סוף סוף זה קורה

TZIPI29

New member
סוף סוף זה קורה

אחרי כמעט שנה של נסיונות, מחזור איחר בשבוע, בדיקה ביתית חיובית ואתמול בטא 7238IU/L.
אושר עילאי וגם עולות השאלות!
מה עכשיו? מה עושים? מאיפה מתחילים? מה חשוב לדעת?
לפי חישוב שלי אני שבוע 5 כרגע, מרגישה כרגיל.. (מחזור אחרון היה ב-14.5)
תוהה לגבי ספורט, מתאמנת באופן קבוע במכון כושר, האם יכולה להמשיך הכל כרגיל? הבנתי שלא מומלץ לבצע תרגילי בטן בהריון, האם זה נכון? מה לגבי אימוני אירובי שמעלים את הדופק?
בדיקות הריון שאני זכאית להן - 40 השעות - האם עליי להביא כל פעם אישור? כיצד מקבלים אותן? ובכלל מהן הזכויות שלי..
מתי ממליצות לספר למעסיק?
בינתיים לא סיפרנו לאף אחד.. גם לא למשפחה..
אז נשמח לקבל כל עצה ומידע שיעזור בצעדינו הראשונים :)

חיפאית88

New member
מזל טוב

קודם כל כדאי לקבוע תור לרופא נשים לשבוע הבא או עוד שבועיים (שבוע 6-7).
לגבי ספורט בעיקרון באמת אומרים לא להעלות לדופק גבוה, יש איזו הגדרה (אני חושבת 50% מעל הדופק הרגיל),לגבי תרגילי בטן אני לא יודעת בשלב הזה.
&nbsp
עבודה- החוק אומר עד חודש חמישי כך שיש לך זמן, אם יש נסיבות מיוחדות אז אולי כדאי לשתף קודם. לגבי אישור, מבקשים מהרופא או המזכירה, הם כותבים משהו כללי בלי פירוט.

a morph

New member
בשעה טובה

עוד כשבוע וחצי-שבועיים תוכלי לעשות אולטרסאונד לבדיקת דופק. אחרי זה, כשיהיה לך כבר גיל הריון מדויק יותר, כדאי מאוד לקבוע מראש תורים ל:
1. רופא מעקב הריון
2. שקיפות עורפית
3. סקירת מערכות מוקדמת (אינה בסל הבריאות, מתבצעת במכונים פרטיים בהשתתפות של ביטוחים משלימים)
4. סקירת מערכות מאוחרת.
5. מי שפיר - במידה ותרצי לבצע (יכול להיות בסל או לא, תלוי בגילך ובממצאי השקיפות, הסקירות והסקרים הביוכימיים).
כדאי לקבוע כמה שיותר מוקדם כי התורים דרך הקופה נחטפים, ובדיקות פרטיות עולות הרבה כסף.
חוץ מזה יש את בדיקות הדם של סקר שליש ראשון ושני, בחלק מהמרפאות לא צריך לקבוע תור, פשוט להגיע עם הפניה מהרופא, אבל בחלק צריך לקבוע, אז תבררי מול המרפאה הספציפית.
יש גם את בדיקת הדם הגנטית NIPT לאיתור תסמונת דאון ותסמונות כרומוזומליות אחרות, הבדיקה מתבצעת באופן פרטי ועולה לא מעט כסף.
לגבי ספורט כדאי שתתייעצי עם הרופא שלך.
לגבי ניצול השעות שמגיעות לי בעבודה, אני התלבטתי רבות וטרם ניצלתי ולו שעה אחת, מהסיבה הפשוטה שזה למעשה מחייב אותך להודיע למעסיק כבר מההתחלה, ואני לא רציתי. החוק מחייב להודיע למעסיק עד שבוע 20 וזה מה שאני מתכוונת לעשות.
בימים בהם איחרתי לעבודה בגלל בדיקות פשוט ביקשתי מרופאת המשפחה להמיר לי את האישור באישור מחלה גנרי שסיבת ההיעדרות לא כתובה בו.
דרך אגב, ייתכן ובכלל לא תהיה לך בעיה כזאת, כי אם תקבעי תורים מספיק מוקדם - רוב הסיכויים שיהיה לך הלוקסוס לבחור בשעות שאינן שעות העבודה.

אני עשיתי סקירה מוקדמת במכון של הקופה שלי

בהשתתפות של 59 או 133 ש"ח. מזל טוב, שיעבור בנחת, ובידיים מלאות!

אני השתמשתי בשעות לבדיקת הריון

כדי לכסות שלושה ימי היעדרות בגלל דיקור מי שפיר.

guya72

New member
הריון

קודם כל - מזל טוב
.
&nbsp
ספורט - למיטב ידיעתי, אין עם זה בעיה אלא אם יש בעיה כלשהי בהריון (דבר שנבדק בזמן המעקב הריון).
אם לא התחלת עם חומצה פולית - מאוד מומלץ להתחיל (אני מאמין שאפשר לקבל גם מרופא משפחה).
מומלץ לקבוע תור לרופא נשים בכדי שיבדוק שהכל תקין ויקבע גיל הריון מדוייק.

TZIPI29

New member
תודה לכולם

עזרתם המון. אגיע השבוע לרופאה לתחילת מעקב.

למעלה