ברית מילה למה?

tali b

New member
ברית מילה למה?

יש לי עוד 3.5 חודשיים עד הלידת הבן הראשון שלי אבל מה שעברתי אני ומשפחתי בשבועיים האחרונים לא עוזר לי לעבור את ההריון בצורה רגוע. לפני 14 יום נולדו לי שני אחינים מקסימים(תאומים) השמחה במשפחה גדולה כי באמת חיכינו להם.הם נולדו שלמים בריאים ויפים עד יום הברית של הבן. אחרי הברית נראה שהכל בסדר אבל יומים אחרי התחיל הבלגן במיון ילדים, רופא עור ועוד... עד ההשפוז שקבע נמק (בכיפה ) . בתוך שבועיים האיבר שנפגע צריך לנשור (ליפול) ואז צריך לראות מה הנזק שנגרם ולהתחיל לחסוך לנתוחים. ואני לא בטוחה שאני רוצה שהילד שלי יעבור את מה שבן הדודה שלו (אחותי ומשפחתי) נצריך לעבור בעתיד בנתוחים ואולי בטיפול נפשי.

tali b

New member
רק אחד השניה בת (מזל)

המוהל הוא רופא עור ידוע ועם המלצות

שָׂרָה

New member
אוי ואבוי, אסור רופא מוהל!

אם למול, אז צריך מוהל חרדי עם נסיון של לפחות 30 שנה אחרי מילת אלפי תינוקות 2 דורות לפחות או לפחות בהשגחת מוהל מומחה

Dandush25

New member
30 שנה ?? מי קבע ??.

אנחנו לקחנו את ג'קסון שהוא גם נוירוכירורג וגם מוהל מוסמך מטעם הרבנות - והוא מל את בני בצורה יוצאת דופן, עם הרדמה מקומית, בטקס הלכתי מלא, בסטריליות מקסימלית, בלי חבישות לוחצות וכל שאר הירקות, עוד באותו לילה הילד היה רגוע, לא בכה, ישן כל הלילה, למחרת באמבטיה הורדתי את הפלסטר, הגענו לביקורת וברוך השם הכל יצא מוצלח וכבר נרפא ! מאיפה הבאת את זה שצריך נסיון של 30 שנה לפחות ? שצריך שהוא יהיה אחרי מילת "אלפי תינוקות" ? 2 דורות לפחות ? בהשגחת מוהל מומחה ??? לא שמעתי על זה ואני לא יודעת איפה ראית את הרשימת מכולת הזו, אבל לרשום אסור רופא מוהל זה קצת מוגזם,לא ???

noaaaa

New member
איך הוא יצבור את הניסיון

של 30 שנה אם 30 שנה לא ניקח אותו כי אין לו ניסיון?

שָׂרָה

New member
בגלל זה כתבתי:

או לפחות בהשגחת מוהל מומחה לא אמרתי שאסור שהמוהל יהיה רופא, אבל אסור שיהיה רופא מוהל

Dandush25

New member
רופא מוהל = מוהל רופא - לא ???

עדיין לא מצליחה להבין מה את מנסה לומר . . . לטעמי זה אותו דבר פשוט בהיפוך הסדר של המילים . . .

שָׂרָה

New member
לא

בנאדם שהוא בעיקר רופא זה מסוכן להימול אצלו אבל מוהל מומחה שהוא בעיקר מוהל ובמשך החיים למד רפואה ונהייה רופא זה בסדר

kseniali

New member
כל אדם- הוא אדם

ויכול לעשות טעות. כל ניתוח הוא ניתוח ואותו צריך לבצע רופא, רק מסיבה רפואית!

דרך אגב ג'קסון כן מגיע הביתה

לפני שבוע בערך משהי אמרה לי שהוא כבר לא מגיע הביתה אז לאחר בירור איתו הוא כן. אני מקווה שגם אצלנו יהיה כך- אני מפחדת מזה מאד.

rjf

New member
מסכימה - אנחנו לקחנו את גונן

שהוא גם מוהל וגם כרורג וגם חרדי
אני מסכימה עם שרה רק בדבר אחד - הנסיון מאוד חשוב גם למוהל וגם לרופא מוהל וזה שהוא רופא כרורג לא בהכרח עושה אותו מוהל טוב... הנסיון מאוד מאוד חשוב

אורית ג.

New member
וזה שהוא חרדי לא עושה אותו

רופא גרוע
הדברים של שרה מקוממים כי הם דברי הלל לבורות.

קנגרi

New member
שליחה אבל זו פשוט שטות!

וזה פשוט מרגיז. אני מלתי את בני אצל ד"ר גונן , רופא כירורג. הברית עברה בצורה חלקה שלא תתואר. לעומת זאת, אחי עבר ברית לפני כמה שנים אצל מוהל מומחה, 30 שנה, וסבל מדימומים וריצות לבית חולים. הוא איבד כמויות מ ט ו ר פ ו ת של דם!!! מה תגידי על זה? אה?

שָׂרָה

New member
דברים מהסוג הזה קורים יותר אצל רופא

מאשר אצל מוהל מומחה, לא? לגבי אחיך, הכל בסדר עכשיו?

למעלה