|*שרשור אפידורל - לאלה שילדו עם/בלי

פלגיה

New member
לפעמים קיסרי לא אפשרי

או אפשרי - אבל קשה יותר מקיסרי "רגיל" כי ראש התינוק כבר עמוק בתעלת הלידה.

inbalim

New member
נכון, כך הסבירו לנו בקורס הכנה

שאלנו מה קורה במידה והתינוק כבר בדרך החוצה ופתאום רוצים קיסרי, המיילדת אמרה שדוחפים אותו פנימה ומבצעים קיסרי.

maxzi

New member
אכן לפעמים קסרי לא אפשרי

מיאה הייתה כבר עמוק בתעלה, היא נתקעה שם, לא יכלו לדחוף אותה בחזרה ולא הייתה ברירה הוציאו אותה (לא היה דופק) כמה שיותר מהר בעזרת ווקום, ולא היא הייתה מתה לי בלידה! רק המחשבה הזו גורמת לי חלחלה

inbalim

New member
בלי קישורים - זה ילחיץ אותי יותר!

אני מרגישה כמוך! מעדיפה קיסרי על ואקום או מלקחיים! רק שלא יפגעו בתינוק!

nubi

New member
הוואקום הציל את

החיים שלי ושל שי. נראה לי קצת קיצוני לצאת בהכרזה כזאת. בכל מקרה, לא מאחלת לך שתצטרכי לא וואקום ולא קיסרי.

תּמר

New member
עלול לפגוע גם בלי מוות

אסור לעשות יותר מפעמיים וואקום לתינוק - כי זה עלול לגרום נזק מוחי (אולי שיתוק מוחין) גם וואקום פעם אחת עלול להזיק, אבל זה כנראה יותר נדיר, והנזק פחות משמעותי (בעייה של מתח שרירים נמוך, אולי)

1שילגיה

New member
שמעתי שיש "ואקום קל", רק משיכונת

קטנטנה אחת (במקום לחוות את הניתוח).

polinomialy

New member
סתם הערה:

לפי מה שהבנתי שיתוק מוחין אינו רק כתוצאה מבעיה גנטית. אלא שיתוק שנגרם כתוצאה מחוסר חמצן בלידה. זה יכול באותה מידה לגרום לשיתוק מוחין...

חייבת לציין שבארץ בהחלט פועלים

לפי ההנחיות. רק רופא מבצע את הפעולה, ותמיד קוראים לרופא ילדים לחדר הלידה בעת ביצוע וואקום. ועוד הערה קטנה. ראיתי בסרטים של לידה שמשתמשים גם בוואקום בניתוח קיסרי. אני באמת לא יודעת אם גם בארץ שווה בדיקה.

nubi

New member
שיתוק מוחין הוא

ממש לא גנטי. אם אני לא טועה, 85% ממקרי השיתוק מוחין (cerebral paralysis) הם נרכשים, ורובם בגלל מצוקה עוברית בלידה. השאר-טראומה כמו תאונות דרכים, טראומה לגולגולת ולעמוד השידרה.

inbalim

New member
פחות אכפת לי מעצמי, אלא מהתינוק!

אני פוחדת שיקרה לו משהו. יש הרבה סיפורים זוועתיים ששמעתי על לידת מלקחיים שזה ממש מפחיד אותי!

תוכי

New member
צודקת בהחלט

לא מצערת ששאל אותי הרופא קיסרי או וואקום יש אמרתי ואקום בלי לחשוב פעמיים

mid night 30

New member
לרוב - הלידות הבאות..

הרבה יותר קצרות מהראשונה.. להוציא מקרים מיוחדים שבהם יש סיבוכים מסיבות שונות.. לרוב - רוב השלבים מתקצרים ומתקדמים יותר מהר מהלידה הראשונה.. אבל - כל מקרה לגופו.. מאחלת לך לידה קצרה הרבה יותר!!

ב1נבונת

New member
הלוואי

הייתה לי לידה קצרה וקלה, אבל אם השלב האחרון יתקצר עוד - לא תהיה מאושרת ממני!

לא בהכרח מתקצר בלידה שניה

הראשונה שלי נמשכה שעתיים. השניה ארבע שעות...לא רוצה לייאש.

איליי1

New member
אני ילדתי פעמים עם, ועוד מעט את

השלישית (ענבלים יש לנו כמעט אותו תלמ אניה 26/09) בראשונה כמו שאמרו לי פיטוצין באותה נשימה יצא לי אפידורל ועכשיו.... היתה לי לידה יחסית מהירה לילד ראשון והאפידורל הציל אותי מכאבי הפיטוצין שהצלחתי להרגיש במשך כ 10 דקות.... לא כאב לי הגב, הראש וכו', היתה לי התאוששות מהירה ולידה חלומית, בלי חיתוכים וכו'. לידה שניה נכנסתי לחדר לידה בפתיחה של 8 אצבעות ונורא סבלתי מכאבי רגליים (כן, כן...) וביקשתי אפידורל במינון נמוך. הספיקו לתת לי קצת , אני אפילו לא זוכרת שזה השפיע כל כך כי תוך 45 דקות הייתי בחוץ. שוב, בלי כאבי גב, ראש וכדומה. האמת, שאחרי שעתיים מהלידה כבר קמתי והסתובבתי לבד. הלידה הקרובה, אני לא יודעת, אם זה יהיה כמו הקודמת נראה לי שאני פשוט לא אספיק. מצד שני רק בעלי שמע שאני רוצה לנסות ללדת בלי הוא כמעט הוריד לי הראש (אבל בעדינות..). מבחינתו אין שום סיבה בעולם שאני אסבול לאור הלידות הקודמות. סיפור שלי, לאיזון הסיפורים הקודמים.... שיהיה לך בהצלחה.

למעלה