חרדות קשות

במבית22

New member
חרדות קשות

הי
אני בשבוע 6 להריוני השלישי.סבלתי כל חיי מחרדות והייתי מטופלת בלוסטרל עם הפוגות והפסקות.בהריונות עם שני ילדיי לא סבלתי מחרדות בעוצמה כמו בהריון הזה.
מאוד חוששת להתחיל שוב טיפול בלוסטרל / ציפרלקס בגלל הסיכון למומי לב ומגוון בעיות אחרות.מצד שני , גם לא מסוגלת לחיות כמו שצריך עם החרדות היומיומיות האלה.
מי לקחה את התרופות הנל במהלך ההריון שלה והכל היה בסדר ,רגיל ונורמלי עם התינוק ? אני יודעת שצריך להפסיק בערך חודש לפני הלידה למנוע תסמיני גמילה התינוק.
תודה לחולקות במידע.

היי

גם אני כמוך טופלתי בעבר בציפרלקס ולניטין עקב חרדות קשות מאוד שהובילו לדיכאון.
אני לא מטופלת בכדורים מעל שנתיים אך כרגע נמצאת בתחילת ההריון הרביעי ותוקפים אותי התקפים בדרגות שונות לפי רופאת המשפחה שלי ניתן ליטול כדורים מסוימים לחא חשש לפגיעה בעובר ותקינות ההריון אבל לשם כך עליך להתייעץ עם הרופא המטפל.
אני אישית מנסה להתגבר ולשנות אווירה ומחשבות חיוביות.
אבל יודעת שאם המצב יחמיר אקח טיפול תרופתי בעייני אם האם לא רגועה גם העובר .
המשך הריון קל,תקין ורגוע

shir3001

New member
הי

אני בחודש חמישי ולוקחת לוסטרל.
לצערי כרגע לא מספיק עוזר לי עם החרדה.
התקשרתי למכון הטרטולוגי והם הרגיעו אותי לגבי לקיחת התרופה.
כדאי לדבר איתם.
או אולי לנסות טיפול טבעי, פרחי באך, דיקור סיני, שיאצו עשה לי ממש טוב ויש עוד מלא...
תרגישי טוב

חיפאית88

New member
אני יודעת שסרינדה

על כל תחליפיה הגנריים מותרת ונחשבת בטוחה לגמרי בהריון, לא זוכרת אם לוסטרל זה אחד התחליפים הגנריים...
בהחלט כדאי לקחת אם יש צורך, אני מבינה שיש עוד ילדים בבית והם זקוקים לך מתפקדת ולפחות אצלי אם בהריון היה לא קל (אבל לא הייתי צריכה כדורים), מה שהיה אחרי הלידה כבר היה משהו אחר לגמרי וכדאי להגיע לשם חזקה.
&nbsp
שיהיה המשך משעמם ושתצאו עם ידיים מלאות!

תתיעצי עם פסיכיאטר ורופא המעקב שלך

יש תרופות מותרות לשימוש בהריון, אני מאמינה שהם ידעו לומר לך אילו תרופות בדיוק.

להתייעץ עם המכון הטרטולוגי של משרד הבריאות.

דיברתי איתם בהריון שלי,
הם אדיבים ומובנים.
(לפחות מי שאני דיברתי איתה).
אם רוצים, הם גם שולחים לך סיכום בכתב של השיחה.

יקרה,

ראשית ברוכה המצטרפת אלינו :) מכירה באופן אישי מספר נשים שליוויתי שנטלו לוסטרל לאורך כל ההיריון (היו כמה שהתחילו עוד לפני) והמשיכו בלי להפסיק גם בסמוך ללידה . מה שהכי חשוב זה השפיות שלך ואין שום סיבה שההיריון יעבור לך בחוסר שקט וזה גם לא בריא לעובר ובכלל. אם את חוששת מלקחת בהיריון את תמיד יכולה להיוועץ עם אחד מהמרכזים הטרטולוגיים בענייני תרופות בהיריון ובהנקה. בנוסף לצד התרופתי יש הרבה דברים משלימים שממליצה לך עליהם כמו טיפולי הרגעה ברפואה משלימה לגוף ולנפש. חיבוק ענק ואנחנו כאן איתך!!

למעלה