שאלה על מי שפיר - דרך משרד הבריאות

שנהביי

New member
שאלה על מי שפיר - דרך משרד הבריאות

השבוע עשינו את סקירת המערכות המוקדמת (אצל תדמור בירושלים, שהוא אגב מדהים!) יש לנו בת
! והתאריך המשוער ללידה התארך לנו בשבוע, עכשיו הוא 2.10.06. עכשיו עלינו לעשות חלבון עוברי - עם זה אין בעיה. הבעיה היא בדיקת מי שפיר. אני מעל גיל 35, מה שמקנה לי את הזכות לבדיקה חינם ע"י משרד הבריאות. השאלה שלי אם יש אפשרות לבחור רופא שעושה את הבדיקה הזאת, בדרך הזאת, או שאני פשוט "נופלת" על אותו רופא שבדיוק באותו יום עושה תורנות? אני גרה באזור תל אביב, כך שחשבתי ללכת לבי"ח ליס או לאסותא - שם עושים את הבדיקה הנ"ל. האם יש למישהי המלצות על רופא מסויים? (אם בכלל אפשר לבחור אחד כזה...). בעקרון, הרופא שלי, ד"ר ואטס, עושה את הבדיקה בעצמו באופן פרטי, אני לא אצטרך לשלם לבית החולים אלא רק לרופא, וגם... אחרי יומיים הוא מזמין לבדיקה לוודא שהכל בסדר (גם אם זה נופל על יום שבת!). ואצלו הבדיקה תעלה משהו כמו 1,400 ש"ח. בקיצור, התלבטות אם לעשות אצלו - וללכת על בטוח או לעשות בבית חולים אצל רופא אחר (אולי מתמחה?)?

נצל'ש- שקיפות עורפית וסקירה

האם השקיפות והסקירה מדייקת בגיל ההריון? שמעתי על הרבה שגילו שגיל ההריון לא מתאים למה שהם חשבו. האם באמת אפשר לסמוך על זה? ודרך אגב מזל טוב לך

אמורה להיות מדוייקת

שי זה אולטרהסאונד יחסית מוקדם. העניין הוא, שיש שוני בין מכשירים ויש מכשירים שמעט מגדילים או מקטינים. בעקרון, אם הפער אינו שבועיים מגיל ההריון הרשמי, ממילא לא משנים.

סביון2

New member
אני זכאית משרד הבריאות

ועשיתי את מי השפיר אצל פרופ אפלמן במדיקל סנטר בהרצליה, חינם אין כסף. פשוט התקשרתי אמרתי שאני זכאית, שאלו אותי אם אני מעוניינת שהוא ידקר עניתי בשמחה שכן וכך היה. אני מודה שהיו לי חששות, אבל כולן התאוששו, פרופ' אפלמן היה מאד מקצועי ואפילו מאד נחמד, חשבתי שהבדיקה תהיה ככה יותר בקטע של סרט נע בגלל שלא הגעתי אליו באופן פרטי - וזה ממש לא היה כך, הוא אפילו נתן לנו את כרטיס הביקור שלו למקרה שתתעורר בעיה, וברגע שהגיעו תוצאות הבדיקה התקשרו אלי מהמדיקל סנטר והדיעו לי טלפונית, לאחר מכן התשובה הגיעה בדואר. עבורי זו היתה הפעם השלישית שבצעתי את בדיקת מי השפיר, הפעמיים הקודמות היו באופן פרטי ולא ניכר שום הבדל. שיהיה בהצלחה!

שקד פ

New member
ממליצה על פרופ אפלמן גם

עשיתי במדיקל סנטר בהרצליה לא עלה לי אגורה

Kesem_

New member
לא יודעת לענות לך

אבל סתם רציתי להגיד לך שאני אוהבת אתכן

lavendula

New member
באסותא את יכולה לבחור את הרופא

מתוך רשימה שלהם. הם עובדים עם 3 רופאים. ממליצה לך על ד"ר מושונוב. הוא מאוד מקצועי ומיומן. בכלל, מרבית הרופאים שבהסדר של משרד הבריאות מאוד מקצועיים, כך שאין לך מה לחשוש, ואת יכולה לשמור את הכסף לדברים אחרים.

g a n i

New member
הבנתי שבתה"ש שניהם טובים ומיומנים

דר' אדריאן ודר' X (תעשי חיפוש, בזמנו מצאתי בחיפוש)

mini4

New member
עשיתי מי שפיר בתל-השומר

ע"ח משרד הבריאות אין שם מתמחים שעושים את הבדיקה, יש שני מועדים: יום שני ויום רביעי ביום שני מקבל ד"ר אדריאן ורביעי אני לא זוכרת אבל היו כאן שרשורים על כך בפורום

noga30

New member
פעמיים עשיתי אצל ד"ר אדריאן

והוא מעולה (מרגיע, נחמד, עושה את הבדיקה בזריזות, הציץ על הפיצית אחרי הבדיקה והכי חשוב שהוא מדקר ממש הרבה). גם שמעתי על ד"ר פלדמן שהוא מעולה ושהוא עושה גם דיקורים כפולים בהריונות של תאומים

אם את מתל אביב, בצעי באסותא

את יכולה לבחור רופא מתוך רשימה שלהם. אישית, מכירה את ד"ר כהנא וד"ר מושונוב. שניהם ותיקים מאוד, מנוסים ומבצעים גם סיסי שליה (בדיקה הרבה יותר מורכבת). בבתי חולים פרטיים (כמו אסתוא ומדיקל סנטר) אין מתמחים, כך שאת לא לוקחת סיכון מן ההבט הזה. ואחרי הכל, אני מבינה את הרצון לבחור ברופא שלך, ואם זה מאוד חשוב, שלמי לו. (כלומר, "תקני" שקט נפשי). בהצלחה.

שנהביי

New member
תודה לכולן, עזרתן לי מאוד

קבעתי תור לעוד שבועיים לפרופ' אפלמן במדיקל סנטר בהרצליה. תודה!

נורקס

New member
אם את בקופ"ח כללית...

אז אני ממליצה על פרופ' אפלמן שמקבל במדיקל סנטר בהרצליה. הוא סגן מנהל (או מנהל?) המחלקה הגנטית בבי"ח קפלן. הוא נחמד מאד ומקצועי (אם תקלידי את שמו ב"חיפוש" תמצאי המלצות נוספות. הוא עובד עם הכללית ולכן את עושה את הבדיקה חינם (אני הייתי אצלו שבוע שעבר). לדעתי לא כדאי לשלם מעל 1000 שקלים לבדיקה שאת יכולה לקבל חינם-אין לזה שום הצדקה. את יכולה להתקשר למדיקל סנטר ולבקש לקבוע לאפלמן-אין עם זה בעיה (רק אם את בקופ"ח אחרת תבררי לגבי ההחזר) ובכל מקרה-

נורקס

New member
אוי,סליחה רק עכשיו ראיתי את ההודעה

הקודמת. אחלה, שיהיה בהצלחה

ניליא

New member
הוא כבר מנהל וההוא מומלץ ביותר. הוא

עשה לי סיסי שליה, בדיקה קצת יותר"בעייתית" מבחינת סיכון. אני הייתי מאוד מרוצה, לא כאב כל כך, היחס בסדר גמור ומקצועיות מעל הכל. אם את בכללית, שווה

אני המומה!

גם בהריון הקודם, וגם בנוכחי, בקשתי מהרופא שלי שיעשה לי את המי שפיר והוא הסכים בלי בעיה, שאלה או העלאת עניין כספי כלשהו!!!!! הוא סידר את התאריך לפי ההריון, ביקש שיתקשרו אליו כשאני מגיעה (על מנת שיספיק להגיע) ו... עשה את הבדיקה לבד!! גם הפעם, התקשרתי אליו כדי לבקש או יותר נכון לוודא שכך יהיה והוא אמר לי לא לדאוג!! לא היה מזיק למערכת הבריאות להיות יותר אמפתית ורגישה ופחות כספרית!

ניליא

New member
צודקת, בהריון הראשון שלי הרופא

מהקופה כמובן הציע עצמו בתשלום ואילו הרופא הפרטי אמר לי שאם הייתי אשתו הוא כבר היה עושה אתמול. כמובן ללא תשלום!ככה זה במדינתנו...

זה לא בדיוק חוקי ../images/Emo4.gif

אני מבינה מבין השורות שמדובר בבית חולים ציבורי/ ממשלתי (לא פרטי). בבתי חולים אלו אסור לרופא לעשות את מה שעשה הרופא שלך. יש צוות של רופאים שעושה בשגרה מי שפיר והתורן של אותו היום אמור לבצע לכולן. מה שהרופא שלך עשה בהחלט מעיד על כוונתו הטובה, אבל למעשה אסור באופן רשמי. זאת ועוד: בפועל, רוב ברופאים המטפלים בוודאי לא יכולים לעשות זאת, מכיוון שלא בהכרח הם עובדים בבית חולים המעלים עין ממה שעשה הרופא שלך או שכלל לא עובדים בבית חוליפ ציבורי. בבית חולים פרטי גם לרופא יש עלויות (הוא למעשה שוכר את המקום והצוות). אישית, אני חושבת שאם רופא בא לעבודה במיוחד בשבילך (וזה המצב ברוב הדיקורים) הוא זכאי לשכר על כך.

ניליא

New member
אני לא בטוחה שהבנתי. זה היה בבי"ח

ציבורי ושילמתי עבור השימוש"במיטה" אבל לא עבור השימוש ברופא, אוף איזו שפה, אני מקווה שאת מבינה למה התכוונתי. מה שקרה הוא שתוצאות מי השפיר היו גרועות, אבל היה חסר 40 נקודות כדי שאקבל זאת על חשבון הקופה. אז בקופה רצו לעשות בתשלום. הרופא הפרטי סרב לקבל תשלום עבורו , רק עבור המחלקה. זה בערך מחצית. לזה התכוונתי, זה לא בסדר?

למעלה