תהייה כללית בעניין העור בהיריון

trilliane

Well-known member
מנהל
תהייה כללית בעניין העור בהיריון

אני מניחה שכולנו קראנו על פיגמנטציה אופיינית בהיריון ("מסכת היריון") מצד אחד, ועל כך שהעור נראה "זוהר" מצד שני (מכיוון שיש יותר זרימת דם וכו'). אף על פי כן ראיתי בחיי אין ספור נשים הרות, ומעולם לא נתקלתי בתופעות האלה. לא ראיתי נשים הרות עם כתמים מיוחדים על הפנים (חיפשתי במיוחד בתמונות גוגל כדי להבין איך זה אמור להיראות) ולא ראיתי נשים הרות "זוהרות" פיזית (מבחינה רגשית זה כבר עניין אחר). למעשה הפעם האחרונה שראיתי שינוי מיוחד בעור הוא אצל חברה טובה שבהיריון פשוט היה לה יותר אקנה...

ועם זאת, אין אתר שמדבר על תופעות היריון ולא מזכיר את שתי אלה בתור משהו נפוץ, ברור ומובן מאליו. מה אני מפספסת?

Caitriona

New member
בסוף ההריונות יש לי פרצוף של דביבון מצוי

מרוב הכתמים.
אבל חייבת לציין שבהחלט יש תקופה בתחילת ההריון שאני נראית לעצמי מאוד יפה (אבל זה לא שקיבלתי על זה תגובות....)
ואני דווקא ראיתי הרבה נשים עם פיגמנטציה הורמונלית בעקבות הריון.

trilliane

Well-known member
מנהל
מצטערת לשמוע... דווקא מדברים על התופעה הזאת בהתחלה

אבל באמת שלא ראיתי סביבי נשים עם פיגמנטציה הורמונלית בעקבות היריון... אולי זה עניין עדתי(?) או אם לא נזהרים בחשיפה לשמש... או לא כ"כ בולט... או פשוט מייק-אפ טוב?

Caitriona

New member
אין מה להצטער- התרגלתי לזה

ובאמת שלדעתי זה קשור באמת לדברים אחרים- יש לי בעית פיגמנטציה בלי קשר (אני חושבת שזה בגלל שאמא שלי ג'ינג'ית, ובגלל שאבא שלי כהה אז אצלי זה קיבל צורה מוזרה, אבל זו סתם תיאוריה שלי, והיא לא מבוססת). בכל מקרה, זה מחמיר ממש בהריון.
דווקא אני מאוד זהירה בחשיפה לשמש -תמיד כובע וקרם הגנה, גם בחורף, וגם משתדלת להיות בצל, לא מסתובבת בשעות החמות וכו'. בגלל שאמא שלי ג'ינג'ית אנחנו מאוד מודעים לזה בבית.
לדעתי זה יותר עניין של נטייה של העור לפגימנטציה, כי ראיתי גם כהות וגם בהירות.
אבל זה באמת מעניין.

למעלה