בעיה עם מסמכים לבדיקות גנטיות

rainbows21

New member
הבעיה היא

שחמותי אומרת: "למה לעשות את הבדיקות האלה אין שום בעיה ב"__"וב"__"(השמות של הילדים במשפחה עם הבעיות גנטיות) גם אם יש להם בעיות זה לא בעיה והם עדיין מתוקים ולא היו מוותרים עליהם..."
כמובן זה לא נעים לי. כי אם אני אגיד אני רוצה לבדוק אז היא ישר אומרת"אין לכם את הזכות לקבוע..,זה מאת ה' אני גם לא עשיתי..."
&nbsp
אני רציתי לפני החתונה לעשות בדיקות גנטיות ובעלי לא רצה. ועכשיו הוא מפחד לשאול את הדודים שלו בגלל התגובה של אמו. היא ממש התקשרה אלינו ודיברה אתנו לא לעשות. והיא אמרה שאי אפשר לשאול אותם כי זה רגיש.
(בכללי יש לה קטע עם שליטה) ויש את זה לבני דודים משני הצדדים שלו.(חלק מהבני דודים אבל זה משהו רציני ובכל הילדים של אותו דוד משני הצדדים)

Epsilonia

New member
אלא אם כן

מדובר במחלות גנטיות שעוד לא ידוע מה הגן הגורם להן, והאם התורשה היא דומיננטית (מספיק גן אחד מאחד ההורים) או רצסיבית (צריך 2 גנים מ-2 ההורים). במקרה כזה אכן יהיה צורך בבדיקת הפרט החולה לצורך השוואה בינו לבין העובר.
&nbsp

a morph

New member
לא כל כך הבנתי מה הבעיה

מה בדיוק אתם צריכים לשאול את הדודים ואיך חמותך מפריעה לך לעשות זאת?
נשמע שאתם נחושים לעשות את הבדיקות, אז תעשו, מה קשורה חמותך לעניין?
יופי לה שהיא חושבת שאין לכם הזכות לקבוע, ואת חושבת שלה אין זכות לקבוע.
אתם אנשים בוגרים ואמורים להתנהל בצורה עצמאית בשאלות שנוגעות לחייכם, בטח ובטח לבריאות ילדיכם.

rainbows21

New member
מדובר בתורשה רצסיבית

ואני צריכה להביא להם בייעוץ את הבדיקה הגנטית של אותו פרט חולה.
וזה מה שחסר לי כי זה לא מספיק לנקוב בשם המחלה הגנטית, צריך את השם של הבדיקה הגנטית המזהה זאת.
&nbsp
והעלתי בפני בעלי את הסיבה שאני רוצה שקט נפשי ולהיות מוכנה מראש הצלחתי לשכנע אותו והוא מנסה להשיג (לא דרך אמו) מקווה שנצליח להשיג את זה
&nbsp
לא ידעתי שיש IVF זה הריון ראשון וגם חדש לי הנושא של יעוץ גנטי. אם הייתי יודעת מראש הייתי פועלת אחרת.
בכל אופן בגלל שאנחנו מעדות שונות לחלוטין הבנתי שהסיכוי נמוך שלתינוק יהיה את הבעיה הזו אבל עדיין אני רוצה לדעת.
&nbsp
&nbsp

rainbows21

New member
בעיה עם מסמכים לבדיקות גנטיות

שלום,
אני ובעלי קיבלנו המלצות ליעוץ גנטי והפניה ליעוץ גנטי טרום לידתי עקב מחלות גנטיות במשפחתו של בעלי (4 מחלות גנטיות)
אבל הבעיה שהורי בעלי מתנגדים שנעשה את הבדיקות מכיוון שהם אומרים שהם לא עשו בהריונות שלהם וזה בעיה הלכתית.
כמו כן, אנחנו צריכים לדעת מידע נוסף על המחלות אבל הם אמרו לנו שאין אפשרות לקבל את המידע כי זה נושא רגיש. מנגד בייעוץ הגנטי אמרו שחייב לדעת את הבידקה הגנטית של הפרט החולה אחרת היעוץ יהיה אמפירי וכללי.

מה אפשר לעשות??

Epsilonia

New member
צריך להבין מה בדיוק מפריע להם

למיטב הבנתי, אתם עוד לא בהריון, ומה שנדרש מבעלך זה בדיקת דם.
האם במידה ותעשו IVF שמחזיר רק עוברים בריאים (כלומר, לא הפלה) - עדיין יהיה מדובר ב"חטא" מבחינתם?
האם מבחינתם המחלות האלה אינן מספיק חמורות להצדיק הפלה במידה ויתגלו בעובר? ואם כן, האם הם מתכוונים לסייע לכם כלכלית במקרה כזה?
יהיה עלייך להסביר להם ש"הם לא עשו בדיקות" זו לא טענה קבילה - הרפואה מתקדמת ואין שום מניעה להשתמש בה, זה כמו לא לקחת אנטיביוטיקה כי היא לא הייתה קיימת במאה ה-19.
אם יש לך כושר שכנוע, אולי תנסי להפעיל את סעיף ה"שקט הנפשי" ולהסביר להם שלא תהיי רגועה במהלך ההריון אם לא תעשו בדיקות. לא בטוח שיעבוד, אבל אפשר לנסות.
&nbsp
בהצלחה

Epsilonia

New member
מה שאני הייתי עושה

מנסה לשכנע אותם שאין בכוונתך לעשות הפלה, אלא רק לדעת ("להיות רגועה" או "להיערך בהתאם"), ולכן אין בבדיקות "חטא".
אם חס וחלילה תחליטי כן להפיל, תשקרי ותגידי שזו הייתה הפלה טבעית.
&nbsp
כן, אני אדם מרושע וכו' על כך שאני ממליצה לך לשקר להורי בעלך, אבל במקרה כזה אני אישית לא רואה ברירה אחרת. מקווה שלנשים אחרות בפורום יהיו עצות טובות יותר

לא הבנתי משהו...

את ובעלך צריכים לעשות בדיקות גנטיות וההורים של בעלך מתנגדים שאתם תעשו אותם?

אם אכן זה ככה - עם כל הכבוד להם, אני חושבת שזה החיים שלכם והמשפחה שאתם מקימים וזכותכם לעשות מה שנראה לכם לנכון, גם אם ההורים מתנגדים.. בשביל זה הקמת משפחה ואת כבר עצמאית עם בית משלך ומשפחה משלך.. ההורים יכולים להביע את דעתם, אבל לפי דעתי - הם לא יכולים לקבוע לכם ולעתיד שלכם.

ואם גם ההורים צריכים להיות שותפים בבדיקות הגנטיות - הייתי מציעה שתתחילו מזה שאתם תעשו בדיקות ולפי התוצאות תתקדמו..

לגבי ההלכה - את יכולה להתיעץ עם "פועה" בנושא ההלכתי.

בהצלחה!

88דישה88

New member
הייתי מדברת ישירות איתם

אין צורך במתווח בדרך. יכול להיות שהם לא ניבדקו בכלל ואז זה בכלל לא משנה כי לא יהיה לך אך להיתקדם עם זה

אני לא הייתי מוותרת

סליחה על הבוטות, אבל לדעתי זה דיל-ברייקר.
אני פשוט לא הייתי מוכנה לשאת בתוצאות במידה ויקרה התרחיש הגרוע-ביותר.
כתור התחלה לכו ותעשו את הבדיקות עם המידע שיש, בלי שיתוף הפעולה שלהם. בהריון הנוכחי תעשו מה שצריך כדי לוודא שהעובר תקין.
ולפני ההריון הבא, תשקלו את האפשרויות כדי להקטין את הסיכון לילד חולה עד כמה שניתן.

למעלה