לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
5446554,465 עוקבים אודות עסקים

פורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 
x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע הניתן בפורום אינו מקצועי, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם בעל מקצוע!
אנא הקפידו לשרשר הודעות בנושאים קשורים. לעיון בנהלי השרשור הקישו כאן.
הפרסום בפורום אסור בהחלט.
המשך >>

לצפיה ב-'|*שרשור אפידורל - לאלה שילדו עם/בלי'
|*שרשור אפידורל - לאלה שילדו עם/בלי
<< ההודעה הנוכחית
26/07/2005 | 21:46
137
2527
טוב, אז אני רוצה להעלות משהו שאני חושבת עליו הרבה לאחרונה, לאור
התל"מ המתקרב (למרות שקשה לי לראותו באופק...), וייתכן שיעניין גם נשים אחרות בפורום. אני קוראת כמעט את כל סיפורי הלידה שיולדות מפרסמות כאן, ואני בגישה של ללדת טבעי, ללא אפידורל. כמובן שאני משאירה ראש פתוח למקרה שאשנה את דעתי, כי אי אפשר לדעת מה יקרה ברגע האמת. בחלק מהסיפורים נכתב שמהרגע שהיולדת לקחה אפידורל הכל היה לה קל יותר, ללא כאב והלידה אפילו עברה בנעימים(!!). לאלה שלא לקחו אפידורל, אתן חושבות שבדיעבד זה היה שווה ללדת טבעי ולסבול את הכאב, או שבלידה הבאה לא תתעקשו כל כך "לסבול" ותחליטו ללכת על הנוחות שבהרדמה?
אני מודעת לזה שהלידה יכולה להתארך לאחר שלוקחים אפידורל, ויודעת מה היתרונות והחסרונות של לקחת/לא לקחת. רק רוצה לדעת מה תחושתכן בנושא ואם הייתן חוזרות ולוקחות/לא לוקחות שוב.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני קלטתי שאי אפשר באמת להחליט'
אני קלטתי שאי אפשר באמת להחליט
26/07/2005 | 21:55
12
263
מראש, אם זה לידה ראשונה. כי אני, שילדתי בלי אפידורל כי עד הפתיחה המלאה לא כאב לי ב-כ-ל-ל, התחרטתי כל דקה שלא לקחתי, כי היו לי כאבי תופת, וכבר היה מאוחר מדי. מצד שני - בצירי לחץ יש בתי חולים שגם ככה לא מוסיפים עוד חומר, אז אולי בכל מקרה הייתי סובלת.
ואני כבר מכינה אותך שעל כל שתים שיגידו לך שזה מאריך את הלידה - תבוא מישהי ותוכיח שזה שטויות.
היתרון העיקרי בלקחת אפידורל בכל מקרה שהוא: זה עוזר במקרים הנדירים שצריך ניתוח חרום.
היתרון העיקרי בלא לקחת בכל מקרה: זה מונע את הסיכונים הכרוכים בו (בעיקר עניין כאבי הראש, שהוא סיכון מאד קטן, וסתם כאבי "אחרי"
כל השאר - בתחום האפור, אישי לגמרי, וצריך לחכות לרגע הלידה כדי לדעת מה את חושבת. ואפילו אז אולי לא תדעי מה את מעדיפה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תודה!!'
תודה!!
26/07/2005 | 21:59
11
148
אני מסכימה שאי אפשר לתכנן את זה. אז זה אומר שבלידה הבאה תעדיפי ללדת עם אפידורל?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני ממש בהתלבטויות'
אני ממש בהתלבטויות
26/07/2005 | 22:06
10
179
אחותי הקטנה אמרה (לה היה את הסיבוך של כאבי הראש), שאם יודעים כמה הלידה כואבת ומתכוננים לזה - זה ממש נסבל... אז אולי שווה לי לנסות.
אפידורל עדיין בא בחשבון, ותמיד היה אי שם, אבל אני מנסה לעשות לי מין טבלה של בעד ונגד שאולי ברגע האמת קצת תעזור לי בהחלטות.
בינתיים אני מעט יותר נגד מבעד - אבל זה כל כך אישי... תזרמי עם עצמך, ובלידה - מה שיעבור לך בראש תעשי בלי לשמוע ללחץ של משפחה/דולה/מיילדת...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'את יודעת שיכול להיות שלא תספיקי'
את יודעת שיכול להיות שלא תספיקי
26/07/2005 | 22:42
9
164
לקחת. זה מאחותך הגדולה שהיה לה את ה"סיבוך" של התפתחות לידה מהירה, כך שגם כשהיא כבר רצתה אפידורל - לא הספיקה לקבל.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'כשאני התקשרתי לאחותי הגדולה באמצע'
כשאני התקשרתי לאחותי הגדולה באמצע
26/07/2005 | 22:57
8
181
הלידה, ושאלתי אם לקחת אפידורל למרות שלא כואב לי בכלל, היא ענתה לי: תקחי לפני פקיעת המים, כי אז זה יכאב!
ומה אמרה המילדת?  - אם לא כאב לך עד עכשיו, ילך לך אחלה, אל תקחי.
ומי צדק, לדעתך???

בכל מקרה, אני ממש מקווה, שמה שהיא אמרה לי אז יתממש עכשיו (אם אגיע לסוף ההריון): שתי לחיצות והוא בחוץ!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'את רואה? מי צריך מיילדת בכלל...'
את רואה? מי צריך מיילדת בכלל...
26/07/2005 | 23:01
7
140
עם פקיעת המים הכאבים מתגברים ושמים בכיס הקטן את כל מה שהיה לפניהם.
אבל מה שנכון הוא שיש כאלה שהאפידורל לא עוזר להן בצירי הלחץ.

(ואני הודעתי למיילדת בקבלה שיש לי כאבים כמו בפתיחה מלאה, והיא אמרה אז מה, יש לך פתיחה של 5 ס"מ אז יש לך עוד זמן. בטח זמן. שעתים וחצי)
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'כל התגובות הסותרות האלה'
כל התגובות הסותרות האלה
26/07/2005 | 23:02
1
137
ממש לא מקילות על ההחלטה.
כמו שאמרתי בעצמי: נזרום...
קודם נעבור משוכות אחרות
ותודה אם את כתבת בשמי לאמא של פילפילון כי היא מאד עזרה לי
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני הגעתי למסקנה שעבדו עליי '
אני הגעתי למסקנה שעבדו עליי
26/07/2005 | 23:28
4
177
ב-2 הלידות קיבלתי אפידורל, אבל הרגשתי את צירי הלחץ. אף אחד לא טרח להגיד לי אם פשוט הפסיקו לי את האפידורל או מה קרה שם בדיוק. בלידה השניה אפילו אמרתי למיילדת: "למה כולן מספרות שהן לא מרגישות כלום עם האפידורל?". והיא ענתה לי: "אז תספרי גם!..."
חשבתי שאם זה קרה פעמיים, אז כנראה שהאפידורל לא משפיע לי על צירי הלחץ.
אבל אחרי שחשבתי על זה שוב, זה תמוה בעיני, מכיוון שב-2 הפעמים, כשהודיעו לי שאני בפתיחה מלאה, לא הרגשתי שום כאב, ואז באופן פתאומי התחיל הכאב של צירי הלחץ, במלוא עוצמתו.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'גם לי. אבל אצלי בפירוש לא'
גם לי. אבל אצלי בפירוש לא
27/07/2005 | 00:24
3
157
הפסיקו את האפידורל ובלידה של ליאור גם נתנו 3 תוספות שלמות.
זו בעיה פסיולוגית פרטנית של חלק מהנשים... כך הסביר המרדים אחרי שבדק שהכל במקום ובכל זאת אני מרגישה כל ציר וציר מצירי הלחץ (בפעם השניה).
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'גם אני מרגישה את צירי הלחץ לחלוטין'
גם אני מרגישה את צירי הלחץ לחלוטין
27/07/2005 | 16:59
2
139
ולכן הלידות שלי עם ובלי אפידורל הרגישו בדיוק אותו דבר כי הכאב הגדול אצלי הוא בצירי הלחץ ולא כ"כ קודם. זה לא שעברתי 20 שעות עם צירים מתישים שהאפידורל יכול היה להקל. הלידה הכי ארוכה שלי היתה 4 שעות והכי קצרה, שעה. בגלל זה אני לא מתכוונת לקחת בעתיד אפידורל, אלא אם כן משהו בדפוס הלידות ישתנה וכן אהיה במצב של צירים מתמשכים או צורך בפיטוצין, נגיד אחרי ירידת מים וכו'.
קשה לי להאמין שכך יהיה כי שלוש לידות מייצרות איזשהו דפוס שאולי אפשר לסמוך עליו. ואם ירידת מים, תוך 5 דקות העסק נגמר...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אם הלידה קצרה זה עוד נסבל'
אם הלידה קצרה זה עוד נסבל
27/07/2005 | 17:37
121
אבל אם היא מאוד ארוכה, הכאבים מתישים, ואז באים הצירי לחץ...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אז אצלי האפידורל חוסך לי הרבה שעות'
אז אצלי האפידורל חוסך לי הרבה שעות
27/07/2005 | 21:50
131
של כאבים (אצל נגה 10 שעות, אצל ליאור "רק" בערך 4) ואני מגיעה לצירי הלחץ מוכנה להתמודד.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לא מתכוונת לקחת!!!'
לא מתכוונת לקחת!!!
26/07/2005 | 22:00
26
201
בשום פנים ואופן!!

בלידה ראשונה לא הציעו לי (לפני 10 שנים בבי"ח יוספטל באילת)
(לידה שניה קיסרי עם אפידורל)
בלידה שלישית לא ביקשתי וגם לא אבקש הפעם!!

הכאבים עדיפים על ההרגשה האיכסית של החוסר תחושה ברגליים וגם מהסיבה שככל שהלידה עם פחות התערבויות - כך ההחלמה מהירה וטובה יותר!

אני יודעת שהולך להיות נוראאאאאאא כואב

אבל אני נגד האפידורל..
עד היום אני סובלת מכאבי גב בדיוק במקום הדקירה..

אני - נגד!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני כל כך מקווה שגם אני אוכל לומר'
אני כל כך מקווה שגם אני אוכל לומר
26/07/2005 | 22:02
23
165
את זה בכזאת החלטיות.
השלושת רבעי שעה בלידה היו לי הדקות הכי ארוכות בחיים שלי, והסתיימו בנס עם וואקום. מה את אומר, נכון שיש סיכוי בלידה שניה שזה יהיה קצר יותר?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'הוואקום - לא מפחיד אתכן??'
הוואקום - לא מפחיד אתכן??
26/07/2005 | 22:05
19
156
זה אחד הפחדים הכי גדולים שלי - שירצו לבצע לידה מכשירנית! נראה לי שאעדיף ניתוח קיסרי! פוחדת שזה יפגע בתינוק!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'כמה חיכיתי לוואקום! זה היה נראה לי'
כמה חיכיתי לוואקום! זה היה נראה לי
26/07/2005 | 22:08
18
174
הצלה גואלת, לא היה אכפת לי מהחיתוך!
תאמנינ לי, ואקום זה צרה קטנה, אז נחתכת קצת, אבל זה לא קיסרי... ההשלכות שלו פחות מרחיקות לכת
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ובקשר לתינוק: אני מעולם לא שמעתי'
ובקשר לתינוק: אני מעולם לא שמעתי
26/07/2005 | 22:09
15
158
שזה פוגע בו - את שמעת משהו? ואני מכירה לא מעט לידות וואקום
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בוודאי. שני מקרי המוות של תינוקות'
בוודאי. שני מקרי המוות של תינוקות
26/07/2005 | 23:04
7
153
אחרי לידה בשנה האחרונה נגרמו בגלל שימוש לא נכון בואקום.
יש בשנה הרבה מאד תינוקות שנפגעים ממנו עד כדי שטפי דם במוח ואת לא שומעת על זה כי זה מסתדר אחרי אישפוז.
ה-FDA האמריקאי אסר על שימוש במכשיר אלא במקרי חירום מוחלט.

אני לא אתן שיגעו בי בקצה הואקום, בחיים. מעדיפה קיסרי - שיחתכו אותי אבל שלא יזיקו לתינוק.

(אם תרצי קישורים אני יכולה להביא אבל כשיהיה לי יותר זמן...)
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לפעמים קיסרי לא אפשרי'
לפעמים קיסרי לא אפשרי
26/07/2005 | 23:08
4
118
או אפשרי - אבל קשה יותר מקיסרי "רגיל" כי ראש התינוק כבר עמוק בתעלת הלידה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'הבנתי שניתן במקרה כזה לדחוף את'
הבנתי שניתן במקרה כזה לדחוף את
27/07/2005 | 03:19
1
115
הראש פנימה לקראת הניתוח.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'נכון, כך הסבירו לנו בקורס הכנה'
נכון, כך הסבירו לנו בקורס הכנה
27/07/2005 | 10:42
96
שאלנו מה קורה במידה והתינוק כבר בדרך החוצה ופתאום רוצים קיסרי, המיילדת אמרה שדוחפים אותו פנימה ומבצעים קיסרי.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אכן לפעמים קסרי לא אפשרי'
אכן לפעמים קסרי לא אפשרי
28/07/2005 | 02:33
1
92
מיאה הייתה כבר עמוק בתעלה, היא נתקעה שם, לא יכלו לדחוף אותה בחזרה ולא הייתה ברירה הוציאו אותה (לא היה דופק) כמה שיותר מהר בעזרת ווקום, ולא היא הייתה מתה לי בלידה! רק המחשבה הזו גורמת לי חלחלה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'איזה פחד!! מזל שנגמר בטוב!'
איזה פחד!! מזל שנגמר בטוב!
28/07/2005 | 11:06
29
לצפיה ב-'בלי קישורים - זה ילחיץ אותי יותר!'
בלי קישורים - זה ילחיץ אותי יותר!
27/07/2005 | 01:11
76
אני מרגישה כמוך! מעדיפה קיסרי על ואקום או מלקחיים! רק שלא יפגעו בתינוק!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'הוואקום הציל את'
הוואקום הציל את
27/07/2005 | 21:43
98
החיים שלי ושל שי. נראה לי קצת קיצוני לצאת בהכרזה כזאת. בכל מקרה, לא מאחלת לך שתצטרכי לא וואקום ולא קיסרי.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'עלול לפגוע גם בלי מוות'
עלול לפגוע גם בלי מוות
27/07/2005 | 00:22
6
97
אסור לעשות יותר מפעמיים וואקום לתינוק - כי זה עלול לגרום נזק מוחי (אולי שיתוק מוחין)
גם וואקום פעם אחת עלול להזיק, אבל זה כנראה יותר נדיר, והנזק פחות משמעותי (בעייה של מתח שרירים נמוך, אולי)
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שיתוק מוחין זה שם של משהו אחר'
שיתוק מוחין זה שם של משהו אחר
27/07/2005 | 00:27
5
76
(מחלה גנטית...). הוא יכול לגרום לשטפי דם במוח שיכולים לגרום לנזק תמידי.
הנה ההזהרה של ה-FDA
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שמעתי שיש "ואקום קל", רק משיכונת'
שמעתי שיש "ואקום קל", רק משיכונת
27/07/2005 | 03:22
72
קטנטנה אחת (במקום לחוות את הניתוח).
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'סתם הערה:'
סתם הערה:
27/07/2005 | 09:43
1
79
לפי מה שהבנתי שיתוק מוחין אינו רק כתוצאה מבעיה גנטית.

אלא שיתוק שנגרם כתוצאה מחוסר חמצן בלידה. זה יכול באותה מידה לגרום לשיתוק מוחין...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'חייבת לציין שבארץ בהחלט פועלים'
חייבת לציין שבארץ בהחלט פועלים
27/07/2005 | 11:01
66
לפי ההנחיות. רק רופא מבצע את הפעולה, ותמיד קוראים לרופא ילדים לחדר הלידה בעת ביצוע וואקום.
ועוד הערה קטנה. ראיתי בסרטים של לידה שמשתמשים גם בוואקום בניתוח קיסרי.
אני באמת לא יודעת אם גם בארץ שווה בדיקה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שיתוק מוחין הוא'
שיתוק מוחין הוא
27/07/2005 | 21:42
42
ממש לא גנטי. אם אני לא טועה, 85% ממקרי השיתוק מוחין (cerebral paralysis) הם נרכשים, ורובם בגלל מצוקה עוברית בלידה. השאר-טראומה כמו תאונות דרכים, טראומה לגולגולת ולעמוד השידרה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'פחות אכפת לי מעצמי, אלא מהתינוק!'
פחות אכפת לי מעצמי, אלא מהתינוק!
26/07/2005 | 22:09
60
אני פוחדת שיקרה לו משהו. יש הרבה סיפורים זוועתיים ששמעתי על לידת מלקחיים שזה ממש מפחיד אותי!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'צודקת בהחלט'
צודקת בהחלט
27/07/2005 | 11:00
40
לא מצערת ששאל אותי הרופא
קיסרי או וואקום יש אמרתי ואקום בלי לחשוב פעמיים
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לרוב - הלידות הבאות..'
לרוב - הלידות הבאות..
26/07/2005 | 22:06
1
121
הרבה יותר קצרות מהראשונה..

להוציא מקרים מיוחדים שבהם יש סיבוכים מסיבות שונות..

לרוב - רוב השלבים מתקצרים ומתקדמים יותר מהר מהלידה הראשונה..

אבל - כל מקרה לגופו..

מאחלת לך לידה קצרה הרבה יותר!!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'הלוואי'
הלוואי
26/07/2005 | 22:10
42
הייתה לי לידה קצרה וקלה, אבל אם השלב האחרון יתקצר עוד - לא תהיה מאושרת ממני!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לא בהכרח מתקצר בלידה שניה'
לא בהכרח מתקצר בלידה שניה
28/07/2005 | 14:44
68
הראשונה שלי נמשכה שעתיים. השניה ארבע שעות...לא רוצה לייאש.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני ילדתי פעמים עם, ועוד מעט את'
אני ילדתי פעמים עם, ועוד מעט את
26/07/2005 | 22:34
1
113
השלישית (ענבלים יש לנו כמעט אותו תלמ אניה 26/09)
בראשונה כמו שאמרו לי פיטוצין באותה נשימה יצא לי אפידורל ועכשיו....
היתה לי לידה יחסית מהירה לילד ראשון והאפידורל הציל אותי מכאבי הפיטוצין שהצלחתי להרגיש במשך כ 10 דקות....
לא כאב לי הגב, הראש וכו', היתה לי התאוששות מהירה ולידה חלומית, בלי חיתוכים וכו'.
לידה שניה נכנסתי לחדר לידה בפתיחה של 8 אצבעות ונורא סבלתי מכאבי רגליים (כן, כן...) וביקשתי אפידורל במינון נמוך. הספיקו לתת לי קצת , אני אפילו לא זוכרת שזה השפיע כל כך כי תוך 45 דקות הייתי בחוץ.
שוב, בלי כאבי גב, ראש וכדומה.
האמת, שאחרי שעתיים מהלידה כבר קמתי והסתובבתי לבד.
הלידה הקרובה, אני לא יודעת, אם זה יהיה כמו הקודמת נראה לי שאני פשוט לא אספיק. מצד שני רק בעלי שמע שאני רוצה לנסות ללדת בלי הוא כמעט הוריד לי הראש (אבל בעדינות..). מבחינתו אין שום סיבה בעולם שאני אסבול לאור הלידות הקודמות.
סיפור שלי, לאיזון הסיפורים הקודמים....
שיהיה לך בהצלחה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'נכון, תל"מ מאוד קרוב!'
נכון, תל"מ מאוד קרוב!
27/07/2005 | 01:15
41
נראה לי שבמהירות שבה את יולדת אין לך מה לקחת אפידורל! זה לא יספיק להשפיע!
תודה!!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני הייתי גם וגם...'
אני הייתי גם וגם...
26/07/2005 | 22:01
1
132
הלידה שלי הייתה מאד ארוכה. וקיבלתי גם פיטוצין.
הייתי עם פיטוצין בלי אפידורל.
היה כואב מאד.. אבל נסבל ברוב הזמן בעזרת כל מיני אמצעים מקלים.

באיזשהו שלב התנקתי מהאפיידורל והלידה המשיכה להתפתח לבד..
ואז היה הרבה הרבה יותר אמצעים להתמודד עם הכאבים והוא בהחלט היה משהו שניתן להתמודד איתו.

בפתיחה של 9 וחציש אחרי כמה שעות שהייתי תקועה בה קיבלתי שוב פיטוצין הפעם עם אפידורל ואני מדא מצטערת עלז ה. זה תקע עוד יותר את הלידה ולכן סיימתי בואקום כשאיום קיסרי מרחף מעל.

בפעם הבאה אם לא אתחיל בזירוז כמובן שלא אקח אפידורל.
ואם הלידה תהיה שוב עם זירוז אני חושבשת גם אנסה שוב בלי אפידורל.

חייבת לציין שהדבר הכי חיובי שלקחתי מהלידה הראשונה שלי שהייתה ממש מזעזעת ארוכה וקשה מהרבה סיבות זה שההתמודדות שלי עם כאב היא כן כמו שחשבתי. מצאתי דרכים להתמודד. אז כן היה מדא כואב.. אבל גם יכולתי להתמודד עם זה.
ולכן גם פעם הבאה אני חושבתש אנסה בלי.
אבל כמו בלידה הראשונה לא סוגרת את עצמי לאופצינ אם כי עכשיו אני יודעת יותר מה תופעות לוואי [יודעת במובן חוויתי] וגם האפידורל בסופו של דבר השפיע עלי לטווח קצר מאד של זמן כך שכשהייתי הכי צריכה אותו [במהבל הסופי] הוא לא השפיע בכלל והרגשתי הכל - איך חותכים אותי את הואקום והכל...

POOH
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מקווה שהפעם יעבור לך בקלות!'
מקווה שהפעם יעבור לך בקלות!
26/07/2005 | 22:07
32
אני שמחה לשמוע שכמה שזה מאוד מאוד כואב, זה עדיין משהו שאפשר לעבור.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'זה מאוד אישי ואת תשמעי מיליון דעות'
זה מאוד אישי ואת תשמעי מיליון דעות
26/07/2005 | 22:13
14
127
אבל הנה הדעה האישית שלי:
לדעתי עדיף עד כמה שניתן להמנע מלקחת אפידורל. נכון שהכאבים קשים מאוד, אך גופנו אמור בסופו של דבר לדעת להתמודד איתם ואפידורל זה דבר שהוא לא טבעי ללידה. כפי שכתבת זה יכול להאריך את משך הלידה ואז כבר אפשר להיכנס לסכנת התערבויות (ואקום אם הלידה נמשכת זמן רב וקיסרי אם יש ירידות דופק, שיכולות לקרות לעיתים עקב שימוש באפידורל).
לטעמי, תמיד כדאי לנסות ל"משוך" כמה שיותר זמן בלי ורק אם זה ממש בלתי אפשרי לבקש לקבל וגם אז במינון מינימלי. אל תשכחי שהכאבים בסוף עוברים והשיקום מלידה ללא אפידורל בד"כ יותר מהיר וללא תופעות נלוות.

שתהיה לידה קלה ומהירה בכל דרך שבה תבחרי

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תודה! זאת גם דעתי בכל הנושא!'
תודה! זאת גם דעתי בכל הנושא!
26/07/2005 | 22:16
29
לצפיה ב-'ממש אבל ממש לא נכון !!!!!'
ממש אבל ממש לא נכון !!!!!
26/07/2005 | 23:21
5
140
מכירה את האגדה האורבנית על הרכב ששנא גלידה וניל ? זה אותו דבר.
הסיפור הוא סיפור שבדרך כלל משתמשים בו בסדנאות לשירות לקוחות והוא הולך כך:
מנכ"ל קרייזלר האמריקאית קיבל מכתב מאיש אחד שסיפר לו שהוא לקוח נלהב של החברה, שהוא תמיד הקפיד לקנות מכוניות שלהם והיה מאד מרוצה עד הרכב האחרון שהוא קנה - רכב ששונא גלידה וניל.
האיש סיפר שכל ערב אחרי ארוחת ערב הם מקיימים במשפחה הצבעה על טעם הגלידה שיאכלו הערב.
לאחר שמצביעים האבא נכנס לרכב, נוסע לסופר הקרוב, קונה את הגלידה וחוזר.
הטענה שלו היא שבכל פעם שהמשפחה מצביעה על גלידה וניל הוא נכנס לסופר, קונה את הגלידה ואז הרכב לא מניע.
אך ורק כשהוא קונה גלידה וניל.

מנכ"ל קרייזלר החליט לקחת אותו ברצינות ושלח מהנדס בכיר למשפחה הזו והודיע לו שבלי תשובות הוא לא חוזר.
ביום הראשון ערכה המשפחה הצבעה - גלידה שוקולד. נכנסו האבא והמהנדס לרכב ונסעו לסופר, קנו גלידה שוקולד וחזרו.
ביום השני ערכה המשפחה הצבעה - גלידה תות. נכנסו האבא והמהנדס לרכב ונסעו לסופר, קנו גלידה תות וחזרו.
ביום השלישי ערכה המשפחה הצבעה - גלידה וניל. נכנסו האבא והמהנדס לרכב ונסעו לסופר, קנו גלידה וניל ו... האוטו לא מניע.
כך זה חוזר על עצמו עוד מספר לילות - כל פעם שקונים וניל האוטו לא מניע.
המהנדס החליט לא לוותר - פירק את הרכב לגורמים ומצא את הבעיה - מסתבר שבארה"ב הטעם הכי פופולארי לגלידה הוא וניל, לכן וניל לא נמצא במקרר של הגלידות בסוף החנות ליד מוצרי החלב אלא במקרר תצוגה קטן ליד עמדת הקופאי.
לכן כאשר קונים גלידת וניל מתקצר הזמן שנכנסים-יוצאים מהסופר בחצי. לרכב היתה בעיה במאייד - כאשר הוא לא הספיק להתקרר בסוף הנסיעה הרכב לא הניע. לכן הוא לא הניע רק כאשר נקנתה גלידה וניל - הוא לא הספיק להתקרר.

מה זה קשור ?

זה קשור !
כאשר את רואה תופעה, גם כשהיא מתקיימת סטטיסטית (=הארכת משך הלידה ועליה בכמות הסיבוכים עבור מי שלוקחת אפידורל, זו אמת סטטיסטית) הייתי מצפה מבן אדם הגיוני שינסה לחקור ולחפש סיבות אמיתיות, פסיולוגיות.
הסיבה לעיכוב הלידה *אינה* אפידורל אלא חוסר התנועתיות.
יולדות שלוקחות אפידורל נוטות לחוסר תנועתיות, חוסר תנועתיות מעכב את הלידה, חוסר תנועתיות גורם לסיבוכים שקשורים בתנוחת עובר לא נכונה (עורף לאחור למשל).
סיבוכים כגון קיסרי וואקום הם סיפור אחר לגמרי ונובעים יותר מהגורם האנושי - צוות בית החולים יטה יותר להציע הליכים התערבותיים למי שכבר הסכימה להליך התערבותי כלשהו (מתן אפידורל למשל) מאשר למי שמסרבת לכל הליך כזה.
יולדת שתלד טבעי ויולדת עם אפידורל - בהנחה שהכל תקין (מוניטור) ומשך זמן הלחיצות שלהם זהה אבל ארוך - למי יציעו את הואקום ולמי יוותרו ? רוצה להתערב על זה ?

חשוב להגיד את האמת. מי שלא רוצה - שלא תיקח אפידורל. אבל שתעשה את זה מתוך ידע אמיתי ולא מאמונות טפלות לא מבוססות והפחדה שמפזרים מסביב.
ומי שכן רוצה לדעת - שתדע מה הסיכונים שהיא לוקחת וגם איך אפשר למזער אותם עד כדי למנוע אותם בכלל.
גם עם אפידורל (אפילו לא אפידורל בהליכה) אפשר להיות בתנועה, אפשר לבחור תנוחות שעוזרות לעובר לרדת בתעלה נכון ועוזרות ללידה להתקדם.
אין שום סיבה להגיד שאפידורל מעכב לידה.
למעשה, במחקרים אובייקטיבים שנערכו ביולדות ששכבו במיטה ללא תנועה - עם ובלי אפידורל - התברר שהאפידורל עצמו מעכב את הלידה בממוצע של 20 דקות בלבד ולא נרשמה עליה בניתוחים קיסריים, ואקום או כל התערבות אחרת (מחקר שבוצע בארה"ב, פעם היה לי את הקישור אני יכולה אולי לחפש שוב בגוגל).

חשוב לי להבהיר את זה - כי מי שתחליט על לידה טבעית כי היא *מפחדת* מאפידורל תמצא את עצמה, אולי, בכאבים שהיא לא מסוגלת לסבול ולא תבחר באופציה שהיתה עושה את כל ההבדל עבורה - רק בגלל הפחדה.
דבר כזה יכול גם לגרום למצוקה של האמא ולעיכוב לידה.
אפידורל הוא אופציה, שצריך לדעת איך להתיחס אליה ואיך להתנהג איתה ואיך לעמוד על שלך כשהרופאים רוצים שהיא תוביל לעוד התערבויות (=לסרב).

ולעניין השאלה - פעמיים לקחתי אפידורל, פעמיים לקחתי זירוז (מבחירה, ירידת מים בלי צירים ולא רציתי להמתין להתפתחות) ופעמיים היו לי לידות קלות ומהירות יחסית.
בפעם הראשונה קיבלתי אפידורל שבו לא יכולתי לעמוד או ללכת אז שיניתי תנוחות במיטה בעזרת בעלי והמיילדת.
בפעם השניה התחלתי במינון שאיפשר לי לעמוד על הרגליים אבל העדפתי גם פה לשנות תנוחות במיטה ולא להסתובב (הראש היה גבוה די הרבה זמן).
לא מצטערת ואקח אפידורל גם בפעם הבאה.

מקשרת את השירשור הגדול של האפידורל.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'האפידורל לא מפריע לשלוט בלחיצות?'
האפידורל לא מפריע לשלוט בלחיצות?
27/07/2005 | 01:21
4
90
עקב חוסר התחושה מההרדמה? כי יש שאומרות שהן לא יודעות ללחוץ בגלל שהן לא מרגישות.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אם אין תחושה אפשר להפסיק אותו'
אם אין תחושה אפשר להפסיק אותו
27/07/2005 | 21:05
3
44
לצפיה ב-'אבל אז מרגישים את הכאב, לא?'
אבל אז מרגישים את הכאב, לא?
28/07/2005 | 00:46
2
39
לצפיה ב-'כן, מרגישים, אבל לדעתי'
כן, מרגישים, אבל לדעתי
28/07/2005 | 07:47
1
91
עדיף להרגיש מאשר שלא יהיה לך מושג מה את עושה שם, אחרת את יכולה לגרום נזק לרצפת האגן, וכך גם יש סיכוי טוב יותר שהתינוק ייצא ביתר קלות.
אם את רוב הלידה עם אפידורל במינון זה או אחר, ורצוי כזה שיאפשר לך תנועה, אני מאמינה שתהיה לך את היכולת להתמודד עם צירי הלחץ. חשוב גם להתעקש עם המיילדת לא להתחיל ללחוץ לפני שמופיע רפלקס הלחיצה! סיבה נוספת להיות בלי אפידורל בצירי לחץ, כי עם אפידורל לא תרגישי את הצורך הטבעי של הגוף ללחוץ ואת עלולה לעבוד "על ריק".
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ובנימה אישית - אני לא אוהבת את'
ובנימה אישית - אני לא אוהבת את
26/07/2005 | 23:47
1
154
המשפט שלך "נכון שהכאבים קשים מאוד, אך גופנו אמור בסופו של דבר לדעת להתמודד איתם"
זה מרמז שהגוף שלי, למשל, לא בסדר.
קראתי את לידה פעילה, קראתי את טבעי ללדת, למדתי תנועות ותנוחות ונשימות וטכניקות.
ברגע האמת ? כאב לי מדיי.
לא, עבורי אין דבר כזה "לזרום עם הכאב" או "להרגיש שזה כאב שעוזר ומקדם" או "לצמוח מהכאב" ושאר משפטים יפים. פשוט כואב לי מדיי...

וזה בסדר, בשביל זה יש אפידורל.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ענת יקרה '
ענת יקרה
27/07/2005 | 00:44
113
כל מה שאת כותבת נכון, רק שימי לב שכתבתי בראשית ההודעה שזו דעתי האישית ולא על סמך שום אינדיקציה מחקרית ומוכחת!
אני (שימי לב שאני כותבת- "אני") מאמינה שכל דבר שהוא לא טבעי שנכנס לתוך תהליך הלידה יכול לגרום לסיבוך או עיכוב- זה לא תמיד חייב לקרות וגם לעולם לא נדע איך היו הלידות עם אפידורל אם הוא לא היה נלקח- אולי הלידה היתה בדיוק באותו האורך ואולי גם הייתה נגמרת בהתערבות. מאוד יכול להיות שאני טועה, אך זו גישתי האישית.

ולגבי המשפט של "גופנו אמור לדעת להתמודד עם הכאב..." מצטערת אם זה לא לרוחך אבל זו דעתי- נשים במשך שנים ארוכות מאוד ילדו ללא אפידורל! ובסוף הן התמודדו (גם אם זה בסבל רב) וילדו. אני לא שופטת אף אחת שלוקחת אפידורל, זכותה המלאה, אך זה די בטוח שאם היית נמצאת במקום שאין לך ברירה כי אין בו אפידורל, אז היית יולדת גם בלעדיו ושוב, אני לא אומרת שזה מה שצריך לעשות. מרבית לידות האפידורל מסתיימות בסדר גמור ובלי "תקלות" ויש שיגידו שלכן אין סיבה לא לקחת כי למה לסבול?
כל השקפת העולם שלי והתחום שבו אני עוסקת הם לא בגישה כזו.
למרות כל זאת, אני חושבת שיש מצבים שבהם זה מראה על חוזק לבקש אפידורל, בעיקר אם ניסית להתמודד ומאוד קשה לך ואת מגיעה להחלטה שזה הדבר הכי טוב בשבילך ובשביל העובר. עדין אני חושבת שצריך קודם לנסות להתמודד עם הכאב בדרכים שאליהם את מתחברת.

אני מאוד מסכימה איתך שתנועתיות זה דבר חשוב ביותר בלידה ויכול לעזור מאוד בהתקדמותה, לכן שמחה מאוד שיש היום אפידורל שמאפשר זאת.

בסופו של דבר, זה באמת ענין של גישה וידוע לי שאין מחקר (לפחות לא אחד שאני מכירה) שמאשר את זה שאפידורל מעכב לידה או גורם לסיבוכים.
שוב אני מדגישה, בדיוק בגלל זה כתבתי שאני מביעה את דעתי *האישית*!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'זה לא הגיוני מה שכתבת '
זה לא הגיוני מה שכתבת
27/07/2005 | 03:32
4
104
יש לי 2 חברות שמהרגע שקיבלו את האפידורל, הלידה זרמה במהירות (אחת ילדה אחרי 4 שעות והשניה אחרי 6). ללא סיבוכים, ללא התערבויות והכי חשוב- ללא כאבים.

אי אפשר להכליל שאפידורל יכול להאריך את הלידה, הוא יכול גם להקל ולקצר את משך הלידה (לפחות מהסיפורים ששמעתי).

בעצם אני לא בטוחה שהמילה "להאריך" או "לקצר" זה מינוח נכון. אבל מה שבטוח שאין לו השפעה על אורך הלידה, אלא על איכותה.

כאב לא מעצים אותי, זה מכניס אותי לחוסר שליטה, עצבנות וסבל מיותר.
מעדיפה להיות רגועה יותר, עם כמה שפחות תחושת כאב, ללא איבוד שליטה על עצמי.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אבל את לא יודעת כמה היה אורך הלידה'
אבל את לא יודעת כמה היה אורך הלידה
27/07/2005 | 09:54
1
77
אילו לא לקחו אפידורל...

אני לדוגמא ילדתי לידה ראשונה בלי אפידורל - 3.5 שעות. כך שאולי אותה חברה היתה לה לידה קצרה יותר אם היא היתה בלי אפידורל. אולי לא.

סתם הערה...

לגבי אורך הלידה - בממוצע על כל הלידות לידות עם אפידורל לוקחות יותר זמן מלידות בלי. יכול להיות, כמו שענת אומרת, שזה בגלל חוסר תנועתיות ולא בגלל האפידורל עצמו. אבל זו עובדה סטטיסטית.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
27/07/2005 | 11:33
52
הן היו "תקועות" כמעט בלי התקדמות של פתיחה ואחרי האפידורל- הלידה התחילה להתקדם מאוד מהר.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ויש כאלה שיגידו'
ויש כאלה שיגידו
27/07/2005 | 10:25
1
55
שדווקא קבלת אפידורל גרם להן לאבד שליטה על עצמן (מכירה אישית כמה כאלה).אפשר לדון בזה בלי סוף, הכל ענין של גישה וזה מאוד אינדיבידואלי.כפי שאת רואה מהשירשור הזה יש כאלה שהתחרטו על זה שלקחו אפידורל ועברו לידה אחרת בלעדיו בצורה נהדרת ויש כאלה שלקיחת אפידורל עשה להן טוב.

ולא הבנתי, מה לא הגיוני במה שכתבתי? לדעתי דווקא לא נכון לכתוב "מה שבטוח שאין לו השפעה על אורך הלידה, אלא על איכותה". שום דבר לא בטוח ואני כתבתי בהודעה שלי שהרבה לידות אפידורל מסתיימות בהצלחה וללא סיבוכים, אך לא כולן!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'החלה התקדמות משמעותית'
החלה התקדמות משמעותית
27/07/2005 | 11:39
35
בפתיחה שלהן, מיד עם מתן האפידורל. עד מתן האפידורל הן היו "תקועות" עם אותה פתיחה. הן גם לא חשו כאב וגם זה כביכול "זרז" להן את התהליך.
כך שלדעתי (וזו רק דעתי) להגיד שאפידורל רק מאריך את הלידה ויש כאלה משלא היו להן סיבוכים, לא הגיוני בעיניי.

כמו שענת כתבה, מדובר על חוסר תנועתיות. אם כמות האפידורל לא גבוהה ומשתקת, אין שוב סיבה שזה יאריך. כל גוף מגיב אחרת. זה אינדיווידואלי מאוד.
כמה שאני יודעת אפידורל רק מפחית כאב ואין לו השפעה על אורך הלידה, אלא אם כן, היולדת לא מצליחה לזוז או ללחוץ בגלל מנה גדולה יחסית.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ילדתי 3 פעמים'
ילדתי 3 פעמים
26/07/2005 | 22:20
111
בפעם הראשונה עם אפידורל ופעמים בלי.
בקשתי אפידורל אבל כנראה אני מבקשת מאוחר מדי ולא נתנו לי.
אני שמחה מאד שילדתי ללא אפידורל , יש לי כאבי גב ואם הייתי מקבלת אפידורל הייתי משכונעת שזה בגלל זה.

הדבר ביחיד שעזר לי בלידה כשכבר הכאבים היו בלתי נסבלים זו הידיעה שזה נגמר בסופו של דבר.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לא תהיה עוד אחת אבל אם כן...'
לא תהיה עוד אחת אבל אם כן...
26/07/2005 | 22:23
94
חושבת, כרגע, ולאור נסיון הימים האחרונים, שלא אקח.
מעבר לטענות על חסרונות האפידורל מול יתרונותיו, זה עניין מאד מאד אישי.
בלידת האפידורל שלי היו לי בצקות, שלב הלחיצות היה ארוך יחסית, נחתכתי (בחוסר ברירה בשל חוסר תנועתיות). בדיעבד, האפידורל היה גורם - גם אם משני - לפחות לחלק מהתופעות.
בלידות ללא האפידורל, ההחלמה שלי היתה טובה, בריאה ומהירה יותר. הפעם - באמת כאילו לא היה כלום.
האם הסבל שווה את זה? לא יודעת. בשקלול האישי שלי - כן. למרות שזה עשוי להראות כגהינום, הרי שהצירים הם חלק קצר יחסית לימים שבאים אחרי הלידה. מבחינתי, עדיפים הימים האלה על הלידה עצמה.
יחד עם זה, וכמו שכתבתי בסיפור הלידה של יעל - אי אפשר להחליט מראש. חייבים לדעת לזרום עם הדברים, לקבל אותם, לשנות החלטות. מה שלא כתבתי שם היה שבשלב כשלהוא, בו חשבנו שנדרש להגיע לזירוז, דיברנו בינינו והחלטנו שעם כל השביזות שבדבר, זה באמת לא מה שחשוב אלא שהיא תצא בריאה ושלמה ושאני אצא בריאה ושלמה מהלידה הזו. ברגע שקיבלנו ביחד את ההחלטה או הידיעה הזו, הדברים היו קלים יותר. לזרום, לדעת מראש מה רוצים, ולא להתבייש לשנות דעה. אין כאן נכון או לא נכון - גם באפידורל, כמו בכל דבר אחר הקשור ללידה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שתי לידות בלי אפידורל ומתכננת גם את'
שתי לידות בלי אפידורל ומתכננת גם את
26/07/2005 | 22:24
14
146
השלישית...לא שזה לא כואב אבל ברגע שהם יוצאים החוצה ניגמר הכאב...
בלידה הקודמת היה יותר קל מאחר ולא שכבתי אלה הייתי בתנועה ובכל ציר
ישבתי בתנוחת קריעה וכניראה שמרגע שהיתה לי פתיחה רצינית כבר שכבתי על הרצפה וכשהסכמתי להתאשפז כבר הייתי בפתיחה מלאה ומוכנה ללידה ותוך 10 דקות מרגע ששכבתי במיטה ילדתי.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'זו גישה '
זו גישה
27/07/2005 | 02:50
1
31
לצפיה ב-'תודה'
תודה
27/07/2005 | 12:38
24
לצפיה ב-'גם בלידה השניה הפסיק הכאב'
גם בלידה השניה הפסיק הכאב
27/07/2005 | 07:58
11
101
מי עם יציאת הראש?
לי בלידה שניה היו אחרי הלידה התכווצויות נוראיות של הרחם. אז הצטערתי שלא לקחתי משככי כאבים
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אי אפשר לקחת אפידורל שבועיים, נכון?'
אי אפשר לקחת אפידורל שבועיים, נכון?
27/07/2005 | 11:50
10
36
לצפיה ב-'אין להשוות את הכאבים של "מייד אחרי"'
אין להשוות את הכאבים של "מייד אחרי"
27/07/2005 | 12:03
9
96
להתכווצויות של שבועיים אחרי. הן כואבות - אבל אופטלגין מספיק. לאחר הלידה זה היה כאילו כל הצירים התחילו מחדש, והפעם זה לא כאב ש"מקדם" במשהו או שאפשר להבין שהוא טוב. בעלי החזיק את הילדה, ואני לא יכולתי אפילו להתייחס. לא אליו ולא אליה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'את מה זה מעודדת... אני שוקלת אימוץ'
את מה זה מעודדת... אני שוקלת אימוץ
27/07/2005 | 12:11
6
30
לצפיה ב-'אין דבר. בלידה השישית לא כאב בכלל..'
אין דבר. בלידה השישית לא כאב בכלל..
27/07/2005 | 16:33
5
79
אני רק אומרת שזאת סיבה כן לשקול אפידורל, לא לכאבי הלידה אלא לכאבים של אחרי.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'או בשביל התפירה שאחרי'
או בשביל התפירה שאחרי
27/07/2005 | 17:03
4
74
בלידה השלישית שלי האפידורל הוזרק לא מספיק טוב (וגם לא הספיק להשפיע בכלל, אפילו אם היה מוזרק טוב). בכל מקרה החיתוך והתפרים היו בלי הרדמהאפידורלית וזה כאב נורא למרות שהמרדים אמר לי: "לא כואב לך"... צעקתי עליו שלו אולי לא כואב אבל לי כן ושירדים כבר. רק אחרי זריקה מקומית הכאב שכך מעט.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' גם לי היה כך'
גם לי היה כך
27/07/2005 | 17:09
60
והחוצפה של המרדימים לומר שזה לא כואב בכלל...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בתפירה פשוט צריך לבקש זריקה'
בתפירה פשוט צריך לבקש זריקה
27/07/2005 | 21:36
2
71
מקומית. לפעמים השפעת האפידורל כבר מתחילה לפוג, אז לא להתבייש לבקש זריקת אילחוש!
אגב, אם יש צורך בחתך ויולדים בלי אפידורל, גם אפשר (ורצוי!) לבקש זריקת אילחוש, במידה ואין צורך לחתוך באופן דחוף.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ביקשתי בתקיפות אפילו'
ביקשתי בתקיפות אפילו
27/07/2005 | 22:40
68
והרופא שתפר המשיך לטעון בתוקף שלא כואב לי. רק אחרי שהרמתי עליו צעקות הוא נאות לעשות טובה ולאלחש מקומית. גם הזריקה המקומית היא לא הדבר הכי נעים אבל עדיפה על כלום. והחתך, היה בשיא הלחץ והמהירות ולא היה שייך בכלל לבקש אלחוש קודם לכן.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' זה מה שאני עשיתי'
זה מה שאני עשיתי
28/07/2005 | 14:40
48
ילדתי בלי אפידורל ווידאתי שלפני החיתוך המיילדת הזריקה לידוקאין להרדמה וגם כשהרופאה תפרה היא נתבקשה יפה ובתקיפות על ידי להזריק שוב לידוקאין למרות שעדיין האיזור היה מורדם מלפני שעה. לא הרגשתי שום כלום. מה שהיה מצחיק זה שאחרי לידה בלי אפידורל עם חיתוך ותפירה כאבו לי ההתכווצויות של הרחם כמו כאבי מחזור והתעצבנתי שעדיין כואב לי אחרי שכבר ילדתי.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בטח שאפשר להבין שהוא טוב!'
בטח שאפשר להבין שהוא טוב!
28/07/2005 | 02:55
1
46
הרחם חוזר למקום שלו, או ככה לפחות מספרים....זה עוזר! וגם אמרו לי שכשמניקים זה קורה ובגדול....נו טוב, כשזה יגיע נתמודד.....
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'זה גם לא בהכרח כואב'
זה גם לא בהכרח כואב
28/07/2005 | 07:49
36
לי לא כאב בכלל אחרי שהתינוקת יצאה, וגם לא בהנקה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'גם אני הייתי בגישה שלך'
גם אני הייתי בגישה שלך
26/07/2005 | 22:35
69
לידה כמה שפחות התערבותית.

בפעול- זרמתי עם מה שהיה. אחרי 60 שעות של צירים (טוב, ה-24 שעות הראשונות היו בסדר, רק אחרי 30 שעות בערך זה התחיל ממש לכאוב) כל מה שרציתי זה קצת לנוח. מבחינתי מיצתי את כל השיטות להתמודדות עם הכאב. האפידוראל איפשר לי ללכת לישון (!) בחדר לידה לשעה בערך. ובאמת ישנתי.
ולדעתי זה בהחלט שיפר את הלידה, מכיוון שאחרי המנוחה הזו היה לי את הכוח הנפשי והפיזי ללחיצות.
סה"כ הייתי עם אפידוראל כ-5 שעות. ולכן כל הקטע הזה של לא לרדת מהמיטה לא היה קריטי לגבי. בטח לא אחרי יומיים של טיולים, תנועות אגן, קפיצות על הכדור פיזיו, מסז'ים, אמבטיות ונשימות. רק רציתי להיות בשקט קצת
ורציתי להגיד שהרגשתי את הפתיחה ואת הילדה יורדת ויוצאת החוצה, אבל הכאב היה כמעט בלתי מורגש.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'פעם רביעית - ועדיין התלבטות'
פעם רביעית - ועדיין התלבטות
26/07/2005 | 22:45
1
77
בלידה הראשונה קבלתי, ואכן מאותו רגע היה נהדר, אפילו שעמם לי. את כאבי צירי הלחץ לא הרגשתי בכלל, והשלב הזה היה קצר להפליא, דקות בודדות.
(הטראומה שלי הייתה ההתאוששות מהחתך, והמיילדת האנטיפטית).
הלידה הראשונה היתה מהירה, חזקה וכואבת. התחילה בירידת מים בלי צירים, אבל מהרגע שהתחילו צירים הם היו ארוכים וכואבים. בקשתי מיד אפידורל, למרות שהמיילדת אמרה שאלד מהר. כשכבר קבלתי אותו, הייתי כמעט בפתיחה מלאה. הוא לא השפיע, ושלב צירי הלחץ היה ארוך וכואב. סיוט.
הלידה השלישית - את רוב הצירים ספגתי בבית. ניסיתי לבקש אפידורל אבל אמרו לי שתוך שעה אני יולדת. צדקו. אבל שוב - למעלה מארבעים דקות צירי לחץ נוראיים.
הפעם: אם יגידו לי שהלידה קצרה, נראה לי שלא אקח. וזה למרות שצירי הלחץ הם זוועתיים. אני רוצה הפעם לנסות ללדת בלידה פעילה. אולי אם לא אשכב כל הזמן, השלב של צירי הלחץ ייתקצר. איך שלא יהיה - גם לקבל אפידורל, וגם שהוא לא ישפיע - נראה לי הכי גרוע.
אני מעדיפה לנסות לא להיות מרותקת למיטה, ומקווה שיש לי יכולת לעזור לעצמי.
אני חשבתי שאם לא לוקחים אפידורל מבחירה, זה מסייע הרגשת חוסר האונים. אם מנסים לפעול אולי יש שליטה על הכאב.
ועדיין: אני לא מחליטה עד הרגע האחרון. ייתכן שזכרון הכאב יחזור אלי, ואהיה מוכנה לעשות הכל כדי להימנע ממנו. הכל תלוי בנסיבות.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תיקון: בפיסקה השניה: הלידה השניה'
תיקון: בפיסקה השניה: הלידה השניה
26/07/2005 | 22:50
43
היא היתה חזקה מהירה וכואבת (הראשונה היתה ארוכה מאוד)
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שווה כל רגע'
שווה כל רגע
26/07/2005 | 23:34
1
72
אני מאלו שחושבות שיש כאב טוב (ענתש אל תהרגי אותי )
ומעבר לזה אני גם מסוגלת לסבול כאב ברמות גבוהות מאד בכל תחום.
ההתאוששות לאחר לידה ללא אפידורל היא מהירה הרבה יותר, אפשר לקום כמעט מיד, ללכת ולהתקלח - תענוג.
הרגע הקשה ביותר מבחינתי הוא רגע יציאת הראש, אז הכל שורף בטירוף. מעבר לזה הכאבים בהחלט נסבלים
אבל הכל עניין אישי
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'למה ? אני בכלל לא נגד'
למה ? אני בכלל לא נגד
26/07/2005 | 23:56
45
המחשבה שיש כאב טוב. אני בטוחה שמי שמאמינה בזה - זה עובד לה.
אני לא אוהבת שאומרים שכל אישה חייבת להרגיש שהכאב הוא טוב אחרת היא "מקולקלת" (הגבתי בהודעה למעלה על זה).
ואני לא אוהבת שמפחידים הפחדות שוא בנושא אפידורל - אלו הדברים שמקפיצים אותי.
כי, כו שכתבתי למעלה, חבל לבוא לבית החולים עם דיעות קדומות לכאן או לכאן כי לעולם את לא יודעת לאן הלידה מובילה אותך. רצוי לקבל החלטות מתוך ידע אמיתי ומבוסס.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' נצל"ש כאבי צירים-כאבי מחזור'
נצל"ש כאבי צירים-כאבי מחזור
27/07/2005 | 00:49
1
75
האם יש קשר?
בנות שסבלו מכאבי צירים חזקים, האם אתן גם סובלות מכאבי מחזור חזקים?
22
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני סבלתי מכאבי מחזור חזקים'
אני סבלתי מכאבי מחזור חזקים
27/07/2005 | 07:54
72
יום בחודש הייתי משותקת לחלוטין.
צירי לידה כאבו לי בטירוף - אבל רק בשלב הלחיצות.
לאחר הלידות - גם כאבי המחזור פחתו (חוץ מהמחזור הראשון אחרי הלידה שהיה כואב מאוד)
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תודה על שחלקתן את חוויותיכן!!'
תודה על שחלקתן את חוויותיכן!!
27/07/2005 | 01:08
37
היה חשוב לי לשמוע מכן מה הרגשתן בנוגע לאפידורל, וזה עזר לי לקרוא מה עברתן. אני חושבת שאני עדיין בדעה שכמה שיותר טבעי יותר טוב! מאמינה ביכולת של הגוף שלנו ללדת טבעי. הלוואי ואצליח לעמוד בזה בלידה, ואם לא זה גם בסדר. אי אפשר לדעת מה יהיה! שיהיו לנו רק לידות קלות!!!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ואם כבר אפידורל - מה עם אפיקל?|*'
ואם כבר אפידורל - מה עם אפיקל?|*
27/07/2005 | 01:24
1
58
אני מתכוונת כמובן ל-walking epidoral או ל"אפידורל בהליכה" - שמאפשר ללכת ולנוע יותר. אף אחת כאן לא ניסתה? זה לא הוזכר בכלל, וזה יכול להיות "פשרה" טובה שמאפשרת גם להקל על הכאבים וגם להיות יותר בתנועה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לא בכל בי"ח יש אפיקל'
לא בכל בי"ח יש אפיקל
27/07/2005 | 08:59
54
כן - זו בהחלט יכולה להיות "פשרה" טובה באמצע, אבל לא בכל מקום יש את האפיקל...

אני, לפני הלידה, החלטתי שאני לא מחליטה אם אני כן לוקחת אפידורל או לא, כי אני לא יכולה לדעת איך אני אגיב לצירים ועד כמה אני אוכל לסבול את הכאב. כל הזמן שמרתי על ראש פתוח ואמרתי שאני אוכל לדעת אם כן או לא - רק כשאני אהיה שם.
וכשהייתי בביה"ח, כשהכאב היה חזק מאוד, החלטתי שאני לא רוצה לסבול, שאני רוצה לעבור את הלידה הזו "בכיף" עד כמה שניתן - וכן ביקשתי אפידורל. בפועל, קיבלתי את האפידורל מאוחר מידי, שעה לפני סוף הלידה והרגשתי כל ציר וציר, לא נרדמו לי הרגליים ואני לא יודעת להגיד אם הוא עזר או לא, כי אין לי למה להשוות, אבל מה שבטוח זה שבלידה הבאה אני אבקש ואדאג לקבל את האפידורל הרבה יותר מוקדם. כי את האמת ? למה לסבול ?
שמעתי מכל כך הרבה בנות שכן לקחו אפידורל (בזמן) שעם האפידורל חוויית הלידה הרבה יותר רגועה ונינוחה - ואם אפשר - אז למה לא ?
לא מקבלים מדליה אם לא לוקחים אפידורל...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'פעמיים בלי אפידורל '
פעמיים בלי אפידורל
27/07/2005 | 01:56
60
אחת מהן עם זרוז, ומאחלת לעצמי ומייחלת שגם בפעמים הבאות יהיה כך.

עבורי ובהתאם למהלך הלידות שלי (קלות יחסית ודי מהירות) היתרונות עולים על החסרון של הכאב ולטעמי - שווה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'קיבלתי אפידורל בפתיחה של 9'
קיבלתי אפידורל בפתיחה של 9
27/07/2005 | 07:15
1
91
אז אפשר לומר שחוויתי קצת משני הדברים. תראי, ללא אפידורל כאב לי אבל זה היה נסבל. אמנם היו רגעים שבהם נשבעתי לבעלי שאחרי הלידה הזאת, אני רק מאמצת אם הוא רוצה עוד ילדים (כמו שאת רואה, לא ממש עמדתי באמירה הזאת ...), אבל , לפחות עבורי זה היה נסבל. כמובן שזה מאוד אינדבדואלי. דרשתי אפידורל בפתיחה כ"כ מתקדמת, כי פשוט הרגשתי שאין לי כח יותר. הייתי צריכה לנוח קצת לפני תחילת שלב הלחיצות, והאפידורל באמת איפשר לי את זה. יש לציין, כי לא באתי מוכנה ללידה טיבעית, ולכן לא למדתי טכניקות מיוחדות למנוחה או להקלה. אם היה לי את הידע הזה, אולי לא הייתי צריכה את האפידורל בשביל לאסוף כוחות.
בלידה הקרובה, מתכוונת למשוך כמה שאוכל ללא אפידורל, אך כן לבקש אותו בשלב מתקדם.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תודה! התל"מ שלנו קרוב! הכנה נכונה..'
תודה! התל"מ שלנו קרוב! הכנה נכונה..
27/07/2005 | 10:14
31
אני חושבת שבאמת הכנה טובה של הגוף והיכרות עם מה שיכול לעזור לך - טכניקות הרפייה ונשימה נכונה יכולים מאוד לעזור. שמעתי מכמה נשים, כולל אמי, שמה שמאוד עזר להן זה הנשימות והתנועתיות. אם יודעים את הדברים האלה זה גם נותן לך ביטחון שאת יודעת מה את צריכה לעשות וזה יכול לעזור לך. אולי אני תמימה, כי סה"כ קל לומר, אבל בפועל עדיין לא ביצעתי, אבל זה דוחף אותי להאמין שאני יכולה לעשות את זה בלי אפידורל. טוב, נחכה ונראה...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ילדתי בלי אפדורל - טבעי לגמרי'
ילדתי בלי אפדורל - טבעי לגמרי
27/07/2005 | 07:33
52

התכוננתי ללידה טבעית אם כי לא הכרזתי על כך ושמרתי לעצמי את האופציה להתחרט בכל עת אבל ראיתי כמה הבעל עזר תמך ובאמת הקל וזה כל פעם דירבן אותי להמשיך ולהתמודד עם החוויה.
גם בעתיד אנסה שוב ללדת בלי אפידורל.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לידה עם ולידה בלי - ועדיף בלי'
לידה עם ולידה בלי - ועדיף בלי
27/07/2005 | 08:23
70
בתור מי שילדה בלידה הראשונה עם אפידורל ובשנייה בלי אחרי חוויה לא נעימה איתו בראשונה פשוט עדיף בלי
נכון כואב אבל לדעתי אין משהו שאנחנו לא יכולות להתמודד איתו
הלידה בלי הייתה יותר קלה וקצרה...
כמובן שאני חושבת שגם אם מתכוונים ללדת בלי צריך להיות עם ראש פתוח...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לידה ראשונה עם'
לידה ראשונה עם
27/07/2005 | 08:52
2
61
לידה שניה בלי. אין מה להשוות. ההתאוששות כל כך הרבה יותר קלה, הטיפול בתינוק כ"כ הרבה יותר נינוח, הלידה עצמה כ"כ הרבה יותר שלי. עם אפידורל אמנם לא כואב לך אבל את גם לא באמת יולדת. אני נורתי בתחושה שהלידה עברה מעלי ודרכי ואני הייתי הקורבן של התהליך ולא החווה אותו.
מה שכן יש לזכור - זה הכל חוכמה שלאחר מעשה. לקחתי אפידורל כי הייתי עם זירוז ובשכיבה על הגב. המון דברים שאני יודעת היום לא ידעתי אז והרגשתי שאני לא מסוגלת להתמודד יותר.
היום הייתי עושה הכל אחרת. ככה זה בלידה שניה... יודעים יותר. קשה להחליט מראש מה הולך להיות ואיך נתמודד עם זה וכדאי לא להנעל. ובכל זאת - אם יש תמיכה נכונה, אם אפשר לזוז ולנשום ולנשוך ולנהום- זה עדיף מאפידורל.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תודה יעלים! מה שלומך ומה עם הילדים?'
תודה יעלים! מה שלומך ומה עם הילדים?
27/07/2005 | 10:08
28
התאוששת מהלידה? איך אמנון מסתגל לקטנטונת?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'רק לגבי תחושת הקרבן...'
רק לגבי תחושת הקרבן...
27/07/2005 | 22:43
41
דווקא בלידה הלא אפידורלית שלי הרגשתי כפי שאת מתארת, שהלידה עברה מעלי והייתי קורבן לגוף של עצמי. הכל היה כל כך מהר שלא הספקתי להבין שאני יולדת ולא התכוננתי נפשית לכלום ולמרות שזו היתה כבר לידה שלישית הייתי ממש בהלם ממה שהגוף שלי עושה בלי שיש לי עליו יכולת שליטה. אני מניחה שלידה טבעית שמתכוננים אליה מראש היא אחרת. אני לא תיכננתי ללדת בלי אפידורל וציפיתי להקלה בעקבות הזריקה האפידורלית ואיזשהו פרק זמן של מנוחה. כשזה לא נהיה ככה הייתי בשוק גדול מאד.
אין ספק שבעתיד אתכונן אחרת.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני אחכה עד שיתחילו הצירים..'
אני אחכה עד שיתחילו הצירים..
27/07/2005 | 09:03
1
60
מאחר וזאת באמת פעם ראשונה..
קשה לי מאוד לומר איך אתמודד עם הכאב..

נראה לי שכל אחת ואחת יכולה לחוות את הכאבים האילו בדרגות שונות ואישיות
ומה שאחת מסוגלת לסבול..השניה לא..

אני גם חושבת שהשוני בגוף של כל אחת מאיתנו..
וגם אולי נסיון חיים עם כאבים אחרים..יכול להשפיע על ההתמודדות עם
כאבי הלידה..

בנוסף..ההריון שלי היה יחסית קל לעומת כל הסימפטומים ששמעתי
למרות היותי מוגדרת בסיכון..בגלל מחלה ברקע..
למרות הסוכרת ההריונית..שבעיקר מקשה בגלל אהבתי למתוקים..
למרות שבאמת נהיה לי יותר כבד עכשיו לקראת סוף החודש השמיני..

אומרים גם שהכאבים דלים יותר אצל מלאות/שמנות..ואני בהחלט אחת כזאת..

אז אני מחכה לתחילת הצירים..ומניחה שאוכל להחליט עד שאגיע לבית החולים
כשהצירים יהיו סדירים..
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'את זה פעם ראשונה אני שומעת'
את זה פעם ראשונה אני שומעת
27/07/2005 | 10:08
41
אולי בגלל זה אמא שלי עברה 4 לידות בלי שום משכח כאבים? לידה אחת הייתי מלקחיים עוד אחת הייתה תינוק במשקל 3850 גרם (ואפילו בלי חתך).
אולי זה יעזור לי, למרות שאני לא מלאה כמו אמא שלי אבל אולי יש סיכוי...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'פעם עם ופעם בלי'
פעם עם ופעם בלי
27/07/2005 | 09:25
39
והפעם בלי האפידורל רק גרמה לי להתחרט על הלידה הראשונה, כי הבנתי
כמה זה אפשרי, כמה זה מדהים, וכמה זה מקל את ההתאוששות לידה ללא אפידורל
הכאבים מטורפים, אבל נסבלים (לי בכל אופן)
הקסם בלהרגיש אותו ממש יוצא מתוך גופך הוא חוויה בלתי ניתנת לתיאור במילים, חוויה מיסטית ממש.

שעה אחרי הלידה כבר התרחצתי והלכתי לראות את הילד.

הכל תלוי במהלך הלידה וביולדת עצמה, תהיי פתוחה להכל.

בהצלחה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'חוזרת ולוקחת ללא שום היסוס.'
חוזרת ולוקחת ללא שום היסוס.
27/07/2005 | 09:31
54
אני מאלה שהאפידורל השפיע עליהן כמו קסם. עד שקיבלתי אותו סבלתי כאבים איומים ולא יכולתי לתפקד.
מרגע שההרדמה התחילה להשפיע זה היה פשוט גן עדן. אמנם זה עיכב את הלידה, אמנם ילדתי בואקום, אמנם התפרים היו סיוט מתמשך אבל בזמן הלידה ועד כ-8 שעות לאחריה לא הרגשתי דבר ויכולתי ללדת בכיף ולהתבדח עם רופאיי... בשבילי זה היה שווה, סף הכאב שלי נמוך ביותר ואני ממש סבלתי קשות לפני זה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני בפירוש לא הייתי לוקחת!'
אני בפירוש לא הייתי לוקחת!
27/07/2005 | 09:37
15
85
ילדתי ללא אפידורל, ואין לי ספק שבלידות הבאות אני אעשה הכל בשביל ללדת שוב בלי אפידורל.
אני בתקווה לא להשתמש במשככי כאבים כימיים בכלל (בלידה הקודמת השתמשתי בגז צחוק. אני מקווה הפעם להימנע מזה).

אני לא חושבת שהלידה כל כך נוראית. כואב, נכון, אבל בהחלט נסבל.

היה לי טוב מאוד עם זה שלא לקחתי אפידורל. אני ממש ממש לא מתחרטת. ואני ממליצה לכל מי שמסוגלת - לשקול בחיוב ללדת בלי זה. זה חוויה אחרת לגמרי (אע"פ שלא ילדתי עם אפידורל, אני נוטה להאמין שכשמרגישים את הכל זה אחרת).

ענבל - אשמח לשוחח איתך באופן ישיר על דעותי בנושא עם את מעוניינת...
אגב, איפה את מתכוונת ללדת?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'היי פולי, תודה! אני אלד בהר-הצופים'
היי פולי, תודה! אני אלד בהר-הצופים
27/07/2005 | 10:00
14
17
לצפיה ב-'בהר הצופים ילדתי עם מישהי מדהימה'
בהר הצופים ילדתי עם מישהי מדהימה
27/07/2005 | 10:49
13
31
שכל הזמן ניסתה לשנות איתי תנוחות, והיא זו שגם שכנעה אותי ללדת בלי אפידורל (אני זו שסבלתי מכאבי תופת, לא היא).
תבקשי שם את הסוויטה אם את יולדת ביום...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אפשר לבקש סוויטה??'
אפשר לבקש סוויטה??
27/07/2005 | 10:51
12
26
במקרה קראו למיילדת שושי? היא אישה מבוגרת, קטנטונת עם עיניים ירוקות/כחולות. שמעתי שהיא מדהימה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אפשר לבקש סוויטה עם היא פנויה'
אפשר לבקש סוויטה עם היא פנויה
27/07/2005 | 11:40
32
יש עדיפות ללידה ראשונה (לעשות לך כיף)
אני קיבלתי אותה בלידה שישית, והיה ממש נחמד (למרות שלידות אחרות בחדרים אחרים גם עברו בסדר)
היתה לי מיילדת נהדרת בשם נעמי לביא. מומלצת בחום, מוכנה לקבל (ואפילו מציעה) תנוחות שונות ותנועות להקלה על הצירים) ומעודדת הנקה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'המילדת היתה עדנה - מדהימה!!!!'
המילדת היתה עדנה - מדהימה!!!!
27/07/2005 | 12:18
10
19
לצפיה ב-'ב1נבונת ופלגיה, אתן ירושלמיות?'
ב1נבונת ופלגיה, אתן ירושלמיות?
27/07/2005 | 16:28
9
14
לצפיה ב-'אני כן, פלגיה חצי'
אני כן, פלגיה חצי
27/07/2005 | 16:44
5
18
אבל אנחנו אחיות, אז יש לה קשר ירושלמי...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'כתבנו יחד '
כתבנו יחד
27/07/2005 | 16:46
10
לצפיה ב-'אני 3/4 ירושלמית, גם מהאיזור'
אני 3/4 ירושלמית, גם מהאיזור
27/07/2005 | 16:52
3
16
נחמד לראות כאן עוד ירושלמיות, חשבתי שבעיקר אלה שהיו במפגש ירושלמיות.
אפשר להמליץ אחת לשנייה על חנויות טובות בירושלים לקניות של הרהיטים לתינוק וכל השאר. אם יש לכן המלצות אשמח לשמוע!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לא הייתי במפגש כי אני ממש בהתחלה'
לא הייתי במפגש כי אני ממש בהתחלה
27/07/2005 | 16:54
2
17
והרגשתי שלא מתאים לי.
לגבי חנויות של רהיטים - בעיה: בכל הזולות (חסדי שמואל, בייבי מישל) היחס והשרות נוראיים. בשילב - יקר מאד...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לא מסכימה- קנינו בחסדי שמואל'
לא מסכימה- קנינו בחסדי שמואל
27/07/2005 | 21:51
20
והיו מאוד נחמדים אלינו והקדישו לנו הרבה זמן
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'דווקא מצאתי חנות לא מאוד יקרה'
דווקא מצאתי חנות לא מאוד יקרה
28/07/2005 | 00:50
12
בשטראוס, החנות הראשונה שצמודה לתחנות אוטובוס למעלה ולתחנת המוניות. מחירים יחסית סבירים בהחלט לרהיטים, את יכולה להזמין גם דגמים שאין להם שם, ויש להם גם מבחר גדול של עגלות וריהוט. אנחנו נקנה משם את הרהיטים לחדר של התינוק. אהבתי את זה שהם לא רודפי בצע שמנסים לדחוף לך בכוח חבילת לידה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ב1נבונת כן, אני מהאיזור'
ב1נבונת כן, אני מהאיזור
27/07/2005 | 16:45
2
15
אבל אני גם לא בהריון
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מה זה, יש פה מאפיה :-o?'
מה זה, יש פה מאפיה :-o?
27/07/2005 | 16:57
1
4
לצפיה ב-'לא יכול להיות!'
לא יכול להיות!
27/07/2005 | 16:59
3
לצפיה ב-'לידה ראשונה עם לידה 2 בלי- מסקנות|!'
לידה ראשונה עם לידה 2 בלי- מסקנות|!
27/07/2005 | 10:34
95
בעיני אפידורל כן או לא זו לא השאלה המרכזית.
אלא  - באיזה "ראש" באים ללידה-
ללידה הראשונה באתי בראש של  - זו לידת "פיילוט". בית החולים מלא באנשים חכמים ומנוסים, ונראה מה יגידו. קיבלתי אפידורל, הוא קצת סיבך את העניינים, וגם ילדתי על הגב - דבר גרוע מבחינתי.

ללידה השניה באנו בגישה אחרת לגמרי - התכוננו ללידה טבעית, קראנו ולמדנו על קידום הצירים וכו'. אפידורל הוא רק פסיק בכל הגישה.
היתה לידה טבעית ומצויינת - אבל כואבת!
אם היה אפשר להבטיח לי שאקח משכך כאבים, לא יכאב, אבל גם לא יסתבך בשום צורה, ועדיין אוכל לנוע, ללדת לא על הגב וכד' - ברור שאעדיף זאת. אבל אם לא יפתחו דבר כזה עד הלידה הבאה - אני מניחה שאנסה שוב ללדת בצורה הטבעית.

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני ילדתי עם'
אני ילדתי עם
27/07/2005 | 10:59
56
אפידורל ועם פיטוצין
ואם היית שואלת אותי עכשיו שוב,כן הייתי לוקחת ולא מוותרת
הכאבים של הצירים ממש בילתי נסבלים (לפחות מבחינתי)

אני נכנסתי לבית החולים בשעה 5 לפנות בוקר ובשעה 10:30 בבוקר כבר האוצרית שלי הייתה בחוץ

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני לא רציתי לקחת אפידורל'
אני לא רציתי לקחת אפידורל
27/07/2005 | 11:22
3
87
היו איתי בחדר הלידה בעלי ואמא שלי שהיא גם דולה והם תמכו בי מאד בכל ציר וציר.
אחרי שעברו כמעט ארבע שעות שבהם היה לי כל דקה ציר שנמשך כדקה, ואחרי שבשעתיי האחרונות מהזמן הזה לא היה שום שינוי בהתפתחות הלידה (מחיקה מלאה פתיחה של 8 ס"מ ראש גבוה ) הייתי די מיואשת ומותשת וגם בעלי נראה מותש לחלוטין. די נלחצתי מהעובדה שאולי לא יוותרו לי כוחות ללחיצות בסוף והחלטתי על אפידורל. בדיעבד מה שקרה שעם התחלת פעולת האפידורל הופסקו הצירים לחלוטין והתחילו לתת לי פיטוצין. שעתיים אחרי תחילת האפידורל הגעתי לפתיחה מלאה ושלוש שעות לאחר מכן (חמש שעות התחלת קבלת האפידורל) ילדתי בוואקום.

לא יודעת לומר מה הייתי עושה אם הייתי חוזרת אחורה בזמן כוון שבזמן שהחלטתי על האפידורל הייתי מאד מאד מותשת (עם הכאבים יכולתי להתמודד אבל זה היה כל כך אינטנסיבי )

התוכנית ללידה הבאה? ראש פתוח! אני מעדיפה ללדת בלי אפידורל אבל לא פוסלת את האפשרות הזו - כל לידה היא מקרה חדש ואי אפשר לנבא את מהלכה (אגב גיסתי ילדה את שתי הלידות שלה עם אפידורל שרק זרז את התהליך).

אני מביאה איתי את הצוות המנוסה שלי ללידה (בעלי ואמא שלי) ויחד ננסה לעשות את זה הכי טוב שאפשר, ואני אשקול את כל האפשרויות בהתאם למהלך הדברים (הרי זה ילך חלק לא? באים - לוחצים קצת ומקבלים תינוק לא? העיקר המחשבה החיובית)
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'גם לי יש 2 חברות שהאפידורל זירז להן'
גם לי יש 2 חברות שהאפידורל זירז להן
27/07/2005 | 11:43
50
את הלידה (הפתיחה התקדמה מהר יותר מאשר לפני מתן האפידורל).
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מה, אמא שלך דולה ? '
מה, אמא שלך דולה ?
27/07/2005 | 12:41
39
לצפיה ב-'איזה כיף זה אמא דולה!'
איזה כיף זה אמא דולה!
27/07/2005 | 16:49
31
ובטח יילך חלק - נכנסים לחדר לידה, פוגשים את החסידה, מקבלים ממנה תינוק רחוץ וריחני, אומרים תודה והולכים הביתה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'עם אפידורל - לידה נפלאה'
עם אפידורל - לידה נפלאה
27/07/2005 | 12:15
61
איך שקיבלתי את האפידורל הלכתי לישון ולאגור כחות (הלידה החל בירידת מים ב- 12:30 בצהריים, אפידורל הגיע ב- 2:00 לפנות בקר אחרי כמה שעות של פתיחה תקועה על 4-5). אחרי שלושת רבעי השעה הפתיחה קפצה לפתיחה מלאה - האפידורל איפשר לי להרפות והפתיחה פשוט "רצה". השינה עזרה לי לאגור כחות ללחיצות והלידה היתה נפלאה (הגם שעל הגב, האמת - דווקא היה לי נח ככה ברגע שזה היה עם אפידורל).
סיימתי עם קרע קטן והחלמה קלילה ביותר (הרגשתי שאני יכולה לקום מהמיטה די מהר, הבעיה היחידה היתה שאחרי אפידורל אסור בלי אחות והאחות לא הגיעה...).
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'inbalim- אני מה זה מתלהבת מיכולת'
inbalim- אני מה זה מתלהבת מיכולת
27/07/2005 | 12:25
2
62
החיזוי שלי: בדיוק כמו שאמרתי: על כל שתיים שיגידו שזה מאריך את הלידה, תבוא מישהי ותגיד שזה מקצר...
אני מנחשת שאת תחכי ללידה ותזרמי עם מה שיהיה... כמו שאמרת בעצמך. כי מרוב עצות בסוף מחליטים מה שבכל מקרה מתאים לנפש שלך
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'נכון, מקווה ללדת ללא אפידורל...'
נכון, מקווה ללדת ללא אפידורל...
27/07/2005 | 16:26
1
27
אבל נזרום עם מה שיבוא!
אז מה את חוזה לנו בקרוב? אולי שהחורף יגיע ממש ממש בקרוב? או לפחות הסתיו...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'נאי חוזה הרבה תגובות בפורום'
נאי חוזה הרבה תגובות בפורום
27/07/2005 | 16:45
11
לצפיה ב-'כל כך מודה לכן על התגובות!!'
כל כך מודה לכן על התגובות!!
27/07/2005 | 16:44
17
לצפיה ב-'אני בוחרת לענות לך מנסיון'
אני בוחרת לענות לך מנסיון
27/07/2005 | 16:52
1
72
אני ילדתי לפני שבוע בת שלישית והחלטתי שהפעם אני יולדת עם אפידורל את 2 הלידות הקודמות ילדתי טבעי, אני יכולה להגיד לך שהחויה ללדת עים אפידורל ללא כאבים ולהיות מרוכזת כולך בלידה כי זה מתאפשר לך - הרי אין כאבים, כבר אמרתי... זאת ההרגשה הכי טובה שבעולם! נכנסתי לחדר לידה עים 5 אצבעות פתיחה ביקשתי וקיבלתי אפידורל ודרך אגב היום יש אפידורל שלא "משתק" את הרגליים רק נותן תחושה של פלג גוף תחתון רדום ולכן יש את היכולת לשתף פעולה בלחיצות וכ"ו... וזאת היתה חויה מדהימה לכן, אני ממליצה ובחום אפידורל - כדאי!
בהצלחה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'נחמד לשמוע גם חוויה כזאת! תודה!'
נחמד לשמוע גם חוויה כזאת! תודה!
27/07/2005 | 16:53
18
לצפיה ב-'הסיפור לידה שלי כבר ידוע, אולם הוא'
הסיפור לידה שלי כבר ידוע, אולם הוא
27/07/2005 | 18:07
3
107
לא במאמרים אלא בארכיון. חפשי את המילה להינות+ לידה+ דור שאני כתבתי ותמצאי את ההודעה ההיא.
שורה תחתונה- בלי אפידורל בפעם הראשונה, מקווה לשידור חוזר כזה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'רק בלי חבל טבור קצר מדי'
רק בלי חבל טבור קצר מדי
27/07/2005 | 23:17
1
97
ושאר מרעין בישין
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'סחתיין על הזכרון!!'
סחתיין על הזכרון!!
28/07/2005 | 11:57
18
לצפיה ב-'דווקא זוכרת את הסיפור שלך טוב!'
דווקא זוכרת את הסיפור שלך טוב!
28/07/2005 | 00:47
44
שהחלטת שאת נהנית בלידה ויהי מה!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מועיל'
מועיל
28/07/2005 | 14:30
31
ילדתי עם אפידורל 4 פעמים.
אצלי זה גרם ללידה, ובקושי השפיע ללידה עצמה, אך הועיל מאוד לכל הדברים אח"כ
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'Nאחר וילדתי ביום שני לפנות בוקר'
Nאחר וילדתי ביום שני לפנות בוקר
28/07/2005 | 16:11
1
66
בלי אפידורל ובלי כלום אני יכולה להגיד לך שסך הכאב היה נבסל. כואב אבל נסבל. באיזה שהוא שלב אמרתי שאני לא יכולה יותר ואז התחלתי בנשימות נכונות בעידודה של אמא שלי (שהייתה איתי בלידה)- והכאב היה אבל נשכח.
בלידה הבאה- שוב אתעקש בלי משככים.
אגב, רמת החרדה שלי מהכאב הייתה כל כך גבוהה כי כל החברות שלי סיפרו כמה זה היה נורא- שאחרי, בדיעבד- זה עובר.
בהצלחה. ומה שלא יהיה- את -זו ישות נפרדת. תזרמי עם הלידה שלך ויהיה לך רק טוב!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ילדתי פעמיים בלי אפידורל'
ילדתי פעמיים בלי אפידורל
28/07/2005 | 16:41
78
בכוונה. לדעתי לידה היא חוויה נהדרת עם כל הכאבים (ולא אכחיש שהיו - צירי לחץ זה לא דבר נעים בכלל!) אבל לי אפידורל היה רק מקלקל והורס. לא רואה שום נוחות בזה. נוחות זה להסתובב, ללדת באיזו תנוחה שבא לי בלי לדאוג לצינורות שיוצאים לי מהגב...

אם יהיו עוד ילדים, עדיין אין לי שום כוונה לקבל אפידורל.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לקחתי'
לקחתי
28/07/2005 | 16:55
62
אחרי 27 שעות של צירים, שכבר ראיתי שאני כ"כ מותשת מכאבים שהלידה לא מתקדמת, לכן גם אם היה איזשהו עיכוב בגלל האפידורל, הלידה בכל זאת יכלה להתקדם.
בתכנון המקורי שלי לא רציתי אפידורל, אבל כבר כשקיבלו אותי סופסוף לחדר לידה, הבנתי שזאת אופציה שיכולה מאד להיות, בגלל שכבר בשלב הזה בקושי הייתי מסוגלת לרדת מהמיטה...
אני לא מצטערת לרגע אחד שלקחתי, למרות שאני מקווה שבלידות עתידיות אני לא אגיע במצב כזה לחדר לידה ואני אוכל לעבור את זה בלי - אבל אם אני שוב אמצא את עצמי במצב שיהיה יותר נכון לקחת, אני לא אהסס. אני באמת חושבת שאם לא הייתי לוקחת הייתי מגיעה לואקום או יותר גרוע...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אין ספק'
אין ספק
28/07/2005 | 17:10
2
88
שאלמלא האפידורל הלידות שלי היו הרבה יותר קשות.
בשתיהן התחלתי עם בלון, הייתי צריכה זירוז.
בלידה השניה פקעו לי את המים (פעמיים נכנסתי לחדר לידה בשל עיכוב)
ובשל האפידורל, הכל היה נראה לי רגוע יותר.

לא הרגשתי שום כאב (רק לחץ אדיר בפי הטבעת)
לאחר קבלת הזריקה אפילו הצלחתי לישון עד לפתיחה מלאה.
לא סבלתי כלל ואפילו אני ובעלי הצלחנו להשתעשע ולהנות מעצם החוויה המדהימה הזאת.

גם בלידה הנוכחית ארצה אפידורל (ויפה שעה אחת קודם)
אני בעד לא לסבול.

אגב, לא סבלתי מכאבי גב לאחר הלידה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מה זה בלון?'
מה זה בלון?
28/07/2005 | 18:21
30
לצפיה ב-'מה זה בלון?'
מה זה בלון?
28/07/2005 | 18:21
14

הודעות אחרונות

15:24 | 26.09.18 אפריל2019תלמ
15:07 | 26.09.18 טלטל2912
18:45 | 25.09.18 עלמה83
17:27 | 25.09.18 אורחים בפורום
00:09 | 24.09.18 ההיא10
17:39 | 23.09.18 שירה16179
16:00 | 23.09.18 אורחים בפורום
15:05 | 22.09.18 אורחים בפורום
13:39 | 22.09.18 אורחים בפורום
07:44 | 22.09.18 אורחים בפורום
20:31 | 21.09.18 אורחים בפורום
12:00 | 20.09.18 יוחננוף2

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ