סטריפינג - כן או לא?

השואלת14

New member
סטריפינג - כן או לא?

אני במעקב הריון בסיכון בגלל הגיל בלבד. כל השאר ב"ה כשורה.

לפני יומיים במעקב האחרון הרופאה הציעה לי שמאחר ובפעם הבאה שניפגש
אהיה בסוף שבוע 38 ובשל גילי היא לא רוצה למשוך הריון יותר מידי, היא יכולה
לעשות לי פעולה שנקראת סטריפינג (הפרדת קרומים). אמרה שזה לא נעים אבל
לא נורא ויכול לזרז את הלידה אפילו תוך 24 שעות מהפעולה.

קראתי ושמעתי שזה לא הדבר הכי נעים בעולם אבל עם זה אני יכולה להתמודד
השאלה אם זה באמת יעיל.

אשמח לשמוע ממי שעברה, מתי ותוך כמה זמן ילדה

תודה

חיפאית88

New member
עושים את זה רק כשיש כבר קצת פתיחה

לפחות עד כמה שאני יודעת, אם אין כלום אז גם מאוד מאוד כואב וגם כנראה לא כל כך יעיל.
&nbsp

השואלת14

New member
באמת קראתי במקומות מסוימים

שצריכה להיות פתיחה אבל לא זוכרת שהרופאה אמרה לי את זה

היי,

לדעתי, כל עוד אין סיבה רפואית או כי את בשבוע 41+ לא ממליצה להתערב! תני לגוף לעשות הכול בעצמו . כדי לעשות סטריפינג צריך תנאים צריך פתיחה קטנה בכדי להצליח להגיע אל צוואר הרחם לא בטוח שיעבוד ואם כן לפעמים מביא לצירים לא יעילים ואני מדברת בשבוע מתחת ל41 ואף לדימום וירידות מים שלא תמיד מביאות צירים ואז צריך לזרז וכו. יש אכן נשים שזה משפיע מעולה עליהן אבל זו עדיין התערבות ואם אפשר להמתין בסבלנות לבשלות של הגוף זה תמיד עדיף!

השואלת14

New member
אני ממש בדילמה אם כך

כי לטענתה בשל גילי (44+), לא כדאי להמתין להריון עודף
אבל אם לא תהיה פתיחה ולו המינימלית אז סוג של מה הטעם לדברייך...?

אני בטח לא רוצה להגיע למצב של דימום או ירידת מים ללא צירים

היי שוב,

הכול יכול לקרות גם לבד ואם תגיעי לשבוע 40 תתחילי לזרז באמצעים טבעיים. אני מלווה לא מעט נשים בהריונות בגילאים כמו שלך וזה ממש לא סיבה להציע זירוז מתחת לשבוע 40 אני כן שומעת את זה מעל שבוע 40 ולא רק בגלל הגיל אלא כי הגוף כבר לא מפריש את אותם הורמונים שמקדמים ללידה כמו בגילאים מתחת ל38-40 ואז מציעים לאישה לזרז כדי לא למשוך יותר מידי גם. למרות שאני תמיד ממליצה לנשים לחכות לפחות לשבוע 41 אבל מבינה מהיכן מגיעה ההמלצה של הרופאה שלך. וזה נכון אם אין פתיחה אי אפשר לעשות סטריפינג את יכולה להיבדק כדי לדעת מה המצב אבל סטריפינג לדעתי יותר נכון לעשות כשיש תנאים וכשהגוף קצת יותר בשל אז זה גם יעבוד הרבה יותר טוב. את יכולה לחכות לשבוע 40 ואז לבקש מהרופאה לעשות ואת יכולה גם קודם תעשי מה שמרגיש לך לנכון את בסופו של דבר מחליטה :)

למעלה