שקיפות עורפית ובדיקת דם בסמוך

Natalie272

New member
שקיפות עורפית ובדיקת דם בסמוך

קודם כל הריון קל לכל ההריוניות והמון הצלחה לכל מי שבתהליכים.
שאלה לי..
אני בתחילת שבוע 12 ברוך השם, ביום חמישי הקרוב יש לי תור לשקיפות עורפית (בסוף השבוע ה12), ויום לפני השקיפות יש לי תור לבדיקת הדם שאמורים לעשות בסמוך לשקיפות.
נאמר לי ע"י רופא הנשים המטפל בי שזה לא משנה אם אעשה את בדיקת הדם לפני או אחרי השקיפות, העיקר שתיעשה בסמוך.
אבל אני קוראת בחלק מהמקומות שצריך אחרי..
השאלה שלי היא האם זה נכון? לעשות אחרי? או שאני יכולה להשאיר את התור שלי כמו שהוא ולהקשיב לרופא הנשים שלי?
וגם..מה ההבדל אם עושים את בדיקת הדם לפני או אחרי?
תודה מראש לעונות..

זנב1986

New member
הרופא צודק

רפואית זה באמת לא משנה מה קודם למה.
רק מבחינה בירוקרטית זה מקל אם עושים את בדיקת הדם אחרי השקיפות, כי אז האחות שמבצעת את בדיקת הדם כבר מזינה את תוצאת השקיפות למחשב.
במקרה שלך פשוט תתבקשי לפקסס או להביא אחר כך את תוצאת השקיפות כדי שיתנו לך את התוצאות הסופיות (עם בדיקת הדם).
בהצלחה.

Natalie272

New member
אוקיי, תודה רבה :)

השקיפות שלי ביום חמישי, ולצערי אין בדיקות דם אצלינו בימי שישי.
אז אשאיר את זה כמו שזה..פשוט באמת אביא את תוצאות השקיפות ביום אחר.
תודה על העזרה!

בתוך כמה ימים צריך לעשות את בדיקת הדם?

השקיפות שלי בערב ראש השנה שזה יוצא יום ראשון ואת בדיקת הדם אוכל לעשות רק ביום רביעי או חמישי שלפני האם זה בסדר או מאוחר מידי?

היי,

בגדול אצלנו בקופה במכבי ממליצים לעשות את השקיפות קודם ואז להביא את התוצאות למעבדה ביום שבו את עושה את בדיקת הסקר כי הם צריכים לצרף אותן יחד . בוודאי שאפשר לפקסס למעבדה אחרי . הם פשוט משקללים את התוצאות של בדיקת הדם יחד עם השקיפות לכן מבקשים לבצע קודם את השקיפות ואז עושים את בדיקת הסקר. אני מניחה שאם תעשי את בדיקת הדם יום יומיים לפני השקיפות לא תהיה בעיה רק לא מעבר אבל הכי טוב תשאלי במעבדה שבה את עושה בדרכ בדיקות דם.

למעלה