קושי בהריון

Saafadida2

New member
קושי בהריון

תודה על הפורום הזה.
אני בשבוע 11, הריון ״שני״, אחרי הפלה בהריון קודם. אחרי שנים מאוד קשות (אתגרים של אובדן,מחלות קשות וחוסר ביטחון).
מרגישה כאילו חזרתי כמה שנים אחורה, לא מצליחה להשתמח, מרגישה רע תמידית בלי כח לכלןם בלי מןטיבציה ועם חוסר ביטחון בשמיים.
(נפגשת עם פסיכולןג לראשונה, בינתיים לא רואה שיפור).
עד כמה התחושות הללו נפוצות בהריון?

rene2006

New member
מאוד מבינה לליבך

בהריון הקודם היה לי סיפור דומה, הריון לאחר הפלה תקוה מאוד קשה ואז ההריון התגלגל בעייתי והיינו בפחדים במשך כל ההריון
לא הצלחתי להתמודד עם זה אז, נאטמתי ורק רציתי שיניחו לי עם הככאב שלי
ב"ה בסוף נולד לנו ילד בריא ומקסים והיום אני בהריון שוב ומרגישה פחדים ומתח ומאוד משתדלת לא לתת לזה להשתלט עליי ולהרוס..

כל הכבוד שאת נפגשת עם פסיכולוג ולא מזניחה, אני ממש התחרטתי שלא עשיתי את זה וחושבת שזה מאוד יכול לעזור.
מעבר לכך תנסי אולי קבוצות שמתאימות ויותר ספציפיות (כאילו של הריון אחרי אבדן/טיפולים) נראה לי שזה מאוד יכול לעזור.
כמובן שאם תרצי אוזן קשה את מוזמנת לפנות אליי גם בפרטי ולשתףף ולשאול.. חיזוקים וחיבוקים

חיפאית88

New member
אפשר לטפל בזה

הריון מעלה הרבה תחושות ורגשות, גם בגלל הורמונים ואגם המצב עצמו מעלה בנו לא מעט תהיות ומחשבות ביחדו כשזה מגיע עם עוד סיפורים מורכבים מסביב...
&nbsp
אם את אכן מרגישה כמו שאת כותבת הייתי מתיעצת עם רופאת המשפחה וגם הולכת לפסיכיאטר כי זה נשמע כמו דיכאון... אפשר וכדאי לטפל בזה! יש תרופות שבטוחות לגמרי לשימוש בזמן הריון וממש אין סיבה להמשיך להרגיש ככה. גם אם תחליטי כרגע לא להיעזר בטיפול תרופתי כדאי להיות במעקב כי זה מעלה את הסיכון לדיכאון לאחר לידה וזה בהחלט דורש טיפול.
&nbsp
חשוב לי להגיד שטיפול פסיכולוגי זה מעולה אבל לרוב מדובר על טיפול שאת התוצרות שלו ניתן לראות יותר בטווח הארוך וכדאי גם להקל על עצמך ועל כל הסובבים אותך כבר עכשיו.
&nbsp
וחשוב לי להגיד, את בסדר גמור ואת תראי שיהיה בסדר.

shir3001

New member
לא פשוט

גם לי יש זמנים של קושי רגשי בהריון וחוסר מוטיבציה ואדישות.
קראתי שהרבה דברים לא פתורים צפים בהריון וגם שזו תקופה של התכנסות .
&nbsp
היה לי מאוד קשה ועדין קשה לקבל את זה שאין לי כח לעשות דברים.
&nbsp
חשוב למצוא תמיכה גם בטיפול וגם בקבוצות של נשים.
יש עמותה בשם אמא יקרה שעוזרת לנשים עם קושי רגשי בהריון ולאחר לידה.
&nbsp

חיפאית88

New member
לגבי טיפול

פסיכולוג זה מצויין אבל יש היום טיפולים אלטרנטיביים שלכאורה אמורים לפתור בעיות בצורה מהירה יותר כמו קונסטלציה משפחתית ותטא הילינג, אולי כדאי לבדוק גם את זה.

חיבוק ענק

זה ככ טבעי מה שאת מתארת ועוברת במיוחד למי שחוותה אובדן ועוד אירועים לא פשוטים. מצויין שאת הולכת לפסיכולוג אני הייתי גם משלבת טיפול ברפואה משלימה על בסיס שבועי לפחות בהתחלה שיעזור לך להרפות ולהרגע מה שנקרא לגוף ולנפש. חיבוק ענק אנחנו כאן!

אני מזמינה אותך בחום

להצטרף לפורום 'הריון אחרי אובדן' - הריון אחרי הפלה אינו פשוט ומציף המון פחדים וחרדות. הרקע של השנים האחרונות נשמע קשה מאד. (את מוזמנת להתכתב איתי אם תרצי, גם אני למודת אובדנים ומחלות).

Saafadida2

New member
תודה רבה!

אני מאוד בעד,רק לא בטוחה איזה טיפול הוכח כבטוח בהריון וחוששת להסתכן.
&nbsp
מכל מה שניסיתי הכי נהניתי מעיסוי רפואי אבל ממה שהבנתי זה פחות מומלץ.

למעלה