סקירת מערכות מוקדמת

הילה 119

New member
סקירת מערכות מוקדמת

הבנתי שלפעמים עושים בגישה בטנית ולפעמים בגישה נרתיקית. מה נהוג יותר? במה זה תלוי?
יש אפשרות לבקש מהרופא לנסות בהתחלה בגישה בטנית?
אני אמורה לעשות בשבוע 16 וקצת חוששת מהעניין. עד עכשיו את שתי בדיקות האולטרסאונד עשו לי בגישה בטנית...

תודה לעונים!

secondtime82

New member
לי עשו בטנית

אבל אם זכור לי נכון כן היה חלק בסקירה שהיה בגישה נרתיקית בגלל המנח של העובר. לפעמים זה תלוי באמת במנח שלו וגם במבנה הגוף שלך

Inbargg

New member
תלוי במיליון גורמים.

אפשר לבקש מהרופא להשתדל קודם בבטן. לי אישית לא הייתה בדיקה וגינלית מאז בדיקת הדופק (עכשיו שבוע 32). אם עשו לך עד עכשיו בבטן אני חושבת שזה משפר את הסיכויים שלך. :)

Maive1

New member
זה תלוי

אכן לרוב עושים בטנית, אלא אם יש סיבה כמו מנח, חוסר גישה נוחה או סיבה אחרת שהרופא חושב שייש צורך גם בוגינלי. בסקירה המוקדמת היה לי בטני, אבל דווקא במאוחרת הרופא רצה לראות יותר טוב את המוח ועשה גם וגינלי.
למצער בדיקות וגינליות זה חלק מהחיים, אפשר להגיד לרופא כמה את רגישה ולבקש שיהיה עדין או לבחור מראש רופא שידוע בעדינות שלו...(מניסיון אני אומרת לך שיש רופאים הרבה יותר סבלניים ועדינים לכל הנושא הזה של בדיקות פולשניות, למשל שמצריכות ספקולום וכולי).

בנוסף- קראתי מספר פוסטים של נשים עם וגיניסמוס ואנדומטריוזיס, שסובלות מכאבים ממש קשים וממש לא מסוגלות לעבור בדיקות וגינליות ושיתפו טיפים שעזרו להן להתמודד עם הכאב. מומלץ לחפש! בהצלחה!

הילה 119

New member
תודה רבה לכל העונות!

הרגעתן אותי מאוד, משום מה חשבתי שבדרך כלל עושים וגינאלי, ורק לפעמים בטני.
תודה

למעלה