שחזור מידע לאחר החלפת Apple ID

G Gabi

Member
שחזור מידע לאחר החלפת Apple ID

ראשית, אני ממש לא מכיר את מערכת iOS ואיך עניין ה-Apple ID ו-iCloud מתפקדים.

לפני כמה דקות התקשרה אלי בבהילות חברה טובה מאוד של המשפחה.
מדובר באישה מאוד מאוד מאוד לא טכנולוגית והיא גם אדם מאוד לא אינטואיטיבי בכל הקשור לטכנולוגיה ומחשבים.
למעט העניין של הטכנולוגיה מדובר באישה מבריקה ואשת אשכולות. שיחות בתחומי המחקר שלה ומעבר לכך - תמיד שיחות מרתקות מאוד.

אז ככה -
הקדמה:
בעבר היה לה מכשיר 4s עם Apple ID הרשום במייל X.
לפני כשנה רכשה 6s וכלתה עזרה לה להגדיר את המכשיר החדש וה-Apple ID שהוזן הוא האחד של כלתה, Y.

היא חזרה מטיול ורצתה להעביר את התמונות למחשב.
חיברה את המכשיר למחשב ובשלב כלשהו המחשב נתקע וקפץ במחשב חלון שהציע לעדכן, היא לחצה אישור.
בסיום העדכון הזינה את ה-Apple ID הישן שלה (בטעות / חוסר ידע או מה שזה לא יהיה).
בשלב זה חשכו עיניה. התמונות מהטיול נעלמו כלא היו. אנשי קשר רבים (החדשים מהשנה האחרונה), אינם. מסרונים וכו' וכו'.

כעת השאלה - האם אפשר לחזור למצב שהיה הבוקר?
האם התמונות שהיו במכשיר באמת נמחקו?
יש לה את ה-Apple ID של כלתה כולל הסיסמא, אבל, לעת עתה לא בוצע דבר מחשש לבצע פעולות כלשהן.

נכנסתי לחשבון ה-iCloud של כלתה (Y), תחת Settings ו-My devices יש רק מכשיר אחד, 5s, האחד של כלתה.
בחשבון ה-iCloud הישן שלה (X) מופיעים עכשיו שני המכשירים. ה-4s הישן וה-6s החדש.

האם iTunes מבצע אוטומטית גיבוי מקומי למכשיר כשמחברים אותו למחשב? אולי באופן הזה יש לה גיבוי כלשהו מהתקופה האחרונה?

תודה רבה,

YosMan1

New member
האייפון עושה גבויים אוטומטים אבל זה תלוי הגדרה באייטיונס

כרגע תחבר את ה 6S למחשב שלה ותמצא את אפשרות שחזור RESTORE.
שם תוכל לבחור מרשימת גיבויים עם תאריכים. תקווה שיש אחד מהתקופה האחרונה.
יש גם אפשרות לעשות שחזור מהאייקלואד אבל בגלל ששתיהן השתמשו באותו החשבון אני מניח שהגבוי לאייקלאוד היה מכובה אצלה בטלפון.

G Gabi

Member
תודה! מחר אהיה אצלה... נקווה לטוב

היום דיברתי איתה, המלצתי בחום רב שתפתח חשבון iDevice משל עצמה (אין לה יישומים קנייניים).
עדיין לא חיפשתי בגוגל, אבל, האם יש דרך פשוטה לגבות את אנשי הקשר שבמכשיר שלה ולהשיב אותם למכשיר לאחר איפוס ללא תלות בחשבון iDevice?
העברת היסטוריית ה-WA (כולל מדיה) היא דבר בעייתי או בגדול התהליך דומה כמו באנדרואיד?
&nbsp
הרעיון הוא לאפס לחלוטין את המכשיר ולהתחיל "דף חדש" עם חשבון iDevice שהיא תפתח. חשוב לה להעביר את אנשי הקשר וה-WA (אולי גם סמסים, לא שאלתי).
אני מעדיף להימנע מגיבוי לחשבון ענן כלשהו ושחזור ממנו כי נראה לי בריא יותר לשים את החשבון החדש שהיא תפתח וזהו.

se7en77

New member
קודם כל שתיכנס דרך המחשב ל-icloud.com

עם החשבון שהיה מוגדר על המכשיר ותבדוק מה יש שם ( תמונות / אנשי קשר וכדומה )
&nbsp

למעלה