לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
5515755,157 עוקבים אודות עסקים

פורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 
x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע הניתן בפורום אינו מקצועי, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם בעל מקצוע!
אנא הקפידו לשרשר הודעות בנושאים קשורים. לעיון בנהלי השרשור הקישו כאן.
הפרסום בפורום אסור בהחלט.
המשך >>

לצפיה ב-'תנוחות שינה ותנועות עובר (זהירות חפירה...)'
תנוחות שינה ותנועות עובר (זהירות חפירה...)
<< ההודעה הנוכחית
18/01/2020 | 00:17
4
118
עד גיל 20 וקצת ישנתי רק על הבטן, אבל כבר הרבה שנים אני רגילה להירדם רק על אחד הצדדים בסוג של תנוחה עוברית, אבל לא מכווצת. פעם רק צד שמאל, אבל התרגלתי גם ימין, כי לפעמים צד אחד כואב או לא נוח וכו' אז היום אני די סימטרית. בשנים האחרונות גם התרגלתי לישון מחבקת כרית + כרית שטוחה בין הרגליים כי גיליתי שזה מאזן אותי ופחות "מועך". אז לכאורה סבבה, כי זה בדיוק מה שממליצים בהריון.

אבל לא משנה על איזה צד אני נרדמת, אני תמיד תמיד מתעוררת על הגב, כל השנים ככה. שגם זה לא נורא, ככה אומרים, כי אי אפשר לשלוט בזה וגם ככה זה לא עיקר השינה אז לא נורא. יש מקומות שכותבים לשים כרית מאחורי הגב כדי לא להתגלגל, ניסיתי וזה לא עזר. אני גם חושבת שאני מתגלגלת בגלל הלחץ שנבנה עם הזמן בשכיבה על הצד ואז אם לא אתגלגל גם ככה אתעורר.

עכשיו אני בכל מקרה מתעוררת לפחות פעם בלילה, כי שכיבה רגילה על הגב שאף פעם לא הייתה לי נוחה (כאבי גב) עכשיו מתחילה עוד יותר להציק כי המשקל של הרגליים לא רק מקשית את הגב הוא גם מותח קצת את הבטן ומשהו בתחתית שם נמתח ומציק לי בימים האחרונים בתנוחה הזאת. וגם כשאני על הגב העובר זז יותר, לא יודעת אם זה מה שגם עוזר לי להתעורר? הרופאה אמרה שמרגישים יותר תנועות בשכיבה על הגב, אבל נראה לי שזה הפוך ויש יותר תנועות כי לא נוח לו. יכול להיות? שמעתי שהם זזים הרבה כשהתנוחה של האם לא נוחה להם.

בעבר הרחוק היה לי כל כך לא נוח על הגב שהייתי יכולה לשכב ככה שעות ולא להירדם. אבל עם הזמן למדתי לסדר כריות בצורה נוחה, בערך כמו כשעושים מסז', עם כרית מתחת לברכיים (יש לי אפילו כרית מיוחדת בצורת חצי גליל) ועוד כרית משולשת שטוחה מאוד מתחת לטוסיק (זה קצת כמו המשולש מספוג ששמים לפעמים בשיעורי יוגה או פילאטיס, רק יותר רך ושטוח) וכרית הראש שלי היא גם ככה ויסקו (ספוג זיכרון) בצורה גלית, כלומר עם שקע לראש ותמיכה לצוואר.

אז ככה אני כבר יכולה להירדם בשנים האחרונות בנוחות על הגב, וגם לקום בלי כאבי גב (כי יש תמיכה טובה למעלה ולמטה) ואני לא עושה את זה הרבה, אבל עכשיו גיליתי שזה פשוט נוח לי בטירוף בהריון, כי כשאני שוכבת על אחד הצדדים הרבה (כי אומרים להתגלגל חזרה ולא להישאר על הגב) הוא מתחיל "להימעך" ולכאוב לי וגם ככה כשאני מתגלגלת לגב אני מתעוררת כי לא נוח לי... אז אם מלכתחילה אני מסדרת שינה נוחה על הגב אני כבר ישנה הרבה יותר טוב וגם תנועות עובר אני מרגישה ככה פחות, אז אולי גם לו זה נוח? 

אבל אני שוב בהיסטריה שאני עושה איזה נזק, וקראתי לכאן ולכאן:
מצד אחד כבר שנים יש מחקרים שאומרים שזה מסוכן
מצד שני מצאתי כתבה על מחקר אחד מהשנה האחרונה שזה דווקא לא נכון, אבל דיווח עליו רופא מתחום אחר ולא קשור

ומצאתי מישהי שכתבה בבלוג שלה (באנגלית) שהיא בדקה כמה מחקרים וזה לא כזה ביג דיל, אבל היא כמובן לא רופאה, וזה כבר מלפני כמה שנים
(בתגובות שם יש המון נשים שמספרות כמה כואב להן כבר לישון על הצד)

ויש גם דולות שחושבות שזה ממש לא נורא
או שזה בסדר עם תמיכה מתאימה (בערך מה שעשיתי, לא כולל כרית הנקה)

ובפעם האחרונה ששאלתי את הרופאה שלי היא אמרה שבאמת לא מומלץ לישון על הגב אבל זה נכון רק משבוע 25 ככה (רק שבדיוק כבר הגעתי אליו) ועוד לא נפגשתי איתה החודש. במקורות אחרים דיברו על טרימסטר שני או שלישי, תלוי איפה. בינתיים הבטן שלי דווקא לא גדולה או כבדה וכשאני שוכבת על הגב אני לא מרגישה שום סחרחורת / צרבת או כל בעיה אחרת שמזכירים בכתבות האלה.

לסיכום, אני אובדת עצות! אני מתחילה להתעורר יותר ויותר כל לילה, קשה לי לחזור לישון, כשאני ישנה ברצף על אחד הצדדים הוא מתחיל לכאוב לי, בעיקר אם התעוררתי על הגב וחזרתי אליו או אם אני לא מצליחה להירדם אז בזמן שאני מנסה זה עוד יותר נורא... ועד שסוף סוף הגעתי לסידור נוח על הגב ונראה לי שעם התמיכה הנכונה זה לא אמור להיות בעייתי, בעלי לחוץ נורא וחופר לי כמה זה חשוב לישון על הצד. הוא הציע שאסדר ככה את הכריות מראש לשינה נוחה על הגב, אבל זה סידור שממש לא נוח לשכב עליו על הצד, אז אין מצב.

אני מתחילה לתהות אם פשוט נגזר עליי להתענות ולהתעורר כמה פעמים בלילה ולהתחיל לסדר מחדש כריות. הוא אמר שנביא עוד, אין בעיה, אבל לא התרשמתי שעוד כריות יעזרו לי פה, גם לא כריות מיוחדות להריון שנמכרות במחירים מטורפים לגמרי. זה בסה"כ בד ומילוי, איך ולמה מאות שקלים?! הזמנתי כרית זולה מסין אבל כבר עברו יותר מחודשיים והחבילה לא מגיעה אז כבר לא אזמין שוב כי עכשיו כבר אין לי חודשיים לחכות. אני גם מבינה שחוסר הנוחות הקל עכשיו הוא רק ההתחלה וזה עומד להיות הרבה הרבה יותר גרוע, מייאש נורא. אוף, עכשיו אני בדיכאון אפילו מלישון וכבר לא יודעת מה לעשות! 
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לא קראתי הכל'
לא קראתי הכל
19/01/2020 | 19:47
3
64
1. עוד בתחילת ההריון שאלתי את הרופאה שלי לגבי שינה על הגב - אמרה שזו המלצה מיושנת. בתכלס זה לא ממש נתון לשליטתנו.
2. הבנתי שהסכנה בשכיבה על הגב היא בחסימה של כלי דם שיכולים לגרום לך לסחרחורת ועילפון. בפועל, אני ישנה על הגב, מתאמנת על הגב, סתם רובצת על הגב... ותמיד מרגישה טוב. אני כבר בשבוע 33 והעובר מבסוט.
3. כרית הריון לא חייבת לעלות יקר. קניתי מאמאזון כרית יו ענקית לכל הגוף ב-25$. היא מושלמת וקיבלתי את הלילות שלי בחזרה. עכשיו 3 לילות הייתי בלעדיה והיה לי ממש קשה. 
4. לא צריך להכנס לפאניקה. תמיד ימציאו איסורים כאלה ואחרים. צריך גם לחיות ולאזן בין שלל האיסורים.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תודה רבה! תוכלי לתת קישור לכרית שהזמנת?'
תודה רבה! תוכלי לתת קישור לכרית שהזמנת?
20/01/2020 | 07:58
43
ניסיתי לחפש קצת וכל מה שמצאתי היה יקר יותר.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תנוחת שינה'
תנוחת שינה
24/01/2020 | 09:18
1
45
אני מרגישה חובה לציין כי מחקרים עדכניים ומקיפים גילו קשר בין שינה על הגב לבין עלייה בהיתכנות ללידה שקטה בשליש השלישי להריון.
לכן צריך להימנע כמה שיותר משינה על הגב וגם מסתם שכיבה על הגב בשעת עירות.

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תודה, אבל התייחסתי בדיוק לזה ואפילו נתתי בעצמי את הקישור'
תודה, אבל התייחסתי בדיוק לזה ואפילו נתתי בעצמי את הקישור
26/01/2020 | 01:42
34
לאותה ידיעה (פשוט ב-YNET ולא ב-WALLA אבל זה על אותו מחקר) ומכאן ההתלבטות... אבל אם קראת את כל מה שכתבתי, יש כבר מחקרים עדכניים יותר שדווקא לא מצאו כזה קשר... זה נושא מורכב, אחרת לא הייתי שואלת.
הריון ולידה - תמיכה >>

הודעות אחרונות

11:50 | 20.02.20 יבשה מרוחקת
16:43 | 19.02.20 אורחים בפורום
13:10 | 19.02.20 אורחים בפורום
08:14 | 19.02.20 אורחים בפורום
13:51 | 16.02.20 זהר85
10:20 | 15.02.20 אסיה מוניקה
13:30 | 14.02.20 אורחים בפורום
22:42 | 13.02.20 אורחים בפורום
22:38 | 13.02.20 אורחים בפורום
08:19 | 10.02.20 אורחים בפורום
17:54 | 09.02.20 אורחים בפורום
10:55 | 09.02.20 המרוץ למספר 2
08:23 | 07.02.20 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ