שאלה בנוגע למעקב הריון בסיכון עם קרישיות יתר

שאלה בנוגע למעקב הריון בסיכון עם קרישיות יתר

שלום לכולן,
יש לי מספר שאלות בנוגע למעקב של הריון בסיכון. (סליחה מראש על האריכות).
אני כרגע נמצאת באמצע ההריון שהושג באמצעות טיפולי פוריות.
ההיסטוריה הרפואית שלי:
1. תת פעילות של בלוטת התריס. מטופלת תרופתית.
2. נשאות של מוטציה בפקטור 2 (קרישיות יתר). מטופלת בקלקסן לפי המלצתו של פרופ' קופרמינץ.
3. בעברי הפלה נדחית בשבוע 9 עקב מוטציה גנטית בעובר הסתיימה בגרידה.
4. עברתי 2 היסטרוסקופיות ניתוחיות להסרת מחיצה ברחם.

בתחילת ההריון פניתי למרכז בריאות האישה בזבולון וביקשתי להיות מטופלת ביחידה להריון בסיכון עקב קרישיות היתר. מנהל המרפאה (ד"ר אליהו גוטרמן) לא אישר את הבקשה כיוון שבעיניו קרישיות יתר לא מהווה סיכון בהריון.
קבעו לי תור אליו ישירות (מעקב רגיל, לא של הריון בסיכון) ומאז אני במעקב אצלו.
מצד אחד קראתי עליו דברים טובים בפורומים השונים, וביקשתי להיות מטופלת אצלו.
מצד שני יש לא מעט דברים שמפריעים לי מאד אצלו:
1. הוא לא מוכן להעביר אותי למעקב של הריון בסיכון בטענה שאין שם מקום, ושהוא רופא של הריון בסיכון כך שזה מספיק שהוא זה שעושה לי את מעקב ההריון.
2. הוא לא רואה בהיותי נשאית של מוטציה של פקטור 2 שום בעיה. בכל הזדמנות הוא מדגיש שבעיניו אני לא צריכה ליטול קלקסן, וגם לא חוסך בהבעת דעתו על פרופ' קופרמינץ. (ברצוני לציין שמעבר לסכנה לבריאותי ובריאות העובר עקב קרישיות היתר, לפני שהתחלתי ליטול קלקסן, לא הייתי מסוגלת להקלט בכלל, ומאז נקלטתי פעמיים ברצף).
3. בפעם האחרונה שהייתי אצלו, אמר לי להגיע בעוד חודש-חודשיים בטענה שיש תורים זמינים במערכת. התור הכי קרוב שהיה הינו 6-7 שבועות אחרי מעקב הרופא האחרון, ובעיני זה מעקב מאד רחוק, בעיקר לאור העובדה שאני כן רואה בזה הריון בסיכון, שהסיכון שלו עולה ככל שההריון מתקדם יותר.

אשמח לשמוע כיצד התבצע מעקב ההריון של מי מכן שגם כן סובלת בקרישיות יתר.
- האם הייתן במעקב של הריון רגיל או הריון בסיכון?
- באיזו תדירות הרופא זימן אתכן למעקבים?
- אם אתן מאזור חדרה-חיפה-קריות וחברות בכללית, אשמח לשמוע מי היה הרופא.

כמו כן, אשמח לקבל המלצות על רופאים מומלצים למעקב של הריון בסיכון באזור הצפון (חדרה-חיפה-קריות).

תודה!

הריון בסיכון

מעקב של הריון בסיכון זה בעצם מעקב צמוד יותר של בדיקות יותר תכופות אבל גם עד שבוע מסוים (לפחות ככה היה אצלי). הרבה רופאים בכירים מתפקדים גם כרופא הריון בסיכון בלי התואר הנ''ל
לא מהצפון לא מכירה רופאים שם. ולגבי הקלקסן גם אני לקחתי אותו (בשונה ממך כטיפול אמפירי) וזה מה שהביא את המזל.
המשך הריון משעמם!

למעלה