משתגעת כבר...

patu1

New member
משתגעת כבר...

מה הייתן עושות אם חלילה הייתן במקומי?
שבוע 33 עם עוברית מקסימה שעושה לי קצת בעיות..
בסקירה מאוחרת התגלה לה דימום במוח. חודש לאחר מכן הדימום נספג במלואו והאולטרסאונד מראה שהכל תקין.
לאחר מכן בוצע MRI למוח העובר ושם נמצאו שאריות דם באזור שנפגע. (האולטרסאונד לא מגלה זאת בגלל שהשאריות מזעריות).
אחרי סיעור מוחין של 4 רופאים בכירים, הוחלט ע"פ תוצאת ה MRI בלבד על סיכון של 15% לפגיעה נוירו-התפתחותית (לא קוגנטיבית).
הם מאוד אופטימיים מהממצאים וכולם פה אחד אומרים לי להיות רגועה ולחייך כי הם בטוחים שתצא תינוקת בריאה לחלוטין.
הפלה בכלל לא עלתה על הפרק מצידם.
ואני נשארת עם ה 15% האלה שקיימים... שמשגעים לי ולבן זוגי את המוח. לא יודעים כ"כ מה לעשות ומשקשקים מפחד...
מישהי אולי עברה דבר דומה? ושבסוף יצאו ילדים מקסימים ובריאים או הפוך?
מחפשת זריקות הרגעה נואשות..

londi81

New member
אני לא במקומך... וזה נשמע לי מאוד קשה ומלא אי ודאות

אבל דווקא בגלל שאני לא במקומך - אם יורשה לי קול מעט רציונלי... אני חושבת שעודף הבדיקות היום גורם לנו לחשוב שאנחנו יכולות ללדת רק ילדים מושלמים, ושאם חלילה הם לא עומדים בתקן, נפסיק את ההריון.
זו תפיסה קצת בעייתית שלא לוקחת בחשבון שלמעשה השליטה שלנו מוגבלת והסרת הספק עוד יותר מוגבלת... יש לא מעט קשיים ותסמונות שלא ניתנים לגילוי בשלב ההריון ויש ילדים לא מושלמים ולא 100% בריאים שוואלה אי אפשר היה לעלות על זה קודם, זה לא אומר שהם לא מקסימים.
אני יודעת שעשיתי ציפ גנטי כדי לשלול בעיות, אבל גם ביקשתי לא לדעת על תוצאות אפורות או על כל דבר שהוא לא ודאי. אם הרופאים שלך לא מעלים ספק בתקינות ההריון - לא הייתי חושבת פעמיים.
15% סיכוי לפגיעה זה 85% לילדה בריאה לחלוטין - לא יודעת.. מהמקום שלי, באמת שלא הייתי מתלבטת.
בהצלחה!

למעלה