איך נמנעים מלהגיע בסוף ההריון לעבודה?

milla8

New member
לי נתנו בכל פעם לשבוע

ובסופו של דבר לקחתי שבועיים וחצי (משבוע 38 עד תחילת 41)

syules

New member
איך נמנעים מלהגיע בסוף ההריון לעבודה?

שבוע 35. הריון שלישי. בת 42. בטן ענקית. הריון תקין וללא בעיות (טפו טפו טפו).
את הבן הגדול שלי ילדתי ביום הראשון של שבוע 38.
את הבת באמצע 39.
בבדיקה ביום שישי התברר שהעובר כבר עם הראש למטה. עדיין לא נכנס לתעלת הלידה.
החל מהבוקר לחצים למטה. מניחה שהוא מתחיל להיכנס.
הבעיה? צריכה עוד להמשיך ולעבוד. נסיעה של 30 דקות לכל כיוון לעבודה, הליכה מהחניה למשרד.
גם הליכה לשירותים (ממש קרובים) כבר קשה לי.
תור לרופא הנשים רק בעוד שבועיים ואני מניחה גם שהוא לא יסכים לתת לי שמירת הריון. הוא כזה.
ממש קשה לי להתנייד, לנהוג, לעבוד. מפחיד אותי לנהוג עם כל המופרעים על הכביש.
מרגישה כמעט כל הזמן את העובר וזה לוחץ וכואב גם בנהיגה. חוששת מתאונות כי הוא מרגיש לי פגיע (במיקום עם ההגה).
כבד לי, כואב לי ובגלל התנוחה שלו יש לי לא מעט בריחות שתן שזה בכלל מצב ח$% להיות בו בעבודה.
בקושי ישנה בלילות וקשה לי לסחוב אחרי זה כל היום.
כל מי שרואה אותי בעבודה מדדה בקושי זורק לי הערות על למה הגעתי בכלל...כאילו שיש לי אפשרות אחרת.
מה עושים עכשיו? ממציאים לרופא המשפחה כל פעם על מחלה אחרת ומבקשים כמה ימי מחלה?
רק מציינת שצברתי מעל 100 ימי מחלה שבטוח יספיקו לי עד הלידה ומעדיפה לנצל אותם ולא ימי חופש שבקושי יש לי.
לא רוצה להקדים את חופשת הלידה שכן אז אצטרך גם לשוב מוקדם יותר.
המלצות מה לעשות ובמידת הצורך מה להמציא לרופא המשפחה יתקבלו בברכה (רופא המשפחה הרבה יותר קשוב ואדיב, רק לא בטוחה שמותר להם לתת כל כך הרבה ימי מחלה ברצף. מבוסס על משהו שאמר לי פעם רופא. שבודקים אותם במקרים כאלה).

מבקשים ימי מחלה מרופא משפחה

עשיתי את זה בהריון הראשון.
הלכתי בשבוע 36 לרופא והסברתי לו שאני עובדת רחוק שכבד וקשה... וקיבלתי ימי מחלה עד הלידה.
לא צריך תרוצים. זה נראה לי מאוד מובן שבחודש 9 קשה... במיוחד בחום הזה

syules

New member
אבל זה בלתי הפיך

כי אם הוא לא יסכים (וקרה לי בעבר) כבר לא אוכל לפברק כל פעם כמה ימי מחלה ולבקש ממנו. זה סוג של סיכון.
למרות שרופא המשפחה הוא קשוב ומקסים.

חיפאית88

New member
גם אני עשיתי ככה

התקשרתי למזכירה וכבר ממש בכיתי, זה היה יום בסוף אוגוסט, אני בתחילת תשיעי והבוסית שלי לא הסכימה להדליק מזגן בישיבה שהייתה (לדעתי סיבה מעולה לבכי), וביקשתי תור לרופאה כדי לבקש ימי מחלה. אמרה שאני אפילו לא צריכה להגיע ורופאה תכין לי אישור, שבשלב הזה אין שום בעיה.
&nbsp
זה היה בשבוע 36 ובסוף ילדתי ב37 אז זה היה רק שבוע אחד.

היי,

תראי בגדול ברגע שאת מרגישה שאת כבר לא מסוגלת להגיע לעבודה את יכולה לגשת לבוס ולהגיד לו שמתחיל להיות לך קשה וחשוב לך להמשיך לעבוד לפחות עד לשבוע ככה וככה (תחליטי עד מתי את עובדת) ולכן את מבקשת להתייעץ כיצד אפשר לסייע לך. אולי שתעבדי מהבית או שתגיעי פחות ימים ובשאר הימים תקחי ימי מחלה.. תנסי לראות כמה תוכלי עוד למשוך ובשאר הזמן פשוט להוציא ימי מחלה אם יש לך ככה עד לשבוע שבו תחליטי שאת יוצאת לחופשת לידה

חיפאית88

New member
שמירת הריון בכל מקרה לא אפשרית כבר

עד כמה שאני יודעתץ שמירה זה על תקופה של לפחות כמה חודשים ומי שמחליט אם את זכאית או לא זה ביטוח לאומי לא הרופא.

כוסמית

New member
תסחבי עד שבועיים ללידה ואז אישור מחלה עובד

תמיד קיבלתי מהרופא נשים שלי - המקרה היחיד שלא , היה רופא שהחלפתי אליו כי היה יותר קרוב לבית שלי ונטשתי אותו אחר כך
באותו מקרה הרופא ה"רגיל" (רופא המשפחה) נתן לי בכלל בלי למצמץ
אבל לא הייתי לוקחת חודש - בהנחה שאת רוצה לחזור לאותו מקום עבודה ולשמר יחסים זה עלול להיות קצת יותר מדי "לא יפה" בכל זאת חודש של משכורת שלמה

עוד אופציה - לנסות לדבר עם המנהל/ת הישיר/ה - אולי להפחית בשעות/בעומס בתקופה הזו? אם יש יחסים טובים אז עדיף לשמר.

syules

New member
מעדכנת

שהייתי אצל רופא המשפחה וברגע שהתחלתי לדבר הוא מיד אמר: "כולן בתשיעי רוצות מחלה כי קשה להן" ועוד בכלל לא הספקתי לפרט על הסיבות (מיגרנות, כאבי גב, לחצים למטה וכו' וכו').
הציע שאם אני לוקחת חופשת לידה של חצי שנה שאקדים אותה.
עניתי שממש לא בטוח שאקח חצי שנה (הרי לא באמת משלמים, אז למה אנשים חושבים שזו באמת חופשת לידה?!).
בסופו של דבר נתן לי שבוע מחלה אבל הרגשתי שזו הפעם האחרונה.
חבל שפשוט לא פניתי אליו דרך האפליקציה ורשמתי שאני עם כאבי גב או מיגרנה חזקה וזהו.
לדעתי צריך להגיע עם סיבה.
בכל מקרה, מאתמול בערב מרגישה את העובר בועט ממש ממש נמוך (שבוע 37 היום) ולוחץ לי לא מעט. ממש לא נוח לי לנהוג או לשבת בעבודה.
פשוט קשה. ממש קשה בנוסף לכל הבעיות שפירטתי קודם (גב, ראש וכו').
בשישי תור לרופא נשים (אם אצליח לשרוד עד אז בלי ללדת כי אשכרה יש לי הרגשה שהוא עוד מעט יוצא) וכבר אהיה חכמה יותר ולא אגיד שקשה אלא שכואב לי X או Y.

מציינת שהגדול שלי נולד ביום הראשון של שבוע 38 והקטנה באמצע 39 כך שאני לרוב לא מגיעה עד התל"מ.
כמו כן מציינת שניסיתי בעבודה לבקש מספר ימים לעבודה מהבית והם סירבו (למרות שהתפקיד לי לגמרי מאפשר). אמרו לי שאני יכולה לקחת מחלה אם קשה לי...
בסופו של כל הפירוט הזה, השאלה שלי היא אם בכלל להמשיך ולעבוד השבוע ולבקש מחלה בדיעבד או לנסות ולשרוד השבוע ולבקש עבור השבוע הבא?

למעלה