לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
5446054,460 עוקבים אודות עסקים

פורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 
x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע הניתן בפורום אינו מקצועי, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם בעל מקצוע!
אנא הקפידו לשרשר הודעות בנושאים קשורים. לעיון בנהלי השרשור הקישו כאן.
הפרסום בפורום אסור בהחלט.
המשך >>

לצפיה ב-'בענייני אפידורל '
בענייני אפידורל
<< ההודעה הנוכחית
20/02/2005 | 17:27
86
3572
לצפיה ב-'ובאנגלית'
ובאנגלית
18/02/2005 | 01:16
2
95
Early Epidural Won't Raise C-Section Risk
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'נסיון קישור שני'
נסיון קישור שני
18/02/2005 | 01:17
1
59
Early Epidural Won't Raise C-Section Risk
הריון ולידה - תמיכה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'לא מדובר פה על הבדל בין אפידורל'
לא מדובר פה על הבדל בין אפידורל
18/02/2005 | 21:37
105
ולידה טבעית מדובר על ההבדל בין אפידורל ומשככי כאבים אחרים. כתוב שחלק מהנשים קיבלו משככי כאב כללית על מתן האפידורל ב4 סמ'.... בכל מקרה האישה לא היתה בתנועה ולא בתנוחות שמעודדות את ירידת העובר באגן. כנראה שמדובר על לידה עם התערבויות רבות הכוללות שכיבה, מונטור וכו' שלא מעודדות הפרשה של אוקסיטוצין. מה גם, מדובר על מחקר אחד בבית חולים אחד. הינה לינק לסיכום של כמה מחקרים מהשנים האחרונות ודף מסכנות.
מניסיוני בלידה התערבות גוררת התערבות גוררת התערבות...
ני לא אומרת לא לקחת אפידורל...אני ממליצה מאד לקרוא את הלינק השני כדי ללמוד איך להפחית את התופעות לווי של אפידורל בלידה!!
הריון ולידה - תמיכה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'הכותרת של עיתון "הארץ" מטעה'
הכותרת של עיתון "הארץ" מטעה
18/02/2005 | 08:47
1
85
המחקר השוווה בין שתי קבוצות נשים- אחת שקיבלה אפידורל בשלב במוקדם של הלידה (2 ס"מ) ואחת שקיבלה אותו בשלב יותר מאוחר (אחרי פתיחה של 4). אין השוואה מבחינת ניתוח קיסרי למי שלא קיבלה אפידורל כלל, כלומר, בכלל לא נבדק הקשר בין מתן אפידורל באופן כללי לסיכויים לניתוח קיסרי.
בנוסף, המאמר באנגלית טוען שהממצאים סותרים מחקרים אחרים בהם נמצא קשר סטטיסטי בין נשים שקיבלו אפידורל בשלב מוקדם לבין ניתוח קיסרי, כך שעדיין לא הייתי מנתרת משמחה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'גם כתוב במאמר באנגלית שמי שקבלה'
גם כתוב במאמר באנגלית שמי שקבלה
18/02/2005 | 22:07
30
את האפידורל מאוחר קיבלה קודם שיכוך כאב אחר... לא מוזכר תנועתיות, תנוחות, מקלחת...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'הקשר בין אפידורל ולידת ואקום וקיסרי'
הקשר בין אפידורל ולידת ואקום וקיסרי
18/02/2005 | 09:30
50
157
נכון שיש מחקרים רבים שמפורסמים, ויש הטוענים לקשר ויש השוללים קשר.

בגדול - לידה צריכה להתקדם כל הזמן מרגע שהיא מתחילה ועד ליציאת השיליה (אחרי יציאת התינוק).
האוקסיטוצין ("הורמון האהבה" שאחראי לצירים בלידה, לסחיטת חלב מהבלוטות בציצים ול...אורגזמה) אחראי לקדם את הלידה.
הוא מופרש ברמות הולכות וגדלות וכך הצירים מתחזקים ומתאחדים בכיוון הלחץ שלהם. ביחד עם הרמות הגדלות של האוקסיטוצין יש משוב חיובי להפרשת אוקסיטוצין נוסף ואנדורפינים (שהם "מורפיום טבעי" - משככי כאבים של הגוף).

מי שמזורזת עם פיטוצין (שהוא אוקסיטוצין סינתטי) - אין לה את המשוב החיובי להפרשת אוקסיטוצין ואנדורפינים ולכן - הלידה שלה מתקדמת לאט יותר וגם "כואב לה יותר" (מנגנוני שיכוך כאב הטבעיים של הגוף לא פועלים).

--------------------------------------------------------------------
אני אתאר את הסצינה הכי לא כיפית שיש:
--------------------------------------
מתן אפידורל בשלב מוקדם מידיי עלול להכניס את היולדת לשרשרת הבאה:
הלידה לא מתקדמת (כי היולדת שוכבת על גבה ולתינוק קשה יותר לרדת לעבר תעלת הלידה)
ואז עובר זמן "רב מדיי" לפי הנהלים של בי"ח
ואז מחליטים על מתן זירוז.
זירוז = פיטוצין, כלומר - עוקפים את מנגנון הלידה הטבעי ומוותרים על הפרשת אוקסיטוצין ואנדורפינים.
האישה לא מרגישה את הכאב בזכות האפידורל (אז למי אכפת מהאנדורפינים?)
אבל הלידה עדיין מתקדמת לאט,
לתינוק קשה יותר לצאת כי :
האישה עדיין שוכבת על הגב, עבר עוד זמן, התינוק גם מתעייף.

והנה - עם כל הזירוז הסינתטי - התינוק הגיע עם הראש לקצה תעלת הלידה. (ובדרך גם הגיוני שהיו לו האטות דופק בגלל הפיטוצין, ואז מפסיקים קצת את הפיטוצין, ואז מחדש צריך לבנות ריכוז גדל של פיטוצין ושוב ירידת דופק וכו')

ואז - בגלל שהאישה שכבה על הגב סיכוי גבוה יותר שהתינוק במצג ראש לא הכי מתאים (מצח לפנים ו/או עורף לאחור, במקום עורף לפנים ומציג קודקוד)
ובינתיים גם עבר עוד זמן (שהצוות הרפואי סופר) וגם התינוק עוד יותר התעייף, ועדיין האישה שוכבת על גבה.

אז כבר אין ברירה - וחייבים לנסות לעזור לתינוק לצאת - אז....ואקום (כולל חיתוך פירנאום די גדול) ואם זה לא מצליח (או שכבר יש ממש חשש לחיי התינוק - מים מקוניאליים למשל) אז .... קיסרי.
-----------------------------------------------------------------------

נכון שיש המון לידות מוצלחות מאוד עם אפידורל (ואיזה כיף שכך הוא) אבל -
חשוב מאוד לא לקבל את האפידורל בשלב מוקדם מדיי.
חשוב שהתינוק יהיה כבר בדרכו לתעלת הלידה, שצוואר הרחם כבר יהיה קצת פתוח (לוודא שהאוקסיטוצין ברמה גבוהה ולא יהיה צורך במתן זירוז).

לכן אני ממליצה גם לבנות שיודעות מראש שהן מעוניינות ללדת עם אפידורל - תלמדו מעט שיטות להרפייה, מעט שיטות להתמודדות עם הכאבים (בתחילת הלידה הם פחות קשים) - רק עד לשלב שבו כבר בטוח להשתמש באפידורל.

בהצלחה לכולן
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'חשוב לי שתקראו '
חשוב לי שתקראו
18/02/2005 | 09:50
80
את מה שכתבתי על הקשר בין אפידורל ולידת ואקום וקיסרי....(נו - עד שכתבתי את זה)
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שאלה קטנה- מה נחשב שלב בטוח'
שאלה קטנה- מה נחשב שלב בטוח
18/02/2005 | 10:35
1
72
לשימוש באפידורל, כלומר שלא יהיה מוקדם מידי כפי שהסברת?

תודה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'זה בעיקר תלוי בהתקדמות הלידה שלך'
זה בעיקר תלוי בהתקדמות הלידה שלך
18/02/2005 | 11:44
86
כלל אצבע - ספינה מינוס 2 ופתיחה של 4 ס"מ, אבל מה שבאמת חשוב זה שהלידה תהיה כבר במצב שבו יש קצב התקדמות. לא כשהלידה "תקועה". מצד שני - אני כן מבינה שמי שלוקחת אפידורל לא רוצה לסבול ואם הלידה שלה עוד לא מתקדמת היא רק רוצה להפסיק להרגיש את הכאב.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'המחקר האחרון (אליו הקישור) סותר את'
המחקר האחרון (אליו הקישור) סותר את
18/02/2005 | 10:57
54
מה שאת אומרת.
הטענה היא שבעצם אין הבדל (סטטיסטי) בין מי שלוקחת אפידורל בשלב מוקדם או מאוחר יותר מבחינת סיכוי לניתוח קיסרי. מכל מקום, יש כמובן מחקרים סותרים התומכים במה שאת אומרת.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'טאש יקרה, מסקנות המחקר'
טאש יקרה, מסקנות המחקר
18/02/2005 | 14:33
12
69
האחרון הוכיחו כי התרחיש שתיארת, שבמשך שנים נטו לחשוב כי הוא תוצאה של האפידרול, אין לו קשר אליו.

בואי אספר לך איך זה מתבצע בארה"ב:
שיטת האפידורל פה היא אחרת מאשר בארץ.
כשאת מגיעה לביה"ח ויש לך כבר פתיחה, לא משנה איזה, וכואב לך, את יכולה לקבל אפידורל.
האפידורל ניתן פה לא במנות כמו בארץ, כי אם בטפטוף מתמשך ולך, היולדת, יש שליטה (עד גבול מסויים) על הכמות.
כמו כן, ניתן להתהלך פה עם אפידורל ואין הכרח לשכב על המיטה. כך שהתרחיש שתיארת לא מתאים לארה"ב. אולי לישראל כן, אין לי מושג.

אני זוכרת שני דברים במעורפל מעדויות פה בפורום:
1) באיכילוב יש או היה הניסוי ב WALIKING EPIDURAL, שזה אפידורל בהליכה. אין לי מושג אם זה הנוהל שם.
2) בבי"ח מאיר, כפי שענתש ציינה, ניתן גם לקבל אפידורל מראשית הכאבים.

עקרונית הגישה האמריקאית, להבדיל מהגישה הישראלית, ברפואה בכלל ובהריון בפרט, לא מאמינה בכאבים. כשאת הולכת פה לרופא עם כאב הכי קטן בקצה הציפורן, היי בטוחה שיש תרופה נגד כאבים בדיוק כמו שלך. הם לא מוכנים לסבול. כן מוכנים לקחת תרופות ובגלל זה תעשיית התרופות הכי גדולה בעולם נמצאת פה.

טוב? לא טוב? שאלה אישית. אני ושכמותי, עם סף סבל אפס ולמטה מזה, מן הסתם שמחות על האפשרות לא לסבול בלידה. ונשים פה בארה"ב כמעט ולא סובלות בלידה, כמובן, אם אין ברצונן בכך. התרבות פה היא של "למה לסבול, אם אפשר לא?". הן פשוט לוקחות אפידורל כשרק מתחילים הכאבים וממשיכים איתו בטפטוף עד הסוף.

יתרה מזאת: שנה שעברה יצא חוק בארה"ב כי הביטוח הרפואי מחייב את בית החולים לבצע ביולדת ניתוח קיסרי אם ברצונה בכך. הביקוש כנראה היה אדיר. היום אני יכולה ללכת לרופא שלי ולהגיד לו "בא לי קיסרי" הוא יסביר לי יתרונות וחסרונות מול לידה ואגינלית - אבל ההחלטה היא שלי ורק שלי. למה אני מציינת את זה?
להראות לך סף סבל אפסי, פינוקי-משהו אולי, אבל ברמה הפיזית של אי סיבולת לכאב. אצלי לפחות. רעד, התעלפויות, זיעה קרה, אי שליטה עצמית.
לפני שבוע בערך, היו לי קצת צירונים. נכנסתי לפאניקה. כולי רעדתי. שילשלתי. הזעתי. שכחתי את עצמי. לא יכולתי לשלוט בעצמי. וממה? מכולה קצת כאבי מחזור? אמרתי לעצמי "אם ככה אני עכשיו, מה יהיה בלידה?"

אני אישית עדיין בהתלבטות בין לידה וגינלית (ואפידורל בראשיתה כמובן) ולבין ניתוח קיסרי יזום. ההחלטה - עוד שבועיים...

בכל אופן,לעיניינו: המחקר הוכיח שאין קשר בין אפידורל שנלקח בשבלבים מוקדמים לסכוי ללדת בקיסרי . ברור שכל אחת והחלטותיה...המחקר הוא בלתי תלוי ואם תוצאותיו היו הפוכות הן היו מתפרסמות באותה מידה.

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'דווקא לא הייתי רוצה שישראל תקח'
דווקא לא הייתי רוצה שישראל תקח
18/02/2005 | 17:51
10
63
דוגמה מארה"ב. כל כך הרבה לידות נגמרות בהתערבות רפואית, למה זה יותר טוב אני לא מצליחה להבין. הגוף שלנו יודע ללדת מקסים למה לא לשמר את היכולת המדהימה הזו.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני הייתי רוצה'
אני הייתי רוצה
18/02/2005 | 17:56
9
49
שלכל יולדת תהיה את זכות הבחירה איך ללדת, תוך כדי מיזעור הסיכונים באותה בחירה.
זה שאת לא חושבת ככה, זה בסדר, אבל הרבה אחרות חושבות אחרת ממך וצריכה להיות להן האפשרות לבחור באופציה הטובה ביותר עבורן.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לא ברור הקשר'
לא ברור הקשר
18/02/2005 | 18:16
8
38
בין התערבות גדולה בתהליך הלידה לבין זכויות היולדת. לכל יולדת יש זכויות והן כוללות חופש בחירה. הדאגה שלי היא שבארה"ב מרוב שרופאים חוששים מפני תביעות נגדם נשלל מהיולדת החופש ללדת באמת כפי שהייתה רוצה. וזה מפני שלא נותנים צ'אנס ללידות פשוט לקרות. וזה משהו שלא הייתי רוצה שיקרה בארץ. החופש לבחור בניתוח קיסרי הוא גם כן זכות בסיסית אולם האם כל מי שבוחרת בזה יודעת באמת את הסיכונים ?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מה נראה לך?'
מה נראה לך?
18/02/2005 | 18:29
7
27
שמי שבוחרת ללדת קיסרי לא יודעת את הסיכונים?
ועדיין, היא בוחרת ללדת קיסרי.
למה?
כי לפעמים יש מצבים בהם קיסרי עדיף על כל חלופה אחרת.
ואני מאוד שמחה שגישתך היא נגד כל התערבות רפואית בלידה, אבל ללא התערבות רפואית, היינו חוזרים לימי הביניים ולאחוז גבוה מאוד של סיבוכי לידה. על זה חשבת???

ועכשיו אסביר לך שוב למה WALKING EPIDURAL הוא זכות בארה"ב ולא חובה. הוא המילה האחרונה בתחום משככי הכאבים בלידה והוא עדיף על פני אפידורל הניתן במנות, כמו פעם. כמו-כן, הוא ניתן ליולדת אם ברצונה בכך מתחילת הפתיחה, מרגע שתרצה ואין לו השפעה על הדחיפות בלידה.
על כן, כן הייתי רוצה לראות אותו בארץ בשימוש נרחב יותר. כי אותה יולדת שתרצה ללדת עם אפידורל, עדיף שתקבל את הורציה החדשה שלו ולא את הישנה.
(WALKING EPIDURAL לעומת אפידורל הניתן במנות)
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ואחדד את עמדתי יותר'
ואחדד את עמדתי יותר
18/02/2005 | 18:40
26
מי שלא רוצה אפידורל - אשרי וטוב לה (כולי קנאה!)
ומי שכן רוצה - עדיפה השיטה החדשה על פני הישנה.
ולהבנתי, עליה דובר במחקר שהראה כי אין עלייה בשיעור ניתוחים קיסריים בעקבות אפידורל.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'רוצה לחדד בעניין אפידורל ודחיפות'
רוצה לחדד בעניין אפידורל ודחיפות
18/02/2005 | 20:37
2
52
נהוג לחשוב שאם האזור מנוטרל מהאפידורל, אי אפשר ללחוץ כמו שצריך. יתכן. לצערי אני לא יכולה לדווח מכיוון שהרגשתי את צירי הלחץ למרות האפידורל.
ומצד שני, אני יכולה לדווח שכשהגוף נטרף מכאבי צירי הלחץ
גם אי אפשר לדחוף כמו שצריך!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מסקנה? אי אפשר לדחוף בשום מקרה!'
מסקנה? אי אפשר לדחוף בשום מקרה!
18/02/2005 | 22:30
1
21
לצפיה ב-'זה מאוד אישי'
זה מאוד אישי
18/02/2005 | 23:18
31
יש נשים שמאוד מודעות לגופן ויודעות להפעיל את השרירים הנכונים בזמן הנכון. לאלו יהיה יותר קל לדחוף, גם אם מאוד יכאב להן. זה גם תלוי כמה זמן נמשכת הלידה באופן כללי, כמה סובלים עד שמגיעים לצירי הלחץ.
למשל, בלידה השניה קיבלתי אפידורל יחסית מהר, ולכן, למרות הכאב של צירי הלחץ, תוך כמה לחיצות הילדה הייתה בחוץ.
בלידה הראשונה, קיבלתי אפידורל רק אחרי 24 שעות, אח"כ עברו עוד 22 שעות עד הלידה, שבהן לא ישנתי, ונוסף לכל הייתה לי רעלת, שבגללה הייתי מחוברת לקטטר, מד לחץ דם אוטומטי ועירוי מגנזיום (+ אפידורל בגב). בקיצור, הגעתי לפתיחה מלאה באפיסת כוחות וצירי הלחץ גמרו אותי.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בואו נעשה קצת סדר בדברים. גם לענתש'
בואו נעשה קצת סדר בדברים. גם לענתש
19/02/2005 | 10:26
2
56
1. אין ספק שכל לידה היא שונה וכל אשה חווה חוויה שונה.

2. חופש בחירה צריך ליישם בכל סוגי הלידה ולא רק בלידות טבעיות.

3. אף אשה עוד לא קבלה מדליה בגלל שעברה לידה טבעית, הרצון ללידה טבעית צריך לבוא מבפנים.

4. אפידורל הוא לא המטרה בלידה אלא אחד האמצעים שניתן להשתמש בהם לצורך שיכוך כאב.

5. walking epidural הוא שימוש באותה שיטה ובאותם חומרים רק במינונים נמוכים. גם בארץ יש שימוש באמצעים אלה.

6. במחקר בין אפידורל מוקדם לאפידורל בשלב יותר מאוחר בלידה עדיין מדווחים על שיעור ניתוחים קיסריים גבוה מאוד.

7. ארה"ב היא אחת המדינות עם שיעור הניתוחים קיסריים מהגבוהים בעולם.

8. ניתוח קיסרי מיועד במקור למטרות חירום בלבד היום משתמשים בו גם למטרות אחרות של נוחות למרות הסיכונים לאם.

9. חשוב שהתמונה המנטלית של אשה יולדת בשכיבה על הגב תצא מהלכסיכון ובמקומה תכנס תמונה של אשה בתנועה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מסכיה עם כל סעיף וסעיף שלך.'
מסכיה עם כל סעיף וסעיף שלך.
19/02/2005 | 10:38
28
חוץ מסעיף 6 שאני לא מערערת על נכונותו אלא על הקביעה שתמיד נשמעת שהאפידורל בשלב מוקדם הוא הסיבה לקיסרי.
ואני אומרת -לא הוא אלא מכלול גורמים אחרים שמושפעים מאד מאד מ"הגורם האנושי" בלידה - היינו הצוות הרפואי שידו הרבה יותר קלה על "הדק" המהלכים ההתערבותיים כשאישה בוחרת באפידורל.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שוב, תוצאות המחקר מבטלות קשר'
שוב, תוצאות המחקר מבטלות קשר
19/02/2005 | 14:21
27
בין לקיחת אפידורל בשלב  מוקדם לעומת לקיחת אפידורל בשלב מאוחר ובין עלייה בשיעור ניתוחים קיסריים.

לא נבדק הקשר בין אפידורל באופן כללי לבין עלייה בשיעור ניתוחים קיסריים.

לטובת אלו שכן יולדות עם אפידרול ומחכות  לקבלו רק בשלבים מאוחרים ביותר בלידה, מחשש לניתוח קיסרי, המחקר מראה כי אין קשר בין השניים.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'כמה דברים:'
כמה דברים:
19/02/2005 | 18:27
56
ראשית - מסכימה איתך שמי שלא רוצה לסבול בכלל בכלל - סבבה שיתנו לה אפידורל מההתחלה ועד הסוף והיא תהיה מרוצה.

לגבי תוצאות המחקר המפורסם - התוצאות האלו מצטרפות לשורת תוצאות שכמו שכבר כתבתי - חלקן מצביע על קשר לסיבוכי לידה וחלקן שולל קשר שכזה. התסריט שכתבתי - לגבי סיבוכי הלידה היה תסריט אפשרי. לא כתבתי שכל מי שמקבלת אפידורל - כך תראה הלידה שלה. ברור שיש נשים רבות (אמא שלי בכללן) שילדו עם אפידורל והיו מרוצות ולא היו שום סיבוכים והלידה עברה להן בלי כאבים בכלל. כתבתי שזה תסריט אפשרי, שכשמתחילה הדרדרות בגלל שהלידה לא מתקדמת ותנועת היולדת מוגבלת בגלל אפידורל והכרחי לתת לה גם זירוז אז זה עלול להסתיים בקיסרי או בואקום.

לגבי אפידורל במינונים קטנים המאפשרים גם ללכת - נכון שזה נשמע אופטימלי - את גם לא מרגישה את הכאב וגם יכולה לנוע ובכך לתרום לקידום הלידה.
אבל - אליה וקוץ בה - סוג זה של אפידורל הוא למעשה תערובת של משככי כאבים שכוללים גם חומרים שכן עוברים את השיליה ומגיעים לתינוק וההשפעות של חומרים אלו על הילודים עדיין שנויות במחלוקת.

בשורה התחתונה אני מסכימה איתך שנשים צריכות ללדת כפי שהן רוצות. חשוב לי שכל אחת תעשה את הבחירה שלה מתוך הכרת שלל האפשרויות וההשלכות של כל בחירה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ושכחת להוסיף:'
ושכחת להוסיף:
18/02/2005 | 17:36
43
אז איזה מזל שהיולדת כבר עם אפידורל ולא צריך להרדים אותה לניתוח.

שוב להדגיש ניתן לשלב לידה עם אפידורל ותנועתיות אבל יש תזמון נכון לנושא האפידורל.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' טאש גם אני בלא מסכימות.'
טאש גם אני בלא מסכימות.
18/02/2005 | 19:26
31
69
כבר פירטתי בעבר ואני אפרט שוב -
יש מחקרים שמראים קשר אמיתי, ביולוגי בין חוסר תנועתיות ובין עיכוב הלידה.
יש מחקרים שמראים מחקרים בין עודף פיטומין ובין ירידות דופק בעובר.

כל שאר מה שאמרת הוא הנחות המבוססו על סטטיסטיקה שאינה אמינה ואינה מדעית כלל.
המחקרים נעשים לרוב ע"י תומכי השיטה הטבעית ומוטים בהתאם.
אין מחקרים אמיתיים ואובייקטיביים בתחום ובכל פעם שנעשית סטטיסטיקה כזו היא דווקא מוכיחה את ההפך - שאין קשר ישיר בין אפידורל ובין התערבות אחרת בלידה.

למה בישראל דווקא הקשר הזה כל כך מודגש ?
כי הגורם האנושי הוא מכריע בסוגיה.

כי בבתי החולים בישראל מניחים שאפידורל = בהכרח חוסר תנועתיות.
בבתי החולים בישראל שבה ממילא מי שמגיעה לבתי החולים היא "חולה" ויש "לטפל בה ולהושיע אותה למרות רצונותיה המדוייקים" וממילא הכי קל לרופאים לזרז בלי שום סיבה
בבתי החולים פה אישה שלוקחת אפידורל היא "טרף קל" בדיוק לתסריט שתיארת שהוא נכון ומדוייק !!
עכשיו הרשי לי להעיק אותו ולצין את הברירה בכל מקום ולהראות לך למהזה לא חייב לקרות:

הלידה לא מתקדמת (כי היולדת שוכבת על גבה ולתינוק קשה יותר לרדת לעבר תעלת הלידה) היולדת יכולה לדרוש להיות בתנועה למרות האפידורל במגוון תנוחות שהאפידורל מאפשר, אפילו באלחוש מלא. אם האלחוש חלקי (למשל אפידורל בהליכה שאפשרי היום לקבל בליס) אפשרי גם להסתובב. אם לא - המיטות המתפרקות ושאר העזרים (בתוספת עזרה נדיבה מהמלווה לחדר לידה) מאפשרים תנועתיות יפה ם אם אלחוש אפידורלי מלא. בבית חולים מאיר אף מעודדים את זה .

ואז עובר זמן "רב מדיי" לפי הנהלים של בי"ח ואז מחליטים על מתן זירוז. נכון, יכול לקרות. זה יכול לקרות אגב בכל לידה ראשונה - גם טבעית לגמרי וללא אפידורל (ואגב, בנינו - כמה יולדות מגיעות ללדת, מפחדות מאפידורל ולא לוקחות ובכל זאת שוכבות על הגב כל הלידה ? המון ! כי רוב היולדות לא מודעות לזה שצריך להתכונן או אפשר להתכונן ללידה טבעית ושיש דרך לעזור לעצמן ובתי החולים אל ממהרים לסייע בעיצה טובה). רק שליולדת ללא אפידורל לא יציעו זירוז כי זו טרחה רבה מדיי... ליולדת עם אפידורל יאפשרו פחות גמישות כי "היא ממילא מאולחשת, בואו נדחףלה פיטוצין".
זכות כל יולדת לסרב, אם אין סיבה רפואית והדופק תקין אין שום  סיבה לקבל זירוז וזכות כל יולדת לדרוש לא לגעת בה בשלב זה ולתת ללידה להתקדם.
.

זירוז = פיטוצין, כלומר - עוקפים את מנגנון הלידה הטבעי ומוותרים על הפרשת אוקסיטוצין ואנדורפינים. האישה לא מרגישה את הכאב בזכות האפידורל (אז למי אכפת מהאנדורפינים?) אבל הלידה עדיין מתקדמת לאט.
יש לי בעיה עם הסעיף הזה כי הוא לא נכון ביולוגית. ואם כן - אני אשמח לראות אסמכתא. לא יתכן שפיטוצין עוקף את המנגנון הביולוגי של אוקסיטוצין כי פיטוצין הוא אוקסיטוצין סינטטי. כל המעקף הוא של מנגנון ההפרשה.
מכיוון שאוקסיטוצין גורם להפרשת אנדורפינים כך גם פיטוצין ואין שום סיבה שזה לא יהיה כך, אין הבדל כימי בין פיטוצין לאוקסיטוצין (פיטוצין הוא שם מסחרי). מעבר לזה לעובדה שהלידה מתקדמת לאט אין כל קשר, כנראה, לפיטוצין שכן התכווצויות חזקות של הרחם מקדמות לידה גם אם את שוכבת על הגב ולכן אם הלידה תקועה אז היא היתה תקועה בכל מקרה - גם ללא אפידורל. ולקינוח שוב יש לי בעיה עם המושג "יותר מדיי זמן" שמשום מה לעולם לא נאמר בהקשר של לידות טבעיות.
למה ? ליולדת טבעית מותר כל הזמן שבעולם ואילו ליולדת עם אפידורל לא ? החומר עצמו לא מסכן את בריאות התינוק או האם אז איפה פה הבעיה מעבר ליד ה"קלה על ההדק" של הרופאים והמיילדות עקב הדיעות הקדומות שלהם נגד אפידורל ?
.

לתינוק קשה יותר לצאת כי : האישה עדיין שוכבת על הגב, עבר עוד זמן, התינוק גם מתעייף. והנה - עם כל הזירוז הסינתטי - התינוק הגיע עם הראש לקצה תעלת הלידה.
ושוב יש לי בעיה עם המשפט הזה כי מכל מה שאמרנו עד עכשיו - יכול להיות שחוסר התנועתיות האטה את הלידה. האפידורל לא מאריך לידות בכל כך הרבה זמן, חוסר התנועה מאריכה. כבר הבאתי פה בעבר קישורים שמראים שאפידורל בתנאים זהים מאריך לידה במשהו זניח ביותר כמו 20 דקות...
כך שיתכן שיגיע המצב שהלידה לוקחת זמן רב, התינוק בקצה התעלה וכך או אחרת זה לקח 48 שעות עם או בלי אפידורל. המצב הזה הוא אף פעם לא טוב אבל לדעתי דווקא עם אפידורל המצב טוב יותר.
אישית יש לי שתי חברות שזה קרה להן בלי אפידורל (אחת ברמב"ם, אחת בבלינסון) ואת יודעת מה היתה התוצאה ? אמא מאד מאד כואבת ועייפה אחרי 48 שעות של צירים כואבים ללא אלחוש שברגע שהרגישה את כאבי צירי הלחץ ביקשה קיסרי - וקיבלה באחת הפעמים (זו מרמב"ם) ולא קיבלה בפעם השניה (אלא במקום זה הביאו לה ואקום כי היא לא היתה מסוגלת ללחוץ).
מי שהיתה לוקחת אפידורל בתסריט דומה היתה ישנה באמצע ומגיעה לשלב הזה עם יותר כוח.

(ובדרך גם הגיוני שהיו לו האטות דופק בגלל הפיטוצין, ואז מפסיקים קצת את הפיטוצין, ואז מחדש צריך לבנות ריכוז גדל של פיטוצין ושוב ירידת דופק וכו')   נכון, מסכנות הפיטוצין שחשוב לדעת אותן. חשוב לי להדגיש שפיטוצין הוא חומר חשוב מאד.
הוא מציל חיים לפעמים (גם אחרי הלידה בזריקות לכיווץ הרחם) אבל באמת חבל לקחת אותו אםהוא מיותר וכל אחת חייבת לעמוד על המשמר לפני שהיא מסכימה לזירוז.
זירוז, בניגוד לאפידורל בתרחישה זה, עלול בהחלט להעלות את הסיכון לקיסרי או כל התערבות אחרת בגלל הסיכון בירידות דופק. וזו - עובדה אכן ביולוגית ולא סברה או אמונה טפלה.
מעבר לזה - צריך לדעת לתת פיטוצין, שימו לב שכאשר נותנים לכן פיטוצין מקפידים על "בניית מינון" כל פעם בלי קפיצות גדולות מדיי כי בדרך כלל זה מה שגורם לירידות הדופק

ואז - בגלל שהאישה שכבה על הגב סיכוי גבוה יותר שהתינוק במצג ראש לא הכי מתאים (מצח לפנים ו/או עורף לאחור, במקום עורף לפנים ומציג קודקוד) ובינתיים גם עבר עוד זמן (שהצוות הרפואי סופר) וגם התינוק עוד יותר התעייף, ועדיין האישה שוכבת על גבה.
אני לא אחזור על מה שכבר אמרתי כבר אז בואי ננקה מפה את הגורמים כגון "האישה שוכבת על גבה" ו"עבר עוד זמן"...
קראתי דברים על זה ששכיבה על הגב יכולה להשפיע על מצג התינוק והמסקנה שלי היא אחת - תנועתיות עם אפידורל היא דבר חיובי. שינוי תנוחה לפחות עם אפידורל היא דבר חיובי.
אין שום השפעה לאפידורל על העניין הזה, רק לתנוחה בה מצויה היולדת. ואגב, חשוב לילצין כדי לא להפחיד - זה לא מחוייב המציאות שתנוחת היולדת (על הגב) תשנה את מצג התינוק. זה יכול לקרות, בסיכוי מסויים, כאשר היולדת מתחילה את הלידה כשהראש חופשי בתעלה ודווקא אני חושבת שלרוב זה לא המצב.

אז כבר אין ברירה - וחייבים לנסות לעזור לתינוק לצאת - אז....ואקום (כולל חיתוך פירנאום די גדול) ואם זה לא מצליח (או שכבר יש ממש חשש לחיי התינוק - מים מקוניאליים למשל) אז .... קיסרי
והבעיה היחידה שלי פה היא מה המשמעות של "חייבים לעזור לתינוק לצאת" ולמה זה כל כך מודגש ומורגש בלידות אפידורל ע"י הצוות הרפואי ולא מוצא באותה תדירות ליולדות היולדות טבעי.
שוב מתבטא פה הגורם האנושי - האמונות הטפלות של הצוות כנגד האפידורל והעובדה שנוח להם כי היולדת ממילא מאולחשת ועייפה ומותשת.
מים מקוניאלים, אגב, יובילו להצעה דומה גם עבור מי שיולדת טבעי

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' חלק ב' של ההודעה'
חלק ב' של ההודעה
18/02/2005 | 19:26
3
49
(לראשונה בחיי התפוזיים התפוז אמר לי "ההודעה ארוכה מדיי נא לקצר" )

ולסיכום - הבאת פה תרחיש שהוא ערב של "הדבר הכי גרוע שיכול לקרות לך" והוא לא מחוייב המציאות עקב לקיחת אפידורל.
זה תרחיש שיכול לקרות לכל אחת בכל צורת לידה. עירבת פה עירבוב מוזר של עובדות, אמונות טפלות והפחדות שמאד מוכרות וידועות כמה שנקרא "הסכנות בלידת אפידורל" אצל כל מי שתומכת בדרך הלידה הטבעית.
כמו שכתבתי חלק גדול מזה לא מחוייב, נתון לבחירת היולדת ובכלל לא קשור לאפידורל כן או לא.
אני חושבת שכדאי לדעת אתזה כדי לבחור בחירה נכונה ואמיתית בהגיע מועד הלידה.
איכשהו אני דווקא חושבת שעם כל התרחיש הזה -
לידה בלי אפידורל לא בהכרח תציל יולדת ממנו (כפי שפירטתי בגוף ההודעה בכל סעיף וסעיף) ולידה עם אפידורל אולי תאפשר  ליולדת לעבור תרחיש כזה (שיכול לקרות בכל מקרה) עם הרבה יותר כוחות ולא להגיע לסיום מכשירני.

חייבת לציין שהלידה שלי נראתה בהחלט כך - אפידורל בפתיחה של 1 ס"מ, פיטוצין (היתה ירידת מים בלי צירים וסירבתי להמתין להתפתחות לידה טבעית) ועדיין היתה קצרה יחסית (13 שעות מרגע ירידת המים) וללא כל התערבות מכשירנית כזו או אחרת.
לא שלא הציעו לי כמובן.
עכשיו, כמה יולדות טבעיות את מכירה שזה לקח להם יותר מ-48 שעות מרגע ירידת המים (בעיקר כי חיכו לצירים) ואף אחד לא אמר לידם את המילה "ואקום" ? לדעתי אם תשווי את המספרים האלו תקבלי נתון עצוב מאד על "הגורם האנושי בלידות אפידורל".
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אויש את כל כך צודקת'
אויש את כל כך צודקת
19/02/2005 | 16:23
35
אני נכנסתי לחדר לידה עם פתיחה 4-5 נכנס אליי רופא (גבר) ואמר שבגלל שזו לידה ראשונה כדאי לי לקרוע את את הקרומים כי אני יכולה לשכב עוד הרבה זמן אמרתי לו שאני לא רוצה כלום הוא הסתובב בזילזול למיילדת ואמר תני לה נראה כמה זמן היא תחזיק. כל תהליך הצירים לא פציתי פה ואפילו לא נאנחתי, המיילדות לא עזבו אותי עם המוניטור למרות שרציתי קצת לקום, והכל היה תקין במוניטור סתם העירו הערות על שהצירים לא סדירים ואני מחייכת. במשך כל השעה אח"כ הם באו רצו לתת לי טישטוש או עירוי למקרה שארצה אפידורל, אני לא רציתי כלום, הם אח"כ ראו עם מי יש להם עסק כי אפילו לא נאנחתי כמו שאמרתי.
בקיצור מצטערת שיצא ארוך, ילדתי בשכיבה למרות שהיום הייתי בוחרת אחרת, קשרו אותי עם המוניטור למרות שהכל היה תקין. מהכניסה לבי"ח עד הלידה עברו סה"כ 4 שעות למרות כל ההפחדות הצלחתי!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אז אני שוב אומר'
אז אני שוב אומר
19/02/2005 | 18:47
1
54
שהתרחיש שהבאתי אינו מחוייב לכל מי שלוקחת אפידורל. כתבתי שזה עלול לקרות למי שמקבלת אפידורל מוקדם.
(או במילים אחרות - מה שאת כתבת - לא מחוייב המציאות עקב לקיחת אפידורל).

שתינו מסכימות שכדאי שיולדות יכירו את העובדות האלו. יבינו שחוסר תנועתיות הוא שמעכב לידה. ידעו מה זכויותיהן לגבי בקשות מהצוות הרפואי. מה חייבים לעשות ועם מה אפשר לחכות (יולדות שלא יודעות שמותר להן להתנגד לזירוז אם העובר אינו במצוקה לא יבקשו זאת וחבל)

בקיצור - אני שמחה שכל הדברים בשירשור הזה נכתבו ואני מקווה שהם מאירי עיניים לבנות שלא היו מודעות לכל הנ"ל
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תשובה לגבי הפיטצין.'
תשובה לגבי הפיטצין.
19/02/2005 | 10:44
7
36
פיטוצין הוא הורמון סינטטי שמחקה את פעולת האוקסיטוצין. ההבדל ביניהם הוא שהאוקסיטוצין מופרש במוח בפולסים, לפי הצרכים הגופנים של האשה. הפיטוצין מוזרם בדם באופן קבוע ולכן הדפוס שלו הוא שונה. בגלל זה הצירים עם פיטוצין כואבים יותר ותכופים יותר. הכאב מגיע בצורה מהירה מאוד ולכן לגוף אין זמן להתאים את עצמו מבחינת הפרשת האנדורפינים.

עדיין יש עליה מתמדת בניתוחים קיסריים, האם הנשים של ימינו לא יודעות ללדת ?

ולגבי הנוחות של הצוות. לדעתי הכי נוח לצוות שאשה מקבלת אפידורל כי אז יש שקט תעשיתי במחלקה. אני ממש לא חושבת שיש אינטרס יותר גדול ליילד אשה באפידורל בלידה מכשירנית אני באמת מאמינה שהשימוש באמצעים אלה נשמר למקרים שבהם באמת אין ברירה.

דווקא אשה עם אפידורל מקבלת יותר זמן ללחוץ מאשר אשה ללא אפידרול.

ועוד לסיום - אני לא חושבת שהשימוש באפידורל הופך את הלידה לפחות טבעית זה פשוט המינוח שהשתרש. המינוח המתאים יותר הוא לידה פיזיולוגית
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'טוב, אז את מסכיה איתי שמבחינת'
טוב, אז את מסכיה איתי שמבחינת
19/02/2005 | 10:50
6
21
התכווצויות הרחםאין הבדל בין פיטוצין לאוקסיטוצין.
אז מה הבעיה פה בעצם ?
הרי ממילא לא צריך אנדורפינים (שהם משכחי כאבים טבעיים) או להפחית את כאבי הצירים כשיש אפידורל ?
כך או אחרת אין סיבה שפיטוצין ישפיע לרעה על הלידה ומשך הלידה (הדבר היחיד המסוכן הוא כמובן ההשפעה על דופק העובר).

מסכימה עם כל דבר אחר שאמרת.

אני רוצה להבהיר שאין לי בעיה עם כל בחרה של יולדת באשר היא יש לי בעיה עם העובדה שהעיסוק הגובר והולך בלידות פיסיולוגיות גורם להפחדה שלמה סביב כל נושא בחירת משכחי כאבים בלידה.
וחשוב לי להעמיד דברים על דיוקם כך שלכל יולדת תהיה בחירה אמיתית ולא כזו שמתבססת על הפחדות.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'יש הבדל בהתכווצויות הרחם'
יש הבדל בהתכווצויות הרחם
19/02/2005 | 11:01
5
17
הפיטוצין מעורר התכווצויות חזקות יותר וארוכות יותר ומגרה את הרחם עד כדי סיכון. לכן ישנו מעקב צמוד של מוניטור אצל אשה שקיבלה פיטוצין. חייבים לראות א. שהרחם לא נכנס למצב של התכווצות אחת מתמשכת. ב. צריך לראות שההתכווצות התכופה של הרחם לא עושה לתינוק חיים קשים מדי.
זו גם הסיבה שאשה לאחר ניתוח יחשבו טוב טוב אם להתחיל לה לידה עם פיטוצין.

מבחינת לידות ארוכות יותר כאן מדובר בעיקר כאשר עושים התחלת לידה עם פיטוצין ואז אם הגוף בשל הוא יגיב מהר אבל אם לא הפיטוצין לא יזרז את הלידה אלא יגרום להתחלת לידה בכוח ואז זה תהליך שיכול לקחת הרבה זמן.

זו לדעתי אחת הבעיות בארצות הברית שיש נטייה לזרז כל לידה שעברה את המועד שלה ויש התחלה של הנטיה הזו בארץ ואותי זה קצת מפחיד.

להזכיר אני מדברת על לידות רגילות בסיכון נמוך
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ברור, גם אני מדברת על אותן לידות.'
ברור, גם אני מדברת על אותן לידות.
19/02/2005 | 11:12
4
12
כי בלידה רגילה בסיכון נמוך, עם או בלי אפידורל, אין שום סיבה להציע זירוז. אם הכל תקין (דופק וכו') למה לזרז ?
אז שיקח עוד קצת זמן...

לי יש תחושה שהנטיה הזו לזרז ולהציע התערבות מכשירנית גוברת כאשר האישה בוחרת במשכחי כאבים.
דוגמאת "נו, ממילא היא לא רוצה לידה טבעית אז יאללה... נתערב לה".
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לא - הבעיה היא'
לא - הבעיה היא
19/02/2005 | 12:04
3
12
שמציעים להמון נשים שהגיעו לשבוע 41 זירוז. נשים היום כבר צריכות להיות אסרטביות עוד לפני שהלידה התחילה רק כדי שלא ישכנעו אותן להתחיל זירוז.

דווקא ממה שאני רואה יש יותר הפחדות בנושא הלידה הטבעית ומוניטר לסירוגין. הצוות אוהב נשים עם אפידורל.

יש גם את הבעיה שאפידורל הוא האמצעי היחיד שבית חולים יכול להציע היום.
הם לא בנויים לליווי רציף של יולדת שזקוקה ליותר אלא אם זה בתשלום.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ולמה מציעים את הזירוז, סיגל?'
ולמה מציעים את הזירוז, סיגל?
19/02/2005 | 13:47
2
14
לא סתם אדם קם בבוקר, הסתכל על השעון ואמר "נגמר שבוע 41- יאללה, בא לי לתת לה זירוז" ממש לא.
ישנו סיכון אמיתי להזדקנות השלייה וישנה עלייה סטטיסטית במקרי מצוקה עוברית והשלכותיה וגם סבירות הולכת וגדלה מעבר לשבוע זה למים מקוניאלים
רופאים לא הולכים עם זיק מוטרף בעיניים, סכין ביד אחת ומזרק עם רעל ביד שנייה.
כל ההתערבויות הרפואיות הנ"ל הן תולדה של נסיוןן של עשרות שנים ברפואה בתחום של יילוד נשים וסיבוכי לידה.
שוב, חוזרת על מה שאמרתי מקודם, מי שלא רוצה התערבות רפואית ורוצה לתת לטבע לעשות את שלו - כבודה במקומה מונח.
שומה על אותה אשה כן להיות מודעת לסיכונים שהיא לוקחת בכל אחת מהחלופות שהיא בוחרת, בדיוק כמו ששומה על זו שלוקחת משכחי כאבים או יולדת בקיסרי, להיות מודעת לסיכונים. שום חלופה לא נטולת סיכונים.
מה לעשות ועובר הנמצא ברחם מעבר לשבוע 41 סטטיסטית נמצא בסיכוי גבוה יותר למצוקה עוברית והשלכותיה. לא סתם האשה נקראת למעקב הריון עודף ומוניטור. אלו לא קללה. אלו ברכה.
מי שלא רוצה - שלא תשתמש.
מי שרוצה - שתהיה לה האפשרות הטובה ביותר.
ואין שום קשר ל"נשים שכחו ללדת". כשיש חלופות, מה לעשות, יש נשים שיעדיפו את החלופות. פעם לא היו חלופות. היום יש. מבחינתי זה מבורך.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ועוד דבר:'
ועוד דבר:
19/02/2005 | 14:06
1
10
ברור לכל שהרפואה בארה"ב הינה מהמפותחות והמתקדמות ביותר בעולם. אם ישראל תצעד כלאחר כבוד אחרי ארה"ב, זה לא צריך להפחיד אותך, כמו שציינת. זה יתרון גדול מאוד. מה היה עדיף? שישראל תצעד אחרי מדינות אפריקה?

ברור עוד שאם תעשי השוואה בין שיעור סיבוכי לידה בארה"ב לעומת שיעור לידת יילודים בריאים (אגב, עוברים שורדים פה החל משבוע 24 באופן מאוד לא יוצא דופן תודות לפגיות המשכוללות בעולם!!!) לעומת אותם שיעורים במדינות עולם שלישי נחשלות באפריקה, בהן אין התערבות רפואית, ברור לכולנו מה התוצאה ההעגומה והפסימית של השוואות אלו.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בין ארה"ב לאפריקה'
בין ארה"ב לאפריקה
19/02/2005 | 16:31
9
יש עוד מדינה או שתיים עם תוצאות לידה טובות אך פחות התערבויות.
הדגשתי קודם שאני מדברת על לידות בסיכון נמוך בלבד. נושא הפגות הוא נושא אחר לגמרי וגם הסיבות להשארות פגים בחיים תלויות בהרבה גורמים ביניהם כמות של כוח אדם. אבל זה באמת נושא אחר. התערבות רפואית אכן מבורכת כשהיא באה מתוך דאגה כנה ליולדת ולעובר. כשהיא באה כדי להציל. לצערי היא קוראת גם כדי לכסות רופאים נגד תביעות וגם כי יש פרוצדורות שונות בבתי חולים שונים. אפילו בארץ יש שוני בגישות.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שמחה שכתבת את הדברים האלו כי אלו'
שמחה שכתבת את הדברים האלו כי אלו
19/02/2005 | 18:43
18
40
בדיוק הנקודות החשובות.
התסריט שכתבתי הוא לא הכרחי לכל קבלת אפידורל.
אני שמחה שהקדשת את הזמן להאיר לבנות בדיוק איפה הן יכולות לשבור את השרשרת הזו של אפידורל-זירוז-ואקום/קיסרי.
כמו שכתבת - יש מקומות רבים לפעול בהם, רק שלצערי בנות רבות לא מודעות לדברים האלו (טוב שאנחנו כאן....)

כמה נקודות שבכל זאת אני רוצה להגיב אחרת:
לגבי אפידורל שמאפשר תנועה, מדובר בקוקטייל של חומרים שחלקם כן חודרים את השיליה ומגיעים לעובר. זה לא סתם "אפידורל במינון נמוך".
לגבי פיטוצין - אני אבדוק את זה שוב, אבל עד כמה שידוע לי - הוא מפעיל התכווצויות ברחם בדיוק כמו אוקסיטוצין, אבל אינו מגיע להיפופיזה ולכן אינו מפעיל מנגנוני פידבק לשחרור נוסף של אוקסיטוצין ולשחרור אנדורפינים.
לגבי מדידות הזמן - אז:
לידה שמתחילה מירידת מים - גם "מוגבלת בזמן" מבחינת הצוות הרפואי בלי קשר לאפידורל ואת צריכה להיות סופר עקשנית כדיי שיאפשרו לך למשוך לידה כזו מעבר ל-24 שעות.
למה ב"לידה טבעית" לא מודדים זמן? כי כל זמן שאין מצוקה עוברית (ומנטרים את העובר אחת לכמה זמן) אין סיבה להתערבות.
נשים ללא אפידורל ששוכבות על הגב - דינן כנשים עם אפידורל ששוכבות על הגב. זה מעכב את הלידה.
מסכימה איתך לגמרי שמה שמעכב לידה זה לא אפידורל אלא חוסר התנועה והשכיבה על הגב.
יתרה מזו: עבור נשים המצויות בסטרס חזק בלידה - אפידורל יכול ממש לזרז להן את הלידה כי הוא גורם להן לשחרר שרירים שהן כיווצו מדיי. (זה בהחלט היה יכול לעזור לשתי החברות שסיפרת עליהן).
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'טאש, אפשר לקבל'
טאש, אפשר לקבל
19/02/2005 | 19:10
10
28
סימוכין לפסקה הראשונה ש "לגבי אפידורל שמאפשר תנועה, מדובר בקוקטייל של חומרים שחלקם כן חודרים את השיליה ומגיעים לעובר. זה לא סתם "אפידורל במינון נמוך".
אני לא ראיתי שום מידע בנושא. להבנתי זה בדיוק אותו חומר ולא שום "קוקטייל" חודר שלייה. (אגב, האפידרול עצמו לא חודר שלייה?)
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'גם אני הבנתי את זה. שזה אותו'
גם אני הבנתי את זה. שזה אותו
19/02/2005 | 19:14
8
26
חומר...
בכל אופן נחמד היה לשמוע היום (בהודעה של ילי האחת) שגם מאיר מצהירים שהם מאפשרים אפידורל במינונים שונים כדי שתתאפשר תנועה - הלידה, שימוש בכדור פזיו ועוד ועוד והכל עם האפידורל.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'טוב. סוקרנתי, הלכתי, בדקתי'
טוב. סוקרנתי, הלכתי, בדקתי
19/02/2005 | 19:32
7
24
ולהלן התוצאות:
WALKING EPIDURAL הידוע בשמו גם Combined Spinal-Epidural CSE
שונה מהאפידרול הקלאסי במינון ובשיטה (ספינאלית ואפידורלית יחדיו).
ליקוט יתרונות וחסרונות:

ADVANTAGES
We've already discussed the obvious advantages of maintaining muscular strength and a quick onset to the pain relief. Having a catheter in place is an obvious advantage as well because should the patient need additional medications for pain relief this can be achieved easily. Additionally, if a patient with an epidural catheter in place needs a caesarean section later, the epidural can be used to provide excellent anesthesia for the surgery by using a slightly different combination of medications at a higher dosage.

DISADVANTAGES
There are some disadvantages to the combined spinal-epidural technique when compared to a traditional epidural. For starters, it is slightly more technically involved than an epidural without a spinal component. In addition, there is a purposeful placement of a hole in the dura and this hole can be the cause of a headache after the spinal. While rarely more than bothersome, this headache can be a major annoyance for the patient after labor and delivery is completed. The good news is that since the spinal needle does not need to penetrate any of the body (except the very thin dura membrane), it can be a very small needle which causes a very small hole. This decreases the chance of getting a headache to less than one percent.

ממליצה מאוד לקרוא את כל המאמר.
לא מוזכר שימוש בחומרי חודרי שלייה לעומת אפידורל רגיל.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ועוד דבר'
ועוד דבר
19/02/2005 | 20:07
16
Here are the facts: Local anesthetics cross the placenta. Local anesthetics are used in epidurals. Some local anesthetic placed into the epidural space will be absorbed into the bloodstream and cross the placenta. The small amount of local anesthetic from a properly placed epidural that is absorbed into the bloodstream and crosses the placenta should not affect the mentation of the baby. The lack of affect on the mentation of the baby is an advantage that regional techniques, such as spinals/epidurals, have over intravenous medications.  

הכל חודר שלייה, כולל האפידורל הרגיל.
ההשפעה על העובר - אפסית.

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מגיבה בלי לקרוא את כל השרשור'
מגיבה בלי לקרוא את כל השרשור
19/02/2005 | 20:17
5
25
א. כל משככי הכאבים הם עוברי שיליה, כולל אפידורל, אבל לאפידורל אין השפעה או יש השפעה קטנה יחסית על העובר, ובוודאו השפעה פחותה יחסית מפטידין, שהוא חומר ממשפחת המורפיום, שעובר שיליה ו"מסמם" את העובר. הידעתן שאם הלידה מתקדמת מהר, והתינוק נולד לפני שעברו 3-4 שעות ממתן הפטידין, נותנים לו חומר נוגד פטידין, כדי למנוע בעיות נשימה?

ב. פיטוצין סינטטי שונה מאקסיטוצין טבעי.
אוקסיטוצין מופרש ע"י המוח בפולסים, ע"פ תורך, במנגנון מושלם ומאוזן באופן טבעי. פיטוצין סינטטי פשוט מוכנס לגוף במינון הולך וגדל, ויוצר צירים חזקים יותר, בדר"כ ללא  הפרשת אנדורפינים (משככי כאבים טבעיים) מתאימה. לכן פיטוצין כואב הרבה יותר מצירים טבעיים.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'הדיון לא דן בבעד/נגד אפידורל'
הדיון לא דן בבעד/נגד אפידורל
19/02/2005 | 20:26
4
20
הוא כן דן באלו שיודעות שהן רוצות אפידורל ושאלת התזמון בקבלתו.

כמו כן, הוזכרה טכניקת ה WALKING EPIDURAL החדשה יחסית, זו הנהוגה בארה"ב, זו עליה מבוסס המחקר והיא נהוגה בארץ במספר מקומות והיא לא מונעת תנועתיות בלידה ולכן לא גוררת לידה ממושכת יותר/קיסרי.

לגבי האפידורל הבאתי תשובה בתגובתי האחרונה: כמו כל חומר הרדמה אחר, גם הוא, על צורותיו, חודר שלייה.

פטידין לא נותנים כשיגרה בארה"ב, לכן אין לי מושג ואין לי שום כוונה לקחת אותו.

לא יודעת לגבי הפיטוצין, לכן אין לי מה להוסיף.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'השפעת האפידרול על העובר אפסית'
השפעת האפידרול על העובר אפסית
19/02/2005 | 20:28
9
לצפיה ב-'בארה"ב נותנים דמרול כשגרה'
בארה"ב נותנים דמרול כשגרה
19/02/2005 | 23:24
2
25
דמרול ופטידין זה אותו הדבר, מכיל אותו החומר שניהם בעלי השפעה זהה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'רוני, החומר לא שכיח ולא ניתן כשיגרה'
רוני, החומר לא שכיח ולא ניתן כשיגרה
19/02/2005 | 23:26
1
15
כך לדברי הרופא שלי (אגב, בדיוק כשם שבארץ הפטידין לא ניתן כשיגרה וזאת לעומת האפידורל, שכן מוצע לשיכוך הכאבים למי שמעוניינת*)
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'כנראה שזה תלוי בביה"ח וברופא המילד'
כנראה שזה תלוי בביה"ח וברופא המילד
19/02/2005 | 23:33
14
דווקא לפי מה שאני יודעת נותנים אותו די הרבה ומציעים ליולדות את שניהם. הבחירה היא של היולדת בסה"כ וככל הידוע לי רובן מעדיפות אפידורל על משככים אחרים, אבל בהחלט כן מציעים וזה קיים כאופציה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אז ככה:'
אז ככה:
19/02/2005 | 23:20
28
אני אתחיל מהשורה התחתונה (כי לאף אחת מכן לא יהיה כח להגיע לתחתית ההודעה הזו...) - בלי קשר לאפידורל, תנועתיות מקדמת את הלידה ושכיבה פאסיבית על הגב מעכבת לידה.

עכשיו לגבי ה"walking epidural" - זה שמדובר בקוקטייל:
מוסיפים לאפידורל הרגיל שניתן במינון נמוך גם חומר ממשפחת האופיאטים, שמכונה פנטניל (Fentanyl). בניגוד לאפידורל שכנראה לא משפיע על העובר, הפנטניל כנראה כן משפיע על העובר.
נכון שאם החומר ניתן לפחות שעה לפני שהעובר יוצא - סביר שהשפעות החומר לא יראו על העובר, אבל אם ניתנת כמות גדולה מדיי או שהלידה מתקדמת מהר והתינוק יוצא מעט זמן ממתן החומר - הוא יהיה קצת מטושטש.

כיוון שמדובר בשימוש חדש יחסית - אין די מידע מבוסס.
לכן כמובן שהקיצונים ללידות "טבעיות" יגידו שהחומר פוגע ברפלקסים הראשוניים של הילוד, ברפלקס היניקה וכו' והקיצונים ללידות "רפואיות" יגידו שהחומר אינו פוגע בעובר והוא גם מפחית מהכאב ליולדת וגם מאפשר לה להיות בתנועה וכך לקדם את הלידה.

שכל אחת תשפוט לעצמה, למי שרוצה - אפשר כמובן לחפש בגוגל או לקרוא מהלקט (הלא מדעי, סתם פופולרי) הבא:

מתוך:
http://knbc-tvhealth.ip2m.com/index.cfm?pt=itemDet...
Shennan says that likely is related to the use of the drug fentanyl in low-dose epidurals. Fentanyl is an opioid that crosses the placenta and can temporarily suppress the newborn's activity. "In spite of this, there wasn't any increased risk of the babies ending up in special care" after exposure to fentanyl, he said.

מתוך:
http://pregnancy.about.com/cs/epidurals/a/aa090897...

The differences lie in both the procedure and the medications used. The walking epidural is a combination of spinal and epidural analgesia. While the medications, often referred to as a cocktail, are a narcotic, a local anesthetic and epinephrine, used in smaller amounts than the regular Epidurals.

לגבי המעבר וההשפעה על התינוק
מתוך:
http://www.shb.ie/content2000443846_1.cfm

Another side effect of opiates is due to the fact that they all cross the placenta and enter the baby's circulation. As a result of this, the baby may also show some effects. In utero, the baby's heart rate may change slightly in pattern. There is no deleterious effect known due to this change in heart rate pattern.

The baby has the ability to metabolise the medications, but it does so more slowly than the mother. After the baby is born, the baby may be slightly sleepy. Again, it is unlikely that the baby will be affected adversely as a result of small amount of mother's medication, but it is important to realise that the medication is getting to the baby. The chance of seeing an effect of mother's medication in the baby may be dependent on the dosing of medication in relation to the time of birth. You will be advised not to avail of these drugs if you are close i.e. within one hour to giving birth. If the baby has adequate time to break down the medication, only a minimal effect may be seen. Most practitioners feel that it is safe for the baby for opiates to be given to the mother to relieve labour pain.

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' איזה שרשור חשוב! ושאלה'
איזה שרשור חשוב! ושאלה
20/02/2005 | 08:33
6
32
תודה טאש וענתש!

מישהי יודעת איפה ניתן לקרוא על שיטות להרפייה ולהתמודדות עם כאב? אני רוצה להשתמש בהם רק עד לשלב שבו כבר בטוח להשתמש באפידורל כמו שעשיתי בלידה הקודמת שלי, אבל אני רוצה קצת לרענן את זכרוני. מישהי מכירה אתר או ספר מוצלח?

תודה!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לידה פעילה. מעולה.'
לידה פעילה. מעולה.
20/02/2005 | 10:03
17
לצפיה ב-'לידה פעילה של ג'אנט בלאסקס'
לידה פעילה של ג'אנט בלאסקס
20/02/2005 | 11:38
4
37
מקווה שכתבתי את שמה נכון......

מי שקוראת את הספר הזה - אני מזהירה מראש - היא קצת קיצונית לכיוון הלידה הטבעית ונגד הלידות הרפואיות (ואפילו לי יש מעט סבלנות לפאנטיות הזו) אבל בספר יש הסברים רבים ועצות בשפע להתמודדות עם שלבי הלידה השונים.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תודה, טונטי וטאש, ושאלה לטאש'
תודה, טונטי וטאש, ושאלה לטאש
20/02/2005 | 17:22
3
26
כאחת שעברה לידה פעילה וטבעית ביותר (אני זוכרת כי ילדת שבוע לפני) - את משוכנעת שאת עומדת לחזור על זה שוב? כלומר, אם תהיה לך לידה דומה ולא קשה יותר, חלילה, לא תקחי אפידורל גם הפעם, אפילו בשלב מתקדם?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שאלה טובה'
שאלה טובה
21/02/2005 | 01:11
2
22
בלידה של נדב פחדתי מהאפידורל וזו הסיבה העיקרית שנמנעתי ממנו.
בלידה הבאה (עוד חצי שנה, אולי דברים ישתנו עד אז) אני לא רוצה אפידורל כי אני עדיין פוחדת ממנו ובנוסף - למדתי עד כמה תנועתיות מקדמת את הלידה, ואני כן נהנת מהתחושה שאני שולטת בלידה. וגם למדתי לגבי תנוחות ותנועות בלידה, שאני בעצם כבר מתרגלת, ומחכה ללידה כדיי ליישם.

אז כרגע נראה לי שגם בלידה הבאה אני אמנע מאפידורל, אבל עם יד על הלב - אם תהיה לי לידה של 15 שעות אני חושבת שכן אקח אפידורל.

לצערי כרגע אני לא מתכננת בכלל את הלידה כיוון שבינתיים יש לי שילית פתח גבולית ואני מכינה את עצמי לאפשרות שלא תהיה לי ברירה אלא ללדת בקיסרי.
מקווה שהשיליה תעלה ואוכל ללדת שוב בלידה פיזיולוגית.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' מחזיקה לך אצבעות'
מחזיקה לך אצבעות
21/02/2005 | 07:57
1
16
שהשיליה הסוררת תעלה...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מקפיצה.. חשוב מאוד..'
מקפיצה.. חשוב מאוד..
18/02/2005 | 10:23
1
35
לצפיה ב-'פתיחה 4 ומעלה?'
פתיחה 4 ומעלה?
18/02/2005 | 10:43
21
לצפיה ב-'בלידה הקודמת שלי השתתפתי'
בלידה הקודמת שלי השתתפתי
18/02/2005 | 11:31
51
במחקר כזה שהתנהל בבני ציון
למזלי הרע יצא לי לקבל את האפידורל בשלב המאוחר ולא המוקדם - ובכל זאת הלידה לקחה 30 שעות ועוד עם פיטוצין
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'סיור בבית חולים "מאיר" '
סיור בבית חולים "מאיר"
19/02/2005 | 10:50
17
58
אז אחרי ביקורים חוזרים בבית חולים באזור שלי (חדרה), אחרי הסיור אתמול ב"מאיר", יצאו אני ובעלי שבעי רצון ונחושים שאת הלידה הזאת נעבור בבית החולים הזה.
קיבלנו הסברים מעמיקים לגבי הנהלים, תהליכים וכל מה שנוגע לתהליך הלידה החל מרגע הקבלה ועד השחרור.
התרשמנו מאוד מהיחס, הקבלה, הנכונות, הפתיחות של הצוות בנוגע לבקשותיה של היולדת בכל הקשור לרצונות ולבקשות שאיתם היא מגיעה, החל מ: תוכניות לידה, אפידורל, סוגים שונים של לידות, הטיפול בוולד וליווי בן הזוג בכל אחד מהתהליכים הללו ללא שום בעיה (כולל גמישות בשעות הביקור-הם רואים בו חלק מהחוויה ומאמינים שהוא צריך להיות שם בכל שלב, כולל להיות עם התינוק בבדיקות שאחרי הלידה).
בקיצור, אם תרצו, אפרט יותר, ואני מודה לכל הבנות כאן שהאירו את עיניי בנוגע לאפשרות ללדת ב"מאיר" ואני מסכימה עם כל מילה שלכן! מומלץ בחום!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אינ אשמח אם תפרטי ותכתבי מאמר קצר'
אינ אשמח אם תפרטי ותכתבי מאמר קצר
19/02/2005 | 10:52
1
25
על מה שנאמר לכם בסיור ( מיקה - אני עוד מחכה למאמר על הסיור ברמב"ם).
כי אנחנו אוספים כאלו... שיהיה לנו בקובץ במאמרים.

ואני מסכימה לגבי "מאיר" הם באמת אחלה בית חולים.

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני אשמח...'
אני אשמח...
19/02/2005 | 10:57
15
לצפיה ב-'אני עוד לא עשיתי שם סיור, אבל הייתי'
אני עוד לא עשיתי שם סיור, אבל הייתי
19/02/2005 | 10:54
10
23
בכנס שלהם שבוע שעבר וממש התרשמתי!!!
מה גם, שזה הבי"ח הקרוב ביותר אליי ולמשפחה שלי.

הרבה מכרות שלי ילדו שם והיו מאד מאד מרוצות!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'או, חיפשתי מישהי שהיתה בכנס -'
או, חיפשתי מישהי שהיתה בכנס -
19/02/2005 | 10:55
9
14
(נאלצתי לפספס למרות שנרשמתי).
תגידי - היתה שם הרצאה שנקראה "גישות במתן אפידורל" נדמה לי.
מה היה שם ?
דיברו אולי על אפשרויות לקל "אפידורל בהליכה" ? תוכלי לספר לי מה היה בהרצאה ?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'דיבר שם רופא מרדים (מקסים!) והראה'
דיבר שם רופא מרדים (מקסים!) והראה
19/02/2005 | 11:05
8
18
מצגת לגבי האפידורל (הוא מאד בעד אפידורל...)
הוא אמר שלפי בקשת היולדת הם נותנים מינונים שונים כך שאם היא רוצה תנועתיות אז שמים חומר נוסף ש"סותר" את "הרדמות השרירים" ואז יש אפשרות לתנועתיות.
שאלו שם אם ממש אפשר ללכת - הם טוענים שכן, אבל לא יודעת עד כמה הם מיישמים את זה.

מה שכן בטוח זה שאם אבקש מינון נמוך של אפידורל בהתחלה, אז אוכל לפחות להיות ליד המיטה, על כדור פיזיו וכד' - שזה נשמע אחלה (כמובן עד שאני ארצה תוספת במינון...)

הוא גם אמר שהם הבי"ח היחיד שנותן אפידורל גם אחרי הלידה (בעיקר קיסרי) כמשכך כאבים (כי הרי הצינור כבר מחובר) בניגוד לאופטלגין וכד' שעל הרבה לא משפיע מספיק).
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תודה ! שלחתי גם מייל בנושא'
תודה ! שלחתי גם מייל בנושא
19/02/2005 | 11:09
3
למנהלת חדרי הלידה שם, אני אפרסם את התשובה כשאקבל אותה.
אני בהחלט מתעניינת הפעם בקבלת אפידורל במינון קצת אחר.
בפעם הקודמת  קיבלתי בפתיחה של 1 ס"מ והייתי מאד מרוצה (כי נכנסתי לחדר לידה עם ירדת מים) ואיפשרו לי תנועתיות וכל מיני תנוחות אבל הן היו מוגבלות כי היתה לי יכולת להזיז את הרגליים אבל לא להפעיל עליהם כוח ממשי. בעלי עזר לי מאד בנושא התנוחות... היתי מעדיפה יותר תנועתיות הפעם בלי לוותר על האלחוש.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'במאיר יש "duramorph" אחרי ניתוח???'
במאיר יש "duramorph" אחרי ניתוח???
19/02/2005 | 11:11
4
9
זה להיט בארה"ב וכמה שהבנתי אין אותו בארץ.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מה זה?'
מה זה?
19/02/2005 | 11:29
3
11
לצפיה ב-'שיכוח כאבים אפידורלי אחרי ניתוח'
שיכוח כאבים אפידורלי אחרי ניתוח
19/02/2005 | 11:45
2
13
קיסרי - כלומר במקום להפסיק את ההרדמה אחרי הניתוח ממשיכים אותה כדי להקל על הכאבים שאחרי.
אם זה קיים ? אני עוד לא יודעת... שאלתי, נחכה לתשובה משם.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'פתדין אחרי קיסרי'
פתדין אחרי קיסרי
20/02/2005 | 14:43
1
7
לאחר  הניתוחים הקיסריים שלי (3) , אשר היו בהרדמה מלאה (מסיבות רפואיות איני יכולה לקבל הרדמה  מקומית )נשאר לי בוריד בערוי מזרק ממולא בפטדין וכל פעם שכואב נותנים לחצה על המכשיר אשר מכניס לגוף כמות מדודה של פטדין ,
העירוי נשאר בוריד כ-12 שעות כך שהקימה והמקלחת הראשונה אחרי  הניתוח לא כל -כך כואבת .
ישר-כוח לממציא הרעיון .
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'באיזה בית חולים נותחת?'
באיזה בית חולים נותחת?
20/02/2005 | 17:30
6
לצפיה ב-'תגידי...'
תגידי...
19/02/2005 | 17:11
1
16
המרדים שדיבר איתכם היה גבר גדול, עם זקנקן ומבטא רוסי קל?

כי אם כן, אז הוא כנראה היה המרדים בלידה שלי, והוא באמת מקסים!! האיש הכי נחמד ועדין שפגשתי מכל הצוות בחדר הלידה (-:
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'היה עם מבטא רוסי, אבל בלי זקן, וגם'
היה עם מבטא רוסי, אבל בלי זקן, וגם
20/02/2005 | 09:59
9
לא הכי גדול...
זה גורם לי עוד יותר להתרשם כי זה מראה שיש כמה נחמדים....
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני נורא שמחה לשמוע שמצאתי מקום'
אני נורא שמחה לשמוע שמצאתי מקום
19/02/2005 | 11:08
15
שבו מכבדים את היולדת הילוד ובן הזוג ושבו תרגישו טוב! לצערי הילל יפה עוד לא הגיע למצב הזה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'כמה מלווים יכולים להיות איתך בחדר?'
כמה מלווים יכולים להיות איתך בחדר?
19/02/2005 | 11:10
2
3
לצפיה ב-'יכולים להיות איתך'
יכולים להיות איתך
19/02/2005 | 12:51
1
12
מלווה אחד ובמקרים מסוימים (אם מבקשים "יפה") גם עוד אחד.
לגבי דולה, קודם כל יש להם בבית החולים דולות שעובדות איתם וחוץ מזה הם נותנים להכניס בצורה "לא פורמלית".
הם לא ממליצים למשפחות להגיע, גם מבחינת פרטיות ו"כאב ראש" וגם בגלל שלידה ראשונה (במיוחד) יכולה להתארך הרבה זמן אלא לחכות אחרי הלידה.
נכון, גם לצערי הלל יפה הוא בית חולים של "יולדים-הולכים" כמו take away בלי הרבה מעבר.
נ.ב- קיבלנו גם פרוספקט למלא לגבי תוכנית הלידה שלנו, קווים מנחים כדי שהם ידעו כיצד לנהוג בנו בזמן הלידה ולקבל קצת פרטים ורקע.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'נכון שהתינוקיה חמודה לאללה?'
נכון שהתינוקיה חמודה לאללה?
19/02/2005 | 17:14
8
כשאני הייתי בסיור במאיר, מה ששיכנע אותי יותר מהכל ללדת שם היה ההצצה שהם נתנו לנו על התינוקייה. מאוד התרשמתי ממנה. ובאמת לא התחרטתי - הצוות של התינוקייה מקסים!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' בית חולים מאיר ומדיניות אפידורל'
בית חולים מאיר ומדיניות אפידורל
20/02/2005 | 11:02
7
66
שלחתי מייל לאורנה זינגר, מנהלת חדר לידה בנוגע למתן אפידורל בהליכה. להלן התשובה (שאני מאד מאושרת ממנה) ומציינת שאם קודם הייתי בטוחה שאני יולדת במאיר, עכשיו אני כבר ממש סגורה על זה .

שלום ענת
אני שמחה שאת שוקלת לחזור וללדת אצלנו זהו הסימן הטוב ביותר לכך שהלידה הקודמת הייתה חוויה טובה. לגבי שאלתך בנושא האפידורל. אנחנו לא מתנים את בצוע ההרדמה האפידורלית במידת הפתיחה. אנחנו מבצעים אפידורל גם במצבים של פתיחה קטנה וגם בפתיחה גדולה ואפילו מלאה אם אנחנו מעריכים שהלידה תמשך עוד מספיק זמן כך שהיולדת תוכל ליהנות מיתרונות האפידורל.

אנחנו משתמשים גם במסכת "גז צחוק" , בין היחידים בארץ, במצבים בהם לא ניתן לבצע אפידורל או לא כדאי לבצע אפידורל כי הלידה עומדת להתרחש בהקדם.

לגבי "אפידורל בהליכה". זוהי פרוצדורה מוכרת וההבדל הוא במינון החומר המאלחש , בהחלט ניתן לבצע זאת . השם עלול מעט להטעות מאחר ולאחר בצוע האפידורל אין הכוונה שהיולדת תלך להסתובב ברחבי בית החולים או לשתות קפה בקפיטריה. בכל מקרה היולדת נשארת מנוטרת אבל יכולה לרדת מהמיטה , להסתובב בחדר או לשבת על כסא או כדור ליד המיטה. מקווה להתראות

אורנה זינגר

מנהלת סיעוד חדר לידה
בית חולים "מאיר"
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ענתש - ידוע לך מה המדיניות בליס ?'
ענתש - ידוע לך מה המדיניות בליס ?
20/02/2005 | 11:59
3
20
לצפיה ב-'נדחפת.. בעניין ליס'
נדחפת.. בעניין ליס
20/02/2005 | 12:22
31
ביום שישי האחרון נערך שם כנס. מנהל המחלקה דיבר על עניין האפידורל אבל רק בהבט של "ווקינג אפידורל" - בליס זה קיים ואין מדובר בבקשה מיוחדת.
לגבי המועד הראשון למתן אפידורל איני יודעת.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לא, אבל אני ממליצה בחום לשלוח'
לא, אבל אני ממליצה בחום לשלוח
20/02/2005 | 13:03
22
מייל כמו שאני שלחתי ולפרסם פה את התשובה (רק תגידי לה במייל שאת מתכוונת לפרסם בפורום, לשם ההוגנות).
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'נדחפת גם'
נדחפת גם
20/02/2005 | 14:19
22
אחרי ההרצאות שהיו ביום שישי בליס, שאלתי את המיילדת שהייתה שם בפורום השאלות והתשובות, היא אמרה שמנהל המחלקה קצת הגזים בתיאור, ושה wolking epidural עדיין תהליך נסיוני בבית החולים. אפשר לבקש לקבל אותו, רק בשעות הבוקר, ויאשרו לקבל אותו רק אם היולדת בריאה, והתינוק מבוסס כבר טוב.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מקפיצה - כי זה חשוב!'
מקפיצה - כי זה חשוב!
20/02/2005 | 12:20
31
לצפיה ב-'מנסיוני'
מנסיוני
20/02/2005 | 12:22
24
קבלתי אפידורל רבע שעה לפני הלידה(-הם נתנו, הוא לא הספיק להשפיע אבל זה כבר משהו אחר)
ותלכו ללדת במאיר- היה מדהים!!!!!!!!!!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מקפיצה שוב לכל המעוניינת...'
מקפיצה שוב לכל המעוניינת...
20/02/2005 | 13:02
29
כמו שנגה אומרת "קפיץ קפוץ ישר ל...בוץ !"
הריון ולידה - תמיכה >>

הודעות אחרונות

00:09 | 24.09.18 ההיא10
17:39 | 23.09.18 שירה16179
16:00 | 23.09.18 אורחים בפורום
15:05 | 22.09.18 אורחים בפורום
13:39 | 22.09.18 אורחים בפורום
07:44 | 22.09.18 אורחים בפורום
23:05 | 21.09.18 גלי377
20:31 | 21.09.18 אורחים בפורום
17:10 | 20.09.18 אורחים בפורום
12:00 | 20.09.18 יוחננוף2
11:41 | 20.09.18 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ