לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
5335153,351 עוקבים אודות עסקים

פורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 
x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע הניתן בפורום אינו מקצועי, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם בעל מקצוע!
אנא הקפידו לשרשר הודעות בנושאים קשורים. לעיון בנהלי השרשור הקישו כאן.
הפרסום בפורום אסור בהחלט.
המשך >>

לצפיה ב-'אירוח בנושא איבחון גנטי טרום לידתי'
אירוח בנושא איבחון גנטי טרום לידתי
<< ההודעה הנוכחית
14/05/2017 | 13:34
49
2693

על האירוח

ביום שני, 22/5/17, בין השעות 22:00-20:00, נארח בפורום את פרופ' יובל ירון, מנהל היחידה לאבחון גנטי טרום לידתי, המכון הגנטי, המרכז הרפואי תל אביב ע"ש סוראסקי (איכילוב). באירוח תוכלו לשאול על בדיקות ההיריון לאיתור תסמונות ומחלות גנטיות, בדיקות מי השפיר, בדיקות הדם וכל הנוגע לייעוץ גנטי במהלך היריון.

על האורח

פרופ' ירון, מנהל היחידה לאבחון גנטי טרום לידתי במרכז הרפואי איכילוב ומנהל מרפאה לייעוץ גנטי, הוא בוגר בי"ס לרפואה ע"ש סאקלר, אוניברסיטת ת"א, ולימודי המשך במיילדות וגינקולוגיה, פקולטה לרפואה, אוניברסיטת ת"א. פרופ' ירון התמחה במיילדות, גינקולוגיה ופריון, ובגנטיקה רפואית. כמו כן, חבר בחוג למיילדות וגינקולוגיה בפקולטה לרפואה באוניברסיטת ת"א.

מוזמנים להעלות את שאלותיכם כבר עכשיו!

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שאלות לפרופ ירון'
שאלות לפרופ ירון
14/05/2017 | 14:09
1
313
תודה על הקדשת הזמן.

1. רציתי לדעת האם בדיקות הדם המצויות כיום בשוק נותנות ודאות של 100% באיתור התסמונות שאותן הן בודקות?

2. מה היום הסטטיסטיקה המעודכנת להפסקת הריונות כתוצאות מסיבוכים בעקבות בדיקות סיסי שיליה, ומה הסטטיסטיקה המעודכנת להפסקת הריונות כתוצאה מסיבוכים בעקבות דיקור מי שפיר.

תודה!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בדיקות דם ובדיקות פולשניות'
בדיקות דם ובדיקות פולשניות
22/05/2017 | 20:04
161
1. בדיקות הדם המצויות בשוק לאיתור הפרעות כרומוזומליות מספקות וודאות של 99.5% בממוצע לאיתור תסמונת דאון וכן וודאות של מעל 95% באבחון שאר ההפרעות הכרומוזומליות.

2. לעומתן, לבדיקת מי שפיר תוספת סיכון של כ- 0.22% להפלה ולבדיקת סיסי שליה סיכון של כ- 22% להפלה.

פרופ' יובל ירון
http://prof-yaron.co.il
טל: 053-2121349

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'האם מומלץ לעשות מי שפיר עם ציפ גנטי אם גיל האשה 23?'
האם מומלץ לעשות מי שפיר עם ציפ גנטי אם גיל האשה 23?
15/05/2017 | 02:19
1
150
לצפיה ב-'שלום מורן'
שלום מורן
22/05/2017 | 20:08
626
כעיקרון, בדיקת מי שפיר ובמיוחד בדיקת הצ'יפ הגנטי מומלצות במקרים בהם קיים סיכון מסוים. במקרה של אישה צעירה, אין בהכרח סיכון מוגבר כזה (תלוי בבדיקות הסקר, שקיפות עורפית וסקירת מערכות). 
בהיעדר סיכון מוגדר, האפשרות לבדיקת מי שפיר וצ'יפ גנטי קיימת, במימון עצמי. 
אמנם לבדיקה יש ייתרון שבכ 0.5%-1% מהמקרים תזוהה בעיה משמעותית. עם זאת, הבדיקה כרוכה בסיכון מסוים להפלה (0.22%) וכן בכ 3.5% מהמקרים מתקבלת תוצאה שאינה חד משמעית שעלולה לעורר חרדה רבה.

נותר לשיקול אישי :)

פרופ' יובל ירון

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שלום פרופ' ירון'
שלום פרופ' ירון
17/05/2017 | 15:52
3
333
ותודה על פינוי הזמן למענה.
ברשותך, כמה שאלות לי:
1. עד כמה בדיקת הדם היום הינה תחליף מדוייק של בדיקת מי שפיר?
2. מאיזה גיל מומלץ לבצע בדיקת מי שפיר?
3. הרקע שלי: נושקת לגיל 45, לאחר 2 הפלות ו- 2 הריונות כימיים, הומלץ ע"י פרופ' מומחה קלקסן (לא מניעתי) ופרדניזון, אך היה הריון כימי וטיפול נוסף הניב שלילי מוחלט.
עד כמה כדאי לעשות PGS ו/או PGD?
4. מדוע אין בדיקת PGS כחלק מזכויות מטופלות IVF לאחר גיל מסויים?
מה ניתן לעשות בכדי לקדם זאת?

תודה רבה!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שלום גלית'
שלום גלית
22/05/2017 | 20:14
2
162
והנה המענה לשאלותיך:

1. בדיקת הדם היא בדיקת סקר, היא תגלה כמעט את כל המקרים של תסמונת דאון (99.5%) אבל היא אינה תחליף למי שפיר, היות ובבדיקת מי שפיר אפשר לגלות מספר רב יותר של תסמונות.
2. מגיל 35 יש זכאות לבדיקת מי שפיר על חשבון משרד הבריאות אבל אין חובה לבצע זאת, תלוי בבדיקות האחרות.
3. מרבית ההפלות בגילך הן על רקע תקלה כרומוזומלית בעובר. חשוב לבדוק זאת. טיפול בקלקסאן בהעדר הפרעת קרישה - פשוט לא יעזור
4. במקרה שלך PGS לא יועיל הרבה כי דרושות לפחות 5-6 ביציות על מנת שיהיה ממה לבחור. אם עושים כבר IVF, עדיף להחזיר את כל העוברים שיש. זה גם ניסיוני כרופא פריון.
5. כי לעת עתה אין כל הוכחה חד משמעית שזה בכלל עוזר... בשום מקום בעולם זה אינו מומון על ידי מערכת הבריאות

פרופ' יובל ירון

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תודה פרופ' רון, בכל שאיבה יש לי מעל 11 ביציות'
תודה פרופ' רון, בכל שאיבה יש לי מעל 11 ביציות
22/05/2017 | 20:27
1
122
כיצד ניתן לבדוק באיזה עובר יש הפרעה כרומוזומלית?

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אז בהחלט אפשר לשקול בחיוב PGS'
אז בהחלט אפשר לשקול בחיוב PGS
22/05/2017 | 21:08
41
לצפיה ב-'שלום פרופ ירון'
שלום פרופ ירון
17/05/2017 | 22:05
2
235
רקע:
אני בת 34, הריון שלישי, ילדה בת 4 בבית.
סקירה ראשונה נעשתה בשבוע 13+5 (עקב אילוצים שלי, אני לא גרה בארץ והייתי בביקור משפחתי)
נצפו אגני כליות מוגדלים (2.2 ממ ו 2.1 ממ), הרופא התעכב על הלב לא מעט זמן, אך לא מצא סממן נוסף.
בהולנד (איפה שאני גרה) בוצע בדיקת NIPT שתוצאותיה היו תקינות (לא קיבלתי מדדים מדוייקים, רק התקשרו להגיד לי טלפונית).
שקיפות עורפית לא עשתה כי כאן צריך לבחור אחת מהבדיקות (שתיהן מסובסדות ע״י המדינה).
מין העובר- נקבה
שאלתי היא: מה צריך להיות המעקב עכשיו?
ידוע לי שאגני כליות מורחבים נפוצים בעיקר בעוברים זכרים.
הבדיקה הבאה היא אולטרסאונד (סקירת מערכות) בשבוע 20.
תודה רבה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'הרחבת אגני כליה'
הרחבת אגני כליה
22/05/2017 | 20:16
1
126
שלום רב,
רוחב אגני הכליה בהחלט בתחום הנורמה !
בדיקת NIPT תקינה מקטינה מאד את הסיכון להפרעה כרומוזמלית בעובר.
מציע המשך מעקב אולטרסאונד אחר רוחב אגני הכליה. אם זה נותר תקין - הסיכון שלך נותר נמוך

פרופ' יובל ירון

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תודה רבה על התשטבה והזמן'
תודה רבה על התשטבה והזמן
22/05/2017 | 20:28
25
לצפיה ב-'שלום פרופ' '
שלום פרופ'
17/05/2017 | 22:37
1
240
אני בת 41 וחצי בהריון ראשון מ IVF ומקניית זרע
אודה לך אם תענה לכמה שאלות
1. האם הבדיקות למציאת מומים ובדיקת גנטיות בעובר - סיסי השליה ומי שפיר  יכולים לגלות גם תסמונות נוספות מעבר לתסמונת דאון והאם הם יכולים להצביע על סיכון לאוטיזם אצל העובר.
2. האם יש בדיקה כל שהיא שיכולה לגלות סיכוי לאוטיזם אצל העובר
3. האם בדיקות הדם שנמצאות כיום בשוק באמת מהווים תחליף לבדיקת מי השפיר ?
4. לאור הנתונים שלי הגיל , הIVF ומתורם כמוכן יש לי סכרת - מטופלת ומאוזנת , מה הסיכונים בבדיקות סיסי השלייה  ומי השפיר ומה הסיכוי לפגיעה בהריון ובעובר וגרימה להפלה ?

תודה מראש

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שלום לך'
שלום לך
22/05/2017 | 20:21
117
1. בדיקות אלה מזהות את מגוון ההפרעות הכרומוזומליות, לא רק תסמונת דאון.
בבדיקת צ'יפ גנטי מדגימת העובר מתגלות גם תסמונות רבות אחרות אך לא כל המצבים האפשריים. רק כ- 10% ממקרי האוטיזם מתגלים בבדיקה זו
2. כאמור, בדיקת צ'יפ גנטי מגלה רק מקצת המצבים. בדיקת X שביר כמובן שחשובה גם היא. יש מספר בדיקות פרטיות יקרות בחו"ל הבודקות יסודית כ- 100 גנים הקשורים לאוטיזם - אבל גם זה לא יגלה את כל המקרים
3. בדיקות הדם הן בדיקות סקר מצויינות, אך אינן מהוות תחליף למי שפיר, שכן מטרתן שונות. בדיקות הדם נועדו למנוע דיקורי מי שפיר מיותרים בנשים עם סיכון נמוך.
4. במי שפיר סיכון להפלה כ- 0.22% ובסיסי שליה סיכון של 0.11%
מציע במקרה שלך להגיע לייעוץ גנטי פרטני עם כל הבדיקות על מנת לוודא האם יש צורך בבדיקה זו או אחרת בהתאם לממצאים

פרופ' יובל ירון

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שאלה לפרופ יובל ירון'
שאלה לפרופ יובל ירון
17/05/2017 | 22:56
1
227
האם ניתן לגלות אוטיזם? כלומר האם ניתן למנוע לידת תינוק על הספקטרום?
מה קורה כאשר יש תסמונת x שביר בצרוף עם הספקטרום האוטיסטי?
האם ניתן לרפא באופן כלשהו ילד הלוקה בצרוף זה?
תודה רבה לתשובה 
מרגנית
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שלום מרגנית'
שלום מרגנית
22/05/2017 | 20:25
127
רק חלק ממקרי האוטיזם ניתנים לזיהוי בבדיקות גנטיות. מבין ילדים הלוקים באוטיזם, רק ככרבע עד שליש מזוהים בבדיקות גנטיות הכוללות גם בדיקת צ'יפ גנטי, בדיקות של פאנלים הכוללים כ- 100 גנטים לאוטיזם, ואפילו בריצוף כלל הגנום.
לכן בדיקות שגרתיות ואפילו מיוחדות בהריון לא יצליחו לגלות את מרבית המקרים.
לצערנו - במרבית המקרים אין כל טיפול רפואי שיכול לגרום לריפוי. 

פרופ' יובל ירון

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'איתור מחלות ותיסמונות גנטיות'
איתור מחלות ותיסמונות גנטיות
18/05/2017 | 09:45
1
202
שלום,
מה אמור לגרום לי לבצע בדיקות אלו? רק אם יש רקע שכזה במשפחה או אלו בדיקות שמומלצות לכל אישה בהריון? אני בשליש ראשון, היריון ראשון, בריאה לחלוטין עם רקע משפחתי ללא תסומונות.
יש לי סיבה לחשוש?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בדיקות גנטיות'
בדיקות גנטיות
22/05/2017 | 20:27
127
מומלץ לבצע בדיקות סקר גנטיות לזיהוי נשאות לכל הזוגות המתכננים הריון. בדיקות אלה ניתן לבצע דרך קופות חולים ומכונים גנטיים. דווקא בהיעדר סיפור משפחתי יש המלצה לבצע בדיקות אלה. הבדיקות השגרתיות כוללות מספר מצומצם של מחלות גנטיות חמורות ושכיחות
למרבה השמחה, פותחה לאחרונה המאפשרת לבחון מעל 200 מחלות גנטיות שונות.
בדיקות אלה מבוצעות דרך מעבדות פרטיות (כגון אונקוטסט טבע או פרונטודיאגנוסטיקה)

פרופ' יובל ירון

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'צ'יפ גנטי'
צ'יפ גנטי
18/05/2017 | 12:19
1
216
שלום פרופ' ירון,
אני מתעניינת בקשר לבדיקת הצ'יפ הגנטי:
עד כמה התוצאות הן חד משמעיות? האם זו בדיקה מומלצת?
תודה רבה !!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'צ'יפ גנטי'
צ'יפ גנטי
22/05/2017 | 20:30
147
בכ 0.5% - 1% מבדיקות הצ'ים מתגלות תסמונת שהן חמורות וחד משמעיות.
אולם, בכ- 3.5% מתגלים ממצאים שאינם וודאיים ועלולים לעורר דאגה.
לכן לדעתי: אם יש הצדקה רפואית - כגון מום בעובר- הבדיקה מומלצת.
בהיעדר אינדיקציה רפואית - זה נותר לבחירה אישית.

פרופ' יובל ירון

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שאלה על בדיקת דם גנטיות ומי שפיר'
שאלה על בדיקת דם גנטיות ומי שפיר
18/05/2017 | 14:07
2
195
שלום וברכה,
מעט עלי-
אני לאחר IVF+PGD ומיקרומניפולציה בגלל הPGD (לא בגלל בעיית פוריות כלשהי).
עד כה בכל הריון עשיתי בדיקת מי שפיר.
בהריון האחרון, למרות שלא היה שום ממצא משמעותי בעייתי בשקיפות ובסקירה המוקדמת, במי שפיר התגלתה טריזומיה 21 ובעקבותיה עשינו הפסקת הריון.
כרגע אני בהריון תאומים ובגלל עניין התאומים חוששת מאד מאד ממי שפיר.
(אציין שבהריון זה אני סובלת מדימומים מועטים בשל המטומה קטנה שנמצאת מעל צוואר הרחם, בתחתית השק של עובר A.. אם זה משנה משהו לגבי הסיכון בבדיקת המי שפיר..)
כמובן שאם ח"ו בדיקות השקיפות וסריקת המערכות יצאו לא תקינות, אעשה מי שפיר אך במידה והם יצאו בעז"ה תקינות- אני מתלבטת מאד.
רציתי לדעת הם בדיקות הדם הגנטיות (NIPT) נחשבות כאמינות ברמה גבוהה? יש סוג אחד של בדיקה שטוען שעבור טריזומיה 21, 18 ו13 הוא ברמת אמינות של 99 אחוז ומעלה בהריון תאומים.
ובכלל אשמח לדעתך בנושא בדיקות הדם הללו וברמת הסיכון שיש במי שפיר בהריון תאומים.
ושאלה נוספת, האם העובדה שבשל הPGD השתמשו במיקורמניפולציה זה דורש התייחסות במיוחד במעקב ההריון מבחינת בדיקות, סימני אזהרה או כל דבר אחר?

תודה!

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אם אני מבינה נכון'
אם אני מבינה נכון
22/05/2017 | 14:52
105
אז להריון של תאומים יש בדיקה אחת שהיא יותר מתאימה שנקראת מטרניטי 21
אני גם עשיתי בעבר מי שפיר ועכשיו המליצו לי על גנומיטי אבל כאמור, להריון שהוא מרובה עוברים כנראה שהמטרניטי מתאימה יותר..
ובכל מקרה הייתי מתייעצת לגבי כל השאלות עם הרופא המלווה שלך, הרופא שלי תמיד מצליח לעשות לי סדר , עוזר לי לקבל החלטות וכמעט תמיד מרגיע :)

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מיקרומניפולציה'
מיקרומניפולציה
22/05/2017 | 20:43
105
שלום רב, 
שמוש במיקרומניפולציה מעלה במקצת סיכונים להפרעות כרומוזמליות אך כשעצמו אינו מהווה הצדקה חד משמעית לדיקור מי שפיר.
אם כל הבדיקות תקינות (זה צריך להיבחן בייעוץ גנטי) אז בהחלט אפשר להסתמך על בדיקות הדם הלא פולשניות כגון וריפיי, מטרניטי וכו'.
הוודאות של הבדיקו האלה בתאומים היא די גובה, אבל אין נתונים מדויקים על אחוזי הגילוי

פרופ' יובל ירון

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'נשאות בני זוג לקונקסין 26 - אשמח לתשובה'
נשאות בני זוג לקונקסין 26 - אשמח לתשובה
18/05/2017 | 14:24
1
183
שלום,
אני ובעלי נשאים למוטציות שונות לקונקסין 26
אני למוטציה - 167DEL-T
ובעלי למוטציה - L90P
במהלך ייעוץ גנטי כפול, נאמר לנו שלא ניתן לאמוד מה ההשלכות של שילוב המוטציות וכרגע ממתינה לתוצאות מי השפיר.
האם יש לך תובנות מניסיונך לגביי שילוב המוטציות?
תודה מראש
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'קונקסין'
קונקסין
22/05/2017 | 20:44
101
לצערי אינני יכול לנבא את חומרת הביטוי של שילוב מוטציות כאלה ביילוד.
נקווה שהתוצאה תהייה תקינה...

פרופ' יובל ירון

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שאלה לפרופסור יובל ירון'
שאלה לפרופסור יובל ירון
20/05/2017 | 19:51
1
158
שלום,

אישתי כרגע בהריון שבוע 16, נשאית של אלפא תלסמיה חוסר של 2 אללים על אותו כרומוזום. בבדיקת דם אחרונה לפני חודשיים:
MCH 21.7
MCV 69 
HEMOGLOBIN 11.3
FE-IRON 172 - בגדר נורמה
FERRITIN 115 -בגדר נורמה
כל השאר גם תקין. היא נוטלת מולטי ויטמין פרנטל כחצי שנה לפני הכניסה להריון מדי יום ועד היום.
בבדיקה מולקולרית שנעשתה לי נמצא כי אצלי הכל תקין.
טרם הכניסה להריון, הגנומטר פלט את הבדיקות ל-CF,SMA ו-FRAGILE X שלושת הבדיקות יצאו תקינות.

כרגע כאמור בשבוע 16, מלבד שקיפות עורפית וסקר ביוכימי ראשון (ויש הפניה לשני) לא עשינו ולא הופננו לשום בדיקות נוספות.
ממה שאני מבין, לתינוקת יש סיכוי של 50/50 להיות בריאה לחלוטין או נשאית בלבד כמו האם, האם זה נכון?
האם יש צורך בבדיקות נוספות כגון סיסי שליה או מי שפיר?
האם יש השלכות עקב היותה נשאית של אלפא תלסמיה על הלידה עצמה?

אודה לך על חידוד והבהרת הדברים לאור הנשאות של אישתי.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תלסמיה אלפא'
תלסמיה אלפא
22/05/2017 | 20:47
94
אם הבדיקה המולקורית שלך תקינה, הרי שיש 50% - 50% כפי שאמרת.
בדיקת מי שפיר לא תגלה מצב של מחלה אם הבדיקה שלך תקינה בוודאות.
לכן מומלץ מעקב הריון שגרתי ובדיקות אולטרסאונד לשלול מצב של אנמיה עוברית שתתבטא בבצקות וכו

פרופ' יובל ירון

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'גנטיקה והפלות'
גנטיקה והפלות
18/05/2017 | 20:54
1
221
תודהשלום פרופ ירון,
אני בת 38 מנסה להכנס להריון מספר 3. יש לי 2 ילדים בריאים. בעברי הפלה אחת בעקבות הריון שלא התפתח וכעת עוד הפלה בשבוע 11 ועוד 2 הריונות שהסתיימו בשבוע 5.
שאלתי היא האם יתכן כי נוצרים עוברים עם בעיה גנטית? שאר הבדיקות תקינות, קרישיות, היסטרוסקופיה. מה הסיכוי לכך והאם כדאי לבקש בדיקות גנטיות מיוחדות?

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'הפלות חוזרות'
הפלות חוזרות
22/05/2017 | 20:49
185
מרבית מקרי ההפלות החוזרות הינן על רקע תקלה כרומוזומלית מקרית בעובר. לכן חשוב לבדוק את חומר ההפלה אם תהיה חס וחלילה הפלה נוספת.
מפנה אותך לכתבה בהארץ ביום ראשון בנושא זה וכן כתבה אצל רפי קרסו ב nana10 שגם היא פורסמה אתמול.

מאחל לך הצלחה לעתיד

פרופ' יובל ירון

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שאלה לקראת אפשרות להורות יחידנית'
שאלה לקראת אפשרות להורות יחידנית
17/05/2017 | 21:01
1
229
שלום פרופ' ירון,
אני בת 43, ומתחילה לחשוב על הליך של הורות מתרומת זרע או מבן זוג בהסכם.
הבנתי שיש הליך של אבחון גנטי שצריך לעשות.
האם תוכל להרחיב מעט ולומר במה מדובר? איך עושים? במה זה כרוך? ולמעשה - למה צריך לעשות אותו? (הרי לא כל זוג שמתחתן הולך לאבחון גנטי לפני היריון).

תודה רבה מראש,
אני
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בדיקות גנטיות'
בדיקות גנטיות
22/05/2017 | 20:52
100
דווקא כן מומלץ לכל זוג לפני הריון לבצע בדיקות סקר גניטות על פי מוצאם.
במקרה שלך, חשוב שתבצעי לכל הפחות את כל הבדיקות המומלצות על פי מוצאך. מידע תוכלי לקבל דרך קופת החולים או מכונים גנטיים.
כמו כן באחרונה יצאו בדיקות מקיפות הבודקות מעל 200 מחלות גנטיות שונות (כמו למשל דרך אונקוטסט טבע או פרונטודיאגנוסטיקה)
אם תמצאי נשאית, תוכלי למשל לבחור תורם שאינו נשא ובכך מנוע מחלה קשה.

בברכה,

פרופ' יובל ירון

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'סקירה שלישית - PAPP A נמוך'
סקירה שלישית - PAPP A נמוך
21/05/2017 | 12:40
2
144
שלום פרופ' ירון,
אני בת 28 היריון ראשון שבוע 25. בעקבות PAPP A נמוך הופנתי לייעוץ גנטי שם הומלץ לי לעשות דיק מי שפיר + צ'יפ ׁשיצאו תקינים ובנוסף, סקירה שלישית (לא מכוונת לאיבר מסויימת אלא שסוקרת את כל האיברים).
מציינת ששתי הסקירות הקודמות שלי תקינות.
שאלתי היא - האם בפועל, ומנסיונך, עקב PAPP A נמוך אפשר יהיה למצוא מום בשבוע 32?
זה מאוד מלחיץ אותי שישנה אופציה למצוא משהו בשבוע כ"כ מאוחר.

אשמח לשמוע מנסיונך.
תודה רבה לך מראש!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'PAPPA'
PAPPA
22/05/2017 | 20:55
1
98
ערך של PAPPA הנמוך מ- 0.15 מהווה גורם סיכון להפרעות כרומוזמליות (אבל אלה נשללו בבדיקת מי השפיר)
גם אם זה תקין, יש סיכון מעט מוגבר לתסמונות נדירות מאד כגון Cornelia de lange
ערך נמוך מעלה סיכון להפרעה בתפקוד השלייה ולכן חשוב לעקוב אחרי מדדי צמיחה של העובר.

בברכה,

פרופ' יובל ירון

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'Cornelia de lange'
Cornelia de lange
22/05/2017 | 21:50
65
כיצד ניתן לשלול את התסמונת הזו? האם לא נבדקת בצ׳יפ הגנטי?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אילו בדיקות גנטיות יש לבצע טרום הריון?'
אילו בדיקות גנטיות יש לבצע טרום הריון?
21/05/2017 | 16:42
2
113
אילו בדיקות או חיסונים יש לבצע לפני הכניסה להריון ?
וכיצד עושים את הבדיקות האלו ? האם גם בן הזוג צריך להבדק?
תודה!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בדיקות לפני הריון'
בדיקות לפני הריון
22/05/2017 | 20:57
1
121
לפני ההריון מומלץ לוודא תקינות חיסונים כגון נגד אדמת וצהבת.
זאת דרך קופת החולים
מומלץ לבצע בדקיות סקר גנטיות על פי מוצאכם. מידע תוכלו לקבל דרך קופת החולים או מכונים גנטיים. כמו כן באחרונה יצאו בדיקות מקיפות הבודקות מעל 200 מחלות גנטיות שונות (כמו למשל דרך אונקוטסט טבע או פרונטודיאגנוסטיקה)
כמו כן מומלץ לקחת חומצה פולית כ- 1-2 חודשים לפני ההריון
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שלום פרופ' ירון'
שלום פרופ' ירון
21/05/2017 | 20:31
3
144
יש לי טרנסלוקציה מאוזנת 21/14. לאחר הריון תקין עברתי 4 הפלות. בהפלה ראשונה העובר הפסיק להתפתח בשבוע 7 ועברתי גרידה. הפלה שניה היתה טבעית בשבוע 7. לאחר כחצי שנה היתה הפלה או "הריון כימי" בשבוע 6 ומיד אח"כ עוד אחד שהסתיים קצת קודם.
האם אפשר לתלות את כל זה בטרנסלוקציה או שכדאי לעשות ברור נוסף, בדיקות הורמונליות וכו'? יש לציין שאני בתת משקל, BMI 16.2 (באופן די קבוע), האם זה יכול להשפיע?

תודה רבה!

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'טרנסלוקציה'
טרנסלוקציה
22/05/2017 | 21:00
2
95
סיכוי גבוה מאד שכל ההפלות היו על רקע הטרנסלוקציה בצורה לא מאוזנת.
לכן אני ממליץ שתבצעי אבחון גנטי טרום השרשה (PGD). בהליך זה מבצעים הפרית מבחנה ובודקים את העוברים המתקבלים לפני החזרתם לרחם. באופן כזה העוברים שיותרשו יהיו תקינים ולא יפלו.
יש לנו ניסיון רב בטיפול זה באיכילוב

בברכה,

פרופ' יובל ירון
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'PGD'
PGD
22/05/2017 | 21:33
1
71
תודה רבה על התשובה.
בקשר לטיפול, קבלנו מידע אצלכם בייעוץ הגנטי. ורציתי לשאול לגבי המימון שלו, האם יש מימון למספר רב של הריונות או שזה מוגבל ל-2? נוכל לעשות את הטיפול גם לאחר שיהיו לנו שני ילדים?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תצטרכו לבדוק זכאות מול קופת חולים'
תצטרכו לבדוק זכאות מול קופת חולים
22/05/2017 | 21:40
20
לצפיה ב-'שפה שסועה חד צדדית'
שפה שסועה חד צדדית
22/05/2017 | 09:14
2
166
שלום פרופ' ירון,
אתמול הייתי בסקירה ראשונה (שבוע 15+5) ונמצא כי לעובר שלי יש שפה שסועה חד צדדית. חוץ מזה, הכל היה תקין, כולל הלב והמוח (יש מחיצה במוח, הלב תקין, נראו כל העליות והחדרים, זרימת דם תקינה)
לא נצפתה פגיעה בחיך הקשה. הופניתי לייעוץ גנטי והומלץ לי לעבור מי שפיר+צ'יפ גנטי ואקו לב עוברי בשבוע 20. כמו כן נאמר לי שגם אם הבדיקה תצא תקינה, עדיין יכול להיות שמקור המום הינו בתסמונת לא ידועה.
שאלתי היא- האם לא יכול להיות שהמום נובע פשוט ממשהו גנטי/סביבתי ואינו מקושר לשום תסמונת? ז"א היה "פאק" בייצור וזהו? לא הבנתי למה זה חייב להיות מקושר לתסמונת כלשהי. זה גורם לי בעצם לחרדה שגם אם מי השפיר ייצאו תקינים, אני עדיין לא אוכל להיות רגועה שכל מה שיש לעובר זה רק שפה שסועה..
אשמח לתובנות ממך.
תודה רבה על העזרה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שפה שסועה'
שפה שסועה
22/05/2017 | 21:03
134
המידע שנמסר לך נכון.
עם זאת, מרבית המקרים הנם על רקע רב גורמי כלומר שילוב של גורמים סביבתיים ונטייה גנטית מסויימת.
אבל במיעוט המקרים ייתכנו תסמונות גנטיות חמורות יותר (עד 5% מהמקרים).
יש בדיקות נוספות שניתן לבצע בדגימת מי השפיר כל ידי בירור גנטי יותר מעמיק דרך מעבדות בחו"ל, באופן פרטי

בברכה,

פרופ' יובל ירון
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שפה שסועה'
שפה שסועה
22/05/2017 | 21:04
37
לצפיה ב-'אלרגיה למאכלים'
אלרגיה למאכלים
22/05/2017 | 13:42
2
124
אם מביאים ילד עם מישהו עם אלרגיה חמורה למאכלים מסויימים,
כגון מאכלי ים על כל הדגים ופירות הים וגם אצות ים ושמן דגים, אגוזים, בוטנים, שקדים, צנוברים, בשר חזיר (לא שומרת כשרות), בננה, כוסמת, פפאיה, מנגו, פטריות,
האם זה יכול לבוא בתורשה גנטית לילדים?...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אלרגיה'
אלרגיה
22/05/2017 | 21:05
1
105
יש נטיה משפחתי לאלרגיה אבל זה לא עובר בתורשה באופן פשוט ורוב הסיכויים שלא יקרה

בברכה,

פרופ' יובל ירון
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'יש איזשהם בדיקות שאפשר לעשות?'
יש איזשהם בדיקות שאפשר לעשות?
23/05/2017 | 10:59
18
לצפיה ב-'תוצאות סקר משולש'
תוצאות סקר משולש
22/05/2017 | 15:48
1
131
שלום,
אישתי בהריון ולא ביצענו אבחון גנטי.
בשליש השני ביצענו בדיקה משולשת וקיבלנו אינדיקציה לבדיקת מי שפיר (1:380).

האם מומלץ לבצע אבחון גנטי לפני הבדיקה, והיכן ניתן לבצע?
תודה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'סיכון 1:380'
סיכון 1:380
22/05/2017 | 21:07
133
אולי אתם מתכוונים ל"ייעוץ גנטי" "אבחון גנטי" ?
כן - מומלץ ייעוץ גנטי לפני דיקור מי שפיר.
כמו כן ביכולתכם לבצע בדיקת דם לא פולשנית מסוג NIPT לפני דיקור מי שפיר

בברכה,

פרופ' יובל ירון
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' תודה רבה לפרופ' יבול ירון'
תודה רבה לפרופ' יבול ירון
23/05/2017 | 09:03
67
תודה רבה על השקעת הזמן ועל התשובות המקצועיות. בטוחה שהן יהיו לעזר רב לכל מי ששאלה וגם לנשים שיוכלו ללמוד מהן בעתיד.

ובהצלחה לכולן

הריון ולידה - תמיכה >>

הודעות אחרונות

07:42 | 22.09.17 דניאלה12342
21:09 | 21.09.17 מעיין288
20:52 | 21.09.17 אולי זה בטוח
15:36 | 21.09.17 אורחים בפורום
08:20 | 21.09.17 לולי 028
08:00 | 20.09.17 אורחים בפורום
20:29 | 19.09.17 אורחים בפורום
20:20 | 19.09.17 אורחים בפורום
19:04 | 19.09.17 Shanisiyahoo
17:03 | 19.09.17 אורחים בפורום
16:18 | 19.09.17 אורחים בפורום
11:41 | 19.09.17 אורחים בפורום
10:56 | 18.09.17 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ