האם עשיתן בדיקה כוללת לתסמונת דאון

מסכימה. לכן עשיתי מי שפיר בכל ההריונות.

מעדיפה לדעת שהעובר הספציפי שלי אינו נושא מומים ומחלות, מאשר לדעת שסטטיסטית יש לי סיכוי כזה או אחר ללכת ילד שאינו נושא מומים ומחלות. בהצלחה בהחלטה!

מיקה 00

New member
אני אגיד לך מה הבעיה איתי ועם מי שפיר

אני לא חושבת שאני אוכל לחיות עם עצמי אם חלילה יקרה משהו לעובר בידיעה שעשיתי מי שפיר על דעת עצמי למרות שהמלצת הרופאים זה רק מעל גיל 35

shtaz

New member
איתך לגמרי

לכן בכל ההריונות שלי גם בגיל 30 עשיתי מי שפיר.
ואת כל שאר הבדיקות הסטטיסטיות האלו עשיתי כדי לקבלך תמונה מקדימה לצורך הסוקר והיעוץ הגנטי לפני המי שפיר אבל לא כמידע חד משמעי לתקינות העובר.

בעיני להביא לעולם ילד עם בעיה גנטית חמורה זה גרוע יותר מאשר להפיל עובר בגלל בדיקה כזו או אחרת - עם כל הכאב של אובדן עובר.

מיקה 00

New member
האם עשיתן בדיקה כוללת לתסמונת דאון

או עשיתן סקר ביוכמי ואחר כך תבחין משולש/מרובע?

אני לגמרי מבינה. ואם הילד חלילה יהיה פגוע?

את חושבת שיהיה לך קל יותר? עבורי האפשרות השניה מפחידה יותר.

מיקה 00

New member
מבחינתי להפיל עובר בריא ותקין זה גרוע באותה מידה

כמו להביא תינוק עם בעיה גנטית....

מיקה, שימי לב שזו לא אותה סטטיסטיקה

הסיכוי להפלה בעקבות מי השפיר עומד על כ 0.000667% הסיכוי ללדת ילד פגוע גבוה יותר, הסטטיסטיקה של התבחין המשוקלל היא מעל 90% אבל משאירה לך אחוזים בעייתיים רבים. בעלי מפחד ממטוסים הרבה יותר ממני. אני בכלל לא מפחדת באויר אבל מאד מפחדת על הכביש - כי במקרה הזה הפחדים שלי תואמי סטטיסטיקה. לכן היה לי קל לבחור במי השפיר. וכמובן גם בגלל שעבורי הרבה יותר מפחיד לגדל ילד פגוע מאשר לאבד הריון. זו כמובןההשקפה האישית שלי בלבד, ואת תעשי מה שמתאים לך, אני מאחלת לך רק בריאות!

מיקה 00

New member
אם הסטטיסטיקה ללדת ילד פגוע יותר גבוהה

מהסיכון להפלה אז מדוע משרד הבריאות לא ממן את זה? הרי ילד פגוע עולה למדינה הרבה מאוד כסף זה נכות לכל דבר.... מה ההיגיון?

והסיכון להפלה ממי שפיר וזה סיכון של 1:200 על זה את חותמת שאת עושה מי שפיר .... לא מעניין אותי מה כתוב באתרים אחרים שמדברת על סטטיסטיקה יותר גבוהה עובדתית את חותמת על מסמך שמדבר על סיכון 1:200... וזה המסמך היחיד שמחייב

מיקה 00

New member
בדקתי כרגע רק לגבי תסמונת דאון

אני מצטטת לך
"תסמונת דאון שכיחה באופן שווה בקרב כל הגזעים ובשני המינים, בכל מעמד כלכלי ובכל הזמנים. היא השכיחה ביותר מבין כל התסמונות, שמקורן וסיבתן סטייה כרומוזומלית. השיעור של תסמונת דאון הצפוי בלידה הוא אחד לכל 800 עד 1000 לידות חיות (0.08% עד 0.1%). "

זה אומר שהסיכון בהפלה ממי שפיר יותר גדולה

shtaz

New member
ממש לא נכון

הסיכוי להפלה או פגיעה בעובר במי שפיר אצל מדקר מנוסה הוא 1:1000!!!!
וזה מה שחתמתי לפני 10 ימים במכון הגנטי בתל השומר!
מצרפת לך את המסמך הרשמי שלהם שקיבלתי לפני החתימה

מיקה 00

New member
אני הבנתי מבנות אחרות שחתמו על מסמך של 1:200

מאוד מפתיע אותי הדף שאת מראה לי זה בבית חולים שיבא כן?

shtaz

New member
כתוב במפורש בדף - כולל הלוגו - בית חולים שיבא תל השומר

מסמך רשמי שחתמתי עליו בדיוק לפני 10 ימים כשעשיתי מי שפיר לילד השלישי.
והוא לא מפתיע בבתי החולים מדקרים באופן מבוקר ומקצועי בכמויות גדולות והסטטיסטיקות שלהם מתעדכנות כל הזמן וכך גם המעקב אחרי הדיקורים שהם מבצעים.

מיקה 00

New member
מה את כזאת מורתית רק רציתי לוודא כי המסמך לא ברור

ואותי זה כן מפתיע זה ממש לא המידע שקיבלתי

מיקה 00

New member
את עשית ממש לאחרונה מי שפיר מה היה רשום במסמך?

מה שנאמר בעל פה לא מחייב כלום

לא קראתי את המסמך

זה הדיקור הרביעי שלי. עשיתי את רוב המחקר לפני הדיקור הראשון, ועכשיו ביררתי בעיקר לגבי יתרונות בדיקת הדם לעומת הצ'יפ המלא (מה שלא היה בזמנו).
ואני לא פה בשביל לשכנע אותך לנהוג אחרת - את נשמעת מאד בטוחה בעצמך, ואת צריכה לסמוך על שיקול הדעת שלך בלבד - כי בסופו של דבר מי שיחיה עם התוצאות של ההחלטה זו את.
רק בשביל בכל זאת להרגיע - 92% מתוך בדיקות מי השפיר שכוללות צ'יפ מלא חוזרות תקינות לגמרי. זה אחוז גבוה של הריונות בריאים.
השכיחות של תסמונת דאון באוכלוסיה היא בערך 1:1000 לידות, והיא עולה עם הגיל. מנגד, כמובן שיש גם נשים עם 8 ילדים בריאים שמעולם לא עשו מי שפיר ואף תסמונת לא פקדה אותן.

מיקה 00

New member
לפחות אני אוכל להגיד לעצמי שאני התנהלתי לפי ההמלצות

שהרופאים נתנו לי.... אני חושבת שרובן של הנשים מתחת לגיל 35 לא עושות מי שפיר ....

אני עשיתי בגיל 34. אישית הייתי עושה בכל גיל

כי בעיני זו הבדיקה הכי חשובה בהריון. מצד שני, יש נשים בגיל יותר מבוגר (בטווח ההמלצה של משרד הבריאות) שלא עושות את הדיקור. זו החלטה מאד אישית, ומי שצריכה להיות שלמה איתה היא רק את.

והתנהלות לפי המלצה - לא מנחמת בכל מקרה

לא אשה שכל הבדיקות שלה תקינות, מוותרת על מי השפיר ויולדת ילד פגוע. לא אשה שעושה דיקור ומפילה את העובר. אם את בסטטיסטיקה - אין נחמה.

מיקה 00

New member
אף אחד לא מבטיח לך ילד בריא

גם אם את עושה מי שפיר וציפ גנטי....אוטיזם לא יתגלה שם.....

למעלה