למה לעזאזל קשה לאבד בתולים עם אייפון 5

למה לעזאזל קשה לאבד בתולים עם אייפון 5

הי חבר'ה,

בשעה טובה פינקתי את עצמי באייפון 5, זה מכשיר האיפון הראשון שלי ואין לי מושג, אבל לומד תוך כדי תנועה.

יש לי חבלי לידה בכל הנוגע להעברת אנשי הקשר מנוקיה N8 שהיה לי לתוך הביייבי החדש שלי.

סנכרנתי את הנוקיה שלי עם Nokia Suite וכל אנשי הקשר שלי נמצאים בתוכנה וגם העתקתי אותם לפולדר נפרד (ליתר בטחון) בדרופבוקס שלי, הקבצים מופיעים לי בנפרד ולא כקובץ הכולל את כולם ומצויים בפורמט: vcf.

אין לי outlook אני משתמש בג'ימייל אם זה עוזר.

עם זאת קראתי שיש דרך להעביר מהמחשב ישירות לאייפון, מישהו יכול לעזור עם הנחיות מפורטות? למה סטיב ג'ובס בחר לסבך
זה אמור להיות מכשיר ידידותי.

תודה מראש,

משקיע בב"ש

noa_f

New member
יש כמה דרכים אפשריות

1. אם אתה משתמש בגוגל ו-בניגוד לי-אין לך בעיה לשים את אנשי הקשר שלך בגוגל, אתה יכול לסנכרן תמיד את אנשי הקשר שלך עם גוגל (ג'ימייל).
במקרה הזה אתה צריך
א) לייבא את קובץ ה-vcf ל-contacts בגוגל.

ב) לסנכרן את האייפון לאנשי הקשר של גוגל, ע"י בחירה בחשבון מסוג cardDav. גוגל כתבו מדריך מפורט פה: https://support.google.com/mail/bin/answer.py?hl=en&answer=2753077

2. סנכרון למחשב עובד כאשר האייפון יכול לקשר מול תוכנה מסויימת. בחלונות זו בד"כ אאוטלוק. כיוון שאתה לא משתמש באאוטלוק (יפה לך!) וכיוון שאאוטלוק ממילא לא משתגעת על vcf של אנשי קשר מרובים וגם לא תוכנת אנשי הקשר המובנית ב"חלונות", האפשרות השניה היא להעביר את אנשי הקשר שלך ישירות לאייפון ולא ע"י סנכרון מהמחשב.
וגם פה כמה אפשרויות:

א) האם הגדרת מייל? אם כן, שלח את קובץ ה-vcf לעצמך ופתח את המייל הזה באייפון. קליק על הקובץ המצורף. המכשיר ישאל אם לייבא את אנשי הקשר - תגיד כן. זהו.

ב) מן הסתם הגדרת כבר Apple ID. זה אומר שיש לך חשבון של iCloud. גלוש לך ל-icloud.com (מהמחשב) ותכנס עם היוזר והסיסמא שלך. שם תכנס לאנשי הקשר. יש אפשרות של יבוא אנשי קשר (כמו בג'ימייל). תעלה את קובץ ה-vcf שלך לאייקלאוד.
עכשיו באייפון, תכנס להגדרות של אייקלאוד ותגדיר לו סנכרון של אנשי הקשר. וואלה! הם הגיעו למכשיר וגם ישמרו על סנכרון וגיבוי קבוע באייקלאוד.

**אם לא מובן: אין צורך לבצע את כל הכתוב פה, רק אחד מהארבעה
**

noa_f

New member
אחד מהשלושה... טוב, השעה כבר מאוחרת *המשך*

בקיצור, יש לך שתי אפשרויות: סנכרון מול גוגל או סנכרון מול אייקלאוד.
ולמה צריך סנכרון: כי האייפון הוא מכשיר נייד, שביר, גניב והולך לאיבוד. חבל לאבד את רשימת אנשי הקשר שלך, צריך גיבוי היכנשהו.

אם בחרת בדרך שתיים ואופציית המייל, יהיו לך אנשי קשר על המכשיר אבל ללא גיבוי. במקרה הזה אני ממליצה לחבר לאייקלאוד. תכנס להגדרות ותפעיל סנכרון של אנשי הקשר לאייקלאוד. הפעם, הכיוון יהיה הפוך: אנשי הקשר יגיעו מהמכשיר לענן. אבל בהמשך יהיה סנכרון רציף.

karpe

New member
לא הבנת את הבעיה לגמרי..

(למרות שהוא הסביר די בבירור)

הבעיה היא שיש לו קובץ VCF נפרד לכל איש קשר, ולא קובץ אחד שמכיל את כולם.
צריך קודם לאחד את כולם לקובץ אחד ומכאן אפשר להמשיך באחת הדרכים שהצעת.
עניתי לו בפורום סלולארי, מקווה שהוא יצליח לבצע :)
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?forumid=117&messageid=167241130

noa_f

New member
צודק, פספסתי את החלק הזה.

אגב, במקרה הזה אפשר גם ליבא אותם אחד אחד לתוכנת אנשי הקשר של חלונות ולסנכרן דרך אייטיונז.
לא ממליצה על זה. מייגע, תהיה בעיה עם עברית ותלות עתידית במחשב לסנכרון.

karpe

New member
כן, אפשר גם

לייבא אחד אחד לג'ימייל..אבל זה לא ממש פרקטי כשיש לך 500 כאלה.
בכל מקרה נתתי לו פתרון מקוצר כבר, עם קובץ BATCH שעושה את זה.

karpe

New member
מדריך מלא לייבוא קבצי VCF

וידאתי את התהליך עכשיו עם 300 אנשי קשר שלי מהנוקיה הישן, עובד כמו גדול,
השמות עוברים תקין בעברית, כולל מספר טלפונים שונים לאותו איש קשר.

מנהלים - שווה להוסיף את זה למדריכי הפורום לטובת אחרים שיצטרכו.

כל מה שצריך לעשות :

1. לשים את כל קבצי הVCF הנפרדים בתיקיה אחת.
2. לפתוח NOTEPAD
3. להעתיק את השורות הבאות :

ECHO Merging all VCF files to all.vcf
del all.vcf
FOR /F "delims=" %%i IN ('dir /b *.vcf') DO @more "%%i" >> all.vcf
ECHO done
PAUSE

4. להדביק בקובץ החדש.
5. לשמור אותו בשם כלשהו עם סיומת .bat. למשל run.bat, באותה תיקיה של הVCF.
6. דאבל קליק על הקובץ שיצרנו - ייפתח חלון DOS והפקודה תרוץ, להמתין לסיום, וללחוץ על מקש כלשהו.
7. לראות שנוצר קובץ all.vcf בתיקיה.
8. לפתוח חשבון ג'ימייל חדש או להשתמש באחד קיים, ללכת לcontacts, ואז more, ואז import..
9. לבחור את הקובץ all.vcf.
10. כל אנשי הקשר יהיו עכשיו זמינים בחשבון ג'ימייל. כל מה שנותר זה להגדיר אותו כחשבון אקסצ'יינג' באייפון ולסנכרן.

uriler

New member
יפה מאוד!

כדאי רק להוסיף, לטובת מי שמעדיף שלא לשתף את אנשי הקשר עם חשבון ג'ימייל, שניתן פשוט לשלוח לעצמך את קובץ ה VCF באימייל, לפתוח במייל של האייפון ולהוסיף משם.

karpe

New member
בוודאי

במקור זה התחיל מתשובה לשאלה שעניתי עליה בפורום השכן..

למעלה