מי שפיר

רונינה6

New member
מי שפיר

בוקר טוב לכולן.
האם מעל גיל 35 כולן מבצעות בדיקת מי שפיר או שזה תלוי בתוצאות של השקיפות עורפית/חלבון עוברי?
במידה והחלטנו לעשות..מתי עושים?איפה מבצעים את הבדיקה?צריך הפניה?
תודה רבה רבה
רונינה :)

londi81

New member
שום דבר הוא לא חובה...

מעל גיל 365 משרד הבריאות מממן את הבדיקה לכל אישה, ולכן לא צריך הפניה אלא רק לקבוע תור. אני עשיתי באיכילוב, אבל אפשר לעשות בציבורי ובחינם בכל בית חולים, או בהסדר דרך הקופה פרטי במדיקל או באסותא

עלמה83

New member
זאת ההמלצה

מעל גיל 35 \ אישה עם סיכון מוגבר לבצע מי שפיר.
יש היום בדיקת דם שנקראת NIPT והיא בודקת את הסיכון לתסמונת דאון בודאות של 99.8% והיא אינה מסכנת את העובר בניגוד למי שפיר.
את יכולה לעשות אותה כבר החל משבוע 9. במידה ויצא לך שם ממצא חשוב תאלצי בכל זאת לעשות מי שפיר...
אני באופן אישי הייתי בקבוצת סיכון בגלל ההריון הקודם והעדפתי לעשות את הבדיקה הזו במקום מי שפיר.

עלמה83

New member
נכון.. זו בדיקת סקר

כמו שקיפות עורפית. ואגב, הודאות של הניפט הרבה יותר גבוהה משל השקי]פת העורפית.
תתיעצי עם הרופא שלך ומה שאת מרגישה...
אני באופן אישי החלטתי שאם השקיפות והניפט יצאו תקינות בע"ה אני אעדיף לא לעשות מי שפיר. אבל יש נשים שלא מוכנות לקחת את הסיכון המזערי הזה.
אגב, שתדעי שגם למי שפיר אין ודאות של 100% למרות מה שאומרים...

מישלית2

New member
אני עשיתי מי שפיר

כל שאר הבדיקות היו מצויינות ולא הייתה לי שום אינדיקציה חוץ מהגיל. בעיקר עשיתי את מי השפיר כי זה כולל כבר צ'יפ גנטי שבודק עוד 200 תסמונות חוץ מתסמונת דאון והיה לי חשוב לברר את כל מה שאפשר. עשיתי, ללא עלות, בתל השומר. פניתי אליהם ישירות וקבעתי תור.

londi81

New member
גם אני עשיתי מי שפיר ללא אינדקציה ולא עשיתי NIPT

היה חשוב לי לעשות ציפ גנטי, הבדיקה (כולל הציפ) הייתה חינמית ובכלל לא ביג דיל, והעדפתי את השקט הנפשי שהעובר בריא

רונינה6

New member
תודה גם לכן

מחר בעה השקיפות ואני אתייעץ עם הרופא
אבל בהחלט נתתן לי כיוון

למעלה