אייפד או מקבוק ללימודים?

CPUBOOM2

New member
אייפד או מקבוק ללימודים?

שלום לכם .

אני מתחיל ללמוד באוניברסיטה בקרוב וצריך את עצתכם ( למרות שבאופן עקרוני התשובה נמצאת בגוף ההודעה ותכף תבינו למה ).

האופציה המועדפת עליי כמכשיר נייד הוא האייפד ולכן חשבתי להשתמש בו גם ללימודים , במקום לקחת לפטופ . הבעיה היא שמעבר לכך שהיצע האפליקציות המשרדיות שתומכות בעברית בצורה מלאה , כמעט אפסי , אלו שכן תומכים באופן מלא לא יציבים מספיק) . יש לי את OfficeHD אבל לצערי היא לא יציבה וקורסת לא מעט . בנוסף לכך , גם אם אני שומר מסמך ומיד לאחר מכן האפליקציה קורסת , עיצוב המסמך משתנה ( פונטים , מרקרים וכ׳ו) . לא אוכל להסתמך על האפליקציה לכתיבה מסודרת של החומר .
אופציה נוספת ויותר פרקטית היא להשתמש במקבוק . יש לי מלל עליו וגם וינדוס אקס פי על פרללס , עם אופיס.
הבעיה היא כזו : אני זקוק למק לטובת הלימודים , אבל לא רוצה לוותר על האייפד כשאני בדרכים , מכיוון שיש לי גישה רציפה לרשת מכל מקום , נוח לשינוע ומכיל את מסמכי הלימודים ( ויכיל עוד בעתיד) , עם הערות שאני רושם ב-GoodReader.

נראה לכם סביר להסתובב עם אייפד ומקבוק ביחד?
אני לא יכול להתפשר על תקינות המסמכים שמכילים את חומר הלימוד וגם לא רוצה לוותר על הנוחות שהאייפד מספק.
אני יודע שיש את CloudOn , אבל אני מתלהב מכך שזה מבוסס רשת ( הבנתי מאיילת שהשירות די איטי...)

אשמח להצעות.
תודה.

voguemaster

New member
נראה לי שאייפד

עם אפליקצית NOTES PLUS זה הפיתרון הכי טוב ללימודים, אבל זו דעתי... לא רואה את היתרון הגדול באופיס בשביל לימודים. אם צריך משוואות ושרטוטים אז בכלל...

אגוזים1

New member
שאלה...

מה אתה עושה בזמן השיעור? האם אתה שומר את ההערות שלך על קבצי וורד? כלומר, האם תוך כדי השיעור אתה רגיל להדפיס בוורד או שאתה רושם לעצמך הערות על מחברת/על המצגת שמוקרנת בשיעור?

בקיצור, איך עד עכשיו הייתה רגיל לעבוד?

CPUBOOM2

New member
תשובה

עד כה הייתי מקליד תוך כדי השיעור , אבל עד כה , למדתי במסגרת שונה . באוניברסיטה , זה קצת אחרת . .
אני מניח שזה תלוי באופי השיעור , כלומר , כנראה שאכתוב רק הערות תוך כדי כי לא יהיה זמן לכתוב כל דבר שנאמר ...
ךגבי Notes plus. גם היא אכן טובה , אני לא מעוניין לרכוש כרגע ( צריך קצת הפסקה מרכישה , בכל זאת...) .

תודה .

אגוזים1

New member
השאלה לא רק

אם אתה רגיל להקליד (כי את זה אפשר לעשות באמצעות הרבה אפליקציות) אלא האם חשוב לך להקליד בוורד? האם תוך כדי שיעור אתה יוצר קבצי וורד שחשוב לך להמשיך לעבוד *עליהם*.

תראה, להערות (כמו על מחברת) לדעתי אין בעיה להשתמש באייפד (אולי אפילו יותר נוח). ואם בנוסף אתה רוצה גם להקליד אז גם אין בעיה להשתמש באייפד (במיוחד אם זה מה שאתה מעדיף במילא).

אבל, אם אתה רגיל תוך כדי שיעור ממש לעבוד על האופיס (וצריך להמשיך להשתמש בקבצים הללו עם העיצוב הספציפי שיצרת) לדעתי אין מנוס מלקחת את הלפטופ.

ולשאלתך...
כן! אני בוודאות הייתי לוקחת *גם* את האייפד. מבחינתי זה כמו לקחת ספר או יומן (או מליון שימושים אחרים
).

CPUBOOM2

New member
תשובה

תודה על התגובות המהירות . מספר דברים להבהרה:

1. אני לא בהכרח חייב לעבוד על וורד בשיעור . מה שנכתב בשיעור יכול מצידי להיות מבוסס על כל פורמט , לא בהכרח של מיקרוסופט ( כל עוד ישנה תמיכה מלאה בעברית).. מה שנכתב בשיעור הוא לשימושי . לעומת זאת , עבודות אצטרך לכתוב באופיס מכיוון שישנן דרישות הגשה שלא מאפשרות לעבוד על פורמטים אחרים ...

2. לצורך כתיבת הערות וכתיבה רציפה אולי כדאי להשתמש באפליקציית הפתקים המובנת ומקסימום , אם ארצה , אוכל לשלוח את מה שנכתב במייל אליי , להמיר ל-PDF ואז גם אוכל לכתוב הערות .

3. אין סיכוי שאוותר על האייפד .

אגוזים1

New member
אם כך

(ובהמשך לסעיף 3) לדעתי שווה לנסות להתחיל רק עם אייפד. אם תראה שאתה בכל מקרה זקוק לנייד בזמן השיעורים תצרף אותו בהתאם לצורך.

אם אין לך בעיה עם הקלדה בכל פורמט, אז ממש ממש אין בעיה עם שימוש באייפד (מבחינת העברית). מה שכן חשוב לזכור שההקלדה על המקלדת של האייפד פחות נוחה!

CPUBOOM2

New member
מודע לעניין הכתיבה

אני אישית מסתדר איתה בצורה סבירה
תודה רבה !

birka

New member
יש לי אייפד-

הוא משמש להערות בשיעורים בהם יש מצגות...
וקניתי מחשב נייד פשוט.

האייפד חוסך לי מלללא הדפסות, כי אני לומדת ממנו למבחנים.
אבל מבחינתי לא החליף מחשב..

אגוזים1

New member
ברור

שהוא לא מחליף מחשב...

השאלה האם בזמן השיעורים עצמם את עם האייפד (רושמת הערות) או עם המחשב הנייד?

birka

New member
תלוי באיזה שיעורים...

יש שיעורים שהקצב לא מאפשר.
ויש כאלה שאני רק מוסיפה הערות למצגות..
אין הרבה מרצים שמעלים את המצגות מראש..
אז ככה שזה לא קורה הרבה...:p

אגוזים1

New member
כן, גם אני מקליטה

על האייפד כשאני לא מספיקה לכתוב/להקליד (או כשאני צריכה להגיב ולדבר ולא יכולה לכתוב תוך כדי).

CPUBOOM2

New member
הקלטה זו אופציה לא רעה . יש לי שאלה

איך את מקליטה והאם זה באיכות שמאפשרת לך לשמוע את ההקלטה ? אם רחוקים זה לא ממש פרקטי .
תודה.

אגוזים1

New member
אני אישית

מקליטה דרך ה- notes plus. כך שאני יכולה תוך כדי ההקלטה גם לרשום הערות/להקליד/לכתוב וכו׳ וכו׳.

ההקלטה נשמעת היטב (האייפד בעיקרון ״שומע״ את מה שאתה שומע. כך שאם אתה שומע היטב ולא מפריעים לך לידך, אין סיבה שההקלטה לא תצא טוב לדעתי).

CPUBOOM2

New member
אני מבין . בעיקרון

יש לי מכשיר הקלטה , כך שחשבתי להשתמש בו ...
אופציה נוספת היא להקליט דרך Paperport Notes שאותה הורדתי מהחנות בחינם לפני שעה . יש בה אפשרות כזו.
תודה.

CPUBOOM2

New member
לא קניתי מק במיוחד

יש לי אותו כבר שלוש שנים וחצי

שוב , תלוי לאיזה שימוש . לכתיבת הערות הוא יכול להספיק. תחליף למחשב , ממש לא . בכל אופן נוח ללמוד ממנו . לעיתים אני יושב בבית קפה ושם אטמי אוזניים כך שלא יפריעו לי ופשוט לומד..

למעלה