us לא תואם לשבוע ההריון

us לא תואם לשבוע ההריון

שלום רב.
לפי הווסת האחרונה אני בשבוע 7 + שישה ימים. לפני כ18 ימים בטא הייתה 1000. (ב06.10)
לפני שבוע ביצעתי בדיקת US, נצפה שק הריון, שק חלמון ועובר (ללא CRL), ללא דופק. מתאים לשבוע 5.
חזרתי היום לבדיקה נוספת (שבוע עבר) , הטכנאית כתבה שנצפה שק הריון, שק חלמון ועובר CRL 3.2 מ"מ מתאים לשבוע 6 . עדיין ללא דופק.
האם בהכרח מסתמן כאן הריון שלא מתפתח?
הבנתי CRL 3.2 זה ממש נמוך
האם יש עוד סיכוי לשינוי חיובי? שכן יהיה דופק בשבוע/ים הבא/ים?
לפי תאריך הביוץ, אני אכן אמורה להיות בשבוע ה6 וזה תואם לus, אבל לפי תאריך ווסת אחרון אני כבר כמעט בשבוע 8.
איך להמשיך טיפול?

76לילי

New member
מנסה לענות

א. נכון שסופרים מתאריך ווסת אחרונה אבל רק בגלל שרוב הנשים לא יודעות מתי היה הביוץ ולכן יותר קל. התאריך המדויק הוא מהביוץ ומשם לוקחים שבועיים אחורה- זה התאריך ווסת אחרונה (גם אם לא היה כך בפועל) אם המחזורים שלך יותר ארוכים אז הביוץ מאוחר ויכול להיות הבדל בשבועות .
ב. היה שיפור של שבוע בין האולטרסאונד הראשון לשני ככה שיש תקווה למרות שבשבוע 6 (אם יודעים בוודאות את גיל ההריון) אמורים לראות דופק
אין ברירה אלא לחכות עוד שבוע ולראות שמתפתח ויש דופק
המון בהצלחה

זהר85

New member
מסכימה עם לילי

ערכי בטא והתאמת מדדים ל"גיל הריון" זה לא מדע מדויק.
שמעתי על נשים שראו דופק רק בשבוע 8 והכל התברר תקין.
אצלי למשל ידוע מועד הביוץ המדויק (ivf) ובסקירות ראיתי שהמדידה של התינוקי תואמת בחלק מהפרמטרים, בחלק יש סטייה להריון קצת יותר צעיר ובחלק לקצת יותר מתקדם וזה עדיין בסדר.
בקיצור, תנשמי עמוק ואל תמהרי למסקנות.
זה מאוד קשה מן הסתם, אבל תחכי עד שבוע 8 ורק אז אם חלילה לא יהיה דופק תשקלי מה עושים.

a morph

New member
יש הבדל עצום בין שבועות הריון ראשונים לסקירת מערכות!

בשלב של סקירת מערכות כבר מתחיל לבוא לידי ביטוי המטען הגנטי המיוחד של כל עובר, התנאים ברחם וכו', העוברים מתחילים להיות מאוד שונים זה מזה בגודל האיברים והמדידות השונות יכולות להתאים לשבועות שונים - זה תקין לחלוטין.
בשבועות הראשונים של ההריון זה ממש לא נכון, כל העוברים מאוד דומים בגודלם, יש טווח של עד שבוע במדידת CRL שנחשב תקין וגם זה טווח שלוקח בחשבון יותר את שונות המדידה בין מודדים שונים\מכשירי US שונים, ולא בין העוברים עצמם.
ובכל מקרה, כאשר רואים עובר לראשונה ב-US, רואים גם דופק, אחרת ההריון לא תקין לצערי.

a morph

New member
לא יודעת לגבי CRL, אבל

מהרגע שרואים עובר ב-US, אמורים לראות גם דופק, אחרת ההריון לא תקין. מה גם שעבר שבוע בין שתי הבדיקות וזה די והותר זמן.
מצטערת מאוד.

למעלה