ויטמינים ובחילות בשליש הראשון

ויטמינים ובחילות בשליש הראשון

אני בשבוע 9+4. הרופא המליץ לי לקחת- חומצה פולית, פרנטל, ברזל, אומגה 3, סידן ופרוביוטיקה.
אני סובלת מבחילות ממש קשות כבר חודש ולא תמיד מצליחה לבלוע את כל הויטמינים, במיוחד את הפרנטל כי הוא גורם לי לרפלקס הקאה. יש לכן עצות? עד מתי לוקחים פרנטל? אני ממש סובלת, לא מוצאת מנוחה בעיקר בלילות, אז הבחילות חזקות ובלתי נסבלות. ניסיתי טיפות לימון במים, כדורי ג'ינג'ר טבעיים, ניסיתי לאכול משהו קטן כל שעתיים, ניסיתי דיקלקטין. כלום לא עוזר. כבר חסרת אונים וקרובה לבכי מרוב תסכול והרגשה רעה. עדיין לא סיפרתי על היריון ומתקשה להתחמק ממפגשים חברתיים בערב (אלו השעות הכי הקשות שלי)...

דברי עם הרופא שלך, יש כמה פתרונות

קודם כל, יש רופאים שבכלל לא נותנים פרנטל ומחזיקים דיעה שאין צורך בתוספים, אלא אם כן נצפים חוסרים בבדיקות הדם. אני הייתי באותו מצב והרופא אמר לי שאני יכולה להפסיק את הפרנטל (כל השאר - לקחתי כמוך). לגבי אומגה 3 - את אוכלת דגים? כי אם כן, לא בטוח שאת צריכה. אני לקחתי כי אני צמחונית, אבל אם את אוכלת דגים - תדקי עם הרופא שלך האם זה מספיק.
מעבר זה, יש עוד תרופות נוסף על דיקלקטין. אני קיבלתי זופרן וזה די עזר לי. תבקשי מהרופא מרשם לתרופה אחרת.

למעלה