אירוח: דיני עבודה בהריון ואחרי לידה

שירה00

New member
גם לי שאלה...

שלום ותודה! הבנתי שבמידה והבעל רוצה לצאת לחופשת לידה, על האישה לצאת מינימום שישה שבועות. איך התשלום הולך? שישה שבועות ראשונים ע"פ משכורת האישה ושישה הבאים ע"פ משכורת הגבר? תודה!!

חישוב דמי לידה לגבר

באופן כללי התשובה היא כן אבל יש לבדוק את שיטת החישוב בצורה מפורטת יותר מול הביטוח הלאומי, בעניין חישוב דמי לידה הם המומחים

התפטרות לאחר חופשת לידה

שלום, אני עובדת במשרד עו"ד כבר כמעט 3 שנים (בתל"מ שלי אהיה 3 שנים שם), שעות העבודה שלי הן מ- 13:00 ועד 19:00 ולכן אני מאמינה שלא אוכל להמשיך לעבוד שם לאחר הלידה, לא אוכל לתפקד כמאמא ולעבוד בשעות כאלה, אני מתכוונת לעזוב לאחר חופשת הלידה / הלידה, 1) האם מגיעים לי פיצויי פיטורין? 2) מתי עלי להודיע למעסיק על סיום העבודה? תודה!

התפטרות לאחר חופשת לידה

שלום לבלובית בשדה, לשאלה דומה עניתי כבר, את מוזמנת לקרוא, אבל יש לך זכות אל פי החוק להתפטר 9 חודשים ממועד הלידה לצורך טיפול בתינוקך ובמקרה כזה תהיי זכאית לקבל פיצויי פיטורין, בעוד שאם תתפטרי במהלך ההריון מעבידך לא מחוייב לשלם לך פיצויי פיטורין על פי חוק, לכן כדאי יהיה שתודיעי על עזיבתך רק לאחר הלידה ולא קודם לכן

שלום לכולן - אני מצרפת קובץ

ששלחו לי לא מזמן במייל ואולי יענה לכן על חלק משאלותיכןלעיוניכן ....

חישוב שמירת הריון

שלום, אני נמצאת כבר 3.5 חודשים בבית עקב שמירת הריון.אני עובדת בתחום המכירות כך שהמשכורת שלי בנויה מבסיס+ עמלות ממכירות. כך שהמשכורות משתנות כל חודש בהתאם למספר העמלות שקיבלתי. איך מחשבים את גובה המשכורת שאני אמורה לקבל מביטוח לאומי? האם רק מהבסיס, או ממוצע כולל של הכל? ועוד שאלה קטנה, במהלך החודשים האלה יצא שקיבלתי פעם אחת משכורת שבנויה רק מהמכירות שביצעתי עוד לפני שיצאתי לשמירה, ללא הבסיס, האם זה אומר שלא מגיע לי תשלום מביטוח לאומי? תודה מראש

חישוב שמירת ההריון

שאלה זו יש להפנות אל המוסד לביטוח לאומי, את יכולה גם לבדוק עניין זה באתר שלהם אולי תמצאי מענה, חישובי השכר המחושבים במצבים כאלו על ידי ביטוח לאומי, רצוי לבדוק ישירות מולם

גאיה 26

New member
התפטרות

נומר ואחרי חופשת הלידה אני רוצה לעזוב את העבודה כי השעות לא מתאימות (8-18) וגם מרחק רב מהבית מה שמקשה על הטיפול בילד (אני לא אספיק להגיע לאסוף אותו לפני שבע בערב. ואני מודיעה למנהל כי התנאים אינם מתאימים לי יותר האם אני זכאית לקבל פיצויים ואפשרות להחתים בלשכת התעסוקה?

לי אור100

New member
כן- קיימת פסיקה בנושא

אם המרחק והשעות לא נוחות ואת מתפטרת לצורך טיפול בילד את זכאית לקבל פיצויים. יתרה מכך, הדבר מאפשר לך למצוא עבודה ששעות העבודה נוחות יותר והמרחק קצר יותר משמעותית בזמן זה- בלי להמתין ש-9 החודשים ייסתיימו.

Muffin23

New member
שלום,שאלה לגבי שמירת הריון

שלום, אני מתחילה שבוע 24
ונמצאת מאז ה-4.3 בבית. הרופא שלי אמר שאם ייצא שאני אשאר בבית מעל 30 יום, הוא ימלא לי טפסי שמירת הריון ע"מ שאהיה מכוסה. שאלותיי הן: 1. בהנחה שאני אזדקק לשמירה, לפחות חלקית, האם אני אקבל כסף על כל הימים בהם אני בבית? 2. אם מסתבר כרגע, שאין לי מספיק ימי מחלה, האם שמירת ההריון תכסה את זה בכל מקרה? 3. יש לי פלאפון שמכוסה באופן חלקי ע"י מקום עבודתי + רכב בליסינג. מה קורה עם זה? תודה מראש

שמירת הריון

הרופא שלך צודק לגבי מילוי טפסים לצורך כיסוי אבל הכיסוי הוא לא על 100% משכורת, את הפרטים החישוביים שי לבדוק במפורט מול המוסד לביטוח לאומי, שמירת הריון לא קשורה לימי מחלה שצבורים לך במקום עבודתך. אני לא יודעת אם את עובדת על חוזה עבודה אישי או באיזה מסגרת אבל העניין הוא תלוי מקרה, בכל אופן יש מקרים שזה ממשיך להיות מכוסה, בנוגע לרכב, אם יורד לך מהמשכורת אז כנראה ימשיך לרדת באופן יחסי, מצריך בדיקה מול תנאי העבודה שלך

איה31124

New member
הבראה

שלום, מה קורה אם חופשת הלידה שלי יוצאת בחודש בו מקבלים תשלום הבראה?? ושוב תודה.

רחלונת

New member
תודה רבה על הייעוץ החשוב! ולשאלה:

אני מקווה שאצליח להסביר את עצמי מצטערת על ההקדמה הארוכה: אני עובדת בבית מלון. אני מחוייבת לעבוד 9 שעות ביום ובתמורה אני מקבלת שכר גלובלי - כל חודש אותו השכר. מהחודש הראשון לעבודתי פיצלו את השכר שלי: לשעות עבודה רגילות ולשעות עבודה נוספות, למרות שלא סוכם איתי דבר על כך והבנתי שזו דרך של המעסיק להוריד בעלות השכר שלו. תחילה לא ייחסתי לכך חשיבות ולאחר שהבנתי כי יש בעיה דרשתי מהמעסיק לתת לי את כל ההפרשות הסוציאליות (קרן פנסיה, פדיון ימי חופשה וכו') מכלל השכר ולא רק מהשעות הרגילות. לאחר מאבק המעסיק הסכים וחתם על הסכם בכתב על כך. ועכשיו לשאלה: 1. האם השכר על פיו מחושב התשלום לחופשת הלידה יתבסס כל השכר ברוטו שלי או רק על התשלום עבור השעות הרגילות? 2. בנוסף לשכר זה אני מקבלת גם אחוזי מכירה שנרשמים במשכורת כ"בונוס" וזהו סעיף שכל חודש משתנה בהתאם למכירה. האם אקבל גם תשלום זה בחופשת הלידה? שמעתי שישנו חוק חדש של הפרשות מיוחדות בחופשת הלידה שניתן לתשלומים מיוחדים ששילם המעסיק כגון דמי הבראה, ביגוד וכו' האם סעיף ה"בונוס" נכלל כאן? האם בסעיף זה נכלל כסף ששולם במשכורות לפני או אחרי חופשת הלידה? המון המון תודה מראש, הייעוץ הזה כ"כ חשוב ולפעמים יש תחושה שאין למי לפנות בשאלות האלה.

שלום עו"ד גרון-גלבוע

שלום רב! ושאלה: אני בשליש הראשון של ההריון ולעיתים וקורה לי שיום ולפעמים יומיים בשבוע אני נשארת בבית בגלל חולשות קשות. בנוסף אינני מצליחה להחזיק את 9 השעות ביום ובדרך כלל מחזיקה בערך 7 שעות ביום. פשוט אינני יכולה ליותר. שאלתי היא: אני יודעת שבהריון אני מוגנת בפני פיטורים, אך האם עלי להגן על עצמי באישורי מחלה כאשר אני מחסירה יום או חצי יום, על מנת שלהעדרויות תהיה סיבה ואסמכתא? עלתה לי מחשבה בראש שאם אינני דואגת לאישורים אז עלולים בכל זאת להצליח לפטר אותי במידה ולא מתאים למקום העבודה ההחסרות שלי עקב ההריון. כל זה בגדר חששות לא שהיה משהו בעבודה שמצביע על כיוון כזה. אבל אני בכל זאת מודאגת.

פיטורין בתקופת הריון

סביוניתוש שלום, קודם כל תמיד כדאי להיות מוגבה באישורים רפואים אם במקום העבודה שלך מקפידים ולא רואים בעין יפה העדרויות עקב מחלה, אבל בשום אופן אין לך מה לחשוש כי אם תפוטרי בשל הסיבה שתיארת אלו פיטורין בניגוד לחוק ובניגוש לאישור של הממונה והדבר עשוי לגרור לא רק תביעה אזרחית מצידך אלא גם הרשעה פלילית וקנס כספי למעביד ולכן הדבר לא כדאי להם

Mאמא Mיה

New member
חישוב דמי לידה לפי בונוסים משתנים

שלום לורית, יש לי 2 שאלות שמעסיקות אותי: 1. איך מתבצע חישוב דמי הלידה במצב שבו אני מקבלת משכורות משתנות משמעותית בכל חודש בעקבות בונוסים, והאם יש אפשרות לחשב ממוצע שנתי ולפי כך לחלק ל-3 (החודשים האחרונים הם קשים יותר
) 2. יש לי הרבה שעות חסרות שיורדות מהשכר, זה משפיע על גובה דמי הלידה? תודה

איל35

New member
מנסיונה של אישתי

היא קבלה מהביטוח הלאומי כספים ע"פ שהתבססו על שלושת החודשים האחרונים. בונוס בסך של מס משכורות שהיא קבלה בחודש פברואר נכנס אף הוא כתחשיב שכר לחודש פברואר.

אמאדמא

New member
שאלה לגבי הארכת חופשת הלידה

חופשת הלידה שלי אמורה להיות 12שבועות, אך אני מעוניינת להאריכה ל 9 חודשים (אני עובדת כבר 4 שנים). שאלותיי הן : 1. האם במהלך התקופה הזו ( מהשבוע ה 12 לאחר הלידה ועד לחודש התשיעי לאחר הלידה? המעביד צריך להמשיך ולפריש לי קרן השתלמות ,פנסיה וכדומה? 2. האם במהלך התקופה הזו , שבה אני נותרת ללא משכורת , אני יכולה לחתום בביטוח לאומי ולבקש הבטחת הכנסה /השלמת הכנסה?

tea1234

New member
שאלת לגבי התפטרות

אני בחודש שביעי כעת. לא יודעת אם אני רוצה לחזור למקום העבודה ולא יודעת כרגע אם ארצה להאריך את חופשה הלידה 1) אם אני מחליטה לחזור ותוך כדי מוצאת עבודה חדשה , כמה זמן מראש עלי להודיע והאם אהיה זכאית לפיצויי פיטורין? 2) אם אני מחליטה להאריך את החופשת לידה נניח בחודש-חודשיים ולקראת החזרה לעבודה מחליטה שלא לחזור האם זה חוקי? האם אקבל פיצויי פיטורין? תודה

למעלה