לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
5471554,715 עוקבים אודות עסקים

פורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 
x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע הניתן בפורום אינו מקצועי, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם בעל מקצוע!
אנא הקפידו לשרשר הודעות בנושאים קשורים. לעיון בנהלי השרשור הקישו כאן.
הפרסום בפורום אסור בהחלט.
המשך >>

לצפיה ב-'סקר - הנקה בעד ונגד...'
סקר - הנקה בעד ונגד...
20/11/2002 | 11:50
63
28
מי מכן מתכוונת להניק? כמה זמן? למה? ואותו כנ"ל לגבי מי שלא מתכוונת...
אני שואלת את השאלה דווקא מפני שאני מאד לא רוצה להניק, נמאס לי מעניין האינקובטורית שהפכתי להיות ובא לי ללדת כבר ולהחזיר לעצמי את האחריות על גופי.
אני בטוחה שאני נשמעת מאד סוציומטית אבל זה מה שאני מרגישה באמת מבפנים.
אשמח לשמוע עוד דעות…
האמת שנראה לי שבסוף אניק כי לא בא לי לריב עם כל העולם ובמיוחד עם בעלי…
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בעזרת ה´ רק הנקה'
בעזרת ה´ רק הנקה
20/11/2002 | 11:54
3
15
אחרי כל ההריון, המתחים והחרדות שהבייבי יצא בסיידר וגם הכספים שמוציאים על בדיקות (אפרופו השרשור המפורסם...) למה שלא נעניק ליצירה שלנו נקודת פתיחה טובה יותר???
ההנקה מחזקת את המערכת החיסונית שלו ומחזקת אותו בכל המובנים. כמובן שגם לאמא זה טוב (אין הנקה, אין וסת בדר"כ), כל הנקה מכווצת את הרחם שלך וככה תחזרי למימדים שלך יותר מהר....
הקב"ה ברא אותנו ככה, עם המנגנון של ההנקה, לא לחינם אז למה לא לנצל את זה לטובת הילדים?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
20/11/2002 | 12:11
2
14
אני מקוה שלא תכעסי עלי, אני שואלת מתוך רציונל בלבד וללא שום צורך לקומם אף אחת:
אם אלוקים ברא אותנו עם שדיים בשביל להניק, מדוע הוא ברא את הזכרים עם עורלה? אולי גם לה יש חשיבות גופנית?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני בטוחה שיש'
אני בטוחה שיש
20/11/2002 | 12:20
1
13
תשובה לשאלה שלך.
אני אברר ומבטיחה להחזיר תשובה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'כדי שיהיה מה לחתוך'
כדי שיהיה מה לחתוך
20/11/2002 | 20:16
11
כשכורתים איתו ברית...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני לא חשבתי להניק ואם כבר להניק'
אני לא חשבתי להניק ואם כבר להניק
20/11/2002 | 12:16
3
22
אז לא יותר מ 3 חודשים

ואחרי שהייתי במפגש של לה לצ´ה

החלטתי שהולכים על הנקה ולא רק הנקה כמה זמן שאני אצליח
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'איך הגעת למפגש של לה לצ´ה?'
איך הגעת למפגש של לה לצ´ה?
20/11/2002 | 12:19
2
10

זה היה בקבוצה? בתשלום?
אשמח לשמוע פרטים. אני מאזור ת"א.
ליבי.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'היה פירסום פה בפורום'
היה פירסום פה בפורום
20/11/2002 | 12:38
1
8
על קבוצה שנפתחת בפ"ת והלכתי לראות

כל מפגש עולה 20 ש"ח אם את לא חברה או 75 ש"ח שנתי לכמה מפגשים שיוצא ( זה תשלום סימלי )

מאחר ולא הייתי בטוחה שאני ארצה שילמתי 20 ובסיום הערב אמרתי למדריכה שאני רוצה לעשות מנוי שנתי אבל אין לי פה את יתרת הכסף אז היא אמרה שאין בעיה בפעם הבאה אני אשלם את ההפרש

שמה של המדריכה חנה כצמן טלפון: 9245445-03 תתקשרי ותשאלי היכן יש באזור שלך היא תישמח לענות לך

מקווה שעזרתי
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מפגשי לה לצ´ה בכל הארץ'
מפגשי לה לצ´ה בכל הארץ
20/11/2002 | 21:12
7
(רק נותנת מידע ובורחת )

בקישור המצורף - מפגשי לה לצ´ה הקרובים (בארץ). העמוד מתעדכן באופן קבוע.
בכלל, באתר של לה לצ´ה (ישראל) יש שמות של מדריכות שישמחו לעזור בטלפון - טוב לבעיות קלות אם מהססים להזמין יועצת בתשלום הביתה.
הריון ולידה - תמיכה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'רק רציתי לספר לך שלא הנקתי'
רק רציתי לספר לך שלא הנקתי
20/11/2002 | 12:17
18
עברה עלינו שנה ראשונה בלי מחלה אחת אפילו (גם לא נזלת פשוטה)
בענין הקשר עם התינוק - לדעתי אין שום בעיה בלהחזיק תינוק בידיים צמוד אליך ולתת לו בקבוק.

הכי חשוב אבל באמת הכי חשוב זה איך שאת מרגישה עם זה.
תיהיה שלמה עם כל החלטה שתקחי.

שיהיה בהצלחה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני בעד הנקה'
אני בעד הנקה
20/11/2002 | 12:20
11
מתכוונת להניק עד כמה שאני יוכל, מנימום חצי שנה
זה נותן באמת נקודת פתיחה בריאה לעולל
אני לא בוחרת להניק רק בגלל שאלוהים נתן לי את האפשרות
אלא כי אני חושבת שזה הכי טוב לילד
חוץ מזה שזה חיזוק הקשר עם העולל - שעוד לא מתקשר ממש עם הסביבה
חוץ מזה שמניסיון שלי - זה נותן תחושת סיפוק נהדרת
אני אהבתי מאוד להניק
והיה לי עצוב כשהייתי צריכה להפסיק את ההנקה של בתי
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'הנקה בלבד וכמה שיותר בעזרת השם'
הנקה בלבד וכמה שיותר בעזרת השם
20/11/2002 | 12:24
5
7
לצפיה ב-'מתכוונת להניק'
מתכוונת להניק
20/11/2002 | 12:27
4
8
אני רוצה להניק הנקה מלאה כל עוד אני אהיה בבית ולא אחזור לעבוד (מקווה לסחוב את זה מעבר ל-3 חודשים), וגם אח"כ אני רוצה להמשיך להניק לפחות באופן חלקי עד גיל חצי שנה. הלוואי וכל זה ייצא לפועל כי לפעמים לא מצליחים להניק כפי שרוצים מסיבות שלא תלויות בנו.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'להניק או לא זו השאלה'
להניק או לא זו השאלה
20/11/2002 | 12:41
3
12
ברור לי מעל לכל ספק שהנקה היא בריאה לאין שיעור מפורמולה, אבל לאחר שבועיים של הנקה עם הבת שלי, מיציתי את הנושא, והפעם התינוק הולך לקבל בקבוק אוונט עם הרבה אהבה מהרגע הראשון.
ואם את רוצה להמנע מכל ה"לוחצים" למיניהם להנקה, תניקי כמה ימים, זה בסך הכל ממש כיף לראות "איך זה עובד", ואחר כך תגידי שנגמר לך החלב והרופא יעץ להפסיק.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'נסיון בהנקה קודמת - טוב או רע'
נסיון בהנקה קודמת - טוב או רע
20/11/2002 | 13:46
8
חייבת לספר לך על מקרה הנקה של חברה. עם הילד הראשון היא החזיקה בערך שבועיים. מהתחלה הוא היה בעייתי עם אוכל וקם כל חצי שעה לשתות שלוק קטן מהבקבוק.
ילדנו בהפרש של 10 ימים (אצלי ילדה ראשונה, אצלה ילדה שניה). מראש היא אמרה שהיא מתכוונת להניק שבועיים בלבד כדי להעביר לילדה את הקולסטרום לפחות. בסוף - צחוק הגורל, היא המשיכה להניק עוד הרבה אחרי שאני הפסקתי והילדה עברה ישירות למוצקים כי לא הסכימה בגיל 7 חודשים לקחת בקבוק.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני חויתי את שתי הצורות'
אני חויתי את שתי הצורות
20/11/2002 | 21:27
14
את בניי לא הנקתי ואת ביתי אני כן מניקה.
קשה לי לעמוד על הבדלים כי כל הסיטואציה שונה וההנקה זה רק אחד הגורמים.
בגדול את כמובן אמא נהדרת או לא ללא כל קשר להנקה.
אני ממליצה בחום על הנקה מהסיבות הטרויליות אך הנכונות של מזון מעולה, קשר מיוחד וכל מה שכבר נאמר.

לגבי ההמנעות מלוחצים- לדעתי אף אחת לא חייבת לתת הסבר לאף אחד מלבד בעלה. בכל מקרה אם את כבר עונה עדיף לאמר את האמת מאשר לשקר ולהגיד משהו שהוא לא נכון בעליל. החלב לא נגמר אם לא גורמים לו להיגמר.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'קלמנטינה- זה ממש לא לעניין'
קלמנטינה- זה ממש לא לעניין
21/11/2002 | 02:20
11
לומר לאחרים ש"החלב נגמר" נשאר בזכרון אחר כך לבחורות אחרות, שביום מן הימים אולי יפסיקו לא להניק כי נדמה להן שנגמר החלב- למרות שהן לא ממש רוצות להפסיק להניק.

"החלב נגמר" זה שקר גס כי אין מקרה כזה בדרך הטבע.
חלב יכול להיגמר בגלל תפיסה לא נכונה, תוספת מים או פורמולה, כדורים שונים וכו´. חלב לא נגמר סתם ככה.

עדיף להיות שלמים עם ההחלטה.
לא בא לך להניק? גוף שלך וילד שלך. תגידי שלא מתאים לך.
למה לשקר?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בגדול אני בעד'
בגדול אני בעד
20/11/2002 | 12:29
1
14
הנקה, אבל אני חושבת שיותר חשוב אמא רגועה ממניקה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בתור מיילדת'
בתור מיילדת
20/11/2002 | 12:35
15
ועכשיו גם אם לעתיד אני מאוד רוצה וממליצה לך להניק זה מאוד מסייע ליילוד מבחינת המערכת החיסונית ומספק לו הגנה אקסטרא לא רק למחלות הרגילות אלא גם נגד חיידקים של המעיים ודלקות בדרכי השתן ובכלל אני אישית מאמינה שזה יהיה מאוד מיוחד משהו שיש רק לי עם הילד אבל....
הבריאות הנפשית שלך חשובה יותר ואם תרגישי שזה חונק אותך אז הבקבוק עדיף !! אני יכולה רק להמליץ לך לנסות להניק אולי הרגשתך תשתנה עם ההנקה .
בכל מקרה הרבה הצלחה
רויטל
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני בעד באופן אישי'
אני בעד באופן אישי
20/11/2002 | 12:31
8
11
זה ישמע אולי פלצני משהו....אבל אומרים שזה חשוב לתינוק ולאמא - הקשר ביניהם...
בביה"ח בסיור ההכנה המיילדת הסבירה לי שאחרי הלידה הם נותנים לי לנסות להניק כבר ,בחדר לידה עצמו ! לא בטוח שזה תמיד עובד על ההתחלה....אבל הם מעודדים את כל נושא ההנקה מההתחלה.
אבל בלי שום קשר אני חושבת כן להניק.
אתמול אפילו קיבלתי את " ההרצאה " בטיפת חלב לגביי הנקה.
אבל כל אחת והחלטותיה שלה.

בהצלחה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'הנקה זה כיף אדיר'
הנקה זה כיף אדיר
20/11/2002 | 12:37
1
7
קשה להסביר את האושר העילאי הזה כשהקטנטן שוכב עליך ויונק ממך.
לצערי הרב, נאלצתי להפסיק מהר להניק אותם באופן מלא בגלל הסיבוכים של הניתוח.
אבל המשכתי להניק חלקי רק בשביל הכיף שלי והקשר איתם.
יתרון נוסף להנקה, מעבר לחשיבות האדירה לבריאות העולל, היא שההנקה מאוד מרגיעה אותם בתקופות קשות (מחלב, חיסונים, כאבי בטן). שלא לדבר על החסכון הכספי העצום והנוחות הרבה (אוכל זמין תמיד!).

אני ממליצה לך לא להחליט כלום מראש. פשוט תזרמי עם זה.
ותראי, אם את מסתדרת עם זה אחלה. אם לא - גם לא אסון גדול.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני מסכימה עם שיר לגבי ההתנסות'
אני מסכימה עם שיר לגבי ההתנסות
20/11/2002 | 12:46
5
אני חושבת שלא כדאי לפסול מראש, מה גם שתהליך ההפסקה של ההנקה הוא מאוד קצר: הולכים לסופרפארם, קונים קופסת חלב, מערבבים במים- והנה- הפסקת להניק. אני מאוד שמחה שהנקתי שבועיים, כי כשהפסקתי, הייתי שלמה עם עצמי, וגם ללידה הבאה אני היום יודעת שזה פשוט לא מתאים לי כל הבלאגן של ההנקה.
אני חושבת שהקשר שלי לתינוק היה נהדר גם ובעיקר עם בקבוק, ובלי רפידות בתוך החזיה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'דפגול - לגבי הנקה בחדר לידה:'
דפגול - לגבי הנקה בחדר לידה:
21/11/2002 | 06:43
5
13
מסתבר שאם שמים לך את התינוק על הבטן מייד אחרי שהוא נולד, עוד לפני שמנקים אותו ועוטפים אותו, הוא יזחל לבד עד לשד ויינק (יינוק?). זו הפעם הראשונה והאחרונה בהרבה זמן שתראי אותו ממש זוחל. זה עניין אינסטיקטיבי לגמרי.
ברוב חדרי הלידה בארץ נותנים היום להניק מייד אחרי הלידה, אם כי מנקים את התינוק קודם. את בעלי ואותי מאוד מעניין לראות את הזחילה הזאת מייד לאחר הלידה. זה ממש מדהים בעיני!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שרון , זה מה שהסבירו לנו....'
שרון , זה מה שהסבירו לנו....
21/11/2002 | 06:50
8
גם אנחנו מחכים לראות את הזחילה הזאת ( ולתעד בוידאו )....
גם אצלינו כמובן שקודם מנקים ועוטפים ואח"כ שמים לי על הבטן.
אני כבר חסרת סבלנות לרגע הזה......
הנה התחיל עוד יום , שמקרב אותנו בעוד יום לרגע הגדול.....
( פלצפני מידי על הבוקר ????? ).

יום נפלא !!!!!

דפנה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שרונס - נקודה מעניינת '
שרונס - נקודה מעניינת
21/11/2002 | 12:00
3
8
לא חשבתי שהתינוק מסוגל לזחול עד לציץ ולינוק. ככל הידוע לי, רפלקס המציצה הוא דבר שהתינוק מפתח עוד בהיותו ברחם. אני די בספק שהוא יזחל מיד לאחר הלידה, מבלי סיוע.

מה שמזכיר לי - היה לי סיור בבית החולים שאני אלד. ונשאלה השאלה - כמה זמן מתירים לתינוק להיות מונח על בטן האם לאחר הלידה.
הם אמרו שאין הקצבת זמן. אם מזהים שלאם לא נוח, או לתינוק מאוד קר. הם פשוט לוקחים ומתחילים בפעולות השגרה (שקילה, רחיצה ועוד....)
עוד משהו - לגבי חתיכת חבל התבור - הם מבקשים מהבעל, השותף ללידה, לגזור את החבל. מיד לאחר הלידה, שכן התינוק יכול לתפקד עצמאית.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'יעלי - זה נכון ! ראיתי את זה מצולם'
יעלי - זה נכון ! ראיתי את זה מצולם
21/11/2002 | 12:33
2
7
בוידאו ! הם אשכרה ומעל לכל ספק זוחלים !!!!!!
זה רפלקס שעובר ב-10 שעות אחרי הלידה.
ניסיתי לעשות את זה עם נגה אבל היא היתה מותשת מהשלב הארוך של הלחיצות (שעתיים וחצי) ולא רצתה כלום חוץ מלישון (גם לא ינקה כל כך).
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מ ד ה י ם !!!!!!!!'
מ ד ה י ם !!!!!!!!
21/11/2002 | 12:48
1
6
אף פעם לא ידעתי.

עכשיו אני רק מחכה ומצפה ללידה !
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בימים האחרונים אני מדמיינת לי'
בימים האחרונים אני מדמיינת לי
21/11/2002 | 13:01
6
את הלידה ואיך שתיכף מניחים עלי את ה-pekeno שמתחיל לינוק וזה נורא מוצא חן בעיני, ועכשיו הסיפור הזה עוד יותר עושה לי חשק ...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני מאוד רוצה להניק...'
אני מאוד רוצה להניק...
20/11/2002 | 12:43
4
בגלל כל הסיבות שכבר מניתן: חיזוק המע´ החיסונית של התינוק, קשר אם-תינוק, הצמקת הרחם וחזרה למימדים הרגילים (שמעתי מהמון נשים שזה עובד!)... כמובן 3 חוד´+ של חופשת לידה ומקווה שאוכל אח"כ לשלב הנקה ושאיבה... מקווה שזה ילך וחושבת רק מחשבות חיוביות.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מ"טבע" הדברים אני מאוד רוצה להניק'
מ"טבע" הדברים אני מאוד רוצה להניק
20/11/2002 | 12:45
7
אין דבר יותר טבעי מזה. ההרגשה האמהית בגדולתה.
אלא שלא כל האמהות יכולות להניק. מבנה פטמות, כמות חלב ועוד ועוד...

אם הדבר יהיה כרוך בסבל מבחינתי ומבחינת הבייבי - מייד אפסיק ואפנה לתחליפים.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תלוי'
תלוי
20/11/2002 | 13:05
אני אישית לא הינקתי אבל זה לא אומר שאני נגד. לי אישית זה לא התאים וידעתי מראש שאני לא אניק. הייתי שלמה עם ההחלטה ולא התייחסתי לאנשים רבים שניסו לשכנע אותי אחרת. אבל עדיין אני רואה את היופי שבזה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני אישית בעד '
אני אישית בעד
20/11/2002 | 13:35
3
הנקתי את אורן עד גיל 4 וחצי חודשים. היה מאוד נוח ופשוט, בכל מקום שהייתי והיא הייתה רעבה, האוכל תמיד זמין, חם וטעים. היה לי קשה להתרגל להתחיל לסחוב איתי אוכל אחרי שהיא הפסיקה לינוק, כי אם את רוצה להשאר באיזה מקום - רגע, אין לי אוכל עבורה. רציתי להמשיך להניק חלקית אחרי הכנסתה לפעוטון (אחה"צ, לילה ובוקר), אבל היות ולא שאבתי במשך היום והכמות היא תוצאה של היצע וביקוש, אז ההיצע ירד והיא התחילה להיות רעבה.
צריך לקחת בחשבון 2 דברים:
מצד אחד, הנקה זה בריא לתינוק וטוב למערכת החיסונית.
מצד שני, זה מגביל בכל שעות היום, ובלילה רק את קמה להאכיל. גם אם מניקים, מותר לשלב בקבוק מידי פעם.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מאד תלוי בך ובהרגשה שלך אחרי שתנסי'
מאד תלוי בך ובהרגשה שלך אחרי שתנסי
20/11/2002 | 13:43
1
1
ושאף אחד לא ילחץ עלייך להניק או לא..
לדעתי פשוט תנסי בשביל השקט שלך, שתדעי ש"ניסית"
ואם אחרי שבוע לא מסתדר לך (זה הזמן הממוצע שלוקח להתאפס על הנקה בערך)
אז פשוט לא..

אני אישית ידעתי שאני אניק, ולמרות הקושי בהתחלה
והפצעים שנהייו לי, המשכתי והכל עבר תוך שבוע
וההנקה מקסימה בשבילי ובשבילו.. לכן ממשיכה עם זה
עם שאיבה לא כל כך הולך לי.. אני אנסה אולי משאבה ידנית
כדי שלפעמים אוכל לא להניק ומישהו אחר יאכל אותו ואני אוכל
לצאת לכמה שעות.

הכי חשוב.. שתעשי מה שאת מרגישה שנכון לך
זה הכי בריא לך ולתינוק/ת.

ובהצלחה!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'חשיבות ההנקה וההנאה'
חשיבות ההנקה וההנאה
20/11/2002 | 18:46
2
אצלי הסיפור קצת מורכב: הלידה הראשונה הנקתי 3 חודשים ומאחר וחזרתי ללימודים באוניברסיטה החלב נגמר. לידה שניה לאחר חודש הפסיקו לי את ההנקה כי הילדה לא עלתה במשקל. את הילדה השלישית החלטתי שאני מגדלת מהלב וההרגשה ולא לפי הספרים והסביבה, ואכן איתה ההנקה הצליחה והנקתי במשך שנה וארבעה חודשים. הפסקת ההנקה הגיעה מהילדה ולא ממני.
לכל מתכננות ההנקה מספר המלצות:
1. קחו בחשבון שהחודש הראשון הוא חודש קשה אך מי ששורד אותו השאר כבר הרבה יותר קל.
2. נסי ללמוד להניק בשכיבה הדבכר מאוד עוזר.
3. חשוב מאוד להחזיק על ידך מספר טלפון של יועצת הנקה או חברה טובה כדי שתוכלילהתייעץ ברגעי המשבר (מי שרוצה תמיכה ממני אני מוכנה שלחו לי מייל ואני אשלח לכן מספר טלפון).
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ממליצה לך לנסות... (סליחה, ארוך)'
ממליצה לך לנסות... (סליחה, ארוך)
<< ההודעה הנוכחית
20/11/2002 | 19:03
12
153
אני לא ארצה לך על חשיבות ההנקה ועל יתרונות הנקה. על זה יש אלף מאמרים ברשת (ואפילו פה בפורום הנקה...). אני רק אספר לך בגלוי לב את האמת, כל האמת ורק את האמת, (בכל הנוגע אליי בכל אופן):
גם אני לא רציתי להניק.
זה נראה לי כואב,
זה נראה לי לא תקין שאיבר כל כך מיני יכול לשמש כמזנון אוכל...
זה פשוט נראה לי איכס.
אבל אמא שלי ובעלי לחצו עליי לנסות וניסיתי.
מה אני אגיד לך ? היה זוועה ! כאב לי כי נגה לא נולדה עם החוש לתפוס את הפיטמה נכון (וזה קורה המון !), היו לי פצעים וסדקים וירד לי דם. זה היה כל כך כואב שאין לי מילים לתאר ! לא הבנתי איך אנשים יכולים להגיד שזה כיף בכלל, זה פשוט היה נורא.
לשמחתי בגיל 5 ימים לקחו אותי ליועצת הנקה (אמא שלי ובעלי המקסימים כמובן) והיא מאד עזרה לי. מסתבר שכשלומדים "לחבר" את התינוק נכון לשד זה לא אמור לכאוב ! מה לעשות שלא כל התינוקות נולדים ומייד יודעים לתפוס נכון, לחלק מהם צריך לעזור... אחרי שבועיים כבר לא נשאר זכר לכאבים.
עכשיו היה לי כיף ?
מה פתאום.
עכשיו הייתי צריכה להתמודד עם התלות. בכיתי בדמעות רבות כשחברה שילדה איתי סיפרה לי שהיא השאירה את התינוקת בגיל 3 ימים עם אמא שלה (ובקבוק מטרנה) ויצאה לבלות. גם אני רציתי ! גם אני נזקקתי לזה !!!!
מה לעשות - הנקה זה שעבוד, וזו האמת לאמיתה. וזה ממש לא התאים לי וזה היה לי קשה נורא, הדבר הכי קשה בכל החיים שלי. וזה הבהיר לי באופן מוחלט מה זה להיות אחראית למישהו 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, בלי חופש ובלי הפסקה. מפחיד ? גם אותי זה הפחיד...

אבל הזמן עבר וכל פעם אמרתי "רק עד גיל 6 שבועות ודי", "רק עד גיל 3 חודשים ודי"... ופתאום גיליתי כמה היניקות שלה מושכות לי חוטים בלתי נראים בלב. כמה אני מתגעגעת להניק אותה כשהיא ישנה, כמה אני מחכה לזה. כן, כמה זה כיף לי.
נגה בת 8 חודשים וקצת ועדיין יונקת במרץ וידינו נטויה.

והמסקנות שלי :
ההנקה עשתה בשבילי משהו מופלא, במבט לאחור. היא לימדה אותי להיות אמא טובה יותר. למה אני אומרת את זה ?
כי כשחשבתי על איזו אמא אני אהיה אז הרבה פעמים חשבתי על דברים כמו "צריך להיות קשוחה בדברים עקרוניים כמו אוכל ושינה", "צריך להקנות הרגלים וסדר יום מגיל צעיר", "תינוק "טוב" צריך לישון לילה שלם מגיל צעיר, אחרת אני עושה משהו לא בסדר" וכאלו. ככה זה נראה לי נכון.
ההנקה לימדה אותי לזרוק את השעון,
ההנקה לימד אותי לזרום כי אי אפשר להניק ילד בשעות קבועות ואי אפשר לצות מתינוק יונק לישון לילה שלם (חלב אם מתעכל מהר).
ההנקה לימדה אותי להתכרבל, להריח את נגה, לרצות את קרבתה הפיזית.
ההנקה לימדה אותי לא להתעקש על שטויות ולמלא את הצרכים שלה לפני הצרכים שלי.
ההנקה לימדה אותי להתמודד עם התלות, איתה אני אצטרך להתמודד כל יום בחיים שלי. היא למדה אותי להיות אמא קובה יותר, נמצאת יותר, אנוכית פחות.
בזכות ההנקה אני אמא שמחזיקה על הידיים בלי לדאוג לפינוק.
בזכות ההנקה אני אמא שלוקחת אליה למיטה בלילה בלי לעשות חשבונות.
בזכות ההנקה אני אמא שמלטפת ומחבקת ונוגעת כל הזמן.

האם הייתי יכולה להיות אמא כזו גם בלי ההנקה ? לא יודעת. אני חושבת שדוקא לא. אבל כמו שאמרתי, זו רק האמת שלי הפרטית. וכמו שאמרתי - את לא יודעת לאן החיים יובילו אותך ומה תמצאי שם אז אל תפסלי דברים מראש...

ותודה למי שהגיע עד הלום.

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ומשהו שכתבתי לנגה (שיר קטן)'
ומשהו שכתבתי לנגה (שיר קטן)
20/11/2002 | 19:11
3
22
האהבה שלי אלייך
ממלאת לי את הלב
וגולשת החוצה
עד שגם החזה כבר מתוח
ולא יכול להכיל
הייתי כואבת את האהבה הזו
לולא
היתה זורמת ממני אלייך.
לא סתם קוראים לזה חLOVE אם.

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ענת - ריגשת אותי !'
ענת - ריגשת אותי !
20/11/2002 | 19:40
2
לצפיה ב-'ענתי, זה פשוט מקסים '
ענתי, זה פשוט מקסים
20/11/2002 | 19:43
3
לצפיה ב-'תודה תודה תודה!'
תודה תודה תודה!
20/11/2002 | 19:24
1
10
ששמת את האמת על השולחן. אני מאוד מאוד בעד הנקה באופן עקרוני אבל מתנגדת לזה שמישהו יעשה משהו בניגוד לרצונו רק כי הסביבה לוחצת. את פקחת את עיני לכל אותן סיבות (טובות1) שבגללן נשים לא רוצות או מתחילות ולא מתמידות למרות הרצון, לכל הקשיים הכל כך אמיתיים. טוב יותר לדעת לקראת מה צועדים בלי אידיאליזציה, להיות מודעים לקשיים שבאים עם כל הטוב, הרי החיים זה לא פיקניק...
תמיד את נועצת את החץ בדיוק בלב המטרה ותמיד יש כל כך הרבה מה ללמוד ממך, אני שמחה וגאה על כך שהזדמן לי להכיר אותך.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' משתדלת. תודה מעיין '
משתדלת. תודה מעיין
20/11/2002 | 19:32
2
לצפיה ב-'הרבה על מה שענצת כתבה אין להוסיף'
הרבה על מה שענצת כתבה אין להוסיף
20/11/2002 | 20:03
6
רק דבר אחד קטן ...

היום 7.5 חודשים אחרי, אני לא מסוגלת לחשוב על להפסיק.

הנקה זה הכיף שלי ושלה ביחד .
רק של שתינו.
משהו שאני נותנת שאף אחד לא יכול לתת לה וההרגשה מדהימה !
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אנת - כמו תמיד את שמה את האצבע'
אנת - כמו תמיד את שמה את האצבע
20/11/2002 | 22:49
1
4
ישר על הנקודה. זה כל כך נכון ומרגש.
לא יודעת אם הבנות שמו לב, אבל רוב אלו שהפסיקו להניק עשו זאת אחרי שבועיים - אחרי ההתחלה הקשה כשמתחיל הכייף וזה חבל.
אני כנראה בסיבוב הנקה אחרון ואם פעם חשבתי ש"כמה שיותר - עד שנה", היום אני חושבת שאניק עד הצבא. המחשבה להפסיק להתכרבל ביחד, לתפוס ראש ב"ביחד" כל כך אינטימי ממש עושה לי עצוב. נראה לי שאני אצטרך גמילה. ואני מצאתי עוד יתרון בהנקה: כשנמאס מכולם ורוצים קצת שקט - פשוט הכרזתי שאני הולכת להניק. נכנסתי לחדר, סגרתי את הדלת וישבנו לנו שתינו לבד.
אל תגלו לאף אחד אבל לא תמיד היינו רעבים - פשוט נהנו להיות ביחד בלי אף אחד על הראש.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אנת=ענת - זו כנראה השעה המאוחרת'
אנת=ענת - זו כנראה השעה המאוחרת
20/11/2002 | 22:53
7
לצפיה ב-'ענתש-אותי אומנם לא שיכנעת כי גם'
ענתש-אותי אומנם לא שיכנעת כי גם
21/11/2002 | 07:04
9
לפני-כן הייתי מאוד בעד הנקה והבנתי שזה מאוד לא פשוט והתכוננתי לכך שאצטרך יועצת הנקה, אך חיזקת אותי בהחלטתי וריגשת אותי עד דמעות.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ענת, זה פשוט מדהים'
ענת, זה פשוט מדהים
21/11/2002 | 10:52
3
ריגשת אותי המון
נשיקות לך ולנגה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'הי ענת,'
הי ענת,
21/11/2002 | 11:15
4
תודה על ההודעה שלך, היא מאד מרגשת ואני אשמור אותה לעתיד…
אני לא יודעת מה יהיה ואני אנסה להניק ואולי אפסיק, אין לי מושג.
אני רק יודעת שהזכרת לי את האפשרות… לזרום עם הדברים, ההחלטה תגיע מאוחר יותר.

תודה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בעד מה שטוב לך ולתינוק.'
בעד מה שטוב לך ולתינוק.
20/11/2002 | 19:06
6
יש לי חברות שמחוברות לתינוק שלהן מרגע היוולדו, 24 שעות ביממה - פיזית ונפשית, ונפלא להן וטוב להן עם זה וטוב גם לתינוקות שלהן.

ויש לי חברות אחרות, וגם אני, שאחרי הכמה חודשים הראשונים היו צריכות לתפוס קצת מרחב נשימה. הילדונת שלי נהנתה עם אבא, סבא, סבתא, וגם עם המטפלת - ואני חוזרת אליה מלאה געגועים ואת הכמה שעות שאנחנו יחד מקדישה לה ורק לה, אחרי שחשבתי עליה כל היום.

כל אחת והאופי שלה והאופי של התינוק שלה. לי יש ילדה מאוד חברותית ועצמאית, אני זקוקה למרחב ואנחנו מסתדרות נפלא. היא קיבלה בקבוק מגיל צעיר (וגם ינקה וקיבלה חלב אם, אבל הרוב מבקבוק).
אם הילדה הבאה תהיה זקוקה ליותר מגע פיזי ו"זמן אמא", זה מה שהיא תקבל.

ואחרי התשובה הפילוסופית...
גם תינוקות יונקים וגם לא יונקים צריכים בהתחלה פשוט להיות על אמא. אז אחריות יותר מדי על גופך לא תהיה מצטערת לאכזב!
חלב אם הוא נפלא, הנקה מרגיעה מאוד אותך ואת התינוק (האמת - לא במקרה שלנו...), אבל גם גורמת לכך שאת תהיי המרגיע הלאומי ולי לפחות מאוד הפריעה לצאת מהבית כי אני ממש לא מסוגלת להניק לא בפרטיות. אבל לנו היה סיפור הנקה מאוד לא רגיל אז זה ממש לא מייצג.

אם מאכילים מבקבוק בעלך יכול להיות הרבה יותר מעורב בהאכלה, הרגעה וכו´ אבל שוב הכל תלוי באופי שלכם. יש זוגות שבהם התינוק יונק ויש לו קשר מדהים עם האבא, ויש כאלו שלא מניקות ועדיין האבא לא ממש מעורב.

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'משהו קטן להוסיף'
משהו קטן להוסיף
20/11/2002 | 20:34
1
12
אני הנקתי בפעם הקודמת קרוב ל5 חודשים, למרות שלא האמנתי שאחזיק מעמד, והכרזתי שוב ושוב שאני מפסיקה, ונמאס לי, וכו´. היום אני מאמינה שאם הייתי ממשיכה הלאה זה היה מצוין לבן שלי. לא יודעת אם יש קשר או לא, אבל אחרי שהפסקתי להניק התחילו כל מיני בעיות קטנות שלדעתי היו נדחות קצת אם הייתי ממשיכה להניק (מחלות, עיכול, שלווה...). בכל מקרה, אני לא הייתי מסוגלת להמשיך יותר מבחינתי, לא מסיבות שלחזרה לעבודה וכאלה, אלא פשוט צורך להשתחרר מהתלות הזו. (למרות שאז באה תלות אחרת שכבר כתבו עליה פה- תמיד לזכור לקחת איתך אוכל, מים חמים, בלילה להתחיל להכין בקבוק אחרי שהתרגלת פשוט לשלוף ציץ). אני הסתבכתי עם הגמילה, כי הוא לא רצה בקבוק. לכן, גם אם מחליטים להניק, המלצתי החמה היא להקפיד לתת בקבוק אחד ביום. בהתחלה רצוי של חלב שאוב, כדי לבסס את תפוקת החלב. יותר מאוחר אפשר לעבור לתחליפים, אבל חשוב להמשיך כל הזמן, ודוקא להקפיד יותר ככל שגדלים, כי מדהים כמה הם נהיים חכמים ואי אפשר לעבוד עליהם. אני הזהרתי חברות שלי, אז באמת בהתחלה הן נתנו בקבוק ביום, ולאט לאט הזניחו את העניין, וגם ראו שהילדה מוכנה לשתות מהבקבוק, אז מה כבר יכול להשתנות, והנה- שבוע אחד הילדה עוד הסכימה, ויום בהיר אחד עלתה על התרמית ולא רצתה יותר בקבוק...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לא מצאתי לנכול להתערב עד כה'
לא מצאתי לנכול להתערב עד כה
22/11/2002 | 10:16
10
כי סה"כ מכלול הדעות בעד ונגד הנקה די ממצות.

אבל לגבי המלצתך לתת לתינוק חלב בבקבוק למן ההתחלה, זו עצה בעייתית. יש תינוקות שבשל הבקבוק הזה לא יודעים לינוק (מאבדים את כושר התפיסה).

לא מזמן ספרה אם אחת בפורום הנקה, שהיא נתנ הלילדה חלב בבקבוק למן הלידה כדי שיתרגל, והגיע גיל ארבעה חודשים והוא מסרב לבקבוק. גם לי יש נסיון כזה עם הקטן שלי (שהאכלתי מבקבוק שכן לא ידעתי על התופעה הזו של בלבול פטמות).

יש כאן שרשור בנושא בפורום הנקה. מקווה שיאיר לך את נקודות הבעד והנגד בקבוק ליונק קטן.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'הנקה היא עניין כל כך אינדיבידואלי'
הנקה היא עניין כל כך אינדיבידואלי
20/11/2002 | 21:04
1
7
מאד חששתי מהנקה, מחד לא ידעתי אם אני אוהב את זה, החשש מחשיפה פיזית ההשתעבדות לילדה וכו´. ומאידך החשיבות של ההנקה ולו לזמן קצר לפחות.
בתי בת 11 חודשים, והנקתי כמעט 9 חודשים עד שלשתינו זה הספיק.

המלצותי..
א. אל תצאי בהצהרות, אחרי שבתי נולדה ה´ציצי´ שלי הפסיק להיות איבר מיני בעיני עצמי והפך לגורם חשוב בתזונה שלה. פתאום לשלוף ציץ היה נראה לי טבעי לחלוטין..
ב. את לא חייבת להניק אם את לא רוצה - עדיף אמא רגועה וסובלנית מאשר פקעת עצבים..הנקה לא מתאימה לכל אחת. זה לגיטימי בעיני לעמוד על שלך.

בהצלחה
מירב
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תמונת אמא מניקה תמיד נראית כל כך'
תמונת אמא מניקה תמיד נראית כל כך
20/11/2002 | 22:02
15
שלווה ואידילית.
אני הנקתי את בני הראשון 3 חודשים כי ידעתי שזה הכי בריא בשבילו וכשחזרתי לעבודה החלב פשוט נגמר לו.
את בני הראשון הנקתי חודש,
הוא היה לא רגוע,השתולל ובכה המון.
כשהנקתי את בתי השלישית הבנתי שבעצם יש לי המון חלב וכך היה גם עם בהנקה עם הבן השני ובעצם כל החוסר שקט נבע מזה שהוא שבע וכאבה לו הבטן.
אם היה לי עם מי להתייעץ בזמנו יתכן והייתי מניקה יותר.
את השלישית הנקתי כ3 חודשים.
בפעם האחרונה נשארתי בבית חצי שנה והנקתי את טל 8 חודשים.
גם כשחזרתי לעבודה הצלחתי להמשיך עם ההנקות.
זה היה כל כך כיף,
הרגשתי הרבה יותר קרובה אליה מאשר לשאר ילדיי.
אין לי מושג אם זה בגלל ההנקה או בגלל שהרשיתי לעצמי להישאר בבית מעבר ל3 החודשים המוכרים לחופשת לידה.
הכי חשוב שההנקה תבוא מאהבה ובכיף ולא כי הבעל אומר..
החברות אומרות..
וכו´.
מי יודע אולי את הילד הבא אניק שנה ויותר.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'נמאס לך להיות אינקובטור?'
נמאס לך להיות אינקובטור?
20/11/2002 | 22:08
14
אני לא רוצה להתיחס דוקא לענין ההנקה וזה למרות שכל אחד מחמשת ילדי ינק והקטנה בת 9 חודשים עדין יונקת.
אימהות היא לפעמים אי מהות כלומר את עצמך הופכת להיות אמא וזו המהות שלך,אבל מה? זה בית הכלא הכי מקסים בעולם ויש נשים שמוכנות לעבור הרבה סבל כדי להכנס לכלא הזה. אם חשבת להיות שוב חופשיה ענין ההנקה כן או ,אינו הבעיה . ילד גם אם אתה לא קם להניק אותו,יכול להדיר שינה גם אם הוא בן 19 ונמצא בחברון או בג´נין וזה גיל שבו בד"כ הרוב כבר לא יונק...
אני מקווה שההחלטה להרות לא באה ממקום של "לא בא לי לריב עם כל העולם",כי שוב בלי קשר להנקה,כשיש ילד החיים כבר לא יהיו מה שהם היו .
וכמו שאמר מישהו בהרצאה להורים טריים:"אם חשבתם לישון טוב ושיהיה לכם סקס מצוין,כנראה שטעיתם לפני 9 חודשים.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני חושב שזה צריך להיות בפורום השני'
אני חושב שזה צריך להיות בפורום השני
20/11/2002 | 22:18
7
לצפיה ב-'אני מתכוונת לפחות לנסות'
אני מתכוונת לפחות לנסות
20/11/2002 | 23:14
6
אני לא חסידה של שום דבר - זה תלוי לדעתי בהרגשה האישית. אני רק לא חושבת שאוכל להמשיך להניק כשהילד יהיה גדול - מעבר לחצי שנה או משהו כזה. לא יודעת להסביר למה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'הנקה זה דבר מדהים!'
הנקה זה דבר מדהים!
21/11/2002 | 02:15
1
16
האמת שאף פעם לא חשבתי לא להניק0 אבל לא ידעתי מה תהיה ההרגשה.
היום- אחרי כמעט 7 חודשי הנקה (ועוד הציצי נטוי....) אני יכולה לומר לכן שההנקה עשתה אותי לאמא שאני.
ההנקה תרמה לזה שאני מחבקת יותר, מרימה יותר, משקיעה יותר, מבינה יותר- תקראו את מה שכתבה ענתש ותבינו.

הנקה זה אהבה מכל הלב- וזה לשים את התינוק במקום הראשון.

כמה זמן אני עוד אמשיך?
לפחות עד גיל שנתיים- אני מקווה...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'הצצה להנקה'
הצצה להנקה
21/11/2002 | 02:29
16
לצפיה ב-'אני אקח את זה מאוד קשה אם לא'
אני אקח את זה מאוד קשה אם לא
21/11/2002 | 06:24
1
13
אצליח להניק. אני כל-כך מחכה לזה, זה נראה לי כמו תמצית האימהות ויהיה לי מאוד קשה לותר על זה. בנוסף להרגשה האישית שלי, חונכתי כך על ידי אמא שלא הפסיקה להתגאות בכך שהניקה אותי. עם זאת, אני בהחלט מודעת לעניין שזה לגמרי לא פשוט וקל ושאולי לא ילך לי...

ובקשר למה שכתבת על עצמך, הרבה נשים מרגישות מאוד לא נוח עם ההנקה ועם כך שהגוף שלהן משמש להזנת אדם אחר. ברגע שניסית להניק וראית שזה מה שאת מרגישה, או שזה דוחה אותך, אני לא חושבת שיש הרבה מה לעשות. אחותי, שחונכה על ידי אותה אמא מניקה, רצתה להניק אבל גילתה שזה דוחה אותה. למרות כל השטיפות שהיא קיבלה מאמא שלי היא פשוט לא היתה מסוגלת להניק ואת הבת השניה שלה אפילו לא ניסתה. והיא אמא נפלאה! אין לי שום ספק שהקשר שלה עם הבנות שלה היה נפגע אם היא היתה מכריחה את עצמה להניק.

השאלה היא, אם זה באמת מה שתרגישי כשתנסי להניק. אולי תגלי שאת בעצם מאוד נהנית מזה ולא מרגישה סתם כמו אינקובטור אלא כמו אמא בקשר מופלא עם התינוק שלה? אולי כל מה שתרצי זה לתת ולתת בלי סוף ליצור הקטן הזה?
אני הייתי מציעה לנסות להניק, להיות פתוחה לכל מה שאת מרגישה ולזרום עם זה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שרון, את מזכירה לי אותי'
שרון, את מזכירה לי אותי
21/11/2002 | 11:50
2
כי כל ההריון הדבר היחיד שדמיינתי לי זה את הרגע שאני אחזיק את התינוק שלי ואניק וזה כמובן היה מלווה בחששות...
מה שאני רוצה לומר זה שהרבה התחלות הן קשות ואת בטח יודעת...אבל תאמיני שאין דבר כזה לא להצליח, אולי זה קצת קשה בהתחלה אבל תדאגי לקבל עזרה / הדרכה. אני שלמדתי על הנושא רבות עוד בתקופת ההריון לא הסתדרתי עם זה ישר ואז הגיעה אליי בפוקוס המדריכה של ביה"ח ונתנה לנו "פוש" חשוב שתודה לאל עובד עד היום.

בעיניי הנקה זה דבר מקסים
התגלמות יופי הבריאה
שהגוף שלנו יכול להזין גוף אחר
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני ממש רוצה להניק ואני מאמינה'
אני ממש רוצה להניק ואני מאמינה
21/11/2002 | 12:45
1
5
שאין דבר העומד בפני הרצון. גם אם יהיה קשה וכואב אני אשתדל לא להישבר ולעשות זאת גם בשביל ילדתי הקטנה וגם בשביל הקשר ביננו
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'כמובן שאני רוצה להניק לפחות חצי שנה'
כמובן שאני רוצה להניק לפחות חצי שנה
21/11/2002 | 12:46
ראשונה בתקווה שקצת יותר
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני 8 חוד´ לאחר לידה מניקה'
אני 8 חוד´ לאחר לידה מניקה
22/11/2002 | 10:31
2
13
מעט מאוד.

עד גיל חודשיים הנקתי מלא ואח"כ שילבתי.

אלה היו (ועדיין) רגעים קסומים ומדהימים. ממש ממש ואבל ממש לא הפריע לי החיבור המדהים שנוצר ביננו.

ואני לא פריקית של הנקה אך חושבת שאם זה הולך אז אחלה...

אולי דעתך תשתנה עם הולדת הפשוש/ית. ואולי ראייתך את ההנקה תעבור שינוי דרמטי. אין לדעת. לכן התאזרי בסבלנות ותני לזמן לעשות את שלא. והכי חשוב היי שלמה עם עצמך.

הרבה בריאות וטוב.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'הצעה-ככה תרויחי משני העולמות'
הצעה-ככה תרויחי משני העולמות
22/11/2002 | 10:43
1
6
מאיה לא הסכימה לינוק וזה ממש ביאס אותי אבל לא רציתי לוותר על נפלאותיו של החלב, אז כבר 4.5 חודשים אני שואבת, עם המשאבה הידנית של אוונט, בקלי קלוטו. תמיד יש בקבוק שאוב במקרר, ככה גם אבא יכול להאכיל, גם לו מגיע bonding עם הילדה. המשאבה קומפקטית ואני אפילו שואבת בעבודה. 10 דקות בארכיון-והופ, לא הרגישו שהלכתי, ואז הבקבוק במקרר עד שאני חוזרת הביתה. חוץ מזה שאין לנו את העניין של גמילה מציצי, וזה גם נהדר שאפשר לדעת כמה היא אכלה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לא כ"כ מסתדרת עם המשאבה אך'
לא כ"כ מסתדרת עם המשאבה אך
22/11/2002 | 10:48
6
בכל הזדמנות ענבר מתרפקת על השד ויונקת להנאתה. היא גם עוברת משד לשד. ממש משעשע ולפעמים בעת שכיבה היא מנסה לינוק מהשד הרחוק. ממש להיתפקע מצחוק
הריון ולידה - תמיכה >>

הודעות אחרונות

12:32 | 20.01.19 אורחים בפורום
11:42 | 20.01.19 אורחים בפורום
11:00 | 18.01.19 אורחים בפורום
06:19 | 18.01.19 אורחים בפורום
12:59 | 17.01.19 rons37
12:02 | 17.01.19 אורחים בפורום
09:25 | 17.01.19 בובוני25
01:56 | 17.01.19 אורחים בפורום
18:25 | 16.01.19 אורחים בפורום
13:11 | 16.01.19 תמרהינדי10
19:51 | 14.01.19 דנה דנונה1
09:31 | 14.01.19 snowhite33
09:29 | 14.01.19 אורחים בפורום
21:52 | 13.01.19 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ