מי שפיר אצל ד"ר אפרת זאב (גבר) - מי מכירה / עשתה?

• פותח הנושא PRRP
  • פורסם בתאריך

PRRP

New member
מי שפיר אצל ד"ר אפרת זאב (גבר) - מי מכירה / עשתה?

אחרי המון לבטים ביני לבין עצמי, לבין בעלי, לבין הסביבה שתמיד הרי יש לה מה להגיד, החלטתי שלמרות שכל תוצאות הבדיקות שלי תקינות, אבצע דיקור. כי.... זו מדינת היסטריה והרי אף פעם אין בטוח.
מודה שקשה לי לשתף פעולה עם ההיסטריה המוגזמת הזו שלא מתקיימת באף מדינה מתקדמת אחרת בעולם, ובטח שקשה לי לשתף פעולה עם העמלות השמנמנות שנכנסות לכיסיהם של הרופאים שלנו...
אבל זה המצב, אני בת 34 ואעשה את הבדיקה כאחת מהעדר.
מי מכירה שמעה על ד"ר אפרת זאב שמבצע את הדיקור באסותא ברמת החייל?
קיבלתי עליו המלצה חמה ומודה שלא בדקתי יותר מידי רופאים כי לא רציתי להכנס לעבודת מחקר מסחררת מדי.
הוא שופע ניסיון ומישהי שאני מאד סומכת עליה עשתה אצלו.
טיפים? מישהי?

a morph

New member
לא מכירה אבל תוהה

לא כל כך הבנתי למה בעצם החלטת לבצע את הבדיקה.
אם בעקבות ההיסטריה הכללית ולחץ הסביבה היית משתכנעת שכדאי לבצעה - הייתי מבינה 100%.
אבל זה נשמע כאילו את בעצמך בכלל לא משוכנעת שכדאי, אבל החלטת לעשות כי... כולן עושות?
אני חושבת שהחלטות כאלה צריכות להיות קודם כל שלך (או שלכם, כזוג), לא של הסביבה ולא של פורום כזה או אחר. ודאי ידוע לך שיש בבדיקה גם סיכון מסוים, ורצוי מאוד להגיע אליה שלמים ונחושים בהחלטתכם.
אין לי כוונה חלילה להפוך את החלטתך, פשוט ברמה העקרונית מאוד מפריע לי כשנשים מקבלות החלטות שהן לא שלמות איתן, ולא מהסיבות הנכונות.

Wishful be mine

New member
חברה שלי שהיא רופאה עשתה אצלו

והייתה מאד מאד מאד מרוצה, המשיכה אצלו את הסקירה השנייה והשלישית אחרי המי שפיר.

שירהד1

Member
מנהל
הטיפ שלי- לא צריך להיות אחת מהעדר-

לא כשאת בהריון ובוודאי לא כשאת אמא (כולם יקנו לילדים שלהם אייפון בכיתה א. גם את? כולם ירשו לראות "הישרדות". גם את?. כולם יעשו בת מצווש. גם את?).

לגבי בדיקת מי השפיר- כל מקרה הוא לגופו, וכל אחת צריכה לבחון את הדברים ולבדוק היטב האם יש צורך בבדיקה הפולשנית הזו. ובטח ובטח שלא לעשות את הבדיקה הזו כי "כולן עושות".

שיהיה בהצלחה בכל בחירה!
שירה.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
09-7749028

אני עשיתי מי שפיר בכל ההריונות - אבל

ממש לא כאחת מהעדר, אלא בעקבות מחקר מעמיק והרבה מחשבה, החל מגיל 34, אבל הייתי מבצעת את הבדיקה בכל גיל. מציעה לך לקבל את ההחלטה בעצמך. אם את זקוקה למידע אשמח להציג בפנייך את המסקנות שלי.

PRRP

New member
כל מה שאתן כותבות הוא ברור מאליו ונכון... ועדיין..

בוודאי ובוודאי שאני לא מעוניינת לבצע את הבדיקה כאחת מהעדר. כתבתי את זה מתוך התסכול שנובע מזה. יש לי אפילו בעיה עקרונית עם זה.
קשה לקבל את ההחלטה כי... "מה אם"?
תודה לכולכן על מה שכתבתן, אני כן מזדהה ומבינה את הדברים שלכן ויכול להיות שהתסכול או הפחד שלי נובע מכך שאני זו שצריכה להכריע ולא מישהו מכריע עבורי.
קל יותר כשמישהו בכיר ומקצוען מכוון אותך. במקרה הזה - ההחלטה היא באמת שלי,
כי מבחינה רפואית - אין באמת "הצדקה" לבצע את הבדיקה.
כך או כך, אני ובן זוגי החלטנו שנלך עם זה וכל שנותר לי הוא לאחל לעצמי שזה יעבור קל ומהר.... והריון קל ונעים לכווווולכן - לא משנה מה תחליטו :)

בהצלחה! זו באמת בדיקה מפחידה. עברתי אותה 4 פעמים בשלום

גם מבחינת הסיכון שבה, גם מבחינת החשש מתוצאות לא טובות. מאחלת לך המשך הריון קל וידיים מלאות!

shtaz

New member
שיהיה המון בהצלחה

אני שמחה לקרוא שקיבלתם את ההחלטה הספציפית הזו.
כי כאמור אני מאוד בעד הבדיקה...ואחרי שעושים אותה מבינים שהיא נשמעת מפחידה, וההפחדות סביבה הם תוצר של שנים של הפחדות.
במיוחד אחרי שחברה שכל הבדיקות הסטטיסטיקות שלה היו יותר ממעולות , קרי סטטיסטיקה של 1:20,000!! וסקירות תקינות ובסוף ילדה תינוקת עם תסמונת דאון ואני רואה את ההלם, הקושי, העלויות, הצורך בטוטאליות לכל החיים לילדה כשיש עוד ילדים במשפחה...זה קושי מטורף ועלויות מטורפות אבל הכי קשה לי המחשבה על כך שבעוד אי אלו שנים שהיא והאבא כבר לא יהיו כל הנטל הזה נופל על הילדים האחרים במשפחה מבלי שבחרו בכך.
ולא, המדינה לא עוזרת...

בדיקת הדם לא אמינה באותה רמה

נכון, אחוזי הדיוק שלה גבוהים, אבל היא עדיין בדיקת סקר ולא בדיקה אבחנתית, וככזאת יש בה גם סיכוי לטעות - וכבר היו מקרים כאלה (ביניהם מקרה שאירע בארץ של תינוק שנולד עם תסמונת דאון שלא אותרה בבדיקה).

a morph

New member
חוות דעת רפואית:

בתנאי שכל שאר הסקירות והסקרים תקינים, ניתן להסתפק בבדיקת דם גנטית.

הרופא הוא לא זה שיצטרך להתמודד עם ההשלכות

זוהי החלטה של ההורים בלבד אם להסתפק בעוד בדיקת סקר או ללכת לבדיקה אבחנתית שיכולה לגלות דברים נוספים שלא רואים בסקירות ובבדיקת דם (דוגמת מומים שונים שאפשר לאבחן בצ'יפ גנטי).

PRRP

New member
חברות, אני אחרי. נחה. שלמה עם ההחלטה. וד"ר אפרת זאב...

היה סופר מקצועי, סבלני והסביר כל דבר ודבר מליון פעם.
(צריך להצדיק את הכסף שהוא מקבל, בכל זאת...).
אני ובעלי יצאנו בתחושה טובה בסך הכל. הבדיקה לא כואבת כלל.
ביצעתי אותה באסותא ברמת החייל, אני ממליצה בחום למי שמתעניינת (לחברות מכבי יש השתתפות תלוי בביטוח המשלים).
מאחר ווכל שאר הבדיקות שביצעתי עד כה יצאו תקינות, החלטנו לא לעשות גם את הצ'יפ הגנטי, אבל כן נשמור את התאים עד לאחר הלידה (500 ש"ח נוספים לתענוג).
תודה לכולכן על הדברים והתמיכה.
&nbsp
&nbsp

מיקה 00

New member
היי לך אני חלילה לא רוצה לסבך אותך

אבל אם עדין ישנה אפשרות שתעשו את הציפ הגנטי אני חושבת שזה מאוד מאוד כדאי. אין בזה סיכון נוסף ולמעט העלויות זה נותן לך ככ הרבה מידע לגבי תסמונות שלא מתגלות במי שפיר

PRRP

New member
בחרנו שלא לבצע את הבדיקה בשלב הזה.

תודה על ההמלצה. אני יודעת שזה חשוב אבל לאחר ייעוץ גנטי מקיף ושאר הבדיקות, בשלב הזה אנחנו מסתפקים במי שפיר.
כך או כך, אם נחליט להתחרט מאיזושהי סיבה, נוכל תמורת תשלום להשתמש במי השפיר שכבר נלקחו. בהמלצת הרופא.
תודה :)

אני מסכימה איתך. בשילוב עם הצ'יפ זו הבדיקה המקיפה ביותר

שקיימת היום. אבל כמו שההחלטה העקרונית על עצם ביצוע הבדיקה היא מאד אישית, כך גם ההחלטה לגבי הצ'יפ.
אגב, קראתי נתון מעניין, ששלושת רבעי ממקרי תסמונת הדאון הם אצל נשים מתחת לגיל 30 (שמרביתן לא עושות מי שפיר).

מיקה 00

New member
לראייה מצרפת לך נתונים ....

תסמונת דאון שכיחה באופן שווה בקרב כל הגזעים ובשני המינים, בכל מעמד כלכלי ובכל הזמנים. היא השכיחה ביותר מבין כל התסמונות, שמקורן וסיבתן סטייה כרומוזומלית. השיעור של תסמונת דאון הצפוי בלידה הוא אחד לכל 800 עד 1000 לידות חיות (0.08% עד 0.1%). השיעור הצפוי לאישה ללדת תינוק עם תסמונת דאון עולה משמעותית עם הגיל ומזנק לאחר גיל 40. השיעור הצפוי לאישה בת 25 הוא כ-1:1400 לידות, לאישה בת 30 הוא 1:900 לידות, לאישה בת 35 הוא 1:400 לידות, ולאישה בת 40 השיעור הצפוי מזנק ל-1:90 לידות - פי 16 ויותר מאישה בת 25.

a morph

New member
הסיכון לדאון אכן עולה עם הגיל

אבל היא דיברה על ילודים - כלומר על לידות בפועל של תינוקות עם תסמונת דאון, ואכן רובם נולדים לאמהות צעירות דווקא - כי 1. רוב הלידות הן של אמהות צעירות 2. אמהות צעירות נוטות להיות פחות מודעות ופחות מקפידות להיבדק.
אין לי לינק לזה כי אין לי כוח לחפש
זה ידוע לי עוד מהלימודים. אבל חשוב לסייג שבהחלט ייתכן שהנתון הזה השתנה והיום כבר לא מדובר ברוב גורף, כי גיל האישה בלידה הולך ועולה עם השנים, וגם המודעות לחשיבותן של בדיקות טרום לידתיות עולה.

למעלה