רוצה להמליץ על אפליקציה לאייפון

billc

New member
רוצה להמליץ על אפליקציה לאייפון

אז ככה, הייתי צריך לקחת המון תמונות בזמן קצר, משהו כמו 500 בשעה
כי הייתי לתפוס משהו , לא משנה למה.

בכל מקרה, רציתי להעביר אותם למחשב מהר, אז אני יודע שיש משהו כמו icloud
וזה לא הראה לי, בכל מקרה חיפשתי דרך לעשות את זה, חשבתי גוגל drive ודברים אחרים אבל זה יותר מידי איטי

ואז מצאתי את התוכנה הזאת, קוראים לה wifi album יש גירסת חינם זה מה שהורדתי,

מה שקורה שהתוכנה נותנת לך ip מקומי עם פורט 8080 לאייפון, אתה שם את זה בדפדפן במחשב ורואה את כל התמונות אפשר להוריד את כל התמונות במכה אחת הוא יוצר zip וכל התהליך ההורדה לוקח 2-3 דקות (500 תמונות גדולות משהו כמו חצי ג׳יגה)

הערה: אני יודע שאנשים יכולים להתשמש בitunes או משהו אחר, אבל אני במקרה התשמשתי במחשב לינוקס, ולא הייתי צריך להתקין כלום על המחשב.

BravoMan

Active member
iPhone לא מדבר MTP?

למיטב זיכרוני, משתמשי iPhone תמיד מתלהבים שלא צריך iTunes אם רוצים לגשת רק לתמונות.
אלא אם אתה עובד עם הפצת לינוקס מאוד איזוטרית, רוב הסיכויים שיכולת פשוט לחבר כבל ולמשוך את התמונות בלי בעיה.
&nbsp
אגב, יש תוכנה דומה, אני לא זוכר את שמה, שמאפשרת העברה דו כיוונית של כל סוג קובץ.
&nbsp
בזמנו זה היה הדבר הכי מטומטם שראיתי ב-iPhone - לפתוח שרת Web רק כדי להעביר איזה ווידאו או PDF.
&nbsp
צחקתי הרבה על משתמשי iPhone שניסו להסביר לי כמה זה טוב ומה היתרונות של זה, אבל בסופו של יום גם WiFi בתקן N מטר מהראוטר לא מתחרה בחיבור USB...
&nbsp
כמובן, כשאין ברירה אין ברירה.
&nbsp
שים לב רק, שדחיסה ל-zip של תמונות מסוג JPG לרוב לא יעילה - אומנם זה חוסך בהעברת כמות קבצים, אבל לא מוריד נפח משום ש-JPG כבר דחוס, ו-ZIP לא מסוגל להוסיף על הדחיסה הזו.
יש אפילו סיכוי שזה יגדיל את הנפח בכמה עשרות עד כמה מאות בתים בגלל המעטפת של ZIP, אבל כמובן שזה לא משמעותי.

billc

New member
עכשיו ניסיתי וזה עובד, אבל אני אוהב את התוכנה הזאת יותר

אתה פשוט פותח את הדפדפן על המחשב רואה את כל התמונות ומוריד אחת או את כולם.......סבבה
חוץ מזה אתה יכול כעקרון להתחבר אליו מכל מכשיר, טאבלט, טלפונים אחרים כולל אנדרויד כל דבר, כול עוד כולם באותו הרשת של הwifi

BravoMan

Active member
לא כל דבר:

פעם אחרונה שבדקתי, דפדפן של iOS לא מאפשר להוריד קבצים

se7en77

New member
זכור לי שיש אפשרות - מצד שני האם עדיף שכרום באנדרואיד נותן

לכל זב חוטם שבנה אתר לשמור נתונים על המכשיר שלך בלי הרשאה מיוחדת ובלי מיקום מסויים?

BravoMan

Active member
לא הבנתי מה הבעיה שלך עם ה-Chrome?

ראשית הוא שומר הורדות במקום מאוד מסוים, ושנית, היות ולא נעשה שום דבר עם ההורדה באופן אוטומטי לעולם, והמשתמש מודע לכל הורדה והורדה, אני לא רואה דרך לנצל זאת לפריצת אבטחה.

אז כן - זה בהחלט עדיף, כי זה מאוד שימושי לאנשים.
ומי שיש לו קצת שכל בראשו לא גולש לאתרים של זבי חוטם

se7en77

New member
תתפלא ותראה שברשימה קיימים אתרים שלא גלשת אליהם

למי שרוצה לראות כמה מידע של אתרים יש יכול לגשת להגדרות - > הגדרות אתרים - כל האתרים.
כמו כן שים לב שיש הרשאות לאתרים לדברים מסוימים אבל לא לכתיבת מידע על המכשיר, תבדוק שוב ותראה שניתן לכתוב למקומות אחרים בזיכרון.
בגרסא 6 נוספו המון עניינים של הרשאות מקומיות, בדרך כלל הוא שואל אותך לגבי גישה למדיה וקבצים, לא אומר לך היכן הוא באמת שומר מידע.. כל תוכנה בעצם, לא רק כרום.
מה שצריך יש לי באייפון, יכול להיות שחסרים דברים כמו בכל מכשיר.
ד"א, עכשיו אני עם 1+1 ככה שאל תגיד שאני מכיר רק אייפון בניגוד אליך... בהמשך היום אני אעלה לך צרור קריסות במכשיר.
&nbsp

BravoMan

Active member
לא הבנתי כלום מההודעה הקודמת שלך...

1. כל אתר בכל דפדפן יכול לשמור cookie אלא אם חסמת אפשרות כזו בדפדפן.
ה-cookie נשמרים בשטח אחסון פנימי ששייך לדפדפן. בלעדיהם, דברים כמו כניסה עם שם משתמש וססמה לאתרים לא יעבדו.
&nbsp
אני מניח שאתה מכיר את כל זה ולא לכך התכוונת.
&nbsp
2. אתרים מסוימים נותנים קבצים להורדה. בדפדפנים שולחניים, הדפדפן יכול לשאול אותך היכן לשמור את הקובץ, או לשמור בתיקיית ברירת מחדל.
באנדרויד, פעם אחרונה שבדקתי, הוא פשוט שומר בתיקיית ברירת מחדל בלבד!
&nbsp
3. אתרים רבים, ותפוז הוא דוגמה מצוינת, כוללים רכיבים שהם מושכים מאתרים אחרים.
בד"כ מדובר בפרסומות, אבל לא רק.
&nbsp
ככה האינטרנט בנוי, זה חלק מהסטנדרט, ולא ברור לי למה אתה מנסה לרמוז שזו פרצת אבטחה ב-Chrome.
כש-Safari טוען אתר, הוא אולך לכל הדומיינים האחרים שכלולים בדף בדיוק כמו Chrome, ואם אתר פרסומות שומר לך cookie אבל Safari לא מציג אותו ברשימת אתרים ששומרים מידע על המכשיר שלך, אז יש לך בעיית אבטחה רצינית ב-Safari!
&nbsp
4. צילום המסך שהבאת לא קשור בשום צורה, לשום יכולת לשמור מידע במקומות אקראיים במכשיר.
&nbsp
5. ב-Android יש אזור אחסון משותף שכל דבר בו נגיש לכל תוכנה.
זה דבר שימושי, שיש לכל מחשב שולחני.
קריאה משם לא דורשת הרשאה (לא זוכר אם שינו זאת ב-6) אבל כתיבה כן.
&nbsp
האזור הזה משמש לקבצים של המשתמש כגון PDF, שירים, סרטים, וכו'
הוא אינו משמש לשמירת אנשי קשר, פרטים מאובטחים של יישומים שונים, או אפילו תוצאות משחקים.
&nbsp
זה מונע כפילויות ונותן גמישות למשתמש, ולא מונע כלל שמירה של מידע בצורה מאובטחת שיהיה נגיש מתוכנה בודדת.
&nbsp
6. לא מזמן החלפתי לאמא שלי מכשיר בגלל תקלת חומרה.
(בטח תקפוץ משמחה שה-Nexus 5 שלה נדפק בדיוק כמה חודשים אחרי תום האחריות)
שקלתי One Plus אבל בסוף הגעתי למסקנה שהוא עדיין סיני מידי עבור משתמש "רגיל".
&nbsp
סיפוריך על קריסות מאשרות את חששותיי.
&nbsp
לאומת זאת, ב-3 שנים שיש לאמא שלי נקסוס 7, כמות הקריסות שהיא חוות בו היית כ"כ מזערית וחד פעמית, שאני אפילו לא זוכר מקרים ספציפיים, אם היו בכלל.
אותו כנ"ל עם הנקסוס 5, שכאמור הבעיה בסוף היית חומרתית (החלפתי סרט ופורט טעינה מ-ebay ב-45 ש"ח והמכשיר ישמש אותי כעת).
&nbsp
ועד כה היא מרוצה מאוד מעבודה חלקה של ה-5X שקיבלה.

se7en77

New member
חלק ממה שאמרת נכון וחלק פחות נכון.

אני לא ממש שמח שלמישהו מתקלקל המכשיר בלי קשר לסוג, אסור לשמוח בעת צרה של אחרים.
חג שמח

se7en77

New member
וד"א, אני כבר מחפש מחליף ל-1+1, כנראה

יהיה s7 edge או נוח 6

se7en77

New member
דווקא בלינוקס לא צריך שום דבר חוץ מכבל

אפילו לראות קבצי מוזיקה אלא אם שינו את זה לאחרונה.

billc

New member
סתם הערה, יש מקומות עבודה שהמחשבים האישיים

הם עם מערכת הפעלה לינוקס, ואסור לחבר שום USB שקשור בדרך כל שהיא לכלי אחסון, זאת אומרת מותר עכבר וקיבורד, אבל שום דבר אחר לא.

אבל עזבו שטויות, הבאתי אופציה להעביר תמונות עם אפליקצה חינמית, לא מתאים לכם, אז אל תתקינו.

BravoMan

Active member
רק כי בא לי nitpick:

מקום עבודה שחוסם כניסות USB אבל מאפשר למכשירים שרירותיים להתחבר לרשת הפנימית שלו ולפתוח שרתים, או לחלופין לאותם לפטופים להתחבר לרשתות חיצוניות ולרשת הארגונית בו בזמן, אנשי אבטחת מידע בו כנראה לא מבינים כלום בעבודה שלהם...

billc

New member
שום מכשיר שרירותי לא מחובר לרשת, והם עושים לך audit

לפעמים על המחשב פעם בשנה והם יודעים הכל,איזה אתרים נכנסת, איזה תוכנות התקנת, אסור להתקין כל תוכנה, רק מה שהם מאפשרים

יש אנשים שאפילו אין להם admin על המחשב האישי שלהם בדרך כלל אנשי הPC, אז הם בכלל לא יכולים להתקין כלום.

הסיבה שיש את הדברים האלה, זה החוק בארה"ב לגבי חברות מסויימות שמספקות מידע אישי שקשור למידע רפואי או מידע שקשור למיסים, החוקים נוקשים לאנשים שעובדים ישירות בחברות וגם לחברות שמספקות שירותים לאותם חברות.

רוב האנשים לא מוכנים לאבד את מקום העבודה שלהם בשביל הדברים האלה, אבל לפעמים אם אתה יודע שהדרך החוצה קרובה, ואתה בכל זאת צריך מידע שיש לך על המחשב, אז יש דרכים לעקוף....

se7en77

New member
באנדרואיד כל מה שצריך זה WiFi ftp

וכל העולם נפתח לפניך.

BravoMan

Active member
אין שום בעיה עם זה.

הנקודה שלי היית קצת אחרת:
יש לך לפטופ, שאתה יכול לחבר אותו לאותה רשת כמו ה-iPhone, אבל לא יכול לחבר אליו את ה-iPhone בכבל USB.
&nbsp
זה לא מסתדר מבחינת אבטחה, כי יש רק שתי אפשרויות:
1. כדי להיות באותה רשת עם לפטופ ל-iPhone יש רשות להתחבר לרשת משרדית.
זו בעיה, כי מן הסתם ה-iPhone שלך לא עובר שום audit, ויכול לשמש לגרימת נזק ברשת באותה מידה כמו מחשב רגיל.
&nbsp
2. כדי להיות באותה רשת עם ה-iPhone אתה מחבר את הלפטופ שלך לרשת הביתית, או ל-iPhone עצמו שמש כנקודה חמה.
זאת אומרת, שלפטופ שלך בעם יכול לצאת לאינטרנט הפתוח מתי שבא לך.
&nbsp
גישה כזו מהווה פתח הרבה יותר מסוכן מפתיחת USB להתקני אחסון, במיוחד שבלינוקס מעולם לא שולב הטמטום של Autorun שקיים ב-Windows.
&nbsp
כך, או כך, בהצלחה לאנשי אבטחת מידע שלכם...

billc

New member
אנחנו מדברים על להתחבר למקום העבודה דרך vpn

מהבית או נניח דרך בית קפה, אני לא מבין בזה יותר מידי, אבל חשבתי שזה אמור להגן המידע שלך,
במקום עבודה כמובן שלא יהיה WIFI

לפי מה שהבנתי הvpn אמור להפוך את המידע שיוצא ונכנס למחשב לך למוצפן, לפחות מידע שיוצא ומגיע לרשת של העבודה, אבל אני מניח שיש דרכים להגיע למחשב האישי לך ולהוציא מידע.

se7en77

New member
יש עוד אופציה של נקודה חמה שאתה בנסיעה בלי קשר לחיבור

לרשת.
&nbsp

למעלה