָה [תנ] [ש"ע; נ'; זמורַת-, זמורות, זמורות-, גם זמורים, זמורָתו] <זמר> עָנָף של גֶפֶן שנושֵׂא את אֶשכּולות העֲנָבים, העָלים והקנוקָנות. במדבר פרק יג פסוק כ"ג: וַיָּבֹאוּ עַד-נַחַל אֶשְׁכֹּל וַיִּכְרְתוּ מִשָּׁם זְמוֹרָה וְאֶשְׁכּוֹל עֲנָבִים אֶחָד וַיִּשָּׂאֻהוּ בַמּוֹט בִּשְׁנָיִם וּמִן-הָרִמֹּנִים, וּמִן-הַתְּאֵנִים. (מתוך סיפור המרגלים ששלח משה לארץ ישראל, המילה מופיעה גם בספרי מקרא אחרים)

למעלה