ברית מילה למה?

לימור98

New member
זה מה שאני אוהבת בדתיים

אין רצוי, עדיף, אולי תשקלו, ייתכן ש וכו'....יש אסור. מלווה בטיעון ש...טוב,נסיים כאן. אגב, הדת ( לעומת הדתיים) די שונה.

noaaaa

New member
אהבתי, לימור

זה כ"כ נכון- אני יכולה לעשות דוקטורט על ההבדל בין דת לדתיים

זה מה שאני אוהבת בחילוניים

אין דתי אחד. כל הדתיים סוחבים על גבם את כל הדתיים האחרים... הדת באמת שונה, ותני לי לספר לך משהו, יש גם הרבה דתיים אחרים ושונים. לא כולם אותו דבר, לא כולם מדברים אותו דבר, לא כולם חושבים אותו דבר. בדיוק, אגב, כמו חילונים...

כמה שאת צודקת

מצטערת לומר שגם לי יש את הנטייה הזאת להכליל את כל הדתיים. תודה שהזכרת לי שוב לא לעשות זאת
כל כך חשוב

She Dolphin

New member
לדעתי את מכלילה

אי אפשר לחשוד בי שאני בעד ברית מילה
אבל אני גם חשה לא בנוח מול התבטאויות כאלו.

וזה למה?

לרופא אסור להיות מוהל? ולמוהל אסור להיות רופא? איפה הסטירה פה? ולמה 30 שנה של נסיון?........ אם זה 25 זה לא טוב?

אם פי 3

New member
אני מבינה את הרתיעה שלך מרופאים

אני מסכימה, שכשמדובר בנושאים לא-רפואיים, מוטב לא לערב רופאים (בתפקיד. בתור אנשים פרטיים הם יכולים להיות נפלאים) - אבל מילה, אפילו כשהיא ברית, היא ניתוח, וניתוח הוא אירוע רפואי. וכשאני כבר מחליטה שיש סיבות מספיקות בשביל ניתוח, אני רוצה שיעשה אותו איש מקצוע - כזה שמבין מה הוא עושה מעבר לטכני, כזה שיודע לנקוט אמצעי זהירות כמו סטריליות, כזה שיכול לאלחש, כי אין סיבה שיכאב סתם, וכזה שגם יוכל לעזור ולטפל, אם משהו משתבש (וזה יכול לקרות גם למיומן ביותר). רמת האמונה של האדם באל (גם אם נניח לרגע שמידת החרדה מעידה על רמת האמונה, ומבלי להכנס לנושא הזה, השנוי מאד במחלוקת) לא מעידה דבר על המיומנות הרפואית שלו. כיום ניתן למצוא מספיק רופאים שמיומנים גם בניתוח הספציפי הזה, והתוצאות מראות שלמוהלים יש פי 4 יותר סיבוכים מאשר לרופאים!

marcyg

New member
איזה שטויות! אסור שאדם שאינו רופא

יבצע נתוחים (במיוחד על עבר כל כך רגיש של תינוק כל כך קטן!)

ברוך לא לא

תסבירי לי חביבתי שרה - מילא 30 שנות ניסיון אני מבין (מילא כמה מתקלקלים בשלושים השנה אך ככה צוברים יותר נסיון - אבל למה גם בהורשה ? איך נסיון בברית עובר בהורשה או בתורשה ??? וכל היהודים הלא דתיים שימשיכו להשחית את האבר החשוב של ילדיהם, כי גם השכנים שלהם עושים ככה. אבל שכולם ימשיכו ללהוג לעמים שעושים זאת גם לבנות - אנחנו לא - אנחנו לא חותכים לבנות - אנחנו נאורים. הברית כי אלוהים ציווה. אבל מי ציווה על המצרים הקדמונים לעשות ברית? האלילים שלהם !!! וגם שם רובם עשו ברית כמו השכנים שלהם.

אם פי 3

New member
אוי, נשמע נורא. ../images/Emo201.gif

מקווה שהילד יחלים במהירות, ויסתבר שהנזק הוא מינימלי. מציעה לך לבקר גם בפורום "מוותרים על ברית מילה" (202).

למעלה