כסא בטיחות או סלקל?

כסא בטיחות או סלקל?

היי כולם,
מתלבטים מאוד אם לקנות סלקל או פשוט כסא בטיחות מגיל 0. אשמח ליתרונות וחסרונות של כל אחד מהדברים והאם יש המלצות מנסיון אישי. לפי מה ששמעתי, כסא בטיחותי יותר מסלקל בזמן נסיעה.
בנוסף, לקחת בחשבון שכנראה לא נעשה יותר מדי שימוש בסלקל מחוץ לרכב, חוץ מכשנצא לאחר הלידה למשל.

תודה!!

אין לי דעה חד משמעית

אני דווקא כן השתמשתי הרבה באפשרות להוציא את הסלקל מהאוטו, לחבר אותו לעגלה... אם נרדם בסלקל הייתי מכניסה אותו הבייתה בסלקל ומעבירה אותו בבית ישר מהסלקל למיטה... היה לי נוח. במיוחד כשנולדה הילדה השנייה והייתי צריכה להביא את הגדול לגן- נסיעה של שנייה וחצי והיא נרדמה. אי אפשר לשלוח אותו פנימה לבד ואי אפשר להשאיר אותה באוטו.....
לא שמעתי על זה שסלקל פחות בטוח מכסא.
השיקול הנוסף לרכישת הסלקל היה שמבחינה כלכלית היה נראה לנו שיוצא יותר זול לקנות סלקל ואח"כ כסא בטיחות ולהעביר את הסלקל לילד הבא מאשר לקנות לכל אחד מהילדים כסא בטיחות מגיל 0. אבל עכשיו אני כבר ממש לא בטוחה שהשיקול הזה היה נכון...
בשביל לצאת מהבי"ח אחרי הלידה אין צורך לקנות סלקל. את יכולה להוציא אותו גם בעגלה ולחגור אותו בכסא באוטו.

חיפאית88

New member
אז לגמרי כיסא

מבחינת בטיחות אני חושבת שאם קונים כאלו שמדורגים טוב ומחברים אותם נכון אז שניהם בטיחותיים (בסלקל לבטיחות מרבית כדאי גם מתאם איזופיקס שיבטיח חיבור מיטבי בכל הכנסה של הסלקל).
&nbsp
אם אתם לא מתכוונים להשתמש בזה הרבה אז אין התלבטות, להשקיע בכיסא טוב (ממליצה לקרוא באתר של אבי ורון) ובסופו של דבר זה חוסך כסף במקום לקנות סלקל+בסיס+כיסא בגיל שנה.
&nbsp
לנו היה כיסא מגיל 0 (ברייטקס בוליוורד קליק-טייט) וזה סבבה, הסלקל לא חסר לנו. אין חרטות.

השואלת14

New member
כסא בטיחות

אני קניתי סלקל ותוך כחודש כבר חזרתי לחנות והחלפתי/שדרגתי
לכסא בטיחות כי כתינוק שנולד במשקל רגיל (בניגוד לפגים) הוא פשוט
נראה לי מעוך בסלקל... ובכסא בטיחות יש כמה שלבים וכל כמה זמן
בהתאם לקצב הגדילה מסדרים את הכסא (בטנה וכו') וכמובן את הזויות

שיהיה במזל טוב!

אני בעד סלקל

גם אצלנו בקושי יצא מהאוטו, נראה לי שכסא הוא ענק על תינוק פיצי (ויש לנו 2 כסאות מגיל 0) וסלקל... סלקל עוטף ומחזיק את הראש הרבה יותר טוב לטעמי.
הסלקל גם תופס פחות מקום אם חושבים לטווח ארוך (יותר מילד אחד וכו)
אבל בסופו של דבר תלוי למה אתם מתחברים יותר. שניהם טובים ובטיחותיים

לנו היה סלק שמתחבר לעגלה

זה היה תענוג אמיתי - אפשר להעביר בקלות תינוק ישן מהאוטו לעגלה ולהפך (והסלקל התחבר ישירות לאיזפיקס אז היה גם בטיחותי וגם נוח מאד).

אני ממש בעד סלקל

אנחנו קנינו איזופיקס לרכב והסלקל התחבר אליו בקלות ובמהירות ללא קשירת חגורה.
&nbsp
במידה והילדה נרדמה באוטו והיתי צריכה לקפוץ רגע לחנות אז פשוט היתי שולפת את הסלקל בלי להעיר אותה ועושה את הסידורים שלי.
הסלקל שלי גם התחבר לעגלה אז זה היה מאוד נוח ולא היתי צריכה להחזיק את הסלקל ביד.
אני גם ילדתי בחורף וזה מאוד תרם האייזופיקס.
בגיל 7 חודשים קנינו כיסא בטיחות וזה היה לנו מאוד לא נוח ולקח לנו זמן להתרגל.
אגב אם רוצים אז הסלקל דונה גם מומלץ אבל הוא נקשר בחגורה נדמה לי..
&nbsp

yaelal1

New member
לסלקל יש גם יתרון שיותר קל להעביר אותו לאוטו אחר

אנחנו קנינו סלקל עם בסיס (בשביל הבטיחות) אבל שניתן להשתמש בו גם בלי בסיס. אם סבא וסבתא או מישהו אחר היה צריך להסיע את התינוקת לנסיעה קצרה אז הם יכלו פשוט לקחת את הסלקל.
&nbsp
כמו שאת רואה מהתגובות - זה מאוד אישי. אבל תעשי מה שנראה לך הכי נוח כי כבר למדתי שמה שבעיני ממש עוזר בעיני אחרת הוא מיותר ולהפך.

למעלה