שאלה- האם צריך לפרמט אייפוד?

• פותח הנושא ttyt
  • פורסם בתאריך

ttyt

New member
שאלה- האם צריך לפרמט אייפוד?

יש לי אייפוד ויש לי מחשב מקינטוש והכל בסדר, כרגע הגעתי לחבר עם מחשב מסוג pc עם תוכנת חלונות, והוא לא מזהה לי את האייפוד . מה לעשות ? אני צריך לעלות ולהוריד קבצים . ישועה בבקשה. תודה לעוזרים

shimy lev

New member
2 אפשרויות.

1. לפרמט. אבל זה לא פיתרון. 2. להתקין בפיסי תוכנה בשם MacDrive. לא חינמית, אבל נותנת אפשרות "לראות" את הפורמט של המק בפיסי.. תוספת חשובה ל 2: לא ניסיתי את העניין עם אייפוד, אבל קשיח חיצוני מזוהה מצויין בפיסי (דרך פרללס). אשמח לשמוע עדכון בנושא.

ttyt

New member
אתה מתכוון שעליי להוריד תוכנה?

להוריד ולהתקין זה סיפור של שעות , אני פשוט בהלם ומעוצבן וכועס על מייקרוסופט אוףףףףףףףףףףףףףףף אין לי חשק להתעסק עם התקנות ואמולטורים אני רוצה Plug & PlAY כמו במקינטוש שלי !!!!!!! מתי יגיע המשיח??????????????? בכל זאת תודה רבה אני אתמודד עם הכעס ונראה את הסרט על האייפוד ואקח ממנו קבצים בעזרת ה disk on key תודה רבה

jimos

New member
להוריד ולהתקין זה סיפור של שעות

זה ממש לא..10 דקות? חצי שעה מקסימום אם אתה כל כמה דקות הולך להוריד כבדה..

ttyt

New member
כן נכון, אבל לחבר שלי אין בכלל איך

אין amule אין limewire אין כלום, אז להתחיל להתעסק עם זה כאן אין לי כוח ובטח לא על המחשב שלו. בעתיד הייתי מצפה שזה יהיה plug&play ...... חזון אחרית הימים הא!?

shimy lev

New member
זה עניין של פורמט מערכת קבצים...

גם אפל עדיין לא תומכים בפורמט החדש של מיקרוסופט (שהיה אמור לצאת עם הויסטה, אבל נדחה לאי שם בסביבות 2015...) ההמלצה של לינקטרי-

LinkTree

New member
בגדול תמיד עדיף לפרמט ל פיסי

איפוד מפורמט לפיסי תמיד אפשר לעבוד איתו במק (גם לי יש מק ואני עובד עם האיפוד מפורמט לפיסי בגלל שלפעמים צריך להעביר דברים מפיסי

אחוש

New member
איך מפרמטים את האייפוד?

נראה לי שזה יכול לעזור לי עם הבעיות שיש לי באייפוד

ttyt

New member
האם החומר נשאר אם מפרמטים?

אם אני עושה פורמט לפיסי אז החומר שיש לי על האייפוד נשאר ? וגם האם מאבדים אחריות אם מפרמטים לפיסי ? מה ההשלכות היתרונות והחסרונות בלפרמט לפיסי ?

shimy lev

New member
תשובות

1. בעת פירמוט החומר נמחק. כדאי לגבות. 2. אין הבדל לגבי האחריות. 3. חסרונות: פורמט קבצים מיושן יחסית (מפריע למישהו?) טוענים שהוא מועד יותר לתקלות של איבוד חומר (לא נתקלתי...). יתרונות: אפשרות לסינכרון והעברה בין מק לפיסי.

Papito

New member
טוב לדעת

אני חשבתי שכשאקנה את המק שלי אהיה חייב לפרמט את האייפוד לפורמט של מק

shimy lev

New member
תשובה לכולם... מה זה פירמוט?

טוב. אז בגלל שיש כ"כ הרבה שאלות, אבהיר את העניין אחת ולתמיד: הן במק והן בפיסי החומרה היא זהה. ובמקרה כמו שלנו- האייפוד, הוא דיסק קשיח לכל דבר... לא? אז מה ההבדל? מה השוני? ההבדל הוא פשוט מאוד: פורמט הקבצים. בפיסי משתמשים בשני פורמטי קבצים. הישן יותר FAT32 והחדש שהוא NTFS. במק פורמט הקבצים הוא HFS או HFS+ הקטע הוא כזה, ותחזיקו ראש: מק יכול לקרוא ולכתוב לפורמט FAT32 ולקרוא פורמט NTFS הפיסי לא יכול אפילו לראות דיסק שפורמט ל HFS. רק ע"י תוכנה בשם MacDrive. אם מפרמטים את האייפוד (ריסטור) על פיסי, הוא מפרמט אותו לפורמט קבצים מסוג FAT32, כך שגם הפיסי וגם מק יכולים כתוב ולקרוא לאותו כונן קשיח (במקרה שלנו- אייפוד) אם מפרמטים את האייפוד על מק, הפיסי לא יוכל לראות אותו. ואם תחברו אותו לפיסי הוא יבקש לפרמט אותו מחדש. אוקיי? אני מקווה שזה מובן, ולא מסורבל מידי... נ.ב. פירמוט, או בשם השני ריסטור- Restore (בשונה מריסט- Reset) מוחק את כל התוכן מהאייפוד!!! מומלץ לגבות לפני כל פעולה את התוכן ע"י YamiPod או תוכנה דומה.

shimy lev

New member
לקריאה נוספת- פורמט מערכת קבצים...

פורמט מערכת קבצים באנציקלופדיית הרשת החופשית "ויקיפדיה".

למעלה