לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
5339053,390 עוקבים אודות עסקים

פורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 
x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע הניתן בפורום אינו מקצועי, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם בעל מקצוע!
אנא הקפידו לשרשר הודעות בנושאים קשורים. לעיון בנהלי השרשור הקישו כאן.
הפרסום בפורום אסור בהחלט.
המשך >>

לצפיה ב-'ברית מילה למה?'
ברית מילה למה?
<< ההודעה הנוכחית
19/09/2006 | 12:53
112
524
יש לי עוד 3.5 חודשיים עד הלידת הבן הראשון שלי אבל מה שעברתי אני ומשפחתי בשבועיים האחרונים לא עוזר לי לעבור את ההריון בצורה רגוע. לפני 14 יום נולדו לי שני אחינים מקסימים(תאומים) השמחה במשפחה גדולה כי באמת חיכינו להם.הם נולדו שלמים בריאים ויפים עד יום הברית של הבן. אחרי הברית נראה שהכל בסדר אבל יומים אחרי התחיל הבלגן במיון ילדים, רופא עור ועוד... עד ההשפוז שקבע נמק (בכיפה ) .
בתוך שבועיים האיבר שנפגע צריך לנשור (ליפול) ואז צריך לראות מה הנזק שנגרם ולהתחיל לחסוך לנתוחים.
ואני לא בטוחה שאני רוצה שהילד שלי יעבור את מה שבן הדודה שלו (אחותי ומשפחתי) נצריך לעבור בעתיד בנתוחים ואולי בטיפול נפשי.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'האם הם נימולו עי מוהל או רופא?'
האם הם נימולו עי מוהל או רופא?
19/09/2006 | 12:56
35
68
לצפיה ב-'רק אחד השניה בת (מזל)'
רק אחד השניה בת (מזל)
19/09/2006 | 12:58
34
89
המוהל הוא רופא עור ידוע ועם המלצות
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אוי ואבוי, אסור רופא מוהל!'
אוי ואבוי, אסור רופא מוהל!
19/09/2006 | 16:40
33
111
אם למול, אז צריך מוהל חרדי עם נסיון של לפחות 30 שנה אחרי מילת אלפי תינוקות 2 דורות לפחות או לפחות בהשגחת מוהל מומחה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'30 שנה ?? מי קבע ??.'
30 שנה ?? מי קבע ??.
19/09/2006 | 17:23
9
70
אנחנו לקחנו את ג'קסון שהוא גם נוירוכירורג וגם מוהל מוסמך מטעם הרבנות - והוא מל את בני בצורה יוצאת דופן, עם הרדמה מקומית, בטקס הלכתי מלא, בסטריליות מקסימלית, בלי חבישות לוחצות וכל שאר הירקות, עוד באותו לילה הילד היה רגוע, לא בכה, ישן כל הלילה, למחרת באמבטיה הורדתי את הפלסטר, הגענו לביקורת וברוך השם הכל יצא מוצלח וכבר נרפא !

מאיפה הבאת את זה שצריך נסיון של 30 שנה לפחות ?
שצריך שהוא יהיה אחרי מילת "אלפי תינוקות" ?
2 דורות לפחות ?
בהשגחת מוהל מומחה ???

לא שמעתי על זה ואני לא יודעת איפה ראית את הרשימת מכולת הזו, אבל לרשום אסור רופא מוהל זה קצת מוגזם,לא ???
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'איך הוא יצבור את הניסיון'
איך הוא יצבור את הניסיון
19/09/2006 | 17:34
4
54
של 30 שנה אם 30 שנה לא ניקח אותו כי אין לו ניסיון?

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בגלל זה כתבתי:'
בגלל זה כתבתי:
19/09/2006 | 17:37
3
59
או לפחות בהשגחת מוהל מומחה

לא אמרתי שאסור שהמוהל יהיה רופא, אבל אסור שיהיה רופא מוהל
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'רופא מוהל = מוהל רופא - לא ???'
רופא מוהל = מוהל רופא - לא ???
19/09/2006 | 18:29
2
58
עדיין לא מצליחה להבין מה את מנסה לומר . . .

לטעמי זה אותו דבר פשוט בהיפוך הסדר של המילים . . .
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לא'
לא
19/09/2006 | 20:03
1
44
בנאדם שהוא בעיקר רופא זה מסוכן להימול אצלו
אבל מוהל מומחה שהוא בעיקר מוהל ובמשך החיים למד רפואה ונהייה רופא זה בסדר
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'כל אדם- הוא אדם'
כל אדם- הוא אדם
21/09/2006 | 20:40
38
ויכול לעשות טעות. כל ניתוח הוא ניתוח ואותו צריך לבצע רופא, רק מסיבה רפואית!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'גם אנחנו מלנו אצל ג'קסון'
גם אנחנו מלנו אצל ג'קסון
19/09/2006 | 19:48
1
64
וזה בדיוק איך שתיארת
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'דרך אגב ג'קסון כן מגיע הביתה'
דרך אגב ג'קסון כן מגיע הביתה
19/09/2006 | 23:27
47
לפני שבוע בערך משהי אמרה לי שהוא כבר לא מגיע הביתה אז לאחר בירור איתו הוא כן.

אני מקווה שגם אצלנו יהיה כך- אני מפחדת מזה מאד.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מסכימה - אנחנו לקחנו את גונן'
מסכימה - אנחנו לקחנו את גונן
20/09/2006 | 13:04
1
50
שהוא גם מוהל וגם כרורג וגם חרדי אני מסכימה עם שרה רק בדבר אחד - הנסיון מאוד חשוב גם למוהל וגם לרופא מוהל וזה שהוא רופא כרורג לא בהכרח עושה אותו מוהל טוב...
הנסיון מאוד מאוד חשוב
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'וזה שהוא חרדי לא עושה אותו'
וזה שהוא חרדי לא עושה אותו
21/09/2006 | 14:00
36
רופא גרוע
הדברים של שרה מקוממים כי הם דברי הלל לבורות.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שליחה אבל זו פשוט שטות!'
שליחה אבל זו פשוט שטות!
19/09/2006 | 18:39
6
42
וזה פשוט מרגיז.
אני מלתי את בני אצל ד"ר גונן , רופא כירורג.
הברית עברה בצורה חלקה שלא תתואר.

לעומת זאת, אחי עבר ברית לפני כמה שנים אצל מוהל מומחה, 30 שנה, וסבל מדימומים וריצות לבית חולים. הוא איבד כמויות   מ ט ו ר פ ו ת   של דם!!!

מה תגידי על זה? אה?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'סליחה= שליחה'
סליחה= שליחה
19/09/2006 | 18:40
17
לצפיה ב-'דברים מהסוג הזה קורים יותר אצל רופא'
דברים מהסוג הזה קורים יותר אצל רופא
19/09/2006 | 20:06
4
44
מאשר אצל מוהל מומחה, לא? לגבי אחיך, הכל בסדר עכשיו?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'קצת סטטיסטיקה:'
קצת סטטיסטיקה:
19/09/2006 | 20:22
3
50
אצל מוהלים פי 4 יותר סיבוכים מאשר אצל רופאים. רק בשביל הידע הכללי.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'האם תוכלי להראות לי את הקישור'
האם תוכלי להראות לי את הקישור
19/09/2006 | 20:56
31
לסטיסטיקה הזאת?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'קישורים'
קישורים
19/09/2006 | 22:07
1
36
לצפיה ב-'למה לא מורידים את המוהלים הלא'
למה לא מורידים את המוהלים הלא
20/09/2006 | 00:02
32
מוסמכים מהסטיסטיקה?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'זה מה שאני אוהבת בדתיים'
זה מה שאני אוהבת בדתיים
19/09/2006 | 18:49
8
55
אין רצוי, עדיף, אולי תשקלו, ייתכן ש וכו'....יש אסור. מלווה בטיעון ש...טוב,נסיים כאן.
אגב, הדת ( לעומת הדתיים) די שונה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אהבתי, לימור'
אהבתי, לימור
19/09/2006 | 20:32
27
זה כ"כ נכון- אני יכולה לעשות דוקטורט על ההבדל בין דת לדתיים
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'יש ויש...'
יש ויש...
19/09/2006 | 23:28
16
לצפיה ב-'זה מה שאני אוהבת בחילוניים'
זה מה שאני אוהבת בחילוניים
19/09/2006 | 23:31
4
32
אין דתי אחד. כל הדתיים סוחבים על גבם את כל הדתיים האחרים...
הדת באמת שונה, ותני לי לספר לך משהו, יש גם הרבה דתיים אחרים ושונים. לא כולם אותו דבר, לא כולם מדברים אותו דבר, לא כולם חושבים אותו דבר.
בדיוק, אגב,
כמו חילונים...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-''
20/09/2006 | 08:48
3
לצפיה ב-'כמה שאת צודקת'
כמה שאת צודקת
20/09/2006 | 10:35
11
מצטערת לומר שגם לי יש את הנטייה הזאת להכליל את כל הדתיים.
תודה שהזכרת לי שוב לא לעשות זאת
כל כך חשוב
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תשובה פגז (ואני לא דתייה)'
תשובה פגז (ואני לא דתייה)
21/09/2006 | 07:20
11
לצפיה ב-'לדעתי את מכלילה'
לדעתי את מכלילה
20/09/2006 | 00:54
13
אי אפשר לחשוד בי שאני בעד ברית מילה אבל אני גם חשה לא בנוח מול התבטאויות כאלו.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'וזה למה?'
וזה למה?
19/09/2006 | 20:12
8
לרופא אסור להיות מוהל?

ולמוהל אסור להיות רופא?

איפה הסטירה פה?

ולמה 30 שנה של נסיון?........ אם זה 25 זה לא טוב?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אסור וואללה, יופי '
אסור וואללה, יופי
20/09/2006 | 00:53
6
לצפיה ב-'אני מבינה את הרתיעה שלך מרופאים'
אני מבינה את הרתיעה שלך מרופאים
20/09/2006 | 08:11
1
12
אני מסכימה, שכשמדובר בנושאים לא-רפואיים, מוטב לא לערב רופאים (בתפקיד. בתור אנשים פרטיים הם יכולים להיות נפלאים) - אבל מילה, אפילו כשהיא ברית, היא ניתוח, וניתוח הוא אירוע רפואי.
וכשאני כבר מחליטה שיש סיבות מספיקות בשביל ניתוח, אני רוצה שיעשה אותו איש מקצוע - כזה שמבין מה הוא עושה מעבר לטכני, כזה שיודע לנקוט אמצעי זהירות כמו סטריליות, כזה שיכול לאלחש, כי אין סיבה שיכאב סתם, וכזה שגם יוכל לעזור ולטפל, אם משהו משתבש (וזה יכול לקרות גם למיומן ביותר).

רמת האמונה של האדם באל (גם אם נניח לרגע שמידת החרדה מעידה על רמת האמונה, ומבלי להכנס לנושא הזה, השנוי מאד במחלוקת) לא מעידה דבר על המיומנות הרפואית שלו. כיום ניתן למצוא מספיק רופאים שמיומנים גם בניתוח הספציפי הזה, והתוצאות מראות שלמוהלים יש פי 4 יותר סיבוכים מאשר לרופאים!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' יפה אמרת !'
יפה אמרת !
20/09/2006 | 08:31
6
לצפיה ב-'איזה שטויות! אסור שאדם שאינו רופא'
איזה שטויות! אסור שאדם שאינו רופא
21/09/2006 | 08:07
1
15
יבצע נתוחים (במיוחד על עבר כל כך רגיש של תינוק כל כך קטן!)
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-''
21/09/2006 | 09:21
5
לצפיה ב-'ברוך לא לא'
ברוך לא לא
21/09/2006 | 16:01
9
תסבירי לי חביבתי שרה - מילא 30 שנות ניסיון אני מבין (מילא כמה מתקלקלים בשלושים השנה אך ככה צוברים יותר נסיון - אבל למה גם בהורשה ? איך נסיון בברית עובר בהורשה או בתורשה ???
וכל היהודים הלא דתיים שימשיכו להשחית את האבר החשוב של ילדיהם, כי גם השכנים שלהם עושים ככה.
אבל שכולם ימשיכו ללהוג לעמים שעושים זאת גם לבנות - אנחנו לא - אנחנו לא חותכים לבנות - אנחנו נאורים.
הברית כי אלוהים ציווה. אבל מי ציווה על המצרים הקדמונים לעשות ברית? האלילים שלהם !!! וגם שם רובם עשו ברית כמו השכנים שלהם.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אוי, נשמע נורא. '
אוי, נשמע נורא.
19/09/2006 | 13:15
26
מקווה שהילד יחלים במהירות, ויסתבר שהנזק הוא מינימלי.

מציעה לך לבקר גם בפורום "מוותרים על ברית מילה" (202).
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תרשי לי לומר: אמאלהההההההההה!!!'
תרשי לי לומר: אמאלהההההההההה!!!
19/09/2006 | 13:15
5
34
מי זה המוהל הזה??? תני הזהרות!! את יכולה לשלוח לי מסר
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'עד כמה שאני הבנתי'
עד כמה שאני הבנתי
19/09/2006 | 13:21
4
34
לא תמיד יש קשר למוהל...
מקרים קשים של קטיעת איבר או מוות יכולים לקרות אצל כל אחד, זה נראה לי יותר עניין של תגובה של גוף מאשר פעולה של מוהל.
אפילו נתקלתי במחקר שמדבר על אותם אחוזי פשלות בין מוהלים לבין רופאים מנתחים שמבצעים ברית מילה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'זה נוכון בגלל זה אני לא מעוניינת'
זה נוכון בגלל זה אני לא מעוניינת
19/09/2006 | 13:28
16
לפרסל שם רק לשתף בסכנות שבעניין ובתחושות האישיות שלי ומקריאה זה יכול להיות אצל מוהל וא רופא הכל תלוי באיזה צד בסטטיסתיקה אתה נמצא.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי'
למיטב ידיעתי
19/09/2006 | 14:27
2
17
דווקא יש הבדל מאד משמעותי בין מוהלים ורופאים (המבצעים מילה רפואית, לא סתם מוהל שהוא גם רופא בהכשרתו): למוהלים יש פי ארבעה יותר סיבוכים 1:50 בעוד אצל רופאים זה 1:200 (גם לא ממש נמוך).

זה נכון שחלק מהסיבוכים לא תלויים במבצע, אבל חלק (ניכר) כן. כמו כן, גם למנתח המומחה ביותר יש פאשלות. הדרך היחידה להמנע מסיכוני ניתוח (כלשהו), היא להמנע ממנו.

לכן - אני לא מבצעת לעצמי, או לילדי ניתוחים מיותרים.
בכורי עבר ניתוח מילה, וניתוח נוסף כתוצאה מכך (הרחבת פתח השופכה, בעקבות סיבוך נפוץ שאינו תלוי-מבצע). הראשון היה מיותר, השני הכרחי, מספר שנים אח"כ, עם כל המשמעויות הפסיכולוגיות הנלוות.
הצעיר לא נימול. לא מצאתי שום סיבה לסכן אותו ולפגוע בו.

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'סתם שאלה...'
סתם שאלה...
19/09/2006 | 15:37
1
16
אולי בסטטיסטיקה נובעת מכך שמוהלים רבנים עושים יותר "חיתוך" או איך שזה לא  נקרא מאשר מוהלים רופאים??
מצד אחד טוב ויפה לקבוע לרופא כירורג שזו התמחותו,
אבל מצד שני לא עדיף אולי מוהל רב שעושה זאת ע"ב יומי כמעט?
סתם שאלה, עוד לא יודעת מה יש לי בבטן אבל מתעניינת...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לא, כי בסטטיסטיקה בודקים באחוזים'
לא, כי בסטטיסטיקה בודקים באחוזים
19/09/2006 | 20:37
13
מתוך כמות מסויימת של מוהלים מה אחוז הסיבוכים וכנ"ל לגבי כירורגים.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שאלה טובה'
שאלה טובה
19/09/2006 | 13:18
4
29
אני הולכת למול את בני תוך ידיעה שזה הדבר האכזרי הברברי והמרושע ביותר שאני הולכת לעולל לייצור חסר ישע.
אחרי המון קריאה התלבטות וכו' זה מה שהוחלט (לפחות נכון לרגע זה).
כמובן שאם הייתי דתיה או "רק" שומרת מצוות לא הייתי בכלל מתחבטת בשאלה, אבל לצערי זה לא המצב, ובתור חילונית זה מאוד קשה. או אם לדייק זו ההחלטה הכי קשה שאני הולכת לקחת על עצמי.
אין לי תשובות... רק להצטער שזה המצב.
בהתחלה חשבנו שזה לא נורא אם לא נעשה בכלל, אח"כ חשבנו על לעשות את הפרוצדורה בגיל 3 כשאז הערלה נפרדת מהפין והסיכון יורד משמעותית, אבל אז התחלנו לחשוב על ההשלכות הנפשיות של ילד שהולך לניתוח, מורדם וכו'...
לבסוף מה ש"הכריע" את הכף זו דוקא לא המחשבה על המקלחות המשותפות בצבא אלא על עליו בתור נער/בחור צעיר שגדל בסביבה יהודית בה כמעט כולם נימולים וההשלכות שיכולות להיות על היחסים שלו עם המין השני. גם ככה אצל גברים יש הרבה רגישות בנושא, אז ראינו לנכון לא להכביד עליו בעניין זה.
זה לא הופך אותי לשלמה לרגע עם העניין. ולו הייתי חייה במדינה אחרת לא הייתי עוצרת לשקול את זה אפילו לשניה והייתי אוטומטית מוותרת על ה"התענוג".
זו דילמה איומה שכל חילונית צריכה להתענות בה ולתת עליה את הדעת.
הלואי וזה היה אחרת
מאחלת לכם שתתגברו על המכשולים, ושהוא יוצא מכל העניין במהרה ובמצב טוב עד כמה שניתן.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'זוהי בדיוק דעתי'
זוהי בדיוק דעתי
19/09/2006 | 19:07
21
אנחנו אפילו העדפנו שזו תהיה בת כדי לא לעבור את השטות הזאת שוב. אבל יצא בן. והעיקר שיהיה בריא
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'צר לי לשמוע'
צר לי לשמוע
21/09/2006 | 12:10
23
ואחרי סיפור כמו זה שבהודעה הראשית.. לי אישית לא היה אומץ גם אם הייתי מעוניינת מאיזושהי סיבה (לא עולה לי כרגע סיבה..אבל נגיד) כי זה נכון, לגברים יש רגישות לאיבר הזה אני לא רוצה אפילו לדמיין מה יעבור אותו תאום עם הנמק..
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תקשיבי'
תקשיבי
21/09/2006 | 15:46
27
אני מכיר אישית שני אנשים שגדלו בישראל כשלמים ואין להם שום בעיה מהבחינה הזו. הבעיה היא לרוב אצל עולים שלא מרגישים בטוחים בשונותם.

אני מבקש ממך, לפחות למען בנך, לבוא למפגש של קה"ל או להיפגש עם אנשים שיצא להם לגדל ילדים שלמים או עם השלמים עצמם ולראות את העניין פנים מול פנים.
את תראי שהשד לא נורא כפי שחשבת.

וחוץ מזה, מה אם חלילה יקרה מה שקרה כאן? האם זה לא יפגע בבטחון שלו עם בנות המין השני? הרי זה הרבה יותר גרוע.
חוץ מזה, אם זה באמת יפריע לו הוא תמיד יוכל למול את עצמו בגיל מבוגר יותר. יש אנשים שבחרו למול את עצמם בניתוח בגיל מבוגר ולא פיתחו מזה שום בעיות נפשיות.

זה לא להכביד עליו, זה לתת לו בחירה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'זה עצוב -'
זה עצוב -
23/09/2006 | 09:29
28
כל ההורים החילוניים שמלים את ילדיהם כדי שיהיה "כמו כולם" כי הם הולכים לגדול בחברה יהודית וכו' - לא מבינים שהם עצמם החברה - את החברה, אני החברה, והשכנה שלי היא החברה - אם את מלת בגללי, ואני מלתי בגללך והיא מלה בגללנו, שלושתינו מונעות ע"י שיקול מוטעה - כי את לא רצית בעצם למול ומלת בגללי, ואני לא רציתי למול ומלתי בגללך והיא לא רצתה בכלל למול ומלה בגללנו - ובמקום זה יכולנו שלושתינו לא למול ואז הילדים שלנו היו "כמו כולם"  - ומה שאני מנסה לאמר, שהחברה החילונית בהקשר הזה כמו חתול שרודף אחרי הזנב - כולם עושים כי כולם עושים למרות שכולם לא רוצים לעשות, אבל עושים כי כולם עושים - נשמע הגיוני?? במקום זה אם הורים חילוניים היו פועלים בהתאם ללב שלהם, ולהיגיון שלהם, אז היו הרבה יותר תינוקות שלמים, וכל העניין החברתי - שאגב, מעדויות הוא בכלל לא משמעותי כמו שעושים ממנו - היה מנוטרל לחלוטין.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' כואב הלב'
כואב הלב
19/09/2006 | 13:33
4
21
התינוק האומלל

אנחנו לא מלנו את הבנים שלנו.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'זה מאוד כואב לשמוע על מקרים כאלו'
זה מאוד כואב לשמוע על מקרים כאלו
19/09/2006 | 16:37
3
19
כשחברה שלי ילדה את בנה השני היא "בילתה" סופ"ש בבית חולים בגלל איזשהו זיהום שהיא גילתה.
אני הייתי איתה באותו סופ"ש כדי לעזור לה. בעלה נאלץ להשאר בבית עם הילד הראשון כי לא רצו להשאיר אותו עם הסבתא או מישהו אחר כי רגשות הקנאה עקב הולדת אחיו הקטן כבר צצו ובברית הוא היה מאוד עצבני וכל הזמן רץ ממקום למקום.
זה לא נעים ובמקרה שלה ברוך ה' הכל הסתדר על הצד הטוב ביותר.

לצערנו גם ניתוחים רפואיים (וקוסמטים) נגמרים באסון הן בגלל הרופא והן בגלל הנסיבות וזה לא אומר שלא ממשיכים לבצע אותם.
ברית מילה זהו מצווה שהפכה להיות אחד הסמלים של הצביון היהודי וגם בעיתות משבר לאורך ההיסטוריה עם ישראל עשה בריתות בסתר. בעת החדשה לצד ההשכלה החלו לשאול שאלות ולערער על דעתם (ולפעמים שרלנותם) של רבנים בתחומים השונים.
בתור אחת שחזרה בשאלה בגיל 25 לאחר חודשים של התחבטויות ,שאילת שאלות, הרהורים וערעורים קשים על מהותנו ועל משמעות האמת ,אני האחרונה שיכולה לבקר את הקוראים תגר על מצוות התורה.
לגבי ברית מילה ,אני לא יודעת למה, זה משהו שונה- מעין הרגשה שזו מצווה קולקטיבית של העם היהודי והדת לא קשורה אליה בכלל. קשה לי לשמוע שאומרים שזה מעשה ברברי ואכזרי ואני בוודאי שאמול את בני על אף הסיכונים שבכך וזה יהיה מהטעם הפשוט שאני יהודיה.

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'נראה לי ברברי ואכזרי'
נראה לי ברברי ואכזרי
19/09/2006 | 20:10
2
26
שונאת בריתות, והייתי מוותרת על כל זה אבל מי אני שלא אשמע בקול השם שמצווה את זה כמצווה הראשונה לעם היהודי?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'זה לא פרו ורבו'
זה לא פרו ורבו
19/09/2006 | 20:34
1
16
המצוה הראשונה?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'צודקת'
צודקת
19/09/2006 | 20:57
14
לצפיה ב-'שאלה מצויינת'
שאלה מצויינת
19/09/2006 | 17:56
18
הצטערתי לשמוע מה עבר האחיין שלך.
אני חושבת שכל הורה צריך לשאול את עצמו את השאלה הזו: "ברית מילה למה?"
כל אחד יגיע לתשובה אחרת.
בעיניי זה ניתוח מיותר ולכן ויתרתי עליו עם בני הבכור. העדפתי לקחת את סיכון "השונות" (שבעיני אינה דבר שלילי בהכרח, הוא הרי יהיה שונה בעוד הרבה דברים), לעומת הסיכון שבניתוח (אחד ל-50 או 1-200). כשזה הילד שלך זה 100%.
בנוסף, אני חושבת, שכשבני יהיה בגיל העשרה, יהיו הרבה יותר תינוקות שלא יעברו ברית והדבר יהיה נפוץ יותר. זו רק דעתי.

ובאמת הכי חשוב לדון בסוגיה הזו ברית או לא, בדיוק כמו שדנים בכל הבדיקות בהריון, ואח"כ בכל הציוד שקונים לתינוק, וכו'.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'זה בהחלט נורא'
זה בהחלט נורא
19/09/2006 | 20:16
20
אבל את צריכה להחליט יחד עם בעלך איזה השלחות יהיו לחייו של הילד כאדם בוגר.

את לא חייבת למול אותו בכלל לא, רק לקחת החלטה שקולה והחלטית לגביי בנך.

אני ממליצה על סמך נסיוני בלבד על מוהל שהוא גם רופא.... הלא זה תהליך כירורגי לכל דבר........ כמו שלא היה עולה על דעתי לחתוך לעצמי את בשרי ללא הרדמה כך גם לגביי בניי.

אני עשיתי אצל ד"ר גונן, שהוא כירורג ומוהל.

בהצלחה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אכן עצוב מאוד '
אכן עצוב מאוד
19/09/2006 | 21:20
15
גם אנחנו לא מלנו את בננו.

זה טוב שאת מתלבטת בשאלה. אני מציעה לך לחקור את הנושא לעומק, לחשוב האם זה באמת הכרחי מבחינתכם ולהחליט בצורה מושכלת.

בהצלחה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'זה נורא'
זה נורא
19/09/2006 | 23:08
20
70
והאמת שלפני תקופה מסויימת גם אני חשבתי למה בכלל לעשות ברית מילה ושזה כזה אכזרי, זה היה אחרי שהייתי בברית מילה והרגשתי שזה טקס קניבלי כי חותכים לילד וכולם מסביב אוכלים ונהנים. אבל מצד שני כולם עוברים ברית מילה במדינה שלנו ואני לא רוצה שהילד שלי יהיה ירגיש חריג, ויש גם סברה שזה בריא. בכל מקרה בדר"כ ברית מילה מסתיימת בצורה תקינה ולא ככה. אני חושבת לעשות את זה אצל רופא ולא לעשות את כל החגיגה מסביב...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'הי נורית רציתי לשאול אותך'
הי נורית רציתי לשאול אותך
20/09/2006 | 08:17
12
27
(ואחרות שתרצנה כמובן לענות) אם תסכימי להבהיר יותר את הטיעון "אני לא רוצה שהילד שלי ירגיש חריג". אני שומעת את זה (על הוואריציות השונות של "לא ירגיש שונה" או "שלא יהיה יוצא דופן" וכד') מידי פעם ותמיד לא מצליחה להבין. האם לא יותר הגיוני לומר הילד שלי עשוי להיות שונה בעניין זה בדיוק כפי שהוא יהיה שונה בדברים אחרים (משקל, גובה, צורת פנים, כמות שיער, מבנה הגוף, מידת אינטליגנציה, ראיית העולם, מאפייני אישיות, המזג האישי ועוד ועוד) מאנשים אחרים ולכן אני אדאג שאני נותנת לו את הכלים המתאימים לחיים להתמודד עם שונות כזאת? כי נניח ואת יכולה לשלוט על הפרמטר האחד של "מילה כן או לא", האם את מבינה שיהיו עוד עשרות פרמטרים שאין ולא תהיה לך שום שליטה עליהם, בהיותו אחד יחיד ומיוחד (בדיוק כמוך) בכל העולם כולו? כי הרי מעצם זה שאדם הוא תמיד רק יחיד בעולם (תחשבי, מבין 7 מליארד תושבי כדור הארץ אין עוד נורית כמוך רק את) ואף אחד לעולם לא יוכל "להיכנס לעורו" (למוחו, לרגשותיו, למחשבותיו) אזי כולנו נידונו להיות שונים במובנים מסוימים זה מזה (ודומים בהיותנו בני אנוש עם חולשות ופגמים) למה לא פשוט לקבל זאת ולמצוא את הדרך לעזור לו להתמודד עם עובדה זאת בדרך הטובה ביותר האפשרית?

ועוד נקודה, את יכולה לקרוא כאן באלפי סיפורים של הנשים שמשתפות כמה שאנשים מבקרים / מעליבים / שופטים "סתם" כי זה מה שאנשים עושים. האם באמת ילדים ומבוגרים צריכים סיבה, אפילו  מניסיונך האישי, בכדי להתעלל באחרים, לבקר אותם ולפגוע בהם? אם תשובתך היא לא, אז אני שוב חוזרת לעמדתי הראשונית, האם במקום להיבהל מהשונות לא עדיף לקבלה (בלי קשר לנושא המילה אלא באופן עקרוני כפי שהסברתי קודם) ולתת לילד אפשרות להתמודד עימה בהצלחה? סתם מחשבות שעולות אצלי כל פעם שאני שומעת את המשפטים "אבל הוא יהיה חריג או שונה". ואשמח לשמוע גם את דעתך בעניין אם תרצי.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'היי לך'
היי לך
20/09/2006 | 12:55
11
22
ברור שכולנו שונים אחד מהשני ואין עוד אחד כמונו ואם הילד שלי יהיה שמן או עם אף עקום או כל דבר אחר אז אני אעשה הכל כדי לעזור להתמודד עם לעג ויחס מכוער. אבל אם יש לי את האפשרות למנוע משהו אחד אז למה שלא אעשה זאת. זה נכון שיש דברים שאין לנו שליטה עליהם, והם קורים ואנחנו סופגים בעיקר כי לאנשים אין סובלנות לשונה מהם אבל פה את כן יכולה לשלוט, אז למה לא בעצם? במקומות שהטבע עושה את שלו ולנו אין יכולת לשנות אז אין לנו ברירה אלא להתמודד כאן יש ברירה...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'נורית כי "השליטה" הזו היא אשלייה'
נורית כי "השליטה" הזו היא אשלייה
20/09/2006 | 14:02
10
19
משום שאם מישהו יחליט להיות אכזרי אל הילד שלך זה לא מפני שיש לילד איבר שעבר מילה או לא, זה מפני שחינכו את הילד שמתנהג באכזריות שבהכרח שונה = חריג במקום ששונה = ייחודי. זה בגלל שלא השכילו להעביר לו את המסר שזה בסדר שכל אחד מאיתנו נראה אחרת / מרגיש אחרת / חושב אחרת ואז כשהוא נתקל במשהו לא מוכר הוא לא יודע איך להתייחס לזה אלא בדרך של לפחד ממה שהוא לא מכיר. ואחת הדרכים להתמודד עם הפחד זה להתגונן על-ידי התקפה. כי אם אני מתקיף אותו שהוא חריג (כלומר, שונה ולא נורמלי) ואומר שהוא לא בסדר אז בהכרח זה הופך אותי לכן בסדר ול"נורמאלי". האם את מוכנה לשקול את האפשרות שזאת הסיבה האמיתית להתעללות והתאכזרות של בני-אדם מסוימים באחרים? ולא באמת השוני במראה שהוא רק "סימבול" לקושי שלנו כבני אדם להתמודד עם מה שלא מלמדים אותנו להתמודד עימו?

והרי אם במקום להגיד, "לא נעשה דברים בדרך שונה כדי שלא לקבל תגובה לא נעימה מהסביבה" נעשה מה שמתאים לנו וכך גם כל השאר אז משפט כמו "ואנחנו סופגים בעיקר כי לאנשים אין סובלנות לשונה מהם..." ממילא יהיה חסר תוקף כי כולם ישלימו עם ה"שונות" וממילא יהיו סובלניים לכך. במילים אחרות, בעמדתך את בעצם רק תורמת ומחזקת את אותה גישה של חוסר סובלנות וקבלת השונה.

ויותר מזה, אם את אומרת "כל עוד זה בשליטתנו, לא ניתן להם סיבה" אז את בעצם מקנה יותר משמעות וחשיבות לדעות של אחרים מאשר לדעותייך שלך, וזו עוד נקודה שבכלל לא ברורה לי. למה שעמדה של מישהו אחר, הרגשות והמחשבות שלו נכונים וחשובים יותר בעינייך מאשר אלו שלך? והרי ה"אחרים" או "החברה" או "כולם" מי הם בסופו של דבר? מיקבץ של בני אדם בדיוק כמוך. למה דעתם תקפה יותר מזו שלך?

בכל מקרה, כנראה שעדיין נמשיך לחשוב אחרת אבל תודה על השיתוף.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תלמ ינואר - את מלחיצה אותי'
תלמ ינואר - את מלחיצה אותי
20/09/2006 | 14:14
3
12
כל פעם שאת כותבת... בהרבה שירשורים.
גם כי אני לא מבינה איך לקחת לי את המילים מהמקלדת
וגם כי ינואר זה עוד מעט... מה נעשה אחרי שתלדי ? נכון שתשארי פה בכל זאת ?

דברי טעם
מסכימה עם כל מילה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ענתש יקרה עכשיו את הלחצת אותי'
ענתש יקרה עכשיו את הלחצת אותי
20/09/2006 | 14:29
2
10
מה ינואר זה עוד מעט?... וולה. צודקת. אתמול אפילו חלמתי בפעם הראשונה חלום על הלידה שלי כנראה בגלל שזה באמת מתקרב..(או כי אני כבר מושפעת יותר מידי מהסיפורים בפורומים..) בכל אופן, אל "תדאגי", לא תיפטרנה ממני כל כך מהר....
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'גם אני כתבתי לך איפהשהו בשרשרת'
גם אני כתבתי לך איפהשהו בשרשרת
21/09/2006 | 14:07
1
10
שאת כותבת מאד יפה וחכם.
גם כשתלדי, אני מזמינה אותך להכנס להריון שוב כדי להשאר אתנו שוב
או סתם לגלוש פה (כמוני )
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תודה אורית על ההזמנה ולגבי כניסה'
תודה אורית על ההזמנה ולגבי כניסה
21/09/2006 | 17:59
8
להריון נוסף אין לי כוונה כזאת. אני חושבת שיש מספיק ילדים שכבר קיימים ומחפשים הורים, אז אם עניין ההורות יעבוד עבורי עם ילדה אחת (ולא שיש ברירה - זה חייב לעבוד כי הבנתי שאי אפשר להחזיר לחנות...), ואם ארצה בכלל עוד אחד/ת, ואם אחשוב שיש לי מה להציע  ולתרום לחיים של עוד ילד/ה, אז אני לא רואה שום סיבה (עבורי בלבד כמובן) להמשיך ללדת ילדים אם אוכל לתת בית לילד/ה שכבר נולדו/ה ומחפש/ת הורים. אבל את יודעת מה? זה באמת עוד ממש ממש מוקדם. והקפיצה, אפילו במחשבה, לשני ילדים, לאור העובדה שאמרתי שלעולם לא יהיה לי אפילו ילד אחד (כי אף פעם לא רציתי להיות אמא) ממש מוגזמת, אפילו בשבילי. אז אני ארשה לעצמי לקחת את הזמן (וכרגע אסתפק רק בלידת בית מוצלחת כי קשה לי לראות יותר רחוק מזה) ושוב תודה רבה, על הפידבק התומך.

אני גם מנצלת את ההזדמנות לאחל לכולן חג שמח, ושנה טובה של הגשמה, צמיחה והתפתחות אישית.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אחד הדברים שמאוד קשה לעשותם'
אחד הדברים שמאוד קשה לעשותם
21/09/2006 | 07:39
5
23
הוא להתווכח לטובת ברית מילה כנגד המתנגדים לה.
לכאורה נראה כי עבור כל טענה אין תשובה מספקת - הרי אף אמא לא רוצה באמת להכאיב לתינוקה
או לגרום לו נזק.
מבחינת שונות, פשטני מידי לדבר על ברית מילה ולהשוותה לסתאם להיות שונה מבחינה חיצונית
וזאת מפני שמעורבת כאן אמונה - אמונה ביהדות, במסורת , בהשתייכות רבת שנים שהרבה אנשים
לא מוכנים להתנתק ממנה - מפני שהיא אוחזת אותם חזק להיותם שייכים לעם היהודי.
מאוד קשה להתווכח איתכן, כמעט אי אפשר לענות מפני שלכאורה או לא לכאורה אתן צודקות....
אך לי אף פעם לא קשה לענות : זו אמונתי, כך אני חושבת שארצה לגדל את ילדי, לא ארצה שיהיו שונים
מבחינת ההשתייכות לעם היהודי הנימול ואני רואה בכך ברכה והמשך לחיים יהודים בריאים וטובים תחת השגחתו של האלוהים
היהודי - בו אני מאמינה.
ולהדגשה - אינני דתייה, אך יותר מכל אני אוהבת להשתייך לדת היהודית ולקיים  חלק ממנהגיה וזה המנהג
הכמעט הכי חשוב בעיניי.
משום שיש כיום דרכים להקל על סבלו של תינוק - אני אבחר בדרכים הללו, אך לא אמנע מברית מילה
וכן אני רוצה שבני יתקלח במקלחות ללא בושה עם בולבול  גאה יהודי וחתוך למישהי.
אין מה לעשות יצא לי לא פעם ולא פעמיים לראות בסרטים שונים (לא כחולים לא להבהל), שחקנים לא נימולים
הדבר הראשון שעולה לראש למראית הבולבול שלהם הוא- איזה בולבול של גוי ותסלחנה לי מתנגדות הברית
זה פשוט עניין של טעם .
אז אני מקבלת את המתנגדים ואת הבעד, יש לי הרבה סובלנות להבין למה לא ולמה כן....ואני בוחרת בכן!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ועוד הארה/הערה קטנה'
ועוד הארה/הערה קטנה
21/09/2006 | 07:44
2
14
לכשיגיע הבחור היהודי הלא נימול לבגרות וירצה לשאת לו בחורה יהודיה (אם זה חשוב לו)
יעמוד הבחור בפני מספר בעיות....או שיהיה חייב לבחור לו את אהבת נפשו - כזאת שלא איכפת לה גם....וזה עדיין
די קשה למצוא....
אני לדוגמא הייתי נרתעת מאיבר לא נימול...כך גם רוב מכריי, כמובן שיש אנשים שאינם נרתעים אך מספרם
עדיין קטן לעומת אלו שמבחינתם זה מאסט.
בכל אופן לא הייתי רוצה לספוג האשמות מבני לכשיגדל - מדוע רק הוא (עדיין יש מעט) נתקל בכאלו קשיים.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אם הוא ירצה'
אם הוא ירצה
21/09/2006 | 07:58
1
14
לעבור מילה עבור זו שאהבה נפשו, בגיל בוגר - לא אעמוד בדרכו, אם כי אני מודה שזה יעלה בפני, ובפניו שאלות מהותיות על אהבה, קבלה ועוד - אבל זה דווקא חיובי בעיני.

בינתיים, השלמים שגדלים, לא רק לא מאשימים את הוריהם על אי-המילה, אלא גאים בהם. בנוסף - אני בטוחה, שלא משנה מה אעשה, לילדיי יהיו טענות והאשמות כלפי. אנחנו כבר חוסכים לפסיכולוג

אגב, גם אני אוהבת להשתייך לעם היהודי ולקיים חלק ממנהגיו (אם כי איני מקיימת מצוות שבין אדם לאלוהים, כי אני לא מאמינה באלוהים). אבל אני לא רואה בכריתת חלק מאיבר מינו של בני, מנהג ש*אני* יכולה לבחור בו, כיוון שזה לא הגוף שלי. זו אולי מצווה שבין אדם לאלוהיו (אחת הבסיסיות שבהן - כריתת הברית), אבל כבר ציינתי, שאני לא מקיימת מצוות שבין אדם למקום.
זה לא הופך אותי או את בני לפחות יהודים.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מקובל עליי...אמרתי'
מקובל עליי...אמרתי
21/09/2006 | 08:05
9
יש לי סובלנות לכולם ואני מבינה גם את ההחלטות שמנגד...
מי שאינו מאמין באלוהים היהודי- לא מרגיש שום מחוייבות כמובן ועושה כרצונו....מכירה גם כאלה
שחוגגים כריסמס...(יהודים או לא?? לא יודעת בתעודת הזהות כתוב שכן...)
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'הצהובה הטובה בכוונה הפרדתי בין'
הצהובה הטובה בכוונה הפרדתי בין
21/09/2006 | 08:54
1
11
הטיעונים של "אמונה דתית" לבין ה"חשש שהילד יהיה שונה ויספוג בשל כך תגובות חברתיות לא אוהדות". כל עוד מדובר באמונה דתית, אז איש באמונתו יחיה. לעומת זאת כאשר מדובר ב"דאגה חברתית" אני מציעה את האפשרות שזה תירוץ מאוד נוח שמכסה על הקושי שלנו לקחת אחריות על המחשבות והעמדות האישיות שלנו מול עמדות ודעות אחרות. היו כאן מספר תגובות שאמרו בפשטות "לא אוכל לעמוד מול תגובות המשפחה, החברים וכד'". אלו תגובות של בנות אדם שמאוד ברור להן מה הן יכולות ומה הן לא יכולות, באיזו "חזית" בא להן להילחם ובאיזו לא. והן עומדות באומץ ותוך אחריות מלאה מאחורי הרגשות שלהן וגם לא מפחדות לדבר על כך בקול. וזה יותר מלגיטימי בעיני. אני מודה שיותר קשה לי עם "זריקת" העמדה המעורפלת של "לא הייתי רוצה שיפגעו בילד והוא יאשים אותי". כי בעיני יש כאן חוסר כנות של מי שאומר אותה. והרי כל "ניחוש" לגבי העתיד יהיה טוב באותה המידה. כי אף אחד מאיתנו לא יודע מה יילד יום. ואולי יבוא הילד השלם ויאמר להוריו "אמא ואבא תודה שבזכותם אני מרגיש עוד יותר ייחודי ממה שאני וזה נותן לי הרגשה מעולה"? כמו ילדים שבתחילה היה להם קשה עם שמם הפרטי אך בהמשך חייהם הרגישו גאווה גדולה בגלל הייחודיות שלהם כפי שהם תפסו אותה? כלומר, כל מה שנאמר היום לגבי איך הילדים שלנו יגיבו או לא זה חסר כל טעם, כי לא עומד מאחורי זה כלום חוץ מעמדותינו שלנו, הדעות הקדומות והחששות שלנו ולכל אלו אין ולו דבר אחד עם הילד העתידי שאנו כה דואגות לו כרגע.

אז אני בעיקר הצעתי כאן שבמקום לדבר בשמו של ילד שאיננו יודעים בכלל מה יגיד או לא יגיד (שלא לומר שאיננו מכירים אותו אפילו, בטח שבגיל מספר ימים) יבדוק מי שמשתמש בטיעון הנ"ל בתוך ליבו ממה הוא באמת מפחד, היכן הוא מתקשה לעמוד בעימות ויכיר בכך שהחלטה זו קשורה רק אליו ואין לה דבר וחצי דבר עם הילד ומה זה ירגיש או לא ירגיש בעתיד. ואגב, אפילו ההחלטה ליצור את הילד קשורה רק אלינו ואל הצרכים שלנו, ואין לה דבר עם הילד שלא בחר להיוולד ולא נשאל לדעתו בעניין זה. אני פשוט מרגישה שלא פעם נוח לנו להיתלות "על גב" הילדים  ("אם הם לא היו כבר מזמן הייתי יוצאת מהזוגיות הבעייתית שלי אני נשארת בה רק מתוך דאגה לשלומם", "אלמלא הילדים הייתי מגשימה את החלומות שלי מזמן", "אם לא הייתי נכנסת להריון אז ברור שהיה לי היום תואר" וכך הלאה..) בשביל לכסות על העובדה הפשוטה והיא, שהחלטות רבות שלנו (היכן לגור? איזה הורה שותף בחרנו שיהיה לילד שלנו? באיזו רמת חיים הוא יחיה? וכך הלאה...) קשורות אלינו בלבד, לצרכים שלנו ולמי שאנחנו וממש לא לצרכים של הילד ולמי שהוא, ולא משנה באילו מילים יפות או נימוקים אנו משתמשים. ואגב, זה בסדר גמור בעיני, כי הרי אני בעצמי, כבת אדם אנושית מתנהגת בדיוק כך. אני רק קוראת לבחינה עצמית מעמיקה קצת יותר ומודעות למה אנחנו באמת בוחרים את מה שאנחנו בוחרים לעשות.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'הדברים שכתבת מאד יפים בעיני'
הדברים שכתבת מאד יפים בעיני
21/09/2006 | 14:04
4
כדאי לכל הורה לקרוא. ולחשוב.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'הסברה שזה בריא היא שמועה בלבד'
הסברה שזה בריא היא שמועה בלבד
20/09/2006 | 09:08
6
23
ארגוני רופאי הילדים ברוב העולם המודרני (ארה"ב, קנדה, אוסטרליה, אירופה) מצהירים, לאחר בחינת המחקרים השונים בנושא, שאין הצדקה רפואית למילה. גם אם ישנם פה ושם יתרונות רפואיים, הם מינורים, ואינם מטים את הכף.

לגבי החריגות - מסכימה בהחלט עם תלמ ינואר.
בנוסף - זו אינה שונות שמתבטאת ביומיום. אמנם בני עדיין צעיר למדי (3.5), אבל קיומה של העורלה לא משפיע כלל על חייו ועל התנהגותו בציבור או יחס הסביבה אליו (במישור הפרטי יש כמה הבדלים קטנים, אבל לא דברים שהייתי מגדירה כ"שונות" או "חריגות").

ואגב - לא כולם, במדינה שלנו, עוברים מילה. זה כבר לא מובן מאליו.

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' והנה הקישור לניירות העמדה'
והנה הקישור לניירות העמדה
20/09/2006 | 09:26
12
של אירגוני הרופאים בעולם כאן.

ותקציר בעברית פה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'עכשיו לא'
עכשיו לא
20/09/2006 | 12:58
4
12
אבל אני חושבת על העתיד הרחוק, למשל הצבא שכולם מתקלחים ביחד או בטיולים ובעוד הרבה הזדמנויות שהילד יחשף עם האיבר שלו מול בנים אחרים ואז הם והוא יראו את ההבדל. שוב גם לי קשה נורא עם הטקס הברברי הזה. אני אמות כשיחתכו לבן שלי (במידה וזה בן) אבל לא יודעת אם זה נכון לא לעשות את זה.
לגבי בריאות הבנתי שזה יותר היגייני לגבר שעבר מילה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'רק לגבי ההיגיינה'
רק לגבי ההיגיינה
20/09/2006 | 13:54
14
מתוך נייר העמדה של ארגון רופאי הילדים האמריקני:

THE ROLE OF HYGIENE

Circumcision has been suggested as an effective method of maintaining penile hygiene since the time of the Egyptian dynasties, but there is little evidence to affirm the association between circumcision status and optimum penile hygiene.

In one study, appropriate hygiene decreased significantly the incidence of phimosis, adhesions, and inflammation, but did not eliminate all problems.29 In this study, 60% of parents remembered, receiving instructions on the care of the uncircumcised penis, and most followed the advice they were given. Various studies suggest that genital hygiene needs to be emphasized as a preventive health topic throughout a patient's lifetime.16,21,29,30

שורה תחתונה - אין ממש הוכחות לקיום קשר בין מצב נימול של הפין לבין ההיגיינה שלו.

בשביל זה אני חושבת המציאו את המים והסבון
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'Then why shouldn he do it then? x'
Then why shouldn he do it then? x
21/09/2006 | 06:07
13
And by the time your son is 18 years old he can decide for himself if it bothers him enough to do the Brith.  x
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אז יראו'
אז יראו
21/09/2006 | 06:29
16
קודם כל - לרוב לא נועצים עיניים בפינים של אחרים, ומאד יתכן שבכלל לא ישימו לב (כבר היו דברים מעולם).
וגם אם ישימו לב - האם באמת נראה לך, שמישהו יהפוך את עורו בגלל העורלה? שרק בגללה הוא יהפוך מחבר לאויב? אם יהיו כאלה, הם כנראה בודדים. רוב האנשים, גם אם יחשבו שזה מוזר, או טעות, יבינו, שזה עדיין אותו אדם, ולא ישנו את יחסם.

אני חושבת שהסיפורים בנושא, גם נובעים ממיתוסים (כולנו זוכרים את הפרק בסדרה "טירונות", אבל זה בסך הכל סיפור, לא אמת תיעודית), וגם ממצבים של פחד מראש. מי שחושש, ועושה סביב העניין ISSUE סודי ומסתורי, ומראה פחד, יגרום לתגובה מוגזמת. מי שמקבל את עצמו כפי שהוא, בלי הסתרה מיוחדת - גם אחרים יקבלו אותו כפי שהוא.

אני מקשרת תשובות לשאלון בנושא, על ידי בני נוער מתבגרים, צברים (לעולים חדשים יש קשיים אחרים, בגלל ההגירה), שלא נימולו - ומדובר על תקופה בה זה היה הרבה פחות נפוץ מהיום, כך שכשילדינו יגיעו לגיל הזה, הם לא יהיו כל כך מיוחדים... זה כמובן לא מחקר, אלא אנקדוטלי, כי הכמות לא מספיקה, אבל כן נותן מושג.
http://www.tau.ac.il/humanities/philosophy/segel/h...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מניסיון של רוב החברים שלי'
מניסיון של רוב החברים שלי
21/09/2006 | 20:27
21
שעברו כאן צבא ולימודים בבי"ס, אין בעיות כאלה. יש המון עולים מכל מיני מדינות, הם לא נימולים וכבר רגילים לתופעה. משום מה, כולם "חיים בסרט", במיוחד אחרי הסידרה "טירונות", המיתוס הזה מתקבל כמציאות. אנשים בוגרים, גברים בוגרים, לא יסכלו על ה"ז" של אחר. זה לא קורה ואם כן - זה לא נושא לדיבורים יום-יומיים.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מה השאלה בכלל'
מה השאלה בכלל
20/09/2006 | 13:05
16
33
הילד הזה יהודי והוא צריך לעבור את הטקס הזה כמו כל יהודי!!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'וואלה, נורא פשוט!!!!! תודה!!!'
וואלה, נורא פשוט!!!!! תודה!!!
20/09/2006 | 14:05
6
22
לצפיה ב-'למי שזה הכלל שמנחה אותה'
למי שזה הכלל שמנחה אותה
20/09/2006 | 14:37
3
27
זה באמת הכי פשוט.
לחילונים שממילא לא מקיימים את כל המצוות, אם בכלל, זה המקום להתלבט, ואפילו יותר מאשר לגבי מצוות אחרות, כי מדובר
בתהליך שיש בצדו סיכון, גם אם הולכים למומחה שבמומחים, ותועלתו מסתבר מוטלת בספק.
אם אנ צמה ביום כיפור, מדליקה נרות שבת, הולכת למקווה, שומרת על צניעות וכו, אני לא מסכנת את איבר המין של הבן שלי.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'נכון שהובן שאני צינית '
נכון שהובן שאני צינית
20/09/2006 | 14:43
2
16
לצפיה ב-'האמת היא שלא '
האמת היא שלא
20/09/2006 | 23:27
22
ולא תמיד אני זוכרת מה השקפות של כל אחת...
בכל אופן, התשובה שלי מופנית לא רק אלייך.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני הבנתי מיד הנה המדליה שלי'
אני הבנתי מיד הנה המדליה שלי
21/09/2006 | 14:10
16
לצפיה ב-' החיים באמת נורא פשוטים'
החיים באמת נורא פשוטים
21/09/2006 | 13:35
14
לצפיה ב-'אבל הוא יהודי גם אם לא יעבור את'
אבל הוא יהודי גם אם לא יעבור את
20/09/2006 | 14:11
8
25
הטקס הזה.
הברית עד כמה שאני מבינה היא מצווה של האבא, לא של הבן.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בנים לאמהות חד הוריות פטורים? '
בנים לאמהות חד הוריות פטורים?
20/09/2006 | 14:30
3
12
לצפיה ב-'מבחינה הלכתית אכן היה אפשר לדעתי'
מבחינה הלכתית אכן היה אפשר לדעתי
21/09/2006 | 13:34
2
17
(לדעתי! אין לי הסמכה לרבנות )  לפטור בנים לאמהות כאלה משום שאכן המצווה היא על האב.
אבל כל "הקלה" בעניין המצוה הזו תתן פתח לאנשים להרהר, הרי בלי אמונה דתית זה דבר מאד מאד קשה לעשות לתינוק.
אני, אילו הייתי דתיה, הייתי מחפשת אלף דרכים חוקיות הלכתית להמנע מזה. - אם אפשר לא, אז לא .
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני תוהה....'
אני תוהה....
21/09/2006 | 14:18
1
15
לגבי 2 דברים:
א. הרבה חילונים נטולי אמונה דתית, כן מבצעים את המילה.
ב. לו היית דתיה, יכול להיות שהיית חושבת אחרת לגמרי ולא היה עולה בדעתך לא לעשות את זה. אולי אפילו היית מתקוממת משרשורים כאלה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'יכול להיות...'
יכול להיות...
22/09/2006 | 01:29
11
אבל אילו הייתי דתיה שיש לה הורות מהסוג שאני מקיממת כיום, ככה שטובת הילד בעיני חשובה מריצוי האל בכל מחיר - הייתי מחפשת דרך הלכתית לא למול.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'נכון מאוד!!!!!!'
נכון מאוד!!!!!!
21/09/2006 | 10:11
1
19
האב מצווה למול את בנו (ויש אשר אף עושים זאת ממש - את החיתוך אחרי שהמוהל "מכין הכל").

בהצלחה למתלבטים ולמתלבטות - אכן נושא טעון אבל לא נראה לי שיש לי מה להוסיף על הדברים שנאמרו
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' דווקא מעניין אותי מה חושבים על'
דווקא מעניין אותי מה חושבים על
21/09/2006 | 13:59
17
ברית מילה כשנמצאים באוסטרליה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אם כבר, במידה והאב לא מל'
אם כבר, במידה והאב לא מל
21/09/2006 | 17:39
1
17
יש רשות לבי"ד למול במקומו - ואפילו אם האב מתנגד.

זו ההלכה בשלמותה.
על האם לא מוטלת החובה למול, ורק על הניסוח הזה אפשר לשוחח לא מעט.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'והנה הסיבה שנכנסתי הנה:'
והנה הסיבה שנכנסתי הנה:
21/09/2006 | 19:16
18
מקשרת לכאן ערכים ומאגרי מידע רלוונטים שעשויים לעזור בעתיד להורים ולהיות מעשרים ע"י גולשים מכאן ולעזור אפילו יותר להורים נוספים.

מאגר המידע שהתחלנו, מידע על מוהלים ברשת (הכל חוץ ממחמאות נכנס לאחר בדיקת אמינות). אם יש לכם מידע על מוהל או קישור, שילחו לנו ונבדוק אותו, הוא עשוי לעזור לאחרים.

ערכים מהמילון הכללי שלנו שעשויים לעזור ולהתריע על מצב חירום. חלקם גם עוזרים להבין ממה כדאי להזהר. הנה למשל ערך המקשר את כל סיבוכי הטווח הקצר, גם הסביוך הטראגי של נמק מופיע שם, אם יש לכם הערות או תקונים אשמח לקבלם במסר אישי על מעל דפי הפורום מוותרים על ברית מילה.

ערך שער המילון מסכם את כל המילון הענקי ומסייע להתמצא בו:

http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/termContent...

נושא אחר שעלה כאן הוא על מי החובה ההלכתית למול ומי נענש על אי מילה. הנה הערך שלנו, אשמח לתוספות, הערות,תיקונים.בצד ההלכתי כאמור יש לנו פחות "כוחות".

http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/termContent...

אשמח לקבל כל הערה, תיקון או עיצה על כל ערך, כולל טעויות תוכן, עריכה, חוסר איזון וכו'...

תכלה שנה וקללתיה, והלוואי שהקטנצ'יק יבריא במהרה ובנס לכבוד השנה החדשה לא יזדקק לשום תיקונים
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שאלה קטנה: למוהל קראו "דב לוין"?'
שאלה קטנה: למוהל קראו "דב לוין"?
21/09/2006 | 00:27
1
21
עכשיו קראתי בnrg,  על מוהל שהרשיון שלו פג לפני 5 שנים ולמרות זאת הוא המשיך לעשות בריתות, ובכך הסב נזקים חמורים להרבה ילדים.
איך הוא נתפש? המשטרה אירגנה עבורו ברית באולם בראשל"צ  ו"מוהלינו היקר" קפץ על הפיתיון..  
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'האחיין שלי נאלץ לעבור תיקון'
האחיין שלי נאלץ לעבור תיקון
21/09/2006 | 00:37
25
בעקבות ברית כושלת שהוא ביצע.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'עדכון'
עדכון
21/09/2006 | 09:16
1
29
אחרי סבב אצל טובי הרופאים נקבע שיש נמק. ועכשיו צריך להתחיל לחשוב על נתוחים לשחזור (רק מגיל ההתבגרות) ודרכים לעזור לילד להתמודד בעתיד. כמובן שתביעה תוגש נגד המעורבים. המשפחה מתחילה להתרגל לרעיון ולא להתיחס בכלל כדי לשדר לילד בטחון עצמי.
יש רגישות כרגע למסירת פרטים על המוהל בפומבי (פורום) בגלל המשפט ולכן מי שתרצה יכולה פרטים במסר לצפוניות שבפורום
(והמבין יבין).
תודה על התגובות זה באמת עוזר ואני כבר בדיונים עם בעלי על הפתרון שהכי מתאים לנו ליעזור לנו לעבור את המצב בקלות רבה יותר.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'יש מוהל רופא צפוני שהוא רופא עור'
יש מוהל רופא צפוני שהוא רופא עור
21/09/2006 | 13:14
21
וקוראים לו ולדמן.
אני לא אומרת שזה המוהל שלך
אבל אני אומרת שהיו עליו הרבה הרבה דעות רעות בפורום הורים לתינוקות ובפורומים אחרים
והיו לו פאשלות רציניות

וחבל שאנשים לא פותחים קצת את האינרנט לפ]ני שהם הולכים לחתוך לתינוק את הבולבול.
מאחלת החלמה מהירה לתינוק של משפחתך. הסיפור הזה פשוט נורא. נורא.
ולא יקחו לו את הרשיון לעסוק במילה ךלמי שחושב שזה הפיתרון.... כי לא צריך שום רישיון.

לגבי הדברים המאד מאד משונים של שרה : למוהלים חרדיים יש סטטיסטית יותר סיבוכים כי הם גם מוצצים (כן, עם הפה, עם החחיידקים בזקן, עם ההרפס, אלוהים הרי שומר על כולנו)  את הדם של התינוק מהפין הפצוע אחרי המילה. ככה זה המצווה וגם אין להם הכשרה מקצועית מסודרת.
ועוד הבדלים:
לרופאים מוהלים יש עוד כמה עקרונות (הגיינה, סטריליזציה) ולא רק שזה מצוה.
רופאים לומדים איזה כמה שנים וחותכים כמה גופות עד שהם מתחילים למול ומוהלים מתאמנים ומתאמנים בלי פיקוח בלי הכשרה טובה (הם עצמם מודים בזה, קקראתי ראיון עם הרב בביוף ולא פעם ולא פעמיים הוא אמר שראוי לבחות את העניין מחדש, אבל כמובן לא עשה כלום. הוא ראש הועדה להכשרת מוהלים של הרבנות. ויש עוד המון כאלה שלא בפיקוח הרבנות. סתם עושים "מצווה" למי שרוצה).
יש עוד הרבה הבדלים אבל לומר שרופאים מסוכנים... ורק חרדים טובים... מה אני אגיד לך בגרמנית - זה נשמע יותר טוב.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני בטוחה שהסיפור שלך שקר'
אני בטוחה שהסיפור שלך שקר
21/09/2006 | 15:37
10
32
ולא היה ולא נברא. אני מאד מאד אשמח שתישלחי לי מסר ואני אדבר איתך בטלפון ואני יראה לך בידיוק מה בהודעה שלך מסגיר אותך שאת משקרת.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ואני מאוד מאוד אשמח'
ואני מאוד מאוד אשמח
21/09/2006 | 18:05
2
30
אם תגידי כאן למה את חושבת ככה, כדי שכולנו נוכל לדעת.

כרגע אני רק חושבת שכל הסבל החברתי שבעולם לא שווה לעבור משהו שיש בו סיכון לפציעה כזאת. אם את חושבת שאת יכולה לשנות את דעתי (או להוכיח שפותחת השרשור משקרת) את מוזמנת לדבר איתי, בפורום הרלוונטי (לא רק לי מגיע לדעת).
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'היא חסומה בפורום הרלונטי '
היא חסומה בפורום הרלונטי
21/09/2006 | 18:21
12
לצפיה ב-' כאן נמחקה הודעה'
כאן נמחקה הודעה
21/09/2006 | 23:52
16
(ואלו המשורשרות אליה) בשל שימוש בשפה לא נאותה.
כל דיון הוא מבורך בפורום הזה כל זמןשמתנהל בצורה תרבותית. אני יודעת שהנושא טעון אבל אם הצליחו לעשות אותו במשך עשרות דיונים עד היום בלי לרדת לכינויי גנאי והכפשות אישיות - אפשר גם הפעם.
הודעות בסגנון נוסף ימחקו מייד.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ליטל חן, יש לי שאלה אלייך'
ליטל חן, יש לי שאלה אלייך
21/09/2006 | 22:37
2
25
בוא נניח והיא משקרת, האם זה אומר שאין פאשלות בברית מילה?
האם לא קרה שתינוקות בני יומם נפגעו מברית המילה???
הנה כמה קישורים לנפגעי ברית מילה. האם גם הכתבות האלו הן שקר והמצאה?!
340,L-9044340,L-2163815,00.html target=_blank>29,FF.html target=_blank>1
340,L-2163815,00.html target=_blank>2
3
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'איזה טיעון מסכן את מביאה'
איזה טיעון מסכן את מביאה
21/09/2006 | 23:32
18
אולי גם לא רשיון נהיגה ניסע עם עגלה וסוס. שלא יבוא מישהו גאון ויראה לנו כמה קישורים של תאונות ויסביר לנו שלכן לא ניסע.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' גם כאן נמחקו הודעות.'
גם כאן נמחקו הודעות.
21/09/2006 | 23:56
2
20
אנא שמרו ביקורת על פורומים אחרים ודרך התנהלותם לפורומים האחרים - שם משתתפי הפורום יכולים להגיב לטענות.
או לחילופין התלוננו בפורום תפוז משוב.
פורום הריון ולידה הוא לא הכתובת להתנצחויות כאלו או אחרות בנושא.

בנוסף הודעות שגולשות להטחות עלבונות אישיים ימחקו מיידית.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בגדול את צודקת '
בגדול את צודקת
22/09/2006 | 01:57
1
16
אבל פה הסיפור שונה. זאת קבוצת נשים שמפזרות סיפורים ושאלות בכל פורום ובכל אתר שרק ניתן להם. כדי להסביר לנו את דעתם. ודייי זה כבר נימאס נימאס לראות את אותם הסיפורים ואותם השאלות ואותם התשובות בכל חור באינטרנט.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'וכמובן זאת הקבוצה של מוותרים'
וכמובן זאת הקבוצה של מוותרים
22/09/2006 | 02:15
13
לצפיה ב-'את מתכוונת שאני משקרת?'
את מתכוונת שאני משקרת?
22/09/2006 | 11:58
16
לצפיה ב-'והתשובה די פשוטה:'
והתשובה די פשוטה:
22/09/2006 | 00:24
32
את צריכה לקבל החלטה לגבי הבן שלך, כאשר כל החלטה שתקבלי תהיה מותרת ולגיטימית לטעמי. במידה ואת מתלבטת, קחי בחשבון את הפחד שלך משונות (אני אישית לא מבין למה זה כ"כ מפחיד, אבל ניחא), ובצד השני את הסיכון שהילד שלך יחווה מה שקרה במקרה שתיארת (או ימות, אם כבר מסתכלים על התוצאה הכי קשה).
החלטת לקחת את הסיכון? - תחזיקי אצבעות. יש סיכוי גבוה מאד שהכל יעבור בשלום (סביב 99% אם איני טועה). אם בכל זאת קירה אסון, זכרי שאת לקחת החלטה שמותר לך לקחת כאמא, ובהחלטה לסכן את הילד יצא שאת בצד הלא נכון של הסטטיסטיקה.
החלטת לא לקחת סיכון? - עכשיו את צריכה להתמודד עם הסביבה, עם השונות ובעיקר (קודם כל) עם עצמך.
בהצלחה. אני את הילדים שלי לא אמול.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בנות אני מאד מקווה שאתן במבינות'
בנות אני מאד מקווה שאתן במבינות
22/09/2006 | 12:14
31
שאני מנסה רק להזהיר זאת חובתי כאדם בחברה.
ולמי שלא מאמינה יש לה בעיה קשה!והיא אולי לא היתה מתנהגת כמוני ועוד ילדים היו נפגעים.
ולכולכן שנה טובה יותר ומתוקה
הריון ולידה - תמיכה >>

הודעות אחרונות

08:38 | 24.09.17 מיקה 00
23:45 | 23.09.17 אורחים בפורום
20:21 | 23.09.17 אורחים בפורום
15:35 | 23.09.17 דניאלה12342
21:14 | 22.09.17 לימור18061
12:58 | 22.09.17 אורחים בפורום
07:42 | 22.09.17 דניאלה12342
21:09 | 21.09.17 מעיין288
20:52 | 21.09.17 אולי זה בטוח
15:36 | 21.09.17 אורחים בפורום
08:20 | 21.09.17 לולי 028
19:04 | 19.09.17 Shanisiyahoo

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ