חדר רביעי מורחב במח

חדר רביעי מורחב במח

היי חדשה בעולם הפורומים..
בהריון שבוע 20 עם שלישייה,בסקירה ראשונה (בשבוע 15.5)התגלה חדר רביעי מורחב במח,הופנתי ע"י הרופא שלי לבית החולים לסקירה מכוונת-בפעם הראשונה נעשתה בשבוע 17 כאשר המח לא היה מפותח מספיק ע"מ להגיע לאבחנה הומלץ להגיע בשבוע 20 לסקירה נוספת.
בשבוע 20 הממצא נראה גדול יותר והרופא אמר להוריד את העובר.
אנחנו לא יודעים מה לעשות-בינתיים קיבלנו חוו"ד אחת מהרופא בביה"ח-אנחנו רוצים לקבל עוד חוו"ד אבל הרוםאים הפרטיים שהתקשרנו אליהם שנחשבים לטובים ביותר לא מתעסקים עם סקירות מכוונות.
והזמן דוחק..והלחץ עולה..
האם למישהי מוכר הממצא הזה?האם זה באמת דורש הפחתה או שבגלל שזו שלישיה הוא לוחץ על להוריד כי..יש רזרבות לפי מה שהוא אומר.:/

עד כמה הוא מורחב?

עד 10 זה תקין. 11-12 גבולי וצריך לעקוב, לראות אם קטן ולעשות MRI בשבוע 32. 14-15 ומעלה כבר נחשב ללא תקין וסיכוי גבוה ללידת ילד פגוע.
מה הסכנה? שהחדר המורחב לא יאפשר למוח להתפתח כמו שצריך (דבר שאפשר לבדוק בMRI) , מה שגורם לפיגור.

לא נאמר לנו שיש גבולי

לפי האבחנה שלו מדובר בדנדי ווקר(11.4*0.68 מ״מ)הוא אומר שהוורמיס לא נוצר והחלל שאמור להתמלא לא התמלא.שאלנו לגבי MRI הוא אמר שאפשר לעשות רק משבוע 30-והוא ממליץ על דילול ולא להגיע לשבועות האלה בכלל-בגלל שמדובר בשלישיה.ואנחנו רוצים לעשות את המקסימום לפני שמחליטים באמת אם להוריד עובר ולקחת סיכון בהפלה של כל ההריון.

עד כאן מגיע הידע שלי

מניסיוני בהריון הקודם.... סורי

Gutsigu

New member
כדאי שתפני ל

פרופ׳ גוסטבו מלינגר. הוא האוטוריטה בארץ (ובעולם) בנושא סקירות מוח לעוברים.
בשורות טובות

מלינגר

תודה רבה על כל ההמלצות!!
עכשיו מנסים לקבוע למלינגר(אולי כבר להשבוע)-יקר אבל עם כל ההמלצות זה שווה אם זה מה שימנע ממני להוריד עוברית שאולי בריאה.
מקווים שתהיה לו אבחנה אחרת משל הפרופסור ברמב״ם שאומר שמדובר במחלה גנטית קשה.

אם הוא אומר שזה גנטי

הייתי קובעת גם תור דחוף לפרופסור שוחט. הוא הגורו בתחום.
תהיי חזקה!!

חיפאית88

New member
טוב מאוד, שווה את ההשקעה הכספית

כמובן מאחלת לכם הבחנה אופטימית יותר, ובכל מקרה על כל החלטה שלא תיקחו תדעו שאתם מבססים אותה על דעת מומחה.

נכון

בגלל שלקחתי את העניין הזה מאוד קשה בעלי החליט לקחת את המושכות לידיים שלו ולהתעסק עם כל העניינים האלה-מאיפה הכוחות שלו אין לי מושג אני רק יודעת שאני מעריצה שלו אחרי זה.
הוא קבע לנו תור למלינגר באופן פרטי ותור לביה״ח וולפסון למחלקה של נוירולוגיה של העובר-שם יעשו סקירה לכל העוברים,בדיקות גנטיות וייעוץ נוירולוגי.
עכשיו נקווה שקופ״ח יתנו לנו טופס 17-כי עם הסקירה השנייה ברמבם הם הוציאו לנו את המיץ עד שבסוף הסכימו-מאוד מקווים שיסכימו.
אני רק לא מבינה איך יכולה להיות מחלה גנטית במח אם אין שום היסטוריה של המחלה הזו?
אני תולה את תקוותי שהםרופסור ברמבם מיהר להסיק מסקנה שזו המחלה

תמי1100

New member
קודם נסי להרגע, כמה שזה קשה

ובאמת שפה זה לא המקום לשאול כי אנחנו רק הריוניות, צריך להתיעץ עם רופא.
אותי בזמנו הפנו לסקירה מכוונת למוח והמליצו לי על מלינגר או פרופ' אחירון או ד"ר אלדד קטורזה. נסי לקבוע תור אצל אחד משלושתם.
אני יודעת שגם אפשר דרך בתי החולים (למשל פרופ' אחירון מקבל גם בתל השומר)- אבל אז זה כולל המתנה, וזה בחינם או בהשתתפות קטנה.
ללכת פרטי לאחד המומחים שכתבתי למעלה זה לא זול, אבל שווה.

חיבוק ענק

נשמע כל כך קשה!!
באופן אישי הייתי הולכת לכמה חוות דעת נוספות. מבררת את השמות של הרופאים שהכי טובים בתחום וקובעת אליהם תור דחוף, שיהיה עוד השבוע(צריך ללחוץ ולבכות למזכירה אבל בטוחה שתצליחי, כי זה באמת נשמע מאוד דחוף).

למעלה