לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1054910,549 עוקבים אודות עסקים

פורום בחירה בחיים ללא ילדים–אלהורות

מה, אתם לא רוצים ילדים??? לא יכול להיות! כשתגדלו זה ישתנה על-בטוח! אבל זו מהות הנשיות! ומשמעות החיים! ילדים זה שמחה! לא שמעתי על דבר כזה בחיים! את לא נורמלית! שמעתם את המשפטים האלו כבר מיליון פעמים? לפעמים עוברת לכם בראש המחשבה שמשהו לא בסדר? המשפחה והחברים לא מבינים? כל נהג-מונית שני מנסה לשכנע שמדובר בטעות? איך בונים זוגיות שאינה מבוססת-ילדים?; מה המשמעויות הפוליטיות של הבחירה האישית הזו?; האם יש טעם בכל הטיעונים הדמוגרפיים, הפוליטיים, הפמיניסטיים, הפסיכולוגיים והאישיותיים או שפשוט נולדנו בלי הגן הנכון?; איך מתמודדים עם החברים שלא מפסיקים לדבר על ילדיהם הנפלאים? איך משפיעה הסוציאליזציה על האפשרות לבחירה חופשית? אתם אלהורים או בעצם מתלבטים? בת/בת הזוג רוצה ילדים ואתם לא?  ועוד ועוד מטרת הפורום היא להוות מוקד תמיכה חברתית לאנשים שבוחרים בחיים ללא ילדים. זה המקום להתלבט, לתהות, לחזק, ללוות ולתמוך באלהוריות ואלהורים;

הנהלת הפורום:

אודות הפורום בחירה בחיים ללא ילדים–אלהורות

מה, אתם לא רוצים ילדים??? לא יכול להיות! כשתגדלו זה ישתנה על-בטוח! אבל זו מהות הנשיות! ומשמעות החיים! ילדים זה שמחה! לא שמעתי על דבר כזה בחיים! את לא נורמלית! שמעתם את המשפטים האלו כבר מיליון פעמים? לפעמים עוברת לכם בראש המחשבה שמשהו לא בסדר? המשפחה והחברים לא מבינים? כל נהג-מונית שני מנסה לשכנע שמדובר בטעות? איך בונים זוגיות שאינה מבוססת-ילדים?; מה המשמעויות הפוליטיות של הבחירה האישית הזו?; האם יש טעם בכל הטיעונים הדמוגרפיים, הפוליטיים, הפמיניסטיים, הפסיכולוגיים והאישיותיים או שפשוט נולדנו בלי הגן הנכון?; איך מתמודדים עם החברים שלא מפסיקים לדבר על ילדיהם הנפלאים? איך משפיעה הסוציאליזציה על האפשרות לבחירה חופשית? אתם אלהורים או בעצם מתלבטים? בת/בת הזוג רוצה ילדים ואתם לא?  ועוד ועוד מטרת הפורום היא להוות מוקד תמיכה חברתית לאנשים שבוחרים בחיים ללא ילדים. זה המקום להתלבט, לתהות, לחזק, ללוות ולתמוך באלהוריות ואלהורים;

x
הודעה מהנהלת הפורום

ברוכים הבאים לפורום, לשעבר פורום נשים שלא רוצות ילדים. נא לקרוא את תקנון הפורום לפני הכתיבה.
אמהות, סקרנים, אורחים, תחקירנים, חוקרות/ים ושאר מתעניינים - אנא לחצו על המשך...
לקישורים לקהילות נוספות לאנשים שלא רוצים ילדים   -   אנא לחצו על המשך...
אמהות מאושרות, סקרנים ואורחים לרגע: נא לעיין ב``שאלות נפוצות`` לפני הכתיבה בפורום 

המשך >>

לצפיה ב-' מציאת שם לקהילת אנשים שלא רוצים ילדים'
מציאת שם לקהילת אנשים שלא רוצים ילדים
<< ההודעה הנוכחית
25/06/2010 | 13:02
204
1060
מזה 5 שנים קהילת האנשים שלא רוצים ילדים, מחפשת שם לעצמה.
השם הרווח בחו"ל הוא ChildFree, אבל מדיונים שונים שעלו בפורום שלנו, נראה כי המונח המקביל - חופשיים מילדים - אינו מוצלח בעיני רבות ורבים.
תהליך מציאת שם נמצא כרגע בעיצומו, לקראת ספר בנושא הבחירה בחיים בלי ילדים בישראל, שיצֵא לאור עוד מספר חודשים.
אז -
חפשו איתנו?

שתי הנחיות חשובות:
השם צריך לעמוד בזכות עצמו ולא לעומתי (כמו צמחוני, ולא "לא אוכל בשר")
שלא יהיה בעל משמעות שלילית ביסודו (כמו רווק, שכידוע מגיע מהשורש ר.י.ק)

תודה
בחירה בחיים ללא ילדים–אלהורות >>
לצפיה ב-'מנסה'
מנסה
25/06/2010 | 13:33
12
82
למרות שאינני מהזן שמסוגל לירות סיסמאות וכותרות.

הדבר היחיד שעלה לי בראש עומד בכל הקריטריונים הוא:
פנויים מילדים.

זה עונה על שני הקריטריונים ובהחלט מייצג את כל מי שבחר לא להוליד.
הורים, גם כאלה שילדיהם בגרו, אינם (לפי השרשורים האחרונים כן ולפי מה שקורה כאן בארץ), באמת פנויים מילדיהם, כך שגם כאן לדעתי זה עונה על הקריטריונים.

תגובות?, מישהו?

לצפיה ב-''
25/06/2010 | 13:52
10
55
זה אמנם לא עונה על הקריטריון של מילה שעומדת בפני עצמה, כמו צמחוני, אבל מעניין.
חשבתי על מועדוני פנויים/פנויות, שמתארגנים דווקא כדי לצאת מהסטטוס הזה, בעוד במקרה שלנו - בדיוק להפך.

אני עדיין חושבת שצריך מילה עצמאית, אבל אולי מישהו יצליח להתגלגל אליה מהרעיון שלך.

לצפיה ב-'גם אני חושבת שעדיפה מילה אחת'
גם אני חושבת שעדיפה מילה אחת
25/06/2010 | 14:02
7
59
כדי לתאר אדם שבחר לא להוליד ילדים. אבל לא מצאתי אחת כזו

זה כן יכול להיות שם טוב לפורום בנושא.

אגב, גם חד הורי החל כחד הורי והפך עם השנים ליחידני/ת
לצפיה ב-'זהו בדיוק! דרושה מילה דומה ליחידני/ת :)'
זהו בדיוק! דרושה מילה דומה ליחידני/ת :)
25/06/2010 | 14:09
44
לצפיה ב-'אנקדוטה'
אנקדוטה
28/06/2010 | 13:18
5
56
אני מפורום יחידניות מבחירה - ובאתי לבקר כי ההודעה שלכם בראשי.
ראיתי את ההודעה שלך והייתי חייבת להגיב. בעבר היה פורום שנקרא חד הוריות מבחירה, כי זה היה המינוח המקובל.
אנחנו הרגשנו שהמונח חד-הורי לא מייצג אותנו, גם כי הוא לא נכון מבחינת העברית (אם כבר אז הילדים שלנו הם חד הוריים, ולא אנחנו, האמהות) וגם כי זה היה מונח רחב שכלל כל מיני סוגים של 'חד הוריים'.
החלטנו, ואהבנו את המונח 'יחידנית', ואפילו התייעצנו עם האקדמיה ללשון בשלב כלשהו. ואז, התחלנו להשתמש במילה, ודאגנו שבשם הפורום תופיע המילה 'יחידניות', וכשהתראיינו למדיה התעקשנו על המילה הזאת, והנה, היא נכנסה לשפה ותפסה את מקומה (ובהתחלה היו לנו המון קשיים, ובכל מקום ביקשו הסברים ל'מה זה יחידנית?').

אולי גם אצלכם זה יתפוס - המילה החדשה שתמצאו לעצמכם.

בינתים גם אני מנסה לחשוב בשבילכם על מילים מתאימות.
לצפיה ב-'הניסיון שלך מאוד חשוב, ואני שמחה שכתבת'
הניסיון שלך מאוד חשוב, ואני שמחה שכתבת
28/06/2010 | 14:01
2
37
בשרשור הזה.
נהדר לראות איך תהליכים כאלה מתגלגלים, ועוד יותר נהדר שהצלחתן למצוא שם/מילה :).

אם הבנתי נכון, המונח "יחידנית" 'נולד' בפורום שלכן?
היתה עליו הסכמה מהרגע הראשון או שהיו דעות לגביו לכאן ולכאן?

לצפיה ב-'אפשר להגיד שהמונח'
אפשר להגיד שהמונח
28/06/2010 | 14:27
1
41
נולד אצלנו   (יותר נכון, בפורום המקורי שהיה אז) ואנחנו רואות בסיפוק את השימוש הנרחב שהוא זוכה לו בציבור.
זה בהחלט מעניין לראות איך התהליכים האלה מתגלגלים, ויהיה מענין לעקוב גם אצלכם בפורום ואחר כך בציבור בכלל.

בהתחלה היו עליו דעות שונות, בעיקר כי לא היינו בטוחות שהביטוי 'תקין' בעברית. אחרי שקיבלנו תשובה מהאקדמיה שהוא בסדר, אז היה עליו קונצנזוס רחב מאוד.

לדעתי חשוב לבחור מילה שתהיה קלה להגייה מצד אחד, ושאפשר יהיה להטות אותה בכל ההטיות האפשריות (אחרת אי אפשר יהיה להשתמש בה).
לצפיה ב-'אין כמו להשתעשע עם השורש י.ל.ד בפורום הזה '
אין כמו להשתעשע עם השורש י.ל.ד בפורום הזה
28/06/2010 | 14:45
39

אין לי ספק בכלל שמציאת שם מוצלח (תוכנית והגייתית) - זה מהלך חשוב חשוב חשוב בקידום שיח ציבורי בנושאים כאלה בכלל ושל הפורום 'שלנו' בפרט, ולכן המאמץ המיוזע הזה למצוא אותו כבר קיבינימט :)).

בכל מקרה, מאוד מרגש בעיניי התהליך שקרה אצלכן.
בקרוב אצלנו

לצפיה ב-' זה מונח נכון ומוצלח בהרבה מ"חד הורית".'
זה מונח נכון ומוצלח בהרבה מ"חד הורית".
28/06/2010 | 15:14
1
35
שהוא אכן לא נכון מבחינה מילולית וגם לי זה הציק (וכבר התייחסתי לכך פה או בדיון מקביל). שמחה לראות שנמצא מונח הולם ומתאים שזכה לברכת האקדמיה.
אני לא מרגישה שב"יחידני/ת" יש מהות של בחירה, זה נראה פשוט כמו משהו שמתאר מצב וצריך להתאים גם להורים יחידים אחרים (כי גם להם "חד הורי" לא מתאים) אבל זה כבר דיון אחר.
לצפיה ב-'אכן'
אכן
28/06/2010 | 15:32
26
התהליך אצלנו היה כזה שרצינו מונח שגם נכון יותר מה 'חד הוריות' שהיה המונח המקובל אז, וגם משהו שמשלב את אלמנט הבחירה.
משלא מצאנו, החלטנו ש'יחידניות מבחירה' הוא הבחירה הכי טובה שאנחנו יכולות למצוא. המילה יחידניות לא היתה אז בשימוש בכלל, ואני שמחה שהיום אני יכולה להשתמש בה בלי להיות נדרשת להסברים. ובהחלט המילה 'יחידני/ת' מתאימה לסוגים שונים של הורים יחידים. (לא נכנס כאן לדיון לגבי מה צריך להיות תחת המטריה של המושג הורים יחידים, כי זה לא הפורום המתאים).
לצפיה ב-'גם ChildFree זו לא באמת "מילה אחת"'
גם ChildFree זו לא באמת "מילה אחת"
25/06/2010 | 15:57
1
40
אלא שתי מילים שהודבקו זו לזו. באנגלית זה אפשרי בקלות גדולה יותר (לפחות בצירופים מסוימים) ובעברית קיימים מנגנונים אחרים (סמיכות, למשל).
לצפיה ב-'נכון. השאיפה למילה אחת התבססה על "צמחוני"'
נכון. השאיפה למילה אחת התבססה על "צמחוני"
25/06/2010 | 16:02
35
לצפיה ב-'נזירות'
נזירות
28/06/2010 | 14:09
36
לצפיה ב-'בעיניי'
בעיניי
25/06/2010 | 13:58
9
61
השם הכי מדוייק הוא "אנשים שלא רוצים ילדים".
כצמחונית, אני משתמשת במילה "צמחונית" בכדי לתאר את עצמי, אבל מרגישה יותר טבעי לומר "אני לא אוכלת בשר".

לדעתי השם נחוץ לצרכי נוחות בדיבור, ולכן זו צריכה להיות מילה אחת. איזושהי מילה שתתפוס בציבור הרחב, ככה שיפנימו שאנחנו קיימים.
אני יכולה לחשוב על חופשיים, אשר"ים... זהו כרגע. מחכה לשמוע רעיונות נוספים.

בהצלחה עם הספר
לצפיה ב-'את יודעת כמה נייר יהיה אפשר לחסוך'
את יודעת כמה נייר יהיה אפשר לחסוך
25/06/2010 | 14:06
8
59
אם נמצא מילה אחת במקום כל הפעמים בהן כתבתי בספר: אנשים שלא רוצים ילדים/אנשים שלא רוצים להיות הורים/אנשים שבוחרים בחיים בלי ילדים וכו'?
נראה לי שהספר יתכווץ לחצי

וכן, זה לגמרי מטעמי נוחות ודיוק, ואפילו יותר מכך: מטעמים פוליטיים - כלומר ייצוג שלנו שמעיד על נוכחות בשטח.

תודה לך
לצפיה ב-'מסכימה -'
מסכימה -
25/06/2010 | 14:28
5
37
בינתיים גם אני מסתרבלת עם "נשים שלא רוצות ילדים", ואפילו "נשים שלא רוצות ללדת/לאמץ ילדים".
במקרה הזה ההגדרה הלעומתית, על דרך השלילה, מספקת את האקטיביזם המתבקש. מבטיחה לחשוב...
ותכף מעלה פתיל חדש בענייני אקטואליה
לצפיה ב-'ומז"ט לרגל הוצאת הספר. מרגש!!!!'
ומז"ט לרגל הוצאת הספר. מרגש!!!!
25/06/2010 | 23:52
3
14
לצפיה ב-'תודה... עוד לא... עוד טיפה'לה :))'
תודה... עוד לא... עוד טיפה'לה :))
26/06/2010 | 10:05
2
13
לצפיה ב-'יש לך כבר קונה '
יש לך כבר קונה
26/06/2010 | 17:02
1
21
אין לי רעיון לשם לקהילה...

אבל רק בגדול באמת משהו שמשדר בחירה חופשית ולא משהו אנטי ילדים... כי יש אנשים שבוחרים לא להביא והם כן אוהבים ילדים.. פשוט לא רוצים לקחת על עצמם אחריות כזו מסיבות שונות... וגם לא לשדר אנטי ילדים לכלל החברה.. אם כי בחירה חופשית וראוייה לאדם שבחר בה.

כמובן השם צריך להיות מובן וברור לקורא..

לא הייתי מצמצמת למילה אחת... זה לא פשוט, אלא או שם הפורום או "בחרו לא להיות הורים",  "בוחרים לא להיות הורים"...
"האני האותנטי"... אבל את זה אפשר ורצוי לקחת לכל תחום

אין לי איך לשים את הדבר במילה אחת.... סורי...

אבל בהצלחה ותודיעי כשהספר יוצא-  אני קונה
לצפיה ב-'הפורום יהיה המקום הראשון בו אעדכן שהספר יצא..'
הפורום יהיה המקום הראשון בו אעדכן שהספר יצא..
26/06/2010 | 18:42
20
כמובן כמובן!

מלכתחילה אני מנסה לקחת בחשבון את כל מה שכתבת - בעד מה כן, נגד מה לא וכו' - ונראה מה יצא מהעייסה בסייסה הזה :).

תודה מארי
לצפיה ב-'אז אולי הארגונים למען הסביבה ימצאו מונח מתאים'
אז אולי הארגונים למען הסביבה ימצאו מונח מתאים
25/06/2010 | 14:30
1
34
לצפיה ב-' איך לא חשבנו על זה קודם? '
איך לא חשבנו על זה קודם?
25/06/2010 | 14:39
21
לצפיה ב-'הכי פשוט, והכי מדויק, אבל לא עונה לתנאים'
הכי פשוט, והכי מדויק, אבל לא עונה לתנאים
25/06/2010 | 14:33
16
76
יש פה קץ' -
בעולם שבו הורות לא הייתה ברירת המחדל, הרי שאנחנו היינו פשוט "אנשים" ו"הורים" היו צריכים להגדיר את עצמם כקבוצה נפרדת.

אבל במצב שבו ברוב המקרים אדם=הורה, אז על מנת להגדיר אותנו, צריך לעשות הבחנה מהנורמה, ולצורך כך, הרי מה שבאמת מפריד אותנו זה זה שאנחנו לא הורים (לדעתי זה שאנחנו לא הורים זה יותר מדויק מזה שאנחנו "ללא ילדים").

לכן ההצעה שלי לא תואמת את דרישותייך, אבל לדעתי זה הכי מדויק:
לאהורים
או
אלהורים

קהילת האלהורים... אני אלהורית גאה...
לצפיה ב-'אני מחבבת את ה-אלהורים הזה...'
אני מחבבת את ה-אלהורים הזה...
25/06/2010 | 14:43
5
73
למרות שאכן לא עונה על הקריטריונים.
נראה מה "יתחרה נגדו".

(זו רק אני שהמילה "אלוהים" קופצת לה מול העיניים בשם הזה? :))    ).

למה לדעתך זה שאנחנו לא הורים, יותר מדויק מזה שאנחנו ללא ילדים?
לצפיה ב-'כן גם אני ראיתי את "אלוהים" שם'
כן גם אני ראיתי את "אלוהים" שם
25/06/2010 | 14:56
4
57
ורובנו דווקא אתיאיסטים

"לא הורים" זה יותר מדויק כי חלקנו מאוד רוצים ילדים בחיים שלנו - אנחנו פשוט לא רוצים להיות הורים שלהם.

ועוד בזכות ההצעה שלי - מצד אחד זאת מילה קומפאקטית יחסית שאפשר באמת להשתמש בה (בהחלט יותר נוח לשימוש מ"להטבים" שנכנס לשימוש לאחרונה), אבל גם די ברור מה הפירוש של זה לכל אחד אפילו בשמיעה ראשונה.
לצפיה ב-'החיפוש הזה זורק אותי למחוזות מרתקים.'
החיפוש הזה זורק אותי למחוזות מרתקים.
25/06/2010 | 15:38
2
45
התחלתי לתהות מאיפה הגיעה המילה לסבית.
הומוסקסואל, זה עוד קל נניח, כי המשמעות נמצאת בשם עצמו. אבל מה עם לסבית?
אז מסתבר (כנראה) שהמילה הגיעה מהאי היווני "לסבוס", שם גרה משוררת בשם Sappho
במאה השישית לפני הספירה, שכתבה שירי אהבה לנשים.

אוקיי. מי אנחנו מכירות שקשורה לפורום שגרה על איזה אי?

--------------------------
מן הסתם, אלהורי לא מתאים למי שמתכוון/ת לאמץ - אבל נקודת המוצא שלנו היא שאף שם לא יתאים לכוללללן/ם ב-100%.
ואני מסכימה איתך, יש כאן קאטצ'. אם מילה מובנת בשמיעה ראשונה, סביר שהיא לעומתית.

לצפיה ב-'האזכור של סאפפו זרק אותי באמת למחוז אחר'
האזכור של סאפפו זרק אותי באמת למחוז אחר
25/06/2010 | 16:39
1
49
פוסט מומלץ (אולי תקבלי השראה).
לצפיה ב-'מ-ר-ת-ק!'
מ-ר-ת-ק!
25/06/2010 | 17:13
34
היצירה של שיקגו בהחלט, אבל בהחלט, מעוררת השראה.

תודה דליה'לה
לצפיה ב-'יש אנשים שאינם הורים ולא מבחירה...'
יש אנשים שאינם הורים ולא מבחירה...
25/06/2010 | 16:04
6
60
אני לא מכירה מספיק את המונח באנגלית, אבל נראה לי שהמשמעות של Free עובדת היטב גם כ"נטול" וגם כ"חופשי" או "משוחרר מ" ולכן הוא מתאים.

הבעיה היא שכל צירוף שיביע "נטול ילדים" בעברית, יאבד את העיקרון המהותי |ההדגש|מבחירה. הדגש הוא על אי הרצון, לא על אי ההורות (או על אי הילדים ).

אני לא בטוחה שניתן לדחוס רכיבי משמעות כה רבים לתוך מילה אחת בעברית, אבל זה מאתגר לנסות, ללא ספק.

אגב, המילה "צמחוני" בעברית בעייתית מבחינה מילולית, כי מי שאינו אוכל בשר לא בהכרח אוכל רק צמחים (צמחונים רבים אוכלים מוצרי חלב, ביצים וכו'). כשנדרש תואר למי שאינו ניזון כלל מהחי אלא אך ורק מהצומח, חיפשו מילה אחרת (כי "צמחוני" כבר נתפסה) ואז השתמשו ב"טבעוני" (וגם פה מילולית ניתן לטעון שאין שום דבר לא טבעי במוצרי חלב במהותם. נניח כרגע לעניין התעשייתי שמשותף למזון בכלל, גם אם הוא צמחי לגמרי). נראה שלא צריך לדייק במשמעות המילולית, וברגע שכולם מכירים את המונח ויודעים את מובנו, זה מספיק, ואף אחד לא מתחיל לנתח מילולית אם הוא מתאים או לא; פשוט משתמשים בו.
לצפיה ב-'איך אומרים? לא באנו ליהנות :)'
איך אומרים? לא באנו ליהנות :)
25/06/2010 | 16:32
2
40
סתם.
לי זה מרגיש כמו חידה שיש לה פתרון. אז מה אם חלפו 5 שנים ועוד לא הצלחנו? :)
נראה לי שעד כה לא נמצא שם, בדיוק בגלל המשימה הכמעט בלתי-אפשרית הזו לדחוס רכיבי משמעות רבים כל-כך לתוך מילה אחת.

וכן, המונח Free - מדביק יחד גם "נטול", גם "חופשי" וגם "משוחרר מ-", אבל בדיונים שהיו בפורום בעבר, עלה שהתרגום לעברית מפספס משהו שקיים באנגלית, או שיהיה מדויק יותר לומר, שהוא טוען משמעות נוספת, שמשום מה, לא מורגשת במקור.

אני מקבלת את מה שאת אומרת לגבי "צמחוני", שגם היא לא לגמרי מילה מדויקת, אבל נראה לי שהיא אכן מדגימה כוונה.

לצפיה ב-'גם המילה '
גם המילה
25/06/2010 | 19:47
1
22
חילוני, אגב, לא מדגימה את אחד משני הקווים המנחים שנתנת. מקורה בחול, חולין. החילונים של ראשית המאה קראו  לעצמם "חופשיים" ושריד לזה נמצא היום בכתביהם, אבל המילה "חילונים" היא זו שנעשתה שגורה (לצערי).

אני דווקא בעד "חופשיים מילדים". כתבתי זאת לא פעם.
אהבתי גם את ההצעה של אפרוך: "אלהורים".
לצפיה ב-'כן, זה נכון במידה ומוצאים ב"חולין" היבט'
כן, זה נכון במידה ומוצאים ב"חולין" היבט
25/06/2010 | 20:14
21
שלילי, בשונה מ"קדוּשה".
כלומר אני מבינה שכך נתפסה המילה בעבר, וסביר שגם היום, אבל אני לא מוצאת בחולין משהו ראוי לגנאי או תיקון.
אני מניחה שזה דומה למשהו שמישהו כתב לי בפורום אחר - שהוא לא מוצא ב-רִיק (בהקשר לרווקוּת), משהו שלילי. אני מבינה את זה.

משמח אותי לדעת שאת אוהבת את אלהורי, כי נטיית הלב שלי הולכת לשם.
אשמח לדעת מה חושבות/ים על זה חברות/ים נוספות/ים בפורום.

לצפיה ב-'כפי שאת אומרת'
כפי שאת אומרת
25/06/2010 | 18:49
19
אין מצב שמילה אחת תספק את ההגדרה המדויקת, מה גם שכמו שציינה אורנה, הקהילה שלנו בעצמה לא לגמרי הומוגנית. וכמו שפירטתי מקודם, גם childfree לדעתי חוטא שכן אף אחד מאיתנו לא מתחייב לקיום חף מילדים, אנחנו רק לרוב לא רוצים להיות ההורים שלהם.

אפשר ללכת על מילה חסרת פשר לגמרי ולהגיד שכולנו, נגיד, שלינקים, אבל אז הצרה שאף אחד חוץ מאיתנו לא ידע מה זה שלינק, ומה גם שהקהילה שלנו נוכחת במודעות הציבורית בצורה כל כך נמוכה ( אי אפשר להשוות לקהילת הלהטבים) שאין סיכוי ששם סתמי כזה יתפוס בצורה שכולם ידעו ויזכרו מה זה.

כמו שאומרים - צרות טובות.
לצפיה ב-'מסכימה עם דברייך לגמרי...'
מסכימה עם דברייך לגמרי...
26/06/2010 | 17:07
1
18
סתם הערה לגבי הצמחוני (בעברי הייתי צמחונית שנים) - מי שצמחוני ידוע שהוא כן צורך מוצרים מן החי אך לא את החי - ביצים, חלב וכו'... גם המילה "טבעוני" היא ברורה מאד - לא אוכל מהחי ולא את החי....
לצפיה ב-'המשמעויות ברורות, הן פשוט לא מילוליות.'
המשמעויות ברורות, הן פשוט לא מילוליות.
26/06/2010 | 18:22
10
לצפיה ב-'הו, מצויין!'
הו, מצויין!
25/06/2010 | 20:44
2
31
מתגלגל על הלשון לא רע בכלל.
נכון שזה מזכיר אלוהים (ולי אישית גם אלפחורס) אבל זו נראית לי ממש ההגדרה. אל-הורים - זה גם כולל את העובדה שמדובר בבחירה אקטיבית להיות לא כמו. מוצלח לאללה.
לצפיה ב-'בסיומו של יום ארוךךךךך, אשן הלילה על מה'
בסיומו של יום ארוךךךךך, אשן הלילה על מה
25/06/2010 | 22:30
1
29
שנכתב כאן, ונראה מה יוליד יום.

תודה!

[ושום מילה על האסוציאציה לאלפחורס :))]
לצפיה ב-'מה עם א-מתרבים? כמו א-מיניים (א-סקסואלים)'
מה עם א-מתרבים? כמו א-מיניים (א-סקסואלים)
25/06/2010 | 16:27
17
42
יש כזה פורום בתפוז, וזה כמובן שימוש בתחילית לועזית ותרגום של המילה העיקרית (באנגלית זה Asexsual).
כל הקשת המינית נשענת על הלעז, לרוב בשאילה ישירה: הומוסקסואל, לסבית, טרנסג'נדר, ביסקסואל, גיי
לעתים בתשמו"ץ (תרגום שומר משמעות וצליל, או בעיקר צליל... סוג של "אטימולוגיה עממית"): גאה (בגלל הדמיון לגיי).
וגם בתרגום שאילה: עליז (גיי) אבל זה כבר כינוי מיושן.

להומוסקסואל, או בקיצור הומו, אין חלופה רשמית בעברית. גם במקור זו כמובן הרכבה ולא מילה אחת.
"צ'יילדפרי" לא עובר טוב בשאילה ישירה, אז צריך לנסות פתרונות אחרים...

הרעיון עלה לי מקריאת הודעתו של thor. הוא כתב שהוא מגדיר את עצמו כ"לא מתרבה" וזה נראה לי מאוד קצר ולעניין, רק שאת "לא" אי אפשר להדביק כתחילית... חשבתי על "אנטי" אבל זה שלילי מדי, וגם היא לא נדבקת טוב (או טוב מדי... אנטילדים? טוב, זה גם מעוות את המשמעות, כי זה לא שיש משהו נגד ילדים, אלא פשוט נגד לעשות כאלה משלך). אז נשארתי עם ה-א... (כמו א-טרקטיבי, שזה ההיפך מ"טרקטיבי" ). זו עוד לא ממש מילה אחת, כי "אמתרבים" נראה די רע... אבל זה מה שיש לי להציע נכון לעכשיו.
לצפיה ב-'את בסדר '
את בסדר
25/06/2010 | 16:53
4
39
אני מרגישה שאת מבינה את הראש, והדקויות.

אין מה לומר ש-א-מתרבה אולי עובר על הדף, אבל פחות בדיבור. מסורבל משהו...
קשה לי לדמיין את עצמי אומרת שאני אמתרבה :)
אבל בסדר. אמשיך לגלגל את זה על לשון, ונראה בהמשך.
לצפיה ב-'תודה תודה '
תודה תודה
25/06/2010 | 17:04
1
22
אני מנהלת את פורום "השפה העברית" (מוזמנים!) והגעתי לכאן דרך ההודעה שלך בפורומים נוספים שאני גולשת בהם ("בלשנות ושפות עולם" ו"תרגום ועריכה"). אני גולשת גם בפורום הזה מדי פעם, לא באופן קבוע (ואפילו הגבתי בו פעמיים בעבר, אם כי בנושאי אוף-טופיק) אז הנושא אינו זר לי.
לצפיה ב-'שיפוץ אפשרי?'
שיפוץ אפשרי?
26/06/2010 | 00:10
1
26
אי-תְרָבּוּת

הבעיה: לא מוצלח בהטיות.
לצפיה ב-'אוי זה מעולה ---> אי-תְרָבּוּת!'
אוי זה מעולה ---> אי-תְרָבּוּת!
26/06/2010 | 10:08
24
אבל אכן אי-אפשר להטות את זה
לצפיה ב-'אולי גם א-מולידים או איהולדה (כמו אירציונל)'
אולי גם א-מולידים או איהולדה (כמו אירציונל)
25/06/2010 | 17:59
11
12
לצפיה ב-'יש משהו בתחילית א- (בשונה מ-אל) שנתקע'
יש משהו בתחילית א- (בשונה מ-אל) שנתקע
25/06/2010 | 18:20
10
25
לי כשאני הוגה אותו.
אני א-מולידה?
משהו שם לא זז לי...

ושאני אבין: אתה טוען שלא להוליד זה לא רציונלי?
וכשאני רצינית עכשיו, אני כל-כך רוצה למצוא משהו שמקורו לא בשלילה... זו למשל משאלה לא רציונלית, אולי :). תודה.
לצפיה ב-'אבל יש כאן מהות שלילית...'
אבל יש כאן מהות שלילית...
25/06/2010 | 18:30
5
15
כל העניין הוא לא לרצות משהו שנחשב לנחשב לטבעי (אבולוציונית, רוב הפריטים רוצים להעביר הלאה את המטען הגנטי שלהם) וכמובן גם נורמטיבי מאוד, בפרט בחברה הישראלית.

את יכולה לומר שצמחוני בוחר בצומח, אבל למעשה הוא בוחר לא לאכול בשר, ואז אי הבחירה במשהו אחד מגדירה משהו אחר. נשאלת השאלה מה מגדירה הבחירה לא להתרבות.

להיות לבד – לא מדויק ולא מתאים. עריריות – מיושן, בעל קונוטציה עצובה, ובעיקר, לרוב לא מבחירה.
בלי ילדים? א-הורים? – שוב על דרך השלילה.

הדרך החיובית היחידה שאני יכולה לחשוב עליה היא לתרגם את האנגלית ל"חופשי מילדים" אבל לא נראה לי שאת זה ניתן לדחוס למילה אחת בעברית.
לצפיה ב-'מעבר לעובדה שאי-אפשר לדחוס את זה במילה אחת,'
מעבר לעובדה שאי-אפשר לדחוס את זה במילה אחת,
25/06/2010 | 18:41
4
15
במספר דיונים שהיו בעבר בפורום על המונח "חופשיים מילדים" - עלו טענות שהתרגום מרגיש מתריס יותר מהמקור באנגלית, ולכן רבות ורבים העדיפו את "בוחרים/ים בחיים בלי ילדים" או "לא רוצות/ים ילדים, מסרבות/ים להורות" וכו'.

אני חושבת שהבחירה לא להתרבות מעלה שני נושאים מרכזיים (כמובן שיש נוספים):
1. חופש
2. אי-המשכיות (זו הסיבה שבעבר עלה השם סופגֵנים/פרט-קצה)

לצפיה ב-'אוקיי, אז אם "חופשי מילדים" לא מתאים, כדי'
אוקיי, אז אם "חופשי מילדים" לא מתאים, כדי
25/06/2010 | 18:49
3
24
לקבל מונח שאינו שלילי (לפחות צורנית) תני הגדרה חיובית אחרת... אני לא מצליחה למצוא.
לצפיה ב-'אבל אבל אבל בדיוק לשם כך התכנסתי כאן אתמול :)'
אבל אבל אבל בדיוק לשם כך התכנסתי כאן אתמול :)
26/06/2010 | 10:09
2
11
שנים שאני מנסה למצוא הגדרה חיובית אחרת וגם אני לא מצליחה למצוא...
לצפיה ב-'חשבתי שהתכנסנו כדי לבחור מילה אחת, לא הגדרה.'
חשבתי שהתכנסנו כדי לבחור מילה אחת, לא הגדרה.
26/06/2010 | 12:06
1
61
לצפיה ב-'מציאת המילה היא השלב האחרון, הדרך לשם'
מציאת המילה היא השלב האחרון, הדרך לשם
26/06/2010 | 16:10
12
עוברת דרך הגדרות שונות של אורח החיים האלטרנטיבי.
כל השנים האלה, הקושי נובע מהבנה שההגדרות מנוסחות, כמעט כולן, בטרמינולוגיה לעומתית, והמילה האחת שנגזרת מהן -בהתאם.

אפשר לתפוס אותי במילה, על המילה "מילה" בשונה מ"הגדרה" - אבל היה נדמה לי שהמהלך ברור ושהקושי ברור.
לצפיה ב-'אלמולידה? קהילת האלמולידים?'
אלמולידה? קהילת האלמולידים?
25/06/2010 | 18:53
3
36
אמנם זה כבר נשמע כמעט כמו טעם חדש של .
לצפיה ב-'נכון, לגמרי גלידה :)'
נכון, לגמרי גלידה :)
25/06/2010 | 19:20
2
18
ממה שנכתב עד עכשיו, אני הכי מתחברת לאלהורי שהצעת. גם בהטייה של: משפחה אלהורית, זה נשמע לי מצוין.
יכול להיות שברגע האמת אצטרך להכיר בעובדה שאין אפשרות למצוא מילה מדויקת בעברית, שהיא לא לעומתית.
life sucks

לצפיה ב-'בדקתי עם בן זוגי'
בדקתי עם בן זוגי
25/06/2010 | 21:13
1
25
והוא מציין שזה נשמע כמו "על-הורי", ויש לזה נימה של התנשאות.
לצפיה ב-'תשאלי אותו אם גם "אלורי" מרגיש ככה :)'
תשאלי אותו אם גם "אלורי" מרגיש ככה :)
25/06/2010 | 22:33
18
וברצינות, אתייעץ גם עם עורך הספר ונראה אם משנים להטיות של אלהורות או נשארים עם שלל הניסוחים הקודמים.
לצפיה ב-'"מערכות הרבייה הם אוייבינו"'
"מערכות הרבייה הם אוייבינו"
25/06/2010 | 16:35
16
לצפיה ב-'כמה רעיונות'
כמה רעיונות
25/06/2010 | 17:01
9
39
בלידודס - על חשבון הילדודס אלא שפשוט בלי וזה גם נשמע מאוד חמוד ופרוותי (מייאו)

אין-הורים (או אחרת אי-נהורים) על הפטור מההורות

לא עושים חיים - ברוח ההפוך על הפוך

דותן
לצפיה ב-'בפורום בלשנות הציעו לי מילה דומה לזו'
בפורום בלשנות הציעו לי מילה דומה לזו
25/06/2010 | 18:15
8
45
שאתה הצעת:
בּלילָדים (נראה לי שבמלעיל).
עכשיו אני בודקת את ההטיות:
אתה בלילדי, אני בלילדית.
מה אתה אומר?

אין-הורים מרגיש לי יתמותי משהו...

ולא עושים חיים בהפוך על הפוך, זה גדול! (בלי קשר להודעה הפותחת את השרשור)
לצפיה ב-'נראה לי דווקא במלרע. במלעיל זה נשמע '
נראה לי דווקא במלרע. במלעיל זה נשמע
25/06/2010 | 18:33
6
27
ואכן, "אין הורים" נשמע כאילו לך אין הורים, לא כאילו אתה לא הורה בעצמך (בעיה שקיימת, אגב, עם "חד הורית" שמילולית זה בעלת הורה אחד, ולא הורה יחיד בעצמך... אבל אני חושבת שזה התחיל מ"משפחה חד הורית" שזה צירוף נכון. בדומה, נתקלתי ב"חד מיני" שמישהו גזר מ"מערכת יחסים חד מינית" וזה נהיה מגוחך, כי מן הסתם כולנו חד-מיניים... ).
לצפיה ב-'יכול להיות שאני מתבלבלת בין מלעיל למלרע?'
יכול להיות שאני מתבלבלת בין מלעיל למלרע?
25/06/2010 | 18:55
5
20
כי קראתי את התגובה שלך בפורום בלשנות, ונראה לי שבעצם אני מתכוונת למה שאת:
אני מעדיפה את בלילדי - כמו בלבדי
ולא
בלילדי - כמו בילאדי.

מה מלעיל ומה מלרע?
לצפיה ב-'לא יודעת, בואי תגידי לי את: '
לא יודעת, בואי תגידי לי את:
25/06/2010 | 19:04
4
22
מלרע – הטעם בהברה האחרונה. העברית היא שפה מלרעית, רוב המילים שלנו הן כאלה.
מלעיל – הטעם בהרבה הלפני אחרונה. רוב המילים המלעיליות שייכות למשפחת הסגוליים (סרט, יער, בוקר, מקטרת, משקולת וכו') ויש עוד (אלה, למה, לילה וכו').

בלילדי אני קוראת bliladi כשההטעמה על ה-di (כאמור, דומה ל"בלבדי" שזו דווקא הקשר לא רע, לדעתי).

ה-y של היו"ד קצת נשארת יחד עם החיריק, אבל היא נבלעת, כמו שאומרים "בירושלים" (זה לפי חוקי העברית birushalayim וזה יוצא בפועל קצת כמו biyrushalyim).
לצפיה ב-'נהייתה לי סחרחורת :)'
נהייתה לי סחרחורת :)
25/06/2010 | 19:26
3
18
אבל כן, נראה לי שאם כך, התכוונתי להדגשה במלרע.

כמו שכתבתי לאפרוך, הבטן שלי מושכת לאלהורי כרגע, אז סתם עשיתי בלגן :)
לצפיה ב-'מצטערת... דווקא ניסיתי לעשות את זה פשוט'
מצטערת... דווקא ניסיתי לעשות את זה פשוט
25/06/2010 | 19:36
2
16
אבל אם התכוונת למלרע, אז אין מחלוקת.

"אלהורי" נשמע לי לא מוצלח מבחינת המצלול, אבל אולי זה רק מצריך תקופת הרגל של האוזן.
לצפיה ב-'זה בסדר! את דווקא עשית את זה פשוט לאללה'
זה בסדר! את דווקא עשית את זה פשוט לאללה
25/06/2010 | 20:05
1
9
אני זו שהסתבכה .

כל השבוע תגידי "אלהורי" ואז תגידי לי אם התרגלת ואת אוהבת? :)
לצפיה ב-'גם אני בעד אל-הורי ונגזרותיו,'
גם אני בעד אל-הורי ונגזרותיו,
27/06/2010 | 17:43
16
ניסיתי למצוא ביטוי שמכיל משחק מילים, כמו פורום ה- NO KIDDING . בעברית החצצית שלנו המשימה הזו קשה מאוד.
לצפיה ב-'זה נשמע כמו בלאדי '
זה נשמע כמו בלאדי
28/06/2010 | 14:40
10
לצפיה ב-'אני עדיין אוהבת את 'פרט-קצה''
אני עדיין אוהבת את 'פרט-קצה'
25/06/2010 | 20:08
8
31
הוא חיובי, הוא נשמע טוב, והוא מתאר את מה שאנחנו בעצם רוצים - לא להתרבות.
אבל זה לא מונח שהוא ברור מאליו, ויהיה צריך להסביר אותו לכל מי ששומע בפעם הראשונה.

אני גם תומכת ב'משפחה זוגית', כלומר: משפחה שמורכבת מזוג בלבד, בדיוק כמו ש'משפחה חד הורית' זו משפחה שמורכבת מהורה אחד (אגב, הרבה יחידניות אומרות: "אני חד הורית, וזה לא נכון - לא האישה היא חד-הורית, אלא המשפחה היא חד הורית. האישה היא יחידנית).
אגב - זה מקביל ל- DINK הלועזי.

תגידו - אבל זה לא כולל את כולנו!
נכון, אבל השאלה היא האם זה צריך לכלול את כולנו...
את מי שכבר נמצא בזוג - זה כולל.
את הרווקים שבעקרון רוצים להיות בזוג - זה גם כולל לדעתי, כי הם יכולים להגיד: "כרגע אני רווק, אבל אני מעונין למצוא את האחת ולהקים משפחה זוגית.
ומה לגבי אלו שלא רוצים להקים משפחה משום צורה?
נראה לי שמגיע להם כינויי משלהם (א-משפחתיים?). הרצון לא להיות בזוג שווה לרצון לא להיות הורה.

ואם לא נמצא רעיון חדש טוב וקליט - אז אני תומכת ב'חופשיים מילדים'.
למרות הביקורת (על ההתרסה ועל ההתייחסות השלילית מילדים), אני חושבת שהוא לא יותר גרוע משאר האופציות שהעלנו עד היום, ויש לו יתרון ברור - הוא תרגום טבעי של המונח הרווח באנגלית.
לצפיה ב-'אפרופו "משפחה זוגית", אולי ישמח לשמוע '
אפרופו "משפחה זוגית", אולי ישמח לשמוע
25/06/2010 | 20:31
5
23
שבמסמך שפרסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה ב-2009, נכתב ש"מבין סך המשפחות בישראל, 24% הן משפחות של זוגות ללא ילדים" - כלומר יש "הכרה ממסדית" שזוגות ללא ילדים הם משפחה (אל הנתון האחוזי צריך להתייחס עם סייג, כי מן הסתם לא ברור ממנו כמה מבין המשפחות הזוגיות הן כאלה מבחירה, וכמה הן טרום-הורות או בשל בעיות פריון).

ולעניין השם -
כתבת בעבר שדווקא נחמד לדעתך הרעיון של לא-הורית, כי במקום לשחרר את עצמנו מילדים, אנחנו משחררים את עצמנו מהורות (זו הצרה איתי. אני מתעדת הכל. טוב, כמעט :)    ).
אז מה דעתך על אלהורית?
כאמור, הוא לא כולל את כולנו, הוא לעומתי (אבל הרי גם חופשיים מילדים זה לעומתי), ובכל זאת?
לצפיה ב-'אני עדיין חושבת שהפוקוס הוא על ההורות ולא על'
אני עדיין חושבת שהפוקוס הוא על ההורות ולא על
26/06/2010 | 00:07
4
15
הילדים (טוב שהזכרת...)
ואם הולכים על מושג שכולל 'לא', אז בעיני הכי פשוט והגיוני זה 'לא-הורה', או משפחה לא הורית.

ל'אלהורי' אני פחות מתחברת, זה לא נראה לי מספיק קריא בשביל להתפשר על הכנסת מילית שלילה.

בנזוגי מציע "עלה".
על אותו משקל של פרט קצה - אנחנו העלים באילן היוחסין...
זה אמנם דורש הסבר, אבל זה יכול להיות מונח מאוד נחמד, אין בו שום שלילה, ויש לו גם קונוטציה חיובית - כמו שעץ זקוק לעלים, לא רק לפירות, כך גם הקהילת ה'עלית' מועילה לכלל החברה.

לצפיה ב-'תראי מה מלח השמים כתב על "עלה" לפני '
תראי מה מלח השמים כתב על "עלה" לפני
26/06/2010 | 20:22
3
16
5.5 שנים:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...
(אחלה שרשור זה היה :)    ).

מישהו מחבריי הציע לי עכשיו את השם:
סופדורי/סופדורית/משפחה סופדורית.

לצפיה ב-'אין לי הצעות אבל...'
אין לי הצעות אבל...
26/06/2010 | 20:42
13
מסקרן אותי לדעת מה עלה בגורלן של כל המשתתפות דאז. ( ילדו/אימצו/ נשארו אל הורים?(:  )
לצפיה ב-'וואלה, לא ידעתי'
וואלה, לא ידעתי
27/06/2010 | 02:48
12
אבל יש לי חדש:
"חיים בשביל עצמם"
לצפיה ב-'ועכשיו אני רואה שכם משפחה זוגית זה לא חדש'
ועכשיו אני רואה שכם משפחה זוגית זה לא חדש
27/06/2010 | 02:57
11
ואישתר העלתה את הרעיון קודם.

בכלל, הרעיונות בשרשור יפים, ואם כבר לבחור שם שהמשמעות שלא לא ברורה באופן מיידי ונצטרך להטביע אותו בשפה - אני בעד סנגר.
לצפיה ב-'הו! גם "פרט קצה" זה מצויין'
הו! גם "פרט קצה" זה מצויין
25/06/2010 | 20:47
1
18
והמשפחה הזוגית יכולה להיות "זוג קצה".
לצפיה ב-'זה דומה למה שמלח כתב: "זוג סוף" :))'
זה דומה למה שמלח כתב: "זוג סוף" :))
26/06/2010 | 10:11
11
לצפיה ב-'אישה שלא רוצה ילדים'
אישה שלא רוצה ילדים
25/06/2010 | 20:25
17
36
אני אשלי"ת - אישה שלא רוצה ילדים.
לצפיה ב-'הצעה שלי: הרחבה של שם הפורום'
הצעה שלי: הרחבה של שם הפורום
25/06/2010 | 21:35
3
24
אנשים שלא רוצים להיות הורים
חלנו כן אוהב/רוצה ילדים אם במסגרת 'להיות הדוד/ה הטוב/ה', אם במסגרת עבודה (כמו נעמי כאן?)
אם במסגרת פעילות התנדבותית, ושות'
כנראה שזה לא יכול לכלול את אלו מבינינו שלא רוצות ללדת אבל כן לאמץ אך מצד שני (במחשבה נוספת) גם שם הפורום לא ממש 'כולל' נשים אלו
?
איזולה בלה
לצפיה ב-'כאמור, הדיון הוא לא על שם הפורום.'
כאמור, הדיון הוא לא על שם הפורום.
25/06/2010 | 22:47
2
16
לצפיה ב-'אהיה כנה איתך אורנה'
אהיה כנה איתך אורנה
26/06/2010 | 14:32
1
25
אם הייתי זרה ולא מכירה את הפורום הזה בכלל וגם לא את הקונספט של נשים שלא רוצות ילדים
לא הייתי מבינה מה אומר השם 'אלהורי'..., האמת אם לא היו מסבירים את זה כאן גם אז הייתי נדרשת לחשוב מס' שניות
לפני שהיה יורד לי אסימון... .
הבנתי שהדיון אינו על שינוי שם הפורום כאן אלא על מתן שם לקב' שחושבים לפתוח ועדיין השם נראה לי לא מובן במיידי
+ קצת עמום ו/או מתחכם.
לדעתי נדרש שם פשוט וקליט.
רעיון אין לי, סורי

איזולה בלה
לצפיה ב-'זה פידבק חשוב איזולה בלה.'
זה פידבק חשוב איזולה בלה.
26/06/2010 | 16:22
17
אין לי יכולת לדעת איך השם נתפס בעיני זרות/ים, מבלי לשאול - ונראה לי שאבדוק את זה קצת בשטח כדי להתרשם מהתגובות.
אולי בהמשך אפתח שרשור בו אקבץ דעות של א/נשים מחוץ לקהילה בנוגע אליו, כדי שתהיה עוד אינפורמציה לדון סביבה.

לגבי רעיון לשם פשוט וקליט -
אני מבינה אותך, כי הרי גם לי אין.
לצפיה ב-'מעניין מתי תישברי כשתיאלצי להסביר לאנשים'
מעניין מתי תישברי כשתיאלצי להסביר לאנשים
25/06/2010 | 22:37
10
31
את פירוש ראשי-התיבות, פעם אחר פעם - בשביעי או בעשרים :))

אגב, אישה שלא רוצה ילדים - זה ניסוח שכבר עכשיו מופיע בספר, על ההטיות השונות.

תודה!
לצפיה ב-'ואל הורי לא תצטרכי להסביר מיליון פעם ?'
ואל הורי לא תצטרכי להסביר מיליון פעם ?
26/06/2010 | 13:50
9
10
לצפיה ב-'שאלה מצוינת...'
שאלה מצוינת...
26/06/2010 | 16:18
8
19
יש מצב שגם אותה נצטרך להסביר, ובכל זאת יש בה 'רמז' בילט-אין.
אולי נעשה 'קבוצות מיקוד' לא פורמליות - נשתמש בה בשיחות עם מכרינו ונראה איך הם מגיבים?
:)
לצפיה ב-'זה ככה עם כל מילה, כמעט.'
זה ככה עם כל מילה, כמעט.
26/06/2010 | 18:27
7
21
אבל אם בוחרים מילה שמבוססת על יסודות מוכרים בשפה, הסיכויים שלה להיקלט ולהיזכר טובים יותר.
לצפיה ב-'נכון מאוד מאוד.'
נכון מאוד מאוד.
26/06/2010 | 18:39
6
15
אז כחלק מ'קבוצת המיקוד' הלא פורמלית :) - מה דעתך על אלהורית/אל-הורית?
לצפיה ב-'חבל שלא עשית לה העתקת אותה או צירפת לינק.'
חבל שלא עשית לה העתקת אותה או צירפת לינק.
26/06/2010 | 19:35
4
12
את יודעת, השרשור ארוך, ונכתבו בו אי-אלה דברים - ולצערי אני לא זוכרת מה כתבת. זה לא מרוע לב או בכוונה.
אלך לחפש, תודה.
לצפיה ב-'כדי לצרף קישור אני צריכה לחפש אותה קודם...'
כדי לצרף קישור אני צריכה לחפש אותה קודם...
26/06/2010 | 19:58
3
16
אני לא רואה את זה כאן, זה כנראה היה בפורום בלשנות.

כתבתי לך שאני מחבבת את "אלהורי" ורק הצליל קצת מציק לי, אבל ייתכן שזה עניין של הרגל.
לצפיה ב-'אני לא מוצאת אותה גם שם '
אני לא מוצאת אותה גם שם
26/06/2010 | 20:16
2
16
בכל מקרה, הזכרת לי דעתך, וזה מה שחשוב!
לצפיה ב-'אל"ה, אש"ל'
אל"ה, אש"ל
26/06/2010 | 00:10
24
אש"ל - אנשים/איש/אישה שלא רוצים ילדים
אל"ה - אדם/איש/אישה לא-הורה.
לצפיה ב-'או מזל טוב.'
או מזל טוב.
25/06/2010 | 21:37
2
32
שיהיה בהצלחה עם מציאת השם. צעד חשוב
לצפיה ב-'הבהרה - לא מדובר בשינוי שם הפורום'
הבהרה - לא מדובר בשינוי שם הפורום
25/06/2010 | 21:50
26
מדובר בלמצוא מילה אחת שמגדירה את הסטטוס.
לצפיה ב-'שתי הצעות רק לשם השעשוע'
שתי הצעות רק לשם השעשוע
25/06/2010 | 23:07
2
43
1) כל המוסיף גורע.

2) סוף. (יש לקרוא כמו "הייתה מסיבה סוף.")
לצפיה ב-'ואכן השתעשעתי קשות . ענק!'
ואכן השתעשעתי קשות . ענק!
26/06/2010 | 10:12
5
לצפיה ב-'מכירה את האתר הזה?'
מכירה את האתר הזה?
26/06/2010 | 00:16
5
47
לא יודעת אם הוא מתאים, נתקלתי בו, והבאתי לכאן
לעיונך :)
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'אפרופו סמנטיקה'
אפרופו סמנטיקה
26/06/2010 | 00:52
2
21
שמתם לב שאלוהים כבר הפך להיות "ד" אצל החרדים? האות ה' פשוט כבר קדושה מדי... בעיה, בסוף כבר לא נוכל להשתמש בשום אות עברית...
לצפיה ב-'מי זה לא **נוכל**?'
מי זה לא **נוכל**?
26/06/2010 | 01:00
16
כי אני משתמשת בכל האותיות, לא מפלה אף אחת מטעמי דת, מגדר ומצב משפחתי.
והחרדים? יצטרכו ללמוד לקרוא בין השורות כי גם יידיש כותבים באותיות עבריות. או אולי ככה הם יהפכו למגזר שמשתמש בהכי פחות נייר. הם יהפכו משחורים לירוקים.
לצפיה ב-'ד' כבר ישן נושן'
ד' כבר ישן נושן
26/06/2010 | 12:14
13
יש כבר תחלופות חדשות...
לצפיה ב-'שיו.......'
שיו.......
26/06/2010 | 10:22
17
לא הכרתי וטוב עשית שהכרת לי. הוא משובח פלוס.
הבאסה היחידה, לפחות מהצצה ראשונה, זה שאין אפשרות לשלוח שאילתות אלא רק הצעות למילים.

התעיינתי לגמרי :))

לצפיה ב-'שמעי ג'לו, ענק האתר הזה! '
שמעי ג'לו, ענק האתר הזה!
27/06/2010 | 18:43
9
לצפיה ב-'Childfree זה המונח המדויק...למה לשנות ?'
Childfree זה המונח המדויק...למה לשנות ?
26/06/2010 | 03:10
2
16
לצפיה ב-'כי הוא באנגלית וכי כשמתרגמים אותו לעברית,'
כי הוא באנגלית וכי כשמתרגמים אותו לעברית,
26/06/2010 | 10:24
1
27
משהו הולך לאיבוד בתרגום, לתחושת חלק מהאלהוריים (אני מתרגלת שימוש במילה החדשה כדי לבדוק ייתכנות :)   ).
לצפיה ב-'אגב, אפשר גם צ'יילדפרי, כמו טרנסגנדר'
אגב, אפשר גם צ'יילדפרי, כמו טרנסגנדר
27/06/2010 | 02:59
29
לצפיה ב-'מה דעתכם על לורים?'
מה דעתכם על לורים?
26/06/2010 | 05:18
11
37
ההצעה של אפרוך "אלהורים" נראית לי מצויינת בכתב וכשם תואר: זוגיות אלהורית, תרבות אלהורית. מה שיפה בזה זה שפתרנו שתי ציפורים במכה, ומעכשיו אפשר גם לומר זוגיות הורית, תרבות הורית וכו'. עבור "פרו-נטליסטי" אפשר להשתמש בשם "הורני" (על משקל "תורני" ).

העניין הוא שבדיבור זה לא נשמע כל כך ידידותי. ל-ה' יש נטיה להעלם, ו"אלהורים" הופך ל"אלורים". אז אם כבר, אולי עדיף "לורים" (במלעיל)? יש בזה גם רמז ל"לא רוצים".
וחוץ מזה, אם אני לא טועה זה דומה לשם חיבה של קרייזי
לצפיה ב-'אני נשארת עם אלהורות, אלהורית, אלהורי -'
אני נשארת עם אלהורות, אלהורית, אלהורי -
26/06/2010 | 10:28
10
28
לדעתי אשבץ את המונח הזה בספר, אולי לצד המינוחים הארוכים יותר. אני צריכה להתייעץ עם העורך.
בדיבור, אכן ה-ה' עשויה להיבלע ואז זה יישמע שאני אלורית, אבל בכתב: אלהורית.

ואת קרייזי אני מחבבת בלי שום קשר :))
לצפיה ב-'למה שתיעלם ה-ה'? גם חד-הורי לא הופך לחדורי.'
למה שתיעלם ה-ה'? גם חד-הורי לא הופך לחדורי.
26/06/2010 | 12:49
5
9
לצפיה ב-'בכתיבה לא, אבל נראה לי שבדיבור היא כן נבלעת'
בכתיבה לא, אבל נראה לי שבדיבור היא כן נבלעת
26/06/2010 | 16:23
4
9
לצפיה ב-'לא אצלי. ובכל מקרה, גם בחדורית זה לא מפריע'
לא אצלי. ובכל מקרה, גם בחדורית זה לא מפריע
26/06/2010 | 20:29
3
12
אז למה שכאן זה יפריע יותר?
לצפיה ב-'אין לי מושג למה. לא כתבתי שזה יפריע'
אין לי מושג למה. לא כתבתי שזה יפריע
26/06/2010 | 20:51
2
11
אלא רק ציינתי שהיא עשויה להיעלם, ושבכל מקרה - בכתב היא תישאר אלהורית.
מבחינתי כבר עכשיו כשאני אומרת אותה, היא נשמעת אלורית. כאמור, לי זה לא מפריע.
לצפיה ב-'עניין של דיקציה.'
עניין של דיקציה.
26/06/2010 | 21:32
1
8
יש כאלה שמבטאים נכון את האות ה' גם באמצע מילה, כמו להצליח, מהגרים, רהיטים, וכו.

אחרים מחליפים א' ומבטאים כמו ראיטים, מאגרים, לאצליח...

כנראה שיש גם הבולעים ומבטאים לצליח, רייטים, מגרים,

אבל עם קצת תשומת לב אפשר להקפיד על הגיית האות ה' וכך לגרום לאלהורית להיות קצת יותר קליטה.
לצפיה ב-'נכון. זה לחלוטין לא מישן-אימפוסיבול להגות'
נכון. זה לחלוטין לא מישן-אימפוסיבול להגות
26/06/2010 | 21:39
10
אותה כהלכתה.

ומה דעתך על עצם המילה (ללא קשר כרגע לאופן הגייתה)?
אולי אני טועה, אבל נשמע שאתה מחבב אותה :)
לצפיה ב-'אני בעד אל-הורי/אלהורי, ובעצם'
אני בעד אל-הורי/אלהורי, ובעצם
27/06/2010 | 17:20
3
24
ניסיתי למצוא ביטוי שמכיל משחק מילים, כמו פורום ה- NO KIDDING . בעברית החצצית שלנו המשימה הזו קשה מאוד.
לצפיה ב-'יאפ.. חולה על השם הזה'
יאפ.. חולה על השם הזה
29/06/2010 | 16:31
14
כה בריטי ומתוחכם :_)
מיאווו. גם את/ה מהחתולאים??
לצפיה ב-' סיכום לעת עתה '
סיכום לעת עתה
26/06/2010 | 17:15
11
33
אני שמחה בדיון שנוצר.

ישנו חלק בתחילתו של הספר, בו אני עוסקת בסוגייה הסמנטית סביב הבחירה בחיים בלי ילדים. אני מציגה בו את מגוון השמות שעלו במהלך השנים מאז שהפורום קיים - ביניהם "חופשיים מילדים". כמו-כן אני מציגה בו את ההסתייגויות, הדיונים, ההתלבטויות - ונכון לכרגע, חלק זה מסתכם בבחירתי להשתמש במהלך הספר במינוחים שונים כגון: הבחירה בחיים בלי ילדים, אנשים שלא רוצים ילדים, אנשים שמסרבים להורות וכו'.

המילה "אלהורות" על הטיותיה השונות, קיבלה בדיון הנוכחי לא מעט התייחסויות, לכאן ולכאן, וכאמור - אני מתכוונת לעשות איתה 'ניסויים' קטנים בזמן שנותר לי, כשהספר בעריכה.
אתייעץ עם העורך והעורכת הראשית; התחלתי לשאול אנשים סביבי לדעתם - ואז אחליט.

תודה לכן/ם,
אורנה.
לצפיה ב-'ועוד משהו ששכחתי לכתוב -'
ועוד משהו ששכחתי לכתוב -
26/06/2010 | 17:28
22
בהיותי חלק מכן/ם, לא פשוט לי להיות זו ש"אומרת את המילה האחרונה", ולכן היה חשוב לי להציג בספר את מלוא המורכבות סביב הדיון על השם.
מיותר לציין ובכל זאת אציין, שהבחירה שלי היא רק בחירה אחת מבין רבות אפשרויות, ומן הסתם בכל מחקר/ספר/מאמר שעוד ייכתב על הנושא - תופענה מילים שונות ומגוונות, שתייצגנה את 'הקהילה'.
יחד, זו בעצם התמונה השלמה.

לצפיה ב-'לפעמים פשוט צריך לבחור'
לפעמים פשוט צריך לבחור
26/06/2010 | 18:18
2
33
בוחרים שם והולכים איתו, ומשתמשים בו עד שהוא הופך לשגור.
עם כל חתול שנתתי לו שם, התייסרתי במחשבות - האם השם הזה באמת מתאים לו?
וכן, בסוף השם הופך להיות החתול, והחתול הופך להיות השם.

כמו שאמרתי פעם על שם הפורום - שם זה רק שם, המהות האמיתית של הפורום וכן של הקהילה לא נקבעת על פי השם. אני בטוחה שקהילת הצמחונים לא הייתה מצביעה הפה אחד על המילה צמחוני.. אבל מרגע היות השם נתון, הרי שכמעט כל הצמחונים משתמשים בהגדרה הזו.

ואולי כל ההתפלספות זאת סתם דרך להגיד שכיף לי שההצעה שלי תפסה?
לצפיה ב-'אולי, ולגיטימי אם כן '
אולי, ולגיטימי אם כן
26/06/2010 | 19:31
20
וכן, בסוף משהו ייבחר.
[אגב, הוצאתי מייל קבוצתי לכמה מחברותיי וחבריי שאני סומכת עליהם, ושהם לא ב'קהילה' שלנו בהכרח, כדי לשמוע דעות נוספות, זה מעניין אותי. אולי בהמשך אעלה חלק מהפידבקים שקיבלתי].
לצפיה ב-'אל-הורי זה מעולה ומשובון קטן'
אל-הורי זה מעולה ומשובון קטן
28/06/2010 | 02:52
6
27
קצת עקבתי אחר הדיונים המרתקים כאן (אני דווקא מהבלשנים, לא מהאל-הורים וגם לא אישה אל-הורית או שייכת לחבורת האל-הוריים), ואני חושבת שלמרות השעשוע והברק שמצאתי בהצעות השונות, הרי ש"אל-הורים" הכי קלה לעיכול, להבנה ולשימוש. מובנת, ברורה ומצוינת. ה"חפטף" בהחלט מגניב, אבל... נשמע כמו שם של צעצוע. "אל-הורי" לגמרי רציני ולגמרי מבהיר את הנקודה, ועניין ה"לעומתיות" חייב להיות לעניות דעתי בילט-אין בשם, משום שכל מהותכם היא לעומתית, שאם לא כן לא הייתם פותחים פורום כזה, נכון??? בכל אופן אני מתרשמת לאללה מהעברית כאן. אילו נדרשתי להצביע על פורום רהוט ברשת, אני בטוחה שהייתם מככבים באחד המקומות הראשונים, אם לא הראשון שבהם! הללויה וסחתיין לנשים שלא רוצות ילדים ומשתמשות בעברית משובחת, חבל שלא יהיו ילדים שיזכו ליהנות מירושת השפה !!!
לצפיה ב-'כדעה אישית ולא מייצגת,'
כדעה אישית ולא מייצגת,
28/06/2010 | 10:47
4
23
אני מאוד מסכימה עם העדפתך לאלהורי (אני מעדיפה בלי מקף, ומבחינתי גם אלורי רץ יופי :)   ).

בנוגע לירושת השפה:
כתבתי על זה בספר העתידי: אנחנו מורישים אופקית ולא אנכית

איזה כיף לקרוא את מה שכתבת......
לצפיה ב-'מתי אמור לצאת הספר?'
מתי אמור לצאת הספר?
28/06/2010 | 15:26
1
19
לצפיה ב-'גם אני :))'
גם אני :))
28/06/2010 | 17:20
17
בלי נדר (thor, אתה קורא?) - בסביבות נובמבר.
יצא לי חרוז בפורום בתפוז, ואני באמת חושבת שאני מתחילה להתחרפן כתוצאה מהניסיונות למצוא שם :).
לצפיה ב-'אלורי זה איכס '
אלורי זה איכס
28/06/2010 | 15:59
1
23
נשמע לועזי ולא עברי בכלל, לא ברור...
כן, יש היום צעירים שלא הוגים ה"א, אבל רובנו עדיין לא שם, תודה לאל.

ולגבי ירושת שפה - למה הכוונה ב"מורישים אופקית"?
האם הכוונה לאנשים נטולי ילדים, או בכלל?
לצפיה ב-'אל דאגה. אם הוא ייכתב, זה יהיה אלהורי.'
אל דאגה. אם הוא ייכתב, זה יהיה אלהורי.
28/06/2010 | 17:24
17
ולגבי ה"מורישים אופקית", בדיעבד, אשאיר את מה שכתבתי כפרומו לספר :)) [לא נעשה בזדון, אבל נראה לי שכך עדיף].
לצפיה ב-'באופן לגמרי אישי - אני מוחמאת '
באופן לגמרי אישי - אני מוחמאת
28/06/2010 | 11:32
17
אבל מה שבאמת רציתי להגיד הוא שנשמע לי מגניב לגמרי לעשות תחרות הפורום הכי רהוט בפרדס, ואם אתם מרימים את היוזמה הזו, אז תנו התראה פה כדי שאבוא אליכם לראות!

לצפיה ב-'אני אוהב למצוא ולהמציא מילים.'
אני אוהב למצוא ולהמציא מילים.
26/06/2010 | 21:28
9
27
אנסה להציע כמה רעיונות בכיוונים שונים.

* חפטף, שהוא שילוב של חף (כמו חף מפשע = נקי מפשע, ללא פשע), עם טף, שזה ילדים. אגב, לחיבור מילים שכזה קוראים הֶלְחֵם, מלשון הלחמה.

* אדם חסר ילדים נקרא ערירי. אז אדם שמרצונו החופשי בוחר להיות ללא ילדים הוא ערירצוֹני? והתופעה יכולה להיקרא ערירצוֹנוּת או ערירצוֹניוּת.

* ועל דרך ההומור, אולי רב-לא כי הוא לא מתרבה, וגם רב לו (מספיק לדעתו) מספר האנשים הקיימים על הפלנטה הזו.
לצפיה ב-'אם נותר לכן/ם עדיין כוח, אשמח אם חברות/ים'
אם נותר לכן/ם עדיין כוח, אשמח אם חברות/ים
26/06/2010 | 22:11
28
נוספות/ים יחוו דעתן/ם בנוגע לשמות שעדיין מוצעים.
ובעברית צחה: דה מור דה מריאר.

לו זה היה תלוי אך ורק בי, אז ערירצוני זה נפלא בעיניי.
אני יודעת שהוא מעורר אסוציאציה לא פשוטה לבליעה בגרון החברתי, כי המילה "ערירי" מעוררת תגובות קשות (שהן אכן חלק מההפחדות בהן חלקנו נתקלות/ים) - אבל זו בדיוק הסיבה שאני אוהבת אותה.
אם כבר לערער את האדמה/תפיסה, אז עד הסוף מבחינתי.
הבעיה היחידה היא שאם אני יודעת נכון, אז המילה "ערירי" מיוחסת גם להיעדר בן/בת-זוג, וזה דווקא לא המקרה עבור חלק מחברות/י 'הקהילה'.

כאמור, אשמח לשמוע דעות נוספות.

תודה לך..

לצפיה ב-'סורי אפרוך...'
סורי אפרוך...
27/06/2010 | 07:38
19
אבל גם "חפטף" זה מעולה! והכי קרוב לchildfree.
לצפיה ב-'אופציות מעולות'
אופציות מעולות
27/06/2010 | 10:44
21
אהבתי במיוחד את חפטף, אבל גם ערירצוני מצוין!
לצפיה ב-' אוהבת את חפטף!'
אוהבת את חפטף!
27/06/2010 | 11:48
1
13
ומכיוון שכבר עלה פה קישור לשירשור מראשית ימי הפורום (וכמובן שקראתי אותו שוב מתחילתו ועד סופו), מזכירה שעלתה שם גם האפשרות:
סופגן - הסוף של הגן.
מזכירה אותה כי אהבתי אותה במיוחד
(אבל היו שם עוד הרבה אפשרויות ששווה להקדיש להן מחשבה נוספת)
לצפיה ב-'סופגן נשמע כמו מוצר שתפקידו לספוג '
סופגן נשמע כמו מוצר שתפקידו לספוג
27/06/2010 | 14:31
9
או כמו הזכר של הסופגנייה... הרעיון טוב אבל התוצאה בעייתית מאוד ולכן לא מוצלחת לטעמי.
לצפיה ב-'הצעה על אותו המשקל...:'
הצעה על אותו המשקל...:
27/06/2010 | 12:48
10
אל-עולל.
אלעוללות זו התופעה.
לצפיה ב-'איך לא חשבנו על "חף" כתרגום ל-FREE???'
איך לא חשבנו על "חף" כתרגום ל-FREE???
29/06/2010 | 02:02
1
19
זה פשוט מעולה!
חף מילדים.
זה בדיוק CHILDFREE.

המשמעות של חף היא כמו חסר, או נטול, רק ללא ההקשר השלילי. נהפוך הוא, הקונוטציה חיובית (חף מפשע למשל).

אגב, אם כבר, אפשר גם ללכת על 'חף מהולדה'.

ועוד אחד על הדרך:
אָמתרבים.
קהילת הא-מתרבים בישראל. זוג א-מתרבה. אישה א-מתרבה.

ועל אותו המשקל:
אָמולידים.
לצפיה ב-'חשבתי אל עצמי,'
חשבתי אל עצמי,
27/06/2010 | 06:00
1
18

ואז, כרגיל, חשבתי על עצמי (זה בלתי נמנע)...

ואז חשבתי על זה שאני לרוב חושב על עצמי יותר ושאני לא מתנצל על זה לעולם, להיפך, אני גאה בזה ומאחל את זה לכולם.

עָצְמונִי.

ה "עָצְמו" די ברור פה, ה "נִי" הגיע בטבעיות ממשקל הצמחוני והטבעוני שהוזכרו קודם, וגם יכול לייצג את "נטול ילדים". (נ"י).

כשאני חושב על זה הוא גם מחזק את ה "אני" בתוך העצמו, מה שלא מזיק לדעתי וגם נותן בונוס עם קונוטציה של עצמאות, שהיא כמובן, משוש חיי.

איחלתי לחיילת בהצלחה:)

לצפיה ב-'בעיה, המילה כבר קיימת ותפוסה למשמעות אחרת.'
בעיה, המילה כבר קיימת ותפוסה למשמעות אחרת.
27/06/2010 | 14:35
10
עצמוני = ספונטני.
זו החלופה העברית שהאקדמיה הציעה למילה, ושמענו אותה לא מעט בכלי התקשורת בתקופה שבה אריאל שרון התמוטט ואושפז.
למשל spontaneous mutation = תַּשְׁנִית עַצְמוֹנִית, מוּטַצְיָה עַצְמוֹנִית (מתוך מאגר המילים של האקדמיה).
לצפיה ב-'ההודעה בעמוד הראשי'
ההודעה בעמוד הראשי
27/06/2010 | 12:43
4
21
לצפיה ב-' לכל הגולשים - ותיקים ואורחים'
לכל הגולשים - ותיקים ואורחים
27/06/2010 | 15:07
3
21
אכן, השירשור עלה לעמוד הראשי על פי בקשתנו, במטרה לפתוח את הדיון לקהל רחב יותר.
כן, אנחנו מודעות להשלכות, ואכן צפויים להגיע לפורום אורחים מסוגים שונים בעקבות הפרסום. גולשינו הקבועים: אנא זכרו שיש לכך גם ייתרונות ולא רק חסרונות.

הנחיות לאורחים
השירשור הזה נפתח למטרה ספציפית. אנא הגיבו בו רק בעניין המטרה שלשמה נפתח. הודעות שאינן בנושא השירשור יימחקו ממנו.
נא לשמור על כבוד הגולשים הקבועים בפורום. הודעות מרושעות, גידופים ונאצות, הכפשות, חוסר כבוד כלפי גולשי הפורום ושאר התנהגויות לא נאותות יימחקו מהפורום לאלתר (ולא רק מהשירשור הזה - הדברים אמורים לגבי הכתיבה בפורום בכלל).
אם הפורום עורר את סקרנותכם ויש לכם ים שאלות לשאול אותנו, אנא חפשו בשאלות הנפוצות של הפורום לפני שאתם פותחים הודעה חדשה. בשנות קיומו של הפורום נשאלנו שאלות רבות, ויש סיכוי סביר ביותר שתמצאו תשובות לשאלותיכם בשאלות הנפוצות. שירשורים חדשים של שאלות סקרנים עלולים להתקל בחוסר סבלנות מצד גולשי הפורום.
לפני הכתיבה בפורום נא קראו את תקנון הפורום.

הנחיות לגולשים קבועים
נסו לקבל את האורחים בסבלנות. לא כל אורח הוא טרול בהתהוות. במקרים המתאימים אפשר ורצוי להפנות אורחים לשאלות הנפוצות של הפורום ולכלי הפורום האחרים.
הודעות שאינן ראויות עתידות להמחק ויחד איתן יימחקו כל התגובות אליהן. לא מומלץ לענות בתשובות מושקעות להודעות שנראה לכם שעלולות להמחק.

גלישה נעימה לכולנו
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'אני מהראשי'
אני מהראשי
27/06/2010 | 15:50
1
21
אבל גם מבקרת כאן מידי פעם למרות שאני בדיוק ההפך מלא רוצה ילדים. אני בדרך לחצות עולם לאימוץ ילדה

בכל מיקרה, כמישהי מבחוץ בא לי להגיד שמאד מאד אהבתי את חפטף
וחושבת שאתם לא צריכים לפחד ממילה לא מוכרת, כי מילים חדשות נכנסות ללקסיקון תוך כמה שנים (דוגמאות דווקא מתחום ההורות שנכנסו ממש תוך שנים בודדות הן הריונית (אשה בהריון) או יחידנית (חד הורית מבחירה))
הצעה שלי (אולי עלתה קודם, ריפרפתי במהירות על השישור) - אשר"י -אנשים שלא רוצים ילדים
לצפיה ב-'אוי....זה ממש טוב'
אוי....זה ממש טוב
27/06/2010 | 18:07
13
אשר"י......זה יכול להיות שם מעולה לעמותה.

חפטף- זה כבר ממש מעולה!
לצפיה ב-'אני מהראשי, מעניים לקרוא'
אני מהראשי, מעניים לקרוא
28/06/2010 | 05:39
9
את הדיונים פה

חפטף נשמע לי נהדר.
לצפיה ב-'בעבר נפתח שירשור הצעות לכריכת הספר'
בעבר נפתח שירשור הצעות לכריכת הספר
27/06/2010 | 12:49
5
20
האם הכריכה שנבחרה היא אחת מן ההצעות?
לצפיה ב-'אלו שני דברים נפרדים - הכריכה, והשם ל'קהילה'.'
אלו שני דברים נפרדים - הכריכה, והשם ל'קהילה'.
27/06/2010 | 13:02
4
16
מן הסתם, יש מצב שהשם יופיע על הכריכה, אבל הדברים מתגלגלים כרגע ורק בסוף אדע :).
לצפיה ב-'והתשובה בנוגע לכריכה? התמונה על הכריכה נבחרה'
והתשובה בנוגע לכריכה? התמונה על הכריכה נבחרה
27/06/2010 | 13:12
3
7
לצפיה ב-'עוד לא נבחרה ועוד לא לא נבחרה מתוך השרשור :)'
עוד לא נבחרה ועוד לא לא נבחרה מתוך השרשור :)
27/06/2010 | 13:24
2
12
עוצבה טיוטא בעקבות רעיונות שעלו שם, אבל טרם הוכרעה החלטה.
לצפיה ב-'כמה קל'
כמה קל
27/06/2010 | 13:39
2
21
לצפיה ב-'אבל ממי? ממה?'
אבל ממי? ממה?
27/06/2010 | 18:19
16
ועניין נוסף הוא ש"המשוחררים" לא שונה בהרבה מ"חופשיים מילדים" - כשכאמור, ישנן עמדות לכאן ולכאן בנוגע לשם הזה.

הלוואי וזה היה כל-כך קל :)
לצפיה ב-'כללי מדי ומזכיר חיילים משוחררים, או אסירים...'
כללי מדי ומזכיר חיילים משוחררים, או אסירים...
27/06/2010 | 21:42
6
לצפיה ב-'ללא ילדים'
ללא ילדים
27/06/2010 | 14:21
3
20
ChildFree - על משקל SugerFree (ללא סוכר)
לצפיה ב-'מבאס להיות 'פרקליטת השטן' בשרשור זה'
מבאס להיות 'פרקליטת השטן' בשרשור זה
27/06/2010 | 18:23
2
21
אבל "ללא ילדים" חסר התייחסות לסוגיית הבחירה.
גם אנשים עם בעיות פוריות הם ללא ילדים.
היופי במונח צ'יילדפרי באנגלית - שזה גם ללא, וגם חופש (= מבחירה).
אמשיך לדבר לעצמי ואומר שזה נכון שגם אלהורי לא מתייחס לעניין הבחירה - אבל אני חושבת שאולי ברגע שהשימוש הראשון בו ייעשה במסגרת כתיבה על הבחירה בחיים ללא ילדים - הוא יקבל את המשמעות הספציפית שלו, מהקונטקסט, וימשיך להיות מזוהה איתו.

תודה!
לצפיה ב-'מה עם "ללא ילדים מבחירה"?'
מה עם "ללא ילדים מבחירה"?
28/06/2010 | 08:43
1
9
לצפיה ב-'אופס..לא שמתי לב שהציעו את זה למטה'
אופס..לא שמתי לב שהציעו את זה למטה
28/06/2010 | 08:46
6
לצפיה ב-'נשרי"ם '
נשרי"ם
27/06/2010 | 14:29
2
18
נשים שלא רוצות ילדים - ומשתמשע מהמילה גם החופש

שיהיה לכן בהצלחה
לצפיה ב-'יפהפה, אבל זה צריך להיות רלוונטי גם לגברים'
יפהפה, אבל זה צריך להיות רלוונטי גם לגברים
27/06/2010 | 16:27
1
7
לצפיה ב-'אז נשר"ים וגשר"ים? :))'
אז נשר"ים וגשר"ים? :))
27/06/2010 | 18:25
7
לצפיה ב-'מה עם...'
מה עם...
27/06/2010 | 15:00
7
24
צאצע-אין

"פגשתי בחור מדליק אבל אז הוא אמר לי שהוא צאצעאיני....והתבאסתי"

"אני צאצעאינית ולמרות זאת חברת שילב שולחת לי חומר פרסומי"
לצפיה ב-'אם כבא צאצאני (המילה היא צאצא ולא צאצע)'
אם כבא צאצאני (המילה היא צאצא ולא צאצע)
27/06/2010 | 16:31
6
15
וזה שילוב מעניין של המילים: צאצאין.
לצפיה ב-' חחח....איזו טעות'
חחח....איזו טעות
27/06/2010 | 17:02
5
11
אני אפילו לא יודעת איך לכתוב את זה, אז אתם רוצים שאגדל את זה בבית??

לצפיה ב-'אנחנו לא לא קרה כלום.'
אנחנו לא לא קרה כלום.
27/06/2010 | 17:41
4
10
בדיוק היום ניהלתי שירשור שלם בפורום "משוב" ששוב ושוב חזרתי בו על המילה "התרעה" במקום "התראה"...
לצפיה ב-'אבל מצד שני זה יכול לפגוע....'
אבל מצד שני זה יכול לפגוע....
27/06/2010 | 18:10
2
8
המילים צאצאיני/ית........או אפילו חפטף (מילה מצויינת שעלתה כאן)
עשויות לפגוע באנשים שאין להם ילדים ולא מבחירה....
לצפיה ב-'גם צמחוני עלול לפגוע באלרגיים לבשר.'
גם צמחוני עלול לפגוע באלרגיים לבשר.
27/06/2010 | 19:22
1
9
אין מה לעשות. תמיד יהיה מישהו שייפגע ממשהו.
החוכמה היא למזער את הפגיעה כמה שאפשר, ולחיות עם המעט שנשאר.
אם רק מחפשים ומחפשים את המושלם - נשארים עם כלום במשך הרבה הרבה זמן.
לצפיה ב-'נכון, אין מושלם '
נכון, אין מושלם
27/06/2010 | 20:36
6
אבל פה מדובר בנושא רגיש במיוחד.

אנשים שאין להם ילדים כי הם לא יכולים ללדת זו קבוצה רגישה במיוחד,
אי אפשר להשוות דבר גדול כזה לחוסר יכולת לאכול משהו (ויהיה טעים ועסיסי כבשר אשר יהיה).

מכל האופציות שהועלו כאן, האחת שאהבתי ביותר ונראית לי הכי פחות פוגענית זה ראשי התיבות אשר"י (אנשים שלא רוצים ילדים).
יש בזה משהו כל כך נכון, שמבטא גם את הבחירה, וגם את הגישה החיובית לתוצאותיה.
לצפיה ב-'הצעה שלי'
הצעה שלי
27/06/2010 | 15:15
4
36
"פורום זמורות"

זו מילה חדשה שהמצאתי

רוב שאר ההצעות היו די בנאליות לדעתי.

לצפיה ב-'המצאת מילה מהתנ"ך? '
המצאת מילה מהתנ"ך?
27/06/2010 | 16:57
1
21
זה כמו "כתבתי היום שיר של ביאליק"...
זְמוֹרָה [תנ] [ש"ע; נ'; זמורַת-, זמורות, זמורות-, גם זמורים, זמורָתו] <זמר> עָנָף של גֶפֶן שנושֵׂא את אֶשכּולות העֲנָבים, העָלים והקנוקָנות.

במדבר פרק יג פסוק כ"ג: וַיָּבֹאוּ עַד-נַחַל אֶשְׁכֹּל וַיִּכְרְתוּ מִשָּׁם זְמוֹרָה וְאֶשְׁכּוֹל עֲנָבִים אֶחָד וַיִּשָּׂאֻהוּ בַמּוֹט בִּשְׁנָיִם וּמִן-הָרִמֹּנִים, וּמִן-הַתְּאֵנִים.
(מתוך סיפור המרגלים ששלח משה לארץ ישראל, המילה מופיעה גם בספרי מקרא אחרים)
לצפיה ב-'המצאת מילה מהתנ"ך? '
המצאת מילה מהתנ"ך?
27/06/2010 | 17:01
1
10
זה כמו "כתבתי היום שיר של ביאליק"...
זְמוֹרָה [תנ] [ש"ע; נ'; זמורַת-, זמורות, זמורות-, גם זמורים, זמורָתו] <זמר> עָנָף של גֶפֶן שנושֵׂא את אֶשכּולות העֲנָבים, העָלים והקנוקָנות.

במדבר פרק יג פסוק כ"ג: וַיָּבֹאוּ עַד-נַחַל אֶשְׁכֹּל וַיִּכְרְתוּ מִשָּׁם זְמוֹרָה וְאֶשְׁכּוֹל עֲנָבִים אֶחָד וַיִּשָּׂאֻהוּ בַמּוֹט בִּשְׁנָיִם וּמִן-הָרִמֹּנִים, וּמִן-הַתְּאֵנִים.
(מתוך סיפור המרגלים ששלח משה לארץ ישראל, המילה מופיעה גם בספרי מקרא אחרים)
לצפיה ב-'אני לורית.אתה לורי.הן לוריות.כולנו לוריים '
אני לורית.אתה לורי.הן לוריות.כולנו לוריים
27/06/2010 | 17:21
16
ל ו ר י
שדרוג של סתוונית היורה להצעתה של אפרוך
מדליק בעיני, מוסיקאלי, מעביר מסר וגם הומאז' לעצמי
לצפיה ב-'עלה לי פתאום רעיון היפוקיד מה ועתים'
עלה לי פתאום רעיון היפוקיד מה ועתים
27/06/2010 | 19:21
7
לצפיה ב-'למה בעצם צריך שם?'
למה בעצם צריך שם?
27/06/2010 | 19:51
2
23
הרי, בסה"כ מדובר פה בעניין של בחירה חופשית והגשמה אישית. יש אנשים שהורות פשוט לא מהווה חלק מההגשמה האישית שלהם, והם מספיק מודעים לעצמם, חזקים ואמיצים על-מנת לבחור בצורה עצמאית.
מעטים האנשים שבוחרים להיות הורים מתוך איזושהי תחושת יעוד, רובם פשוט "זורמים" עם כל העדר, כי זה יותר קל מלפתח עמוד-שדרה חזק ולשחות באופן עצמאי.

אם ממש רוצים שם, לדעתי "הבוחרים החופשיים" (קצת מזכיר את "הבונים החופשיים" ) יכול להתאים. זה מדגיש את העניין המאוד חשוב ועקרוני, אשר משום-מה לא ברור לכולם, שהורות היא עניין של בחירה ולא חובה.

אפשרות טובה נוספת שכבר הוזכרה פה, היא "לא הורים" -- פשוט, ענייני ולא בדלני מדי.

לדעתי, ההבחנה לא צריכה להיעשות בין הורים ללא הורים, אלא בין אנשים שמסוגלים לחשוב, להרגיש ולהחליט עצמאית וגם לכבד את בחירותיהם של אחרים, לבין אנשים שעדיין לא פיתחו מספיק כוחות-נפש כדי לעשות את זה.
לצפיה ב-'שם, כשהוא מוצלח, עוזר בייצוג פוליטי'
שם, כשהוא מוצלח, עוזר בייצוג פוליטי
27/06/2010 | 20:08
1
14
של תפיסת עולם ושל האנשים שעומדים מאחוריה.
הערכים שהזכרת כאן, הם חלק מתפיסת העולם - ואם ניתן יהיה למצוא שם שמתמצת - מה טוב; ואם לא - יישארו ניסוחים ארוכים יותר של הבחירה.

אענה בשם עצמי שמה שכתבת במודגש בסוף, לא תואם אחד לאחד את תפיסת עולמי.
יש גם הורים שהם אנשים שמסוגלים לחשוב, להרגיש, להחליט עצמאית וגם לכבד בחירות של אחרים.

לצפיה ב-'גם הורות זו בחירה לגיטימית, כמובן'
גם הורות זו בחירה לגיטימית, כמובן
27/06/2010 | 23:06
8
כפי שכתבתי, מעטים האנשים שבוחרים להיות הורים מתוך תחושה של יעוד אישי. הם מעטים יחסית, אבל ברור שיש כאלה, ביניהם יש גם אנשים שמסוגלים לכבד בחירות שונות של אנשים אחרים, מעולם לא טענתי אחרת.
יחד עם זאת, לפי הרושם שאני מקבלת, רוב ההורים הם כאלה פשוט כי הם מאוד קונפורמיסטים, אולי יותר מדי קונפורמיסטים במקרים מסויימים. זה ניכר היטב באופן שבו הם מתייחסים לילדים שלהם, שהם אלה שנפגעים בצורה הקשה ביותר מהויתור של הוריהם על חופש הבחירה.

זה בסדר גמור שדברי אינם תואמים את תפיסת עולמם של אחרים, לזה בדיוק התכוונתי: המאפיין המשותף המהותי ביותר בעניין הזה, לדעתי, הוא חופש המחשבה, חופש ההרגשה וחופש הבחירה -- בעיקר לאור העובדה, שהבחירה להיות הורים והבחירה שלא להיות הורים, לגיטימיות בדיוק באותה מידה -- כל עוד הדבר נעשה מתוך בחירה ולא מתוך כניעה למוסכמות. בעיני, זה הדבר החשוב ביותר שצריך להביא למודעות חברתית.

נכון לעכשיו ולמרבה הצער, נשים שלא רוצות ילדים נתפסות ע"י מרבית החברה כקוריוז במקרה הטוב, ובמקרה הרע כאיום של ממש. אני יכולה להעיד על כך מניסיוני האישי.
לצפיה ב-'אפשר עוד להציע? '
אפשר עוד להציע?
27/06/2010 | 20:34
4
19

בדיוק מישהו דיבר איתי היום על המושב שבו הוא גר ואיך הילדים שלו הם "דור המשך" ואני צחקתי ואמרתי שאצלי בבית יש
"דור הפסק".

אולי סופדורים או דורסופים ?

סתם הרהור מצחיק.
לצפיה ב-'אפשר ועוד איך :)'
אפשר ועוד איך :)
27/06/2010 | 20:38
3
14
תתגלגלי קצת יותר למטה בהמשך העמוד, פתחתי שרשור בו את יכולה למקם עצמך בין האפשרויות.
אחת מהן היא סופדורי/סופדורית...
לצפיה ב-'מה עם '
מה עם
27/06/2010 | 22:49
14
לא רוצה ילדים=לר"י

לא מעונין /ינת בילדים=למ"י

ללא ילדים מבחירה=לימ"ב

בוחרים שלא ללדת=בש"ל

לצפיה ב-'אכן לא שמתי לב לפני שהצעתי! תודה'
אכן לא שמתי לב לפני שהצעתי! תודה
28/06/2010 | 07:37
1
3
לצפיה ב-'עָקרוני=עקר מבחירה עקרונית ולא מאילוץ.'
עָקרוני=עקר מבחירה עקרונית ולא מאילוץ.
28/06/2010 | 00:09
2
14
לצפיה ב-'פפפפ... מעניין....'
פפפפ... מעניין....
28/06/2010 | 17:41
1
17
כעמדה אישית/פרטית - אני אוהבת את ההצעה שלך, בדומה לערירצוני.
העניין הוא שיש לי תחושה שאני בדעת מיעוט אקסטרה לארג' :).

אהבתי!
לצפיה ב-'לדעתי...'
לדעתי...
28/06/2010 | 11:28
15
לצפיה ב-'השם הכי מתאים לפורום:'
השם הכי מתאים לפורום:
28/06/2010 | 12:17
30
איילה רשף הQווין.
ואיך זה קשור לילדים אתן שואלות?? עוד כמה שנים יהיו לה ילדים!!!

בהצלחה ותזמינו אותי לחנוכת הפורום החדש!
לצפיה ב-' איזה כבוד!כבר יומיים קידום בשער!!'
איזה כבוד!כבר יומיים קידום בשער!!
28/06/2010 | 15:26
3
37
חלק מהזמן זה היה אתמול הקידום הראשי! חשבתי שזו קובייה ששמורה רק להדחות באחים גדולים, השרדויות ושאר נושאים צהבהבים שמעניינים המון אנשים.

מעניין האם יש חוקיות בנשוא הזה של הקידומים, האם יש דברים שנשארים בשער יותר זמן או פחות.
לצפיה ב-'ואו! תודה זרבובית!'
ואו! תודה זרבובית!
28/06/2010 | 21:21
2
19
עכשיו אני אשכרה רואה איך זה נראה בראשי (טוב, מודה שלא טרחתי לבדוק, אבל עכשיו כשאני רואה את זה - שווה!)

חוקיות הקידומים היא חידה שפתרונה שמור ליודעי ח"ן
אבל אני שמחה שקיבלנו קידום מוצלח כזה
לצפיה ב-'בכיף!!נכון גאווה שחבל"ז?'
בכיף!!נכון גאווה שחבל"ז?
29/06/2010 | 14:59
1
14
מה זה יודעי ח"ן? מה הביטוי הזה?
לצפיה ב-'אינהורי, אינהורית, אינהורות'
אינהורי, אינהורית, אינהורות
28/06/2010 | 17:01
1
15
לצפיה ב-'הבעיה היא שזה נשמע יתמותי. בכל מקרה, תודה!'
הבעיה היא שזה נשמע יתמותי. בכל מקרה, תודה!
28/06/2010 | 17:31
12
לצפיה ב-'נכנס לשאלות נפוצות + קישור לשירשור ההצבעות'
נכנס לשאלות נפוצות + קישור לשירשור ההצבעות
29/06/2010 | 11:02
32
טוב, אז :
א. הכנסתי את השירשור לשאלות הנפוצות של הפורום למען הדורות הבאים
ב. כדי לשמור על רצף קריאה, מקשרת פה את שירשור ההצבעות לטובת הנכנסים מהשאלות הנפוצות:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

הודעות אחרונות

14:26 | 16.11.18 אורחים בפורום
00:06 | 07.10.18 מעגלי נשים
16:25 | 06.10.18 hallucinative
14:16 | 30.09.18 זרבובית29
14:59 | 31.08.18 רננה אורן
14:09 | 27.08.18 אוניברסאליסט
13:20 | 27.08.18 luliy
19:53 | 18.08.18 אורחים בפורום
17:33 | 09.08.18 אורחים בפורום
18:12 | 08.08.18 חולמת חולמנית

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ